Trzynastego w piątek

Opublikowano dnia 19-05-2022 08:00

13 maja 2022r. odbyła się akcja charytatywna zorganizowana przez wolontariat: „W piątek 13-tego dla każdego coś słodkiego”. Dzięki słodkim wypiekom przygotowanym przez rodziców i nauczycieli można było skosztować słodkości, a pieniądze zostaną przekazane na leczenie Kuby Antczaka. Zebrana kwota to 695 złotych. Wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji serdecznie dziękujemy.

Czytaj dalej

Sparingi piłkarskie

Opublikowano dnia 11-05-2022 20:00

W ostatnim czasie odbyliśmy dwa sparingi piłkarskie ze Szkołą Podstawową w Śliwicach. Obydwa zakończone wygraną. Pierwszy odbył się na Orliku w Śliwicach drugi u nas. Gratulacje dla wszystkich uczestników.

Czytaj dalej

Światowy Dzień Języka Angielskiego

Opublikowano dnia 27-04-2022 20:34

22 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego. Z tej okazji w szkole pojawiło się mnóstwo ciekawostek związanych z językiem. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się między innymi ile osób na świecie porozumiewa się w języku angielskim, jakie są najstarsze słowa oraz o ile nowych słów wzbogaca się ten język każdego dnia. Dzieci uczestniczące w kołku językowym zmagały się z tłumaczeniem nazw angielskich.

Czytaj dalej

Światowy Dzień Ziemi - "Zainwestuj w naszą planetę"

Opublikowano dnia 25-04-2022 21:30

Światowy Dzień Ziemi obchodzimy jak co roku 22 kwietnia. Dzień Ziemi to idealny czas na refleksję nad aktualnym stanem naszej planety. Tego dnia możemy zaplanować sobie w jaki sposób przez kolejne dni roku będziemy dbać o Ziemię. Z okazji jej urodzin uczniowie klasy IV przygotowali występ artystyczny, w którym również słyszeliśmy apel Ziemi i drzewa o to, abyśmy nie zapominali o dobrych manierach. Zainwestujmy w naszą

Czytaj dalej

Wielkanocne życzenia

Opublikowano dnia 14-04-2022 08:00

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim spokoju, wypoczynku w gronie najbliższych oraz optymizmu na przyszłość.

Czytaj dalej

Tradycje wielkanocne

Opublikowano dnia 14-04-2022 07:30

Warto wraz z dziećmi obserwować przemiany, poznawać tradycje i zwyczaje, a rozmawiając o ich znaczeniu zwrócić uwagę na naturalny rytm życia, któremu wszyscy podlegamy, i który odzwierciedla i podkreśla niektóre z naszych zwyczajów i tradycji. Klasa III wraz z wychowawcą panią Gabrielą Kozłowską oraz nauczycielem wspomagającym panią Dagmarą Wasielewską celebrowała tradycje wielkanocne. Już czuć zbliżające się święta:-)

Czytaj dalej

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

Opublikowano dnia 14-04-2022 07:00

Już od tygodnia trwają przygotowania do zbliżających sie świąt. Uczniowie wykonywali ciekawe prace plastyczne. Pojawiły się piękne pisanki, kurczątka. Ponadto klasy I - III wspólnie wykonały piękną pisankę, która została zawieszona na szkolnym holu. W naszej szkole czujemy już nadchodzące święta:-)

Czytaj dalej

Ogród na parapecie

Opublikowano dnia 14-04-2022 06:00

Uczniowie klas młodszych przygotowali w swoich klasach ogródki na parapecie. Została wysiana rzeżucha oraz owies. Każdego dnia prowadzone były obserwacje prawidłowego wzrostu roślin. Przy okazji zostały utrwalone podstawowe informacje na temat tego, co jest niezbędne do prawidłowego wzrostu roślin. Jedna z klas wykonała również doświadczenie z wysianą rzeżuchą, która została umieszczona w ciemnej szafie. Na koniec doświadczenia wysunął sie piękny wniosek, że brak wody, słońca

Czytaj dalej

Wyjazd klasy II do zegarmistrza i fryzjera

Opublikowano dnia 04-04-2022 20:00

Dnia 30 marca 2022 roku uczniowie klasy II z wychowawcą w ramach zajęć z doradztwa zawodowego wybrali się do Czerska. Tam odwiedzili zakład zegarmistrzowski i salon fryzjerski. Właściciele ciekawie opowiedzieli dzieciom o swojej pracy. Dzięki tej wizycie poznali pracę fryzjera i zegarmistrza.

Czytaj dalej

Profilaktyczny spektakl pt. "Diler"

Opublikowano dnia 31-03-2022 15:00

28 marca 2022r. uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w profilaktycznym spektaklu pt.”Diler” w wykonaniu Teatru Stop z Koszalina. Spektakl poruszał temat sprzedaży i powszechności spożywania napojów alkoholowych oraz społecznego przyzwolenia na zachowania nietrzeźwych osób. W pierwszej część programu widzieliśmy sceny rozgrywające się na dwóch planach: Dilerów i Ojca a druga część, to scenka rozgrywana przez uczniów. Przedstawienie było ciekawe i bardzo pouczające. Uczniowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

Czytaj dalej