Z najbliższymi...

Opublikowano dnia 03-01-2024 15:05

Uczniowie klas 0-3 serdecznie zapraszają kochane Babcie i ukochanych Dziadków na tradycyjne spotkanie z okazji Dni Babci i Dziadka.

Czytaj dalej

Wesołych Świąt

Opublikowano dnia 21-12-2023 20:00

Świąt Bożego Narodzenia wypełnionych

wzajemną życzliwością i zrozumieniem,

ciepłem, spokojem i radością.

Odpoczynku od codziennego zgiełku

oraz chwil beztroski.

By światło z Betlejem przyniosło

siłę, pokój i radość,

a Nowy Rok obfitował w spełnione marzenia

Uczniowie, dyrektor i pracownicy Szkoły Podstawowej w Lińsku

Czytaj dalej

Wigilie w klasach...

Opublikowano dnia 21-12-2023 17:30

Wspaniale móc zasiąść przy wspólnym stole. Każdego dnia w szkole spędzamy razem wiele godzin, mimo tego potrzeba nam chwil takich jak ta, uroczystych i wzruszających. Dziś uśmiech gościł na wszystkich twarzach. Miło było obdarowywać i być obdarowywanym, życzyć szczęścia, zdrowia i powodzenia. Dla niektórych była to pierwsza klasowa wigilia, dla innych ostatnia. Nutka nostalgii też jest ważna i bez niej obyć się nie można.
Włożyliśmy mnóstwo trudu i serca w przygotowania swych małych uroczystości. Dziękujemy zaangażowanym, cudownym rodzicom za pomocną dłoń.
Wesołych Świąt:)

Czytaj dalej

Szkolna wigilia

Opublikowano dnia 21-12-2023 12:05

Ostatni dzień przed przerwą świąteczną spędziliśmy w bardzo uroczysty sposób. Tradycją szkoły jest wspólne spotkanie wigilijne.

Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami wysłuchali odczytanego przez uczennicę klasy VIII fragmentu Pisma Świętego. Śpiewaliśmy kolędy, usłyszeliśmy kilka pięknych pastorałek i piosenek świątecznych w cudownych interpretacjach naszych zdolnych uczniów. Wszystkiemu towarzyszył płomień świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas.

Pani dyrektor złożyła świąteczne życzenia, po czym przeszliśmy do przygotowywania klasowych spotkań wigilijnych.

Czytaj dalej

Zwierzętom na pomoc

Opublikowano dnia 15-12-2023 13:00

Grudzień to zimny miesiąc, lecz gorący czas! Tyle się u nas dzieje! Oprócz kiermaszu i jasełek, finał miała akcja ,,Nakarm psiaka lub kociaka". Zebraliśmy nie tylko dziesiątki kilogramów karmy suchej i mokrej dla bezdomnych kotów i psów. Wśród darów znalazły się również ręczniki, koce a nawet zabawki i podusie! Bardzo dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do zebrania takiej ilości prezentów dla podopiecznych schroniska w Bysławiu!

Czytaj dalej

Do szopy...

Opublikowano dnia 13-12-2023 17:30

Jak wiadomo tradycją naszej szkoły jest wspólne kolędowanie. Spotkanie przy choince przygotowane przez uczniów klas 0-3 pod opieką pań A. Karnowskiej i J. Gleńskiej miało miejsce 13. grudnia 2023 roku. Tradycyjnie rozpoczęto teatralnie. Nie zabrakło też pięknego śpiewu, gry na instrumentach oraz tańca. Wierzymy, że udało nam się przenieść w czasie, aby prawdziwie przeżywać kolejne dane nam Boże Narodzenie.

Czytaj dalej

Maleńka Miłość przyszła na świat...

Opublikowano dnia 12-12-2023 18:05

,,Spotkanie przy choince" klas starszych za nami.

O 16.00 rozpoczęliśmy tradycyjne przedstawienie jasełkowe dla rodziców, zaproszonych gości i społeczności lokalnej. Podziękowania należą się przede wszystkim uczniom, którzy stanęli na wysokości i wzruszyli wszystkich przybyłych.

Dziękujemy także pani Celinie Schiller i pani Katarzynie Jaszkowskiej oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy przyczynili się do do organizacji dzisiejszego wydarzenia, a rodzicom za przepyszne ciasta oraz płynące od was wsparcie i dobre słowa.

Czytaj dalej

Kiermasz tuż, tuż...

Opublikowano dnia 30-11-2023 18:45

Przygotowania do kiermaszu i świąt nabierają tempa.

Dzieci uczęszczające na kółko techniczne przygotowały świąteczne stroiki. Każdy jest piękny i posiada wyjątkową moc. Wiecie jaką? Mnóstwo serca i uśmiechu swoich wykonawców. Pani Ania była dziś dumna ze swoich pracusiów :).

Czytaj dalej

Biała wstążka

Opublikowano dnia 29-11-2023 13:05

Spotkanie z pracownikami Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Osób Doznających Przemocy Domowej w Tucholi - akcja ,,Biała wstążka".

Uczniowie klas IV - VIII dowiedzieli się czym jest przemoc, poznali fakty i mity na jej temat. Dodatkowo dowiedzieli się w jaki sposób przeciwdziałać przemocy i gdzie jej szukać. Akcja ,,Biała wstążka" ma na celu przeciwdziałanie przemocy, w szczególności przemocy w rodzinie.

Dzień 25 listopada rozpoczął kampanię, ponieważ jest to Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet, a dzień 10 grudnia, kończy kampanię. Tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy D...

Czytaj dalej

Teddy Bear

Opublikowano dnia 24-11-2023 16:00

25 listopada jest Światowym Dniem Pluszowego Misia. My obchodziliśmy go w piątek 24 listopada.

Tego dnia uczniowie przybili do szkoły w towarzystwie ukochanych pluszaków, które, nie tylko umilały nam czas, ale także chroniły przed odpytywaniem i niezapowiedzianą kartkówką. W tygodniu, poprzedzającym święto tej wspaniałej, pluszowej zabawki, uczniowie klas 0-IV wykonali, na zajęciach w szkole, prace plastyczne pt. Mój przyjaciel Miś. Wszystkie portrety były piękne i wyjątkowe, dlatego jury postanowiło wyróżnić po 4 osoby z każdej klasy. Zwycięzcy zostali zaproszeni przez Koło Gospodyń Wiejskic...

Czytaj dalej