Bezpieczne ferie zimowe 2021

Opublikowano dnia 03-01-2020 10:00

Życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.

Czytaj dalej

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Opublikowano dnia 22-12-2020 13:00

Wesołych Świąt!

Czytaj dalej

Przygotowania do Wigilii

Opublikowano dnia 20-12-2020 12:00

Nasi najmłodsi wychowankowie z klasy 0 wraz z wychowawczynią panią Patrycją Sumińską od wielu dni biora udział w przygotowaniach do Wigilii. Dzieci wraz ze swoją panią piekły między innymi pyszne ciasteczka. W dniu wypieku w okolicach szkoły przez wiele godzin unosił się aromatyczny zapach świeżych ciasteczek.

Czytaj dalej

Mikołajki w klasie 0

Opublikowano dnia 07-12-2020 21:00

W niedzielę 6 grudnia cała Polska obchodziła Mikołajki. Mikołaj nie zapomniał też o naszych przedszkolakach, na których w poniedziałek rano czekały niespodzianki. Każdy otrzymał swój podarunek, wielką niespodzianką był też podarunek dla całej grupy, którym okazała się drewniana kolejka. Wszystkim udzielił się ten świąteczny nastrój.

Czytaj dalej

Mikołajki

Opublikowano dnia 05-12-2020 23:00

Już Mikołaj grzeje sanie, czego pragniesz niech się stanie. Każde z marzeń skryte w głębi święty dziadek może spełnić. Z okazji Mikołajek życzymy wszystkim dzieciom pięknych, radosnych chwil oraz wymarzonych prezentów. Niech na Waszych twarzach co dzień uśmiech gości. Życzymy cierpliwości w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia.

Czytaj dalej

Tradycje świąteczne

Opublikowano dnia 04-12-2020 15:00

Coroczne ubieranie choinki to jedna z najpiękniejszych tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Zakorzeniła się ona stosunkowo późno, bo na przełomie XVIII i XIX wieku. Przywędrowała z Niemiec. W tym okresie choinki strojono głównie w miastach. Ponadto pojawiały się one głównie w domach katolickich. Ówczesna moda na strojenie choinki nie tak od razu została zaaprobowana przez Kościół. Natomiast na wsiach nadal tradycyjnie zawieszano pod sufitem gałązki świerku, sosny lub jodły (tzw. podłaźniczki). Strojono je ręcznie wykonanymi ozdobami, które w późniejszym okresie zawieszano również na choin...

Czytaj dalej

Andrzejkowe wróżby

Opublikowano dnia 30-11-2020 18:00

W piątek 27 listopada, dzieci w grupie Wiewiórek obchodziły Andrzejki. Cały dzień wypełniony był przeróżnymi wróżbami takimi jak: lanie wosku. Dzięki wyścigowi butów dowiedzieliśmy się kto pierwszy stanie na ślubnym kobiercu. Przekłuwaliśmy imionia przyszłego wybranka/wybranki, losowaliśmy również przyszłe nasze zawody. Dowiedzieliśmy się co mają nam do powiedzenia gwiazdy oraz jaki mamy charakter na podstawie wybranych przez nas par butów. Wszystko odbyło się w miłej i tanecznej atmosferze. Na koniec czekał na nas słodki poczęstunek.

Czytaj dalej

Dzień Pluszowego Misia w oddziale przedszkolnym

Opublikowano dnia 26-11-2020 23:50

W środę 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. To święto uczciliśmy trochę inaczej niż zazwyczaj gdyż dzieci nie mogły przynieść do przedszkola swoich pluszaków więc specjalnie na ten dzień wykonały prace plastyczne dowolną techniką. Dzień upłynął nam bardzo szybko podczas różnych zabaw, tańców kolorowanek oraz opowiesci o naszych pluszakach. Po obiedzie mielibyśmy specjalnego gościa z naszej szkolnej biblioteki - panią Małgosię. Pani Małgosia przeczytała nam niezwykłe przygody Kubusia Puchatka czym wzbudziła w nas ciekawość tą postacią. Na koniec dnia czekała dla nas jeszcze jedna...

Czytaj dalej

Prawa Dziecka

Opublikowano dnia 26-11-2020 13:10

W piątek 20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dzieci poznały swoje prawa i dowiedziały się że wszystkie bez wyjątku mogą z tych praw korzystać. Przygotowaliśmy również wspólny plakat o prawach dziecka przez co dzieci nauczyły się również współpracy.

Czytaj dalej

Egzamin na kartę rowerową 2020/2021

Opublikowano dnia 31-10-2020 12:00

21 października 2020 r. uczniowie klasy 5 przystąpili do praktycznej części egzaminu na kartę rowerową. Wcześniej, na lekcji techniki, przeprowadzony został egzamin sprawdzający wiedzę z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszyscy uczniowie doskonale poradzili sobie zarówno z pierwszą, jak i z drugą częścią egzaminu. Pamiętając o zasadach bezpieczeństwa, piątoklasiści wykazali się doskonałą techniką jazdy, prezentując swoje umiejętności na torze z przeszkodami. Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody nie mieli żadnych problemów z wyko...

Czytaj dalej