Wszystkiego... przeczytanego

Opublikowano dnia 08-05-2024 18:00

W dniu Biblioteki i Bibliotekarza nasi uczniowie nie zapomnieli o pracownikach Gminnej Biblioteki Publicznej w Śliwicach.

Szczere życzenia od naszych wychowanków przybrane były tulipanami wykonanymi na zajęciach kółka technicznego.

Uśmiech Pani Oli- bezcenny!

Jeszcze raz życzymy wielu czytelników!

Czytaj dalej

Przede wszystkim profilaktyka

Opublikowano dnia 07-05-2024 15:30

7 maja uczniowie uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych zorganizowanych w dwóch blokach. Pierwszy dla klas starszych nt. substancji psychoaktywnych, drugi dla młodszych nt. uzależnienia od Internetu i urządzeń cyfrowych.

Uzależnienie od substancji psychoaktywnych jest poważnym problemem zdrowotnym, który dotyka zarówno jednostek, jak i społeczeństwa jako całości. Substancje takie jak alkohol, nikotyna, narkotyki czy leki mogą prowadzić do fizycznego i psychicznego uzależnienia, prowadząc do szeregu negatywnych konsekwencji.

Fizyczne uzależnienie może objawiać się przez rozwinięcie tolera...

Czytaj dalej

Symbole w potrzebie

Opublikowano dnia 30-04-2024 14:30

Polskie symbole narodowe odgrywają niezwykle istotną rolę w kształtowaniu tożsamości narodowej oraz patriotyzmu wśród obywateli Polski. Są one nie tylko elementami wizualnymi, ale także źródłem dumy narodowej i zrozumienia dla historii oraz wartości, jakie reprezentują.

Klasa VIII pod kierunkiem wychowawczyni pani Patrycji Dąbrowskiej przygotowała uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja.

Przedstawienie pt. ,,Symbole w potrzebie" ukazało zebranym jak ważne są symbole narodowe i jakie rozterki nimi targają.

Flaga (Patrycja Warczak), choć ma wspaniałe proporcje i barwy, martwi s...

Czytaj dalej

Odejdźmy od ekranów...

Opublikowano dnia 29-04-2024 18:00

Zbliża się weekend majowy, a wraz z nim nadzieja na dobrą aurę za oknem oraz możliwość aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Korzystając z okazji pragniemy przypomnieć, szczególnie rodzicom o odciąganiu dzieci od ekranów za wszelką cenę.

Dane z raportu Nastolatki 3.0 NASK są zatrważające.

5 godzin 36 minut DZIENNIE przed ekranem...

Drodzy Rodzice, jesteśmy dla Was zawsze, gdy tego potrzebujecie.

Nasi specjaliści i nauczyciele szkolą się, by jak najlepiej radzić sobie z problemami dzisiejszej młodzieży.

Czytaj dalej

Spotkanie ze strażakiem ratownikiem

Opublikowano dnia 24-04-2024 14:00

Wprowadzenie dzieci w podstawowe umiejętności udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach nagłych może być kluczowym elementem ich bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa innych wokół nich.

Klasa czwarta pod czujnym okiem pana Romana zdobywa wiedzę na temat zasad ruchu drogowego oraz budowy roweru i niedługo przystąpi do egzaminu na kartę rowerową. W związku z tym zorganizowano spotkanie z panem Maciejem Piotrowskim, który na co dzień działa w Ochotniczej Straży Pożarnej w Lińsku. Nasz gość przekazał uczniom bardzo dużo wiedzy i co najważniejsze pozwolił praktycznie przećwiczyć udzielanie pierwszej p...

Czytaj dalej

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Opublikowano dnia 23-04-2024 18:15

Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele, z radością informujemy, że nasza szkoła została zakwalifikowana do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Otrzymaliśmy wsparcie na zakup książek oraz realizację działań promujących czytelnictwo. Wobec tego, prosimy o wskazanie tytułów, autorów, bądź serii wydawniczych, o jakie chcielibyście wzbogacić szkolny księgozbiór.

Propozycje można przesyłać drogą elektroniczną (Librus) lub papierową, za pośrednictwem skrzynki korespondencyjnej umieszczonej przy wejściu do szkoły, a także za pomocą formularza https://forms.gle/M4WARFZDWS7...

Czytaj dalej

Światowy Dzień Książki

Opublikowano dnia 23-04-2024 14:30

Korytarze naszej szkoły zamieniły się w czytelnię.

Uczennice szkolnego koła wolontariatu czytały młodszym koleżankom i kolegom. Zapoznały uczniów z twórczością księdza Mariusza Korzboka Łąckiego.

Maluszki z oddziału przedszkolnego oraz pierwszoklasiści odwiedzili szkolną bibliotekę, w której czekał na nich teatrzyk do książki Heleny Bechlerowej ,,Kolczatek".

Zachęcamy Was do czytania książek i dzielenia się opiniami o nich.

Pamiętajcie, że dinozaury nie czytały i... sami wiecie, co się z nimi stało...;)

Czytaj dalej

Dzień Ziemi teartalnie

Opublikowano dnia 22-04-2024 14:00

Klasa pierwsza zaprezentowała dziś teatrzyk kukiełkowy pt. ,,Z Ziemią za pan brat - dowiedzcie się jak dbać o świat".

Dzieci wcieliły się w rolę: Ziemi, zwierząt, pojemników na śmieci, baterii, żarówek i kropli wody. Opowiadały o tym, co robić, by nasza planeta była zielona, woda błękitna, powietrze czyste, o tym jak segregować śmieci, oszczędzać wodę i energię.

Publiczność z zainteresowaniem oglądała przedstawienie, po czym nagrodziła młodych aktorów gromkimi brawami.

Dzień Ziemi, obchodzony corocznie 22 kwietnia, jest światowym świętem dedykowanym ochronie planety oraz promowaniu działań na...

Czytaj dalej

Bookcrossing

Opublikowano dnia 19-04-2024 13:00

Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych - półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji proponujemy uczniom, aby wzięli udział w akcji ,,Uwalniania książek".

W naszej szkole będzie ona polegała na wymianie książek w klasach pomiędzy uczniami. W tym dniu przychodzimy do szkoły z książką, którą chcemy udostępnić innym. Moż

Czytaj dalej

Spotkanie z psychodietetykiem

Opublikowano dnia 16-04-2024 18:01

,,Jedzenie a samopoczucie - co nam grozi, gdy jemy za mało i co się z nami dzieje, gdy jemy za dużo"?

Uczniowie klas starszych uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez psychodietetyka panią Karolinę Ziółkowską. Pani Karolina prowadzi własny gabinet psychologiczno-dietetyczny i bierze udział w projektach mających na celu promowanie znaczenia profilaktyki zdrowia psychicznego oraz zdrowego żywienia w codziennym życiu człowieka. Tworzy również liczne artykuły o tematyce psychologicznej oraz dietetycznej. Uczniowie byli bardzo zainteresowani przedstawianymi zagadnieniami. Ak...

Czytaj dalej