XX Piknik Rodzinny

Opublikowano dnia 18-06-2023 21:10

,,Cztery wielkie żywioły świata.

Każdy jest nam potrzebny, by żyć.

Woda, ogień, ziemia, powietrze.

Jednak groźne potrafią też być!”

Cztery żywioły – taki był temat XX jubileuszowego Pikniku Rodzinnego w naszej szkole. W części artystycznej każdy z żywiołów został przedstawiony w tańcu, piosence lub inscenizacji. Dzieci wspaniale prezentowały przy tym swoje talenty a dorośli poczucie humoru.

Czas umilała nam także Orkiestra Dęta. Ochotnicza Straż Pożarna z Lińska pokazała nam, jak sprawnie gasi pożar i przeprowadziła konkursy sprawnościowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Każdy ...

Czytaj dalej

Zaproszenie na XX Piknik Rodzinny

Opublikowano dnia 13-06-2023 08:20

Serdecznie zapraszamy :)

Czytaj dalej

Jak nie czytam...

Opublikowano dnia 07-06-2023 14:05

:)

Czytaj dalej

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - Janusz Korczak

Opublikowano dnia 01-06-2023 14:00

Dzień Dziecka to wyjątkowo radosny dzień. Tym razem to pani Dagmara Wasielewska i pani Joanna Gleńska przygotowały dla nas całe mnóstwo atrakcji.

Kubeczkowe kodowanie, przesypywanie piórek i gąbek nad głowami, zabawa ruchowa z układaniem wyrazów, malowanie na folii, krykiet, bule, guma parzy...

Pani Magda Gaca pilnowała ognia i podała nam przepyszne kiełbaski:).

Odbyła się również Familiada. W finałowej rundzie spotkały się drużyny: klasa VI zwana Zwycięzcami vs Belfry ;). Nauczyciele wygrali, ale nie było to łatwe zadanie.

Paniom gratulujemy pomysłowości i kreatywności, a dzieciom życzymy uś

Czytaj dalej

Kochanej Mamie...

Opublikowano dnia 31-05-2023 15:10

31 maja odbyła się przepiękna uroczystość z okazji Dnia Matki. W tym roku organizatorami byli pani Agnieszka Dobek, pani Magdalena Wutkowska oraz pan Leszek Tryc wraz z klasami VI i VIII.

Program artystyczny przygotowany przez koordynatorów, a także pozostałych wychowawców bardzo wzruszył zaproszonych gości.

Dzień Matki to ważne święto i każde dziecko, to małe, czy większe bardzo stara się, by Mama chociaż tego dnia czuła się doceniona za swoją bezwarunkową miłość i poświęcenie.

Życzymy dużo zdrowia, cierpliwości i uśmiechu. Rola matki jest trudna, ale wyjątkowa.

Czytaj dalej

,,Życie jest jak jazda na rowerze..."

Opublikowano dnia 31-05-2023 10:00

Karta rowerowa, to dokument uprawniający do poruszania się po drogach publicznych.

Uczniowie klasy czwartej przygotowywali się przez cały rok zdobywając wiedzę teoretyczną z przepisów ruchu drogowego, znaków, sygnałów, kolejności przejazdu przez skrzyżowania, a także udzielaniem pierwszej pomocy.

31 maja 2023 przyszedł czas, aby zweryfikować swoje wiadomości w praktyce, pokonując trasę w miasteczku ruchu drogowego pod bacznym okiem egzaminatora w osobie policjanta posterunku w Śliwicach – st. asp. Tomasza Kołodziejskiego. Wszyscy uczniowie pozytywnie zaliczyli egzamin.

Dziękujemy za udostępnie...

Czytaj dalej

Pierwsza Komunia Święta

Opublikowano dnia 28-05-2023 21:09

28 maja uczniowie klasy III po raz pierwszy przyjęli Jezusa do swoich serc. To wyjątkowe wydarzenie na pewno zagości w ich pamięci do końca życia. Uroczystość była przepiękna i wzruszająca.

Od lewej: Tymoteusz Dąbrowski, Franciszek Kiełczyński, Hubert Andrearczyk, Maksymilian Metza, Wiktor Olter, Helena Żygowska, Alicja Talaśka, Michał Nakielski, Aleksandra Czapiewska i Artur Grugel.

Czytaj dalej

Egzaminy klas ósmych

Opublikowano dnia 22-05-2023 21:10

Drodzy ósmoklasiści - trzymamy za Was kciuki.

Czytaj dalej

Stop suszy...

Opublikowano dnia 19-05-2023 16:05

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w ramach programu ,,Aktywni Błękitni" prowadzi szeroko rozumianą edukację wodną w całym kraju.

Dziś odwiedził nas pan Damian Klich, koordynator programu z okręgu bydgoskiego, który z pasją opowiadał m.in. o suszy i jej konsekwencjach. Klasy od I do VI wzięły udział w prowadzonych przez niego zajęciach. Bardzo dziękujemy za przekazaną wiedzę i mamy nadzieję na wizyty w kolejnych latach.💧💦

Czytaj dalej

Tu wszędzie jest moja Ojczyzna...

Opublikowano dnia 28-04-2023 15:15

W obliczu trwającej u naszych sąsiadów wojny słowo ,,Ojczyzna" nabiera większego znaczenia. Na co dzień nie zastanawiamy się czym ona dla nas jest i ile możemy dla niej zrobić. Są jednak takie momenty, które odświeżają pamięć, pozwalają zatrzymać się na moment w wirze życia i nieustannych obowiązków. Taka była dzisiejsza akademia z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja przygotowana przez klasę VII wraz z wychowawczynią panią Patrycją Dąbrowską i młodszymi pomocnikami.

Zaangażowanie uczniów było bardzo duże, młodsi przygotowali się wokalnie i odśpiewali ,,Mazurek Trzeciego Maja" oraz piękną ...

Czytaj dalej