Słodka akcja

Opublikowano dnia 12-10-2023 20:00

,,Piątek 13-tego coś słodkiego" to już nasza tradycja :)

Tym razem wyjątkowo już 12 października nauczyciele oraz pracownicy szkoły przygotowali przepyszne słodkości! Czego tu nie było!!! Babeczki różnego smaku i wielkości, ciasta, ciastka, pączki, muffinki... Członkowie SU oraz szkolnego wolontariatu chętnie włączyli się do akcji. Dzięki zaangażowaniu całej naszej społeczności udało się zebrać 590 zł które przeznaczymy na cele charytatywne.

Czytaj dalej

Światowy Dzień Uśmiechu

Opublikowano dnia 06-10-2023 14:05

Smiley face - znana na całym świecie żółta buźka powstała w 1963 r. To dzięki jej twórcy, którym był Harvey Ball, od 1999 r., w pierwszy piątek października obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu.

6 października po szkolnych korytarzach krążyli ,,łapacze uśmiechów". Zapraszamy do galerii radosnych zdjęć i korzystając z okazji życzymy wszystkim wielu powodów do radości 😁😁😁.

Czytaj dalej

Elegancko zawiązany krawat i but

Opublikowano dnia 03-10-2023 14:06

Z okazji Dnia Chłopaka SU z panią Joanną Gleńską zorganizowali konkurs zręcznościowy na wiązanie sznurowadeł (klasy 1-3) oraz krawata (klasy 4-8) na czas. Mistrzem wiązania sznurowadeł została klasa 3- 12,40 s. Krawat najszybciej zawiązała uczennica klasy VIII - niecałe 9 sekund. Gratulacje!

Mamy nadzieję, że nabyte umiejętności przydadzą się w życiu i za rok w Dniu Chłopaka wszyscy chłopcy przyjdą do szkoły we wzorowo zawiązanych krawatach.

Czytaj dalej

Świętujemy Dzień Ziemniaka

Opublikowano dnia 27-09-2023 14:00

27 września, jak co roku, na początku jesieni obchodzimy Dzień Ziemniaka.

Tym razem to uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią starali się zachęcić wszystkich do wspólnego uczestnictwa w tym dniu. Uczniowie wszystkich klas przygotowali przepiękne gazetki ścienne. Dzień umiliły konkurencje, gry i zabawy.

Klasy 0-III poszukiwały ziemniaków ukrytych na terenie szkoły. Klasy IV-VIII zmierzyły się w trzech konkurencjach: slalomie z ziemniakiem trzymanym na łyżce, wyścigu w workach oraz rzucie do celu. Wielką atrakcją była ziemniaczana fotobudka oraz pyszny poczęstunek, czyli uwielbiane przez dzie...

Czytaj dalej

Ślubowanie pierwszoklasistów

Opublikowano dnia 26-09-2023 15:10

„Ślubujemy być dobrymi uczniami,

Dbać o honor naszej szkoły i klasy.

Będziemy dobrze się uczyć.

Będziemy służyć pomocą słabszym.

Będziemy słuchać nauczycieli.

Swoją postawą i zachowaniem

będziemy sprawiali radość

rodzicom i wychowawcom.

Chcemy wyrosnąć na dobrych ludzi

I wzorowych Polaków.”

Takimi słowami dziewczynki i chłopcy klasy I złożyli ślubowanie.

Uroczystość odbyła się 26 września 2023 r. W tym uroczystym dniu dzieciom towarzyszyła Pani dyrektor Gabriela Kozłowska, wychowawczyni Renata Treider i rodzice. Po krótkim programie artystycznym dzieci zostały pasowane na uczniów Szkoły Po...

Czytaj dalej

Europejski Dzień Języków Obcych

Opublikowano dnia 26-09-2023 14:00

Znając języki wszędzie czujesz się jak u siebie w domu- Cesar Chavez

Dzisiejszy dzień obfituje w wydarzenia!

Uczniowie naszej szkoły świętowali Europejski Dzień Języków Obcych. Każda z klas z produktów spożywczych ułożyła flagę wylosowanego wcześniej kraju. Zrobiło się kolorowo i smacznie! Na lekcjach języka angielskiego uczniowie klas 0-3 puścili wodze fantazji i zaprojektowali flagi swojego wymyślonego państwa

Czytaj dalej

VIII Sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego

Opublikowano dnia 19-09-2023 18:00

Uczniowie klasy VII uczestniczyli dzisiaj w VIII sesji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego.

Spotkanie odbyło się w GOK Śliwice i miało na celu zachęcenie młodych osób do aktywnego uczestnictwa w społeczności lokalnej jak i kształtowaniu postaw obywatelskich oraz tożsamości regionalnej. Podczas dzisiejszego spotkania członkowie Młodzieżowego Sejmiku apelowali o zwiększenie liczby pociągów, które miałyby przeciwdziałać wykluczeniu komunikacyjnemu w powiecie Tucholskim.

Czytaj dalej

Wybory do SU

Opublikowano dnia 18-09-2023 15:00

15 września 2023 roku uczniowie naszej szkoły wybierali Radę Samorządu Uczniowskiego.

Spośród 10 kandydatów z klas 5-8 najwięcej głosów otrzymali:

Katarzyna Kożuch- przewodnicząca,

Nikolas Piekarski- zastępca przewodniczącej

oraz Monika Erward- sekretarz.

Opiekunką SU jest nadal pani Joanna Gleńska.

Gratulacje!

Czytaj dalej

Narodowe Czytanie ,,Nad Niemnem"

Opublikowano dnia 15-09-2023 17:45

Najstarsi uczniowie wybrali się dziś do Gminnego Ośrodka Kultury w Śliwicach, aby wziąć udział w Narodowym Czytaniu ,,Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej, objętym honorowym patronatem pary prezydenckiej.

Szkołę reprezentowali godnie: Magdalena Różycka, Julia Andrearczyk, Anna Grugel, Monika Erward, Norbert Łukaszewski, Katarzyna Kożuch, Tymoteusz Marcinek, Patrycja Warczak i Bartosz Gaca.

Dziekujemy pani Annie Klinger - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej za zaproszenie.

Czytaj dalej

„Sprzątanie świata łączy ludzi”

Opublikowano dnia 15-09-2023 12:00

W dniach 15 – 17 września 2023 r. przypada 30. finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Dziś nasi uczniowie zostali zielonymi wolontariuszami. Chcemy być lepsi dla Naszej planety🌏🌍🌎.

Czytaj dalej