Dzień Pluszowego Misia - 25 listopada

Opublikowano dnia 25-11-2022 12:00

Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny ,,MÓJ PRZYJACIEL MIŚ". Wzięło w nim udział 25 uczniów.

Jury wyłoniło zwycięzców konkursu w trzech kategoriach wiekowych.

Oddział przedszkolny:

I MIEJSCE - Alicja Kozłowska i Tobiasz Marcinek

II MIEJSCE - Kornelia Hoppe i Nikodem Grzonka

III MIEJSCE - Amelia Wilkowska i Nikola Pozorska

Klasy I - II

I MIEJSCE - Nikola Grzonka i Dominik Babiński

II MIEJSCE - Kamila Wilkowska i Amelia Wysocka

III MIEJSCE - Kacper Welzant i Zofia Strowicka

Klasy III - V

I MIEJSCE -Emilia Welzant

II MIEJSCE - Artur Grugel

III MIEJ...

Czytaj dalej

Dzień Tolerancji

Opublikowano dnia 16-11-2022 16:00

16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji.

Jest to święto ustanowione przez UNESCO w 1995 roku mające na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie.

W myśl Każdy inny - wszyscy równi na korytarzu naszej szkoły pojawił się kącik książek bez barier. Podczas przerw każdy mógł poczytać książkę dotyczącą niepełnosprawności. W obchody dnia tolerancji aktywnie włączył się wolontariat szkolny, wolontariusze podczas godzin wychowawczych czytali uczniom wybraną przez siebie książkę z kącika. Na głównym holu pojawiła się r...

Czytaj dalej

Dzień Postaci z Bajek

Opublikowano dnia 08-11-2022 10:30

Baśnie i bajki od dawna nazywano literaturą pocieszania, ponieważ dzięki nim można poradzić sobie z nieprzyjemnymi emocjami i poprawić nastrój. To wspaniała kraina fantazji a podróże do niej, rozwijają wyobraźnię.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wybrali się w taką podróż z okazji ŚWIATOWEGO DNIA POSTACI Z BAJEK. Dzień ten przypada 5 listopada w rocznicę urodzin Walta Disneya. Każdy miał możliwość wcielenia się w ulubioną postać z bajki. Najmłodsi uczniowie obejrzeli przedstawienie kukiełkowe ,,Czerwony Kapturek" - przygotowane przez panie z biblioteki szkolnej.
Na holu pojawiły się kolo...

Czytaj dalej

Św. Hubert patronem Gminy Śliwice

Opublikowano dnia 07-11-2022 09:08

,,Święty Hubercie patronie nasz..."

Decyzją Papieża Franciszka patronem Gminy Śliwice został Święty Hubert.

Uroczystości rozpoczęto w kościele parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Śliwicach. Mszy Świętej przewodniczył ksiądz biskup Ryszard Kasyna, a wszystkiemu towarzyszyła oprawa muzyczna Reprezentacyjnej Orkiestry Lasów Państwowych, która działa przy Technikum Leśnym w Tucholi.

Przepiękne sztandary kół łowieckich, szkół i straży pożarnych, mundury, delegacje, wozy bojowe, konie i bryczki... Po mszy nastapił efektowny przemarsz przez Śliwice do Gminnego Ośrodka Kultury.

Podczas...

Czytaj dalej

,,Antymina" - Artystyczny Program Profilaktyki Uzależnień

Opublikowano dnia 04-11-2022 14:07

4 listopada 2022 r. uczniowie klas VI-VIII uczestniczyli w Artystycznym Programie Profilaktyki Uzależnień „Antymina”- nie daj się wysterować na minę.

Młodzież uczestnicząca w spotkaniu miała możliwość dowiedzieć się jakie niebezpieczeństwa wiążą się ze spożywaniem alkoholu, narkotyków oraz innych substancji psychoaktywnych. Ponadto uczniowie uzyskali informacje na temat mechanizmów uzależnień, czynników chroniących oraz wartości jakimi należy się kierować w życiu. Prowadzący z wielką pasją opowiadał, na podstawie własnych doświadczeń, o konsekwencjach używania środków psychoaktywnych oraz ...

Czytaj dalej

Szkoła pamięta

Opublikowano dnia 28-10-2022 12:05

Wspomnienie jest formą spotkania. – Khalil Gibran

Są takie miejsca o które dbamy, są takie miejsca, które mamy w sercach, są takie miejsca o których pamiętamy...

Każdego roku udajemy się do Lipowej Tucholskiej, Okonin Nadjeziornych oraz na cmentarz choleryczny znajdujący się nieopodal szkoły.

Uczniowie oraz opiekunki Samorządu Uczniowskiego oraz wolontariatu pilnują by pomniki, nagrobki i ich otoczenie zostały uprzątnięte, składają kwiaty i zapalają znicze. Kształtujemy w ten sposób postawy patriotyczne, przybliżamy historię najbliższych okolic i ich mieszkańców.

Jesteśmy z Was dumni.

P.D....

Czytaj dalej

Święto Dyni

Opublikowano dnia 25-10-2022 14:15

,,Przez tropiki, przez pustynię

Toczył zając wielką dynię.

Toczył, toczył dynie w dół,

Pękła dynia mu na pół!

Pestki z niej się wysypały,

Więc je zbierał przez dzień cały".

25 października odbyło się w naszej szkole Święto Dyni.

Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat tego zdrowego i urodziwego warzywa. Poznali wartości kulinarne i odżywcze różnych odmian dyni a także jej różne nazwy i pochodzenie. Pozyskali nasiona dyni do wysiewu i było przy tym dużo zabawy. Tego dnia w szkole obowiązywał kolor pomarańczowy, który ł pozytywnie na nas wpłynął. Zobaczcie sami...

Czytaj dalej

Zajęcia profilaktyczne

Opublikowano dnia 21-10-2022 15:00

Dnia 21 października 2022r. odbyły się zajęcia profilaktyczne dla klas IV i V z udziałem policjantów z Posterunku w Śliwicach, post. Martą Porożyńską i mł.asp. Marcinem Gornowiczem. Policjanci przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się rowerem i hulajnogą po drogach publicznych. Następnie policjanci poruszyli temat zachowania uczniów wobec siebie. Uświadomili uczniom czym są bullying- znęcanie się, zastraszanie, stalking- uporczywe nękanie lub prześladowanie i jakie mogą być tego konsekwencje dla sprawcy i ofiary. Przedstawili tok postępowania wobec osób nieletnich, którzy dopuścili się

Czytaj dalej

Dzień Edukacji Narodowej 2022

Opublikowano dnia 13-10-2022 14:05

13 października w naszej szkole obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej.

Uczniowie klasy IV pod opieką wychowawczyni - pani Dagmary Wasielewskiej przygotowali zabawny skecz w którym w żartobliwy sposób przedstawili kilka podstawowych cech nauczycieli. W drugiej części przedstawienia uczniowie wyrazili swoją wdzięczność za serce włożone w ich edukację. Na zakończenie nauczyciele zostali obdarowani podziękowaniami wypisanymi własnoręcznie przez wszystkich uczniów naszej szkoły, natomiast Samorząd Uczniowski wręczył każdemu słodką niespodziankę.

Czytaj dalej

Uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów

Opublikowano dnia 13-10-2022 12:20

,,Uroczyste ślubowanie to na uczniów pasowanie".

13 października 2022 r. odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły.

Klasa pierwsza pod czujnym okiem swojej pani Gabrieli Kozłowskiej wystapiła przed rodzicami, nauczycielami oraz kolegami i koleżankami z klas drugiej i trzeciej.

Wspólne odśpiewanie hymnu, wiersze, piosenka, podziękowania i prezenty. Uczniowie odebrali wyczekiwany przez nich dokument, czyli legitymację szkolną oraz książeczki SKO. Najważniejsza była jednak przysięga, którą złożyli z przejęciem i powagą.

Po uroczystości wraz z rodzicami udali się d...

Czytaj dalej