Bezpieczne wakacje 2021

Opublikowano dnia 28-06-2021 10:59

Nadszedł czas wypoczynku. Jednak mimo wszystko ze względu na sytuację epidemiologiczną w czasie trwania tegorocznych wakacji nadal obowiązuje przestrzeganie obostrzeń. Ponadto tradycyjnie nie możemy zapomnieć o szeregu zasad bezpieczeństwa związanych z pobytem w lesie, górach, nad morzem, itp.

Czytaj dalej

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Opublikowano dnia 27-06-2021 23:00

Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki może dać szkoła jest wiedza i umiejętności. Pani dyrektor Gabiela Kozłowska w tym uroczystym dniu zakończenia roku szkolnego 2020/2021 gratulowała wszystki uczniom uzyskanych wyników oraz zdobytej wiedzy. Natomiast wszystkim nauczycielom podziękowała za trud i zaangażowanie w pracę z dziećmi i młodzieżą.

Czytaj dalej

Ukończenie szkoły przez klasę VIII

Opublikowano dnia 27-06-2021 11:16

„Nauka to podróż, która trwa przez całe życie. Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań, na które warto poznać odpowiedzi…” W piątek, 25 czerwca 2021 r. uczniowie ósmej klasy pożegnali się z naszą szkołą. Podczas uroczystego apelu absolwenci odebrali z rąk pani dyrektor – Gabrieli Kozłowskiej świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.Świadectwo z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe otrzymali: Artur Belt, Dominika Gliszczyńska, Karolina Grugel, Grzegorz Marach oraz Oliwier Zabrocki. Uczennica Dominika Gliszczyńska uzyskała tytuł Absolwenta Roku i otrzymała od pani dyrektor statuetkę. Absolwenci Szkoły Podstawowej w Lińsku w roku szkolnym 2020/2021:

Czytaj dalej

Nagrody Wójta dla absolwentów szkół podstawowych 2020/2021

Opublikowano dnia 23-06-2021 12:00

We wtorek 22 czerwca 2021 r. Wójt Gminy Śliwice – pan Daniel Kożuch uhonorował nagrodą najlepszych absolwentów ze szkół podstawowych naszej gminy. Wśród wyróżnionych uczniów w tym roku szkolnym znalazło się troje uczniów z naszej szkoły, którzy wspólnie z panią dyrektor Gabrielą Kozłowską udali się na uroczystość do Urzędu Gminy Śliwice. Nagrodę z rąk pana wójta odebrała Dominika Gliszczyńska, Karolina Grugel oraz Artur Belt. Są to uczniowie, którzy wyróżniają się wzorową postawą oraz osiągnęli wysokie wyniki w nauce. Jesteśmy bardzo dumni, gratulujemy i życzymy naszym absolwentom dalszych suk...

Czytaj dalej

Piknik rodzinny w oddziale przedszkolnym

Opublikowano dnia 20-06-2021 12:42

W czwartek 17 czerwca odbył się piknik rodzinny, na którym dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały przed rodzicami swoje umiejętności artystyczne. Dzieci przygotowały wiersze i piosenki dla swoich mam i tatusiów. Miały przed sobą trudne zadanie gdyż musiały one utrzymać w tajemnicy przed rodzicami treści swoich wierszy i piosenek, ale za to rodzice mieli cudowną niespodziankę, którą na koniec występu gromko oklaskali. Do występu dzieci przygotowywały się prawie od miesiąca a trud który włożyli w swoje prace i naukę wierszy i piosenek został doceniony przez ich najbliższych.

Czytaj dalej

Egzamin na kartę rowerową

Opublikowano dnia 20-06-2021 09:00

16 czerwca 2021 r. uczniowie klasy 4 przystąpili do ostatniej części egzaminu na kartę rowerową – umiejętności jazdy rowerem po torze z przeszkodami. Nad bezpiecznym oraz prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwał pan policjant z Posterunku Policji w Śliwicach mł. asp. Marcin Gornowicz oraz pani Celina Schiller. Wcześniej, podczas lekcji techniki, uczniowie przystąpili do egzaminu sprawdzającego ich wiedzę teoretyczną z zakresu przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Czytaj dalej

Piknik klasy 3

Opublikowano dnia 10-06-2021 14:00

Już niedługo wakacje... Plaża, piasek, ciepła woda... Póki co, marzymy o nadchodzących wakacjach, snujemy pierwsze plany dotyczące spędzania wolnego czasu. Klasa 3 z utęsknieniem wypatruje lata i dlatego już dzisiaj udała się na piknik klasowy, który odbył się nieopodal szkoły. Uczniowie wybrali idealne miejsce, pobliską polanę, na której mogli wspólnie spożyć drugie śniadanie. Po posiłku dzieci wspólnie bawiły się w berka, grały w gumę. Ponadto wszyscy zagrali w grę karcianą UNO. Dziewczętom, jak i chłopcom dopisywał dobry humor. Wspólnie spędzony czas w miłej atmosferze, wzajemnej akceptacj...

Czytaj dalej

Spotkanie z Panem Danielem Kożuch - Wójtem Gminy Śliwice

Opublikowano dnia 07-06-2021 12:00

Dnia 2 czerwca 2021r. uczniowie klas V-VIII mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z Panem Danielem Kożuch- Wójtem Gminy Śliwice. Było to kolejne spotkanie z absolwentem naszej szkoły, który odniósł sukces zawodowy. Pan Daniel opowiedział uczniom jak wspomina swój czas w szkole podstawowej, wspominał Panią dyrektor Urszulę Cemkę oraz nauczycieli, którzy Go uczyli. Przybliżył etapy swojej edukacji i obecnej pracy. Zachęcał młodzież, aby w przyszłości pracowali na rzecz społeczności lokalnej. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali Pana Wójta i zadawali pytania dotyczące czasów szkolnych i Jego p...

Czytaj dalej

Egzamin ósmoklasisty 2020/2021

Opublikowano dnia 31-05-2021 22:00

W dniach 25, 26 i 27 maja 2021r. już po raz trzeci odbył się egzamin ósmoklasisty. Przystąpili do niego wszyscy uczniowie z klasy VIII (12 osób). Pierwszego dnia mieli okazję wykazać się wiedzą z języka polskiego, w tym także swoimi umiejętnościami literackimi pisząc opowiadanie lub rozprawkę. W środę - 26 maja ósmoklasiści zmagali się z zadaniami z matematyki, a w czwartek pisali egzamin z języka angielskiego. Pomimo stresu, każdego dnia uczniowie dali z siebie wszystko i wykonali zadania na miarę swoich możliwości. Dołożyli wszelkich starań by uzyskać jak najlepsze wyniki. Dodatkowym obciąże...

Czytaj dalej

Dzień Matki

Opublikowano dnia 25-05-2021 21:00

Mama, to bezapelacyjnie janpiękniejsze słowo. Kim jest mama? Zdecydowanie łatwiej zapytać kim ona nie jest. Mama ma wiele mocy, jest wielozadaniowa i pomocna przez całą dobę. Otacza nas swoją troską i miłością na co dzień, tak zwyczajnie, naturalnie i bezinteresownie. Nikt nie kocha tak mocno jak mama.

Czytaj dalej