Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

Opublikowano dnia 26-11-2021 10:00

Dnia 25 listopada w naszej szkole obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z klas I-III zrobiły rysunki swojego misia oraz obejrzały prezentację na temat historii powstania maskotki, a także niedźwiadków, które stały się bohaterami bajek. Uczniowie ze szkolnego wolontariatu czytali fragmenty bajek i opowiadań, których bohaterami byli Paddington, Kubuś Puchatek, Trzy Niedźwiadki czy niedźwiedź Wojtek.

Czytaj dalej

Mała książka - wielki człowiek

Opublikowano dnia 23-11-2021 21:00

Wspólne, rodzinne czytanie już od pierwszych miesięcy życia dziecka przynosi ogromne korzyści. Dzieci, które czytają różnorodną literature dziecięcą w towarzystwie kochających osób zbierają ogromne korzyści z bliskości, dobrych emocji i wspólnie spędzonego czasu. Już od pierwszych dni roku szkolnego uczniowie klasy 1 doskonalą technikę głośnego czytania, stawiając pierwsze kroki w nauce czytania. Udział w ogólnopolskim projekcie „Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka” wspiera najmłodszych w pierwszym etapie nauki czytania. Książka przygotowana specjalnie dla pierwszoklasistów...

Czytaj dalej

Prezentacja postaci z bajek

Opublikowano dnia 23-11-2021 20:00

W ramach Dnia Postaci z Bajek uczniowie klas I - III spotkali się na pokazie bajkowych postaci. Z klasy I uczennica Michalina Andrearczyk zaprezentowała się jako oziębła Królowa Śniegu. Kapcper Kołtonowski wystąpił w roli eleganckiego i sprytnego Kota w butach. Natomiast Kacper Welzant wcielił się w rolę aladyna - chłopaka o wielkim sercu. W klasie 2 Tymoteusz Dabrowski pięknie prezentował się w roli Pinokia. Aleksandra Czapiewska oraz Helena Żygowska przebrały się za urodziwego Kopciuszka przed i po

Czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2021

Opublikowano dnia 19-11-2021 18:00

Dnia 19 listopada 2021 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanego przez UNICEF Polska. 20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina ona o tym, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.

Czytaj dalej

Znajdź pomysł na siebie - warsztaty motywacyjno - profilaktyczne

Opublikowano dnia 18-11-2021 09:15

Dnia 16 listopada 2021r. klasy 6-8 wzięły udział w spotkaniu z zespołem Full Power Spirit o tematyce motywacyjno- profilaktycznym „Znajdź pomysł na siebie”. W trakcie 90min. spotkania poszukiwaliśmy odpowiedzi, gdzie dziś warto szukać : szacunku, miłości i akceptacji, a w rezultacie szczęścia. Artyści zaprezentowali swoje utwory, które ukazały się na płycie „HIP-HOP DEKALOG”.

Czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Opublikowano dnia 06-11-2021 09:00

Bajki, baśnie odgrywają bardzo ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi boahterowie doczekali się swojego święta, które obchodzimy 5 listopada. W związku z tym wyjątkowym i ważnym dla naszych milusińskich dniem na naszym holu pojawiła się tematyczna gazetka, którą przygotowała pani Renata Treider. Ponadto przewodniczący klas I - III losowali postacie

Czytaj dalej

Wyjazd do kina

Opublikowano dnia 05-11-2021 20:00

5 listopada 2021r. uczniowie klasy V wraz z wychowawca panią Magdaleną Wutkowską udali się do kina na film przygodowy dla dzieci i młodzieży pt. "Czarny młyn". Film ten jest ekranizacją bestsellerowej powieści uznanego twórcy polskiej literatury młodzieżowej – Marcina Szczygielskiego. Historia głównego bohatera mieszkającego w małym maisteczku pomaga zrozumieć współczesny świat.

Czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy i Nękania w szkole

Opublikowano dnia 04-11-2021 22:00

W listopadzie 2019r. na 40. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO, został poparty Dzień Przeciwdziałania Przemocy i Nękania w szkole ( w tym, również cybernękania). Ustalono wówczas, że obchody tego dnia odbywać się będą co roku, w pierwszy czwartek listopada. Wszelkiego rodzaju formy przemocy wobec dzieci i młodzieży stanowią naruszenie ich prawa do edukacji, zdrowia oraz poczucia bezpieczeństwa.

Czytaj dalej

Poznajemy strój, tradycje i kuchnię borowiacką

Opublikowano dnia 04-11-2021 08:00

Dnia 3 listopada 2021r., na zaproszenie pani Celiny Schiller, uczniów z klasy IV odwiedziły panie z KGW z Lińska: pani Aleksandra Piotrowska i pani Magdalena Gaca. Przybliżyły dzieciom stroje borowiackie, hafty, gwarę i kuchnię borowiacką. Uczniowie mogli przymierzyć stroje i posmakować przygotowanych przez panie potraw borowiackich: placki ziemniaczane z leśnymi grzybami oraz racuchy z cukrem. Pani Ola i pani Magda zadawały uczniom zagadki dotyczące powiedzeń i gwary

Czytaj dalej

Dzień Kundelka

Opublikowano dnia 25-10-2021 23:00

Dzień Kundelka, to takie nieformalne święto. Obchodzą je wszytskie wielorasowe psy. Dlaczego ten dzień jest taki ważny? Dlatego, że te stworzenia potrzebują uwagi i miłości człowieka. Każdy pies bardzo kocha swojego opiekuna. A jeżeli Ty posiadasz takiego mądrego wielorasowca, to przytul go dzisiaj szczególnie mocno albo pójdź z nim na spacer niezależnie od pogody.

Czytaj dalej