Dzień Dziecka 2022

Opublikowano dnia 01-06-2022 22:34

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – Janusz Korczak 1 czerwca to wyjątkowy dzień, w którym dzieci – i te małe, i te nieco większe, i te całkiem już dorosłe mają swoje święto. Nasza szkoła oraz wszyscy jej przyjaciele zadbali o to, by Dzień Dziecka był wyjątkowy i niezapomniany. Uczniowie, wspólnie z wychowawcami,spędzili miło czas na grach i zabawach integracyjnych. Słodki poczęstunek, ufundowany przez Urząd Gminy w Śliwicach dodał wszystkim sporej dawki energii podczas wspólnej zabawy.

Czytaj dalej

Egzamin ósmoklasisty 2022

Opublikowano dnia 31-05-2022 23:00

24, 25 i 26 maja 2022r. uczniowie klasy VIII przystąpili do egzaminu ósmoklasisty. Pierwszego dnia odbył się egzamin z języka polskiego. Kolejnego dnia miał miejsce egzamin z matematyki. Natomiast ostatniego dnia odbył się egzamin z języka nowożytnego. Nasi uczniowie zdawali ten egzamin z języka angielskiego. Trzymamy kciuki i życzymy wszystkim jak najlepszych wyników!

Czytaj dalej

Piknik militarny

Opublikowano dnia 25-05-2022 18:00

Wychowanie patriotyczne oraz współpraca ze środowiskiem lokalnym to ważne punkty pracy naszej szkoły.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się zorganizować niecodzienne wydarzenie i gościć żołnierzy 12. Brygady Zmechanizowanej im. generała broni Józefa Hallera. Nadmienić należy, że zwierzchnikiem Brygady jest generał Roman Łytkowski, absolwent naszej szkoły zamieszkujący na terenie gminy Śliwice.

Czytaj dalej

Trzynastego w piątek

Opublikowano dnia 19-05-2022 08:00

13 maja 2022r. odbyła się akcja charytatywna zorganizowana przez wolontariat: „W piątek 13-tego dla każdego coś słodkiego”. Dzięki słodkim wypiekom przygotowanym przez rodziców i nauczycieli można było skosztować słodkości, a pieniądze zostaną przekazane na leczenie Kuby Antczaka. Zebrana kwota to 695 złotych. Wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji serdecznie dziękujemy.

Czytaj dalej

Sparingi piłkarskie

Opublikowano dnia 11-05-2022 20:00

W ostatnim czasie odbyliśmy dwa sparingi piłkarskie ze Szkołą Podstawową w Śliwicach. Obydwa zakończone wygraną. Pierwszy odbył się na Orliku w Śliwicach drugi u nas. Gratulacje dla wszystkich uczestników.

Czytaj dalej

Światowy Dzień Języka Angielskiego

Opublikowano dnia 27-04-2022 20:34

22 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego. Z tej okazji w szkole pojawiło się mnóstwo ciekawostek związanych z językiem. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się między innymi ile osób na świecie porozumiewa się w języku angielskim, jakie są najstarsze słowa oraz o ile nowych słów wzbogaca się ten język każdego dnia. Dzieci uczestniczące w kołku językowym zmagały się z tłumaczeniem nazw angielskich.

Czytaj dalej

Światowy Dzień Ziemi - "Zainwestuj w naszą planetę"

Opublikowano dnia 25-04-2022 21:30

Światowy Dzień Ziemi obchodzimy jak co roku 22 kwietnia. Dzień Ziemi to idealny czas na refleksję nad aktualnym stanem naszej planety. Tego dnia możemy zaplanować sobie w jaki sposób przez kolejne dni roku będziemy dbać o Ziemię. Z okazji jej urodzin uczniowie klasy IV przygotowali występ artystyczny, w którym również słyszeliśmy apel Ziemi i drzewa o to, abyśmy nie zapominali o dobrych manierach. Zainwestujmy w naszą

Czytaj dalej

Wielkanocne życzenia

Opublikowano dnia 14-04-2022 08:00

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim spokoju, wypoczynku w gronie najbliższych oraz optymizmu na przyszłość.

Czytaj dalej

Tradycje wielkanocne

Opublikowano dnia 14-04-2022 07:30

Warto wraz z dziećmi obserwować przemiany, poznawać tradycje i zwyczaje, a rozmawiając o ich znaczeniu zwrócić uwagę na naturalny rytm życia, któremu wszyscy podlegamy, i który odzwierciedla i podkreśla niektóre z naszych zwyczajów i tradycji. Klasa III wraz z wychowawcą panią Gabrielą Kozłowską oraz nauczycielem wspomagającym panią Dagmarą Wasielewską celebrowała tradycje wielkanocne. Już czuć zbliżające się święta:-)

Czytaj dalej

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

Opublikowano dnia 14-04-2022 07:00

Już od tygodnia trwają przygotowania do zbliżających sie świąt. Uczniowie wykonywali ciekawe prace plastyczne. Pojawiły się piękne pisanki, kurczątka. Ponadto klasy I - III wspólnie wykonały piękną pisankę, która została zawieszona na szkolnym holu. W naszej szkole czujemy już nadchodzące święta:-)

Czytaj dalej