Europejski Dzień Języków Obcych

Opublikowano dnia 26-09-2023 14:00

Znając języki wszędzie czujesz się jak u siebie w domu- Cesar Chavez

Dzisiejszy dzień obfituje w wydarzenia!

Uczniowie naszej szkoły świętowali Europejski Dzień Języków Obcych. Każda z klas z produktów spożywczych ułożyła flagę wylosowanego wcześniej kraju. Zrobiło się kolorowo i smacznie! Na lekcjach języka angielskiego uczniowie klas 0-3 puścili wodze fantazji i zaprojektowali flagi swojego wymyślonego państwa

Czytaj dalej

VIII Sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego

Opublikowano dnia 19-09-2023 18:00

Uczniowie klasy VII uczestniczyli dzisiaj w VIII sesji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego.

Spotkanie odbyło się w GOK Śliwice i miało na celu zachęcenie młodych osób do aktywnego uczestnictwa w społeczności lokalnej jak i kształtowaniu postaw obywatelskich oraz tożsamości regionalnej. Podczas dzisiejszego spotkania członkowie Młodzieżowego Sejmiku apelowali o zwiększenie liczby pociągów, które miałyby przeciwdziałać wykluczeniu komunikacyjnemu w powiecie Tucholskim.

Czytaj dalej

Wybory do SU

Opublikowano dnia 18-09-2023 15:00

15 września 2023 roku uczniowie naszej szkoły wybierali Radę Samorządu Uczniowskiego.

Spośród 10 kandydatów z klas 5-8 najwięcej głosów otrzymali:

Katarzyna Kożuch- przewodnicząca,

Nikolas Piekarski- zastępca przewodniczącej

oraz Monika Erward- sekretarz.

Opiekunką SU jest nadal pani Joanna Gleńska.

Gratulacje!

Czytaj dalej

Narodowe Czytanie ,,Nad Niemnem"

Opublikowano dnia 15-09-2023 17:45

Najstarsi uczniowie wybrali się dziś do Gminnego Ośrodka Kultury w Śliwicach, aby wziąć udział w Narodowym Czytaniu ,,Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej, objętym honorowym patronatem pary prezydenckiej.

Szkołę reprezentowali godnie: Magdalena Różycka, Julia Andrearczyk, Anna Grugel, Monika Erward, Norbert Łukaszewski, Katarzyna Kożuch, Tymoteusz Marcinek, Patrycja Warczak i Bartosz Gaca.

Dziekujemy pani Annie Klinger - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej za zaproszenie.

Czytaj dalej

„Sprzątanie świata łączy ludzi”

Opublikowano dnia 15-09-2023 12:00

W dniach 15 – 17 września 2023 r. przypada 30. finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Dziś nasi uczniowie zostali zielonymi wolontariuszami. Chcemy być lepsi dla Naszej planety🌏🌍🌎.

Czytaj dalej

I kropka...

Opublikowano dnia 15-09-2023 09:00

15 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i odkrywania ukrytych talentów. Uczniowie klas I-III na zajęciach z wychowawcami obejrzeli krótkometrażowy film Kropka Bohaterką filmu jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Opowiastka zawarta w The Dot stała się inspiracją dla wielu nauczycieli. Następnie uczniowie przystąpili do wykonywania własnych kropek (kropki ozdabiali według własnych pomysłów), później kropki zostały powieszone na szkolnej gazetce ,,Drzewie ...

Czytaj dalej

Spotkanie z rodzicami

Opublikowano dnia 05-09-2023 14:15

Zapraszamy!

Czytaj dalej

Pożegnanie klasy VIII

Opublikowano dnia 23-06-2023 12:15

Przyszła kolej na pożegnanie z murami szkoły. Niektórzy spędzili w niej prawie 10 lat, gdyż zaczynali w oddziale przedszkolnym.

Uroczystość rozpoczęła się od wręczenia Świadectw Ukończenia Szkoły przez Panią Dyrektor. Uczniowie potwierdzili otrzymanie tego ważnego dokumentu własnoręcznym podpisem. Następnie, jak głosi niepisana tradycja szkoły, klasa VII pożegnała swych starszych kolegów humorystycznym programem artystycznym, który przygotowali wraz z wychowawczynią, panią Patrycją Dąbrowską.

Kolejnym etapem imprezy była krótka akademia przygotowana przez samych absolwentów. Paweł Konwalski st...

Czytaj dalej

Lekcja ostatnia :)

Opublikowano dnia 23-06-2023 09:30

Ostatni dzwonek i ostatnia lekcja 😮😁.

Deszcz przegonił nas na szkolny hol i było naprawdę gorąco🧐.

Klasa IV wraz z Panią Dagmarą Wasielewską zadbała o oprawę artystyczną tego wydarzenia. Było bardzo pouczająco i wesoło.

Pani Dyrektor wręczyła młodszym uczniom nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, a w starszym klasom świadectwa z biało- czerwonym paskiem.

Rodzice doczekali się listów gratulacyjnych😉.

Doceniono również wzorową frekwencję oraz wręczono statuetki: Absolwentki Roku - Paulinie Zielińskiej i Uczennicy Roku - Joannie Kożuch.

Po części oficjalnej wychowawcy udali się do klas, by roz...

Czytaj dalej

Przy-stań Pelplin

Opublikowano dnia 20-06-2023 14:20

17 czerwca 2023 roku 4 uczennice naszej szkoły: Monika Erward, Julia Andrearczyk, Magdalena Różycka oraz Paulina Zielińska brały udział w XI edycji Przystani w Pelplinie. Tam uczestniczyły w warsztatach dla duszy. Po smacznym obiedzie na łonie natury organizatorzy zaplanowali duchową ucztę- Mszę Swiętą pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego- Ryszarda Kasyny. Po niej odbył się koncert zespołu ewangelizacyjnego Na cały głos. Tańcom, śpiewom i radości nie było końca. Pełne wdzięczności, pokoju i chęci wyjazdu za rok dziewczęta wraz z opiekunem- panią Joanną Gleńską powróciły do domu.

20 czerwca...

Czytaj dalej