Czas na chess

Opublikowano dnia 15-04-2024 16:00

Druk 3D, znany także jako additive manufacturing, to proces wytwarzania trójwymiarowych obiektów poprzez dodawanie warstw materiału, takiego jak plastik, metal czy ceramika. Działa na zasadzie modelowania komputerowego, gdzie cyfrowy model jest przekształcany warstwa po warstwie w rzeczywisty przedmiot. Jest wykorzystywany w różnych dziedzinach, od przemysłu po medycynę i sztukę, oferując szybkość, elastyczność projektowania oraz możliwość tworzenia złożonych geometrii.

Od dziś uczniowie mogą spędzać przerwy na świeżym powietrzu w towarzystwie figur szachowych wydrukowanych przez szkolną druka...

Czytaj dalej

Camino de Santiago

Opublikowano dnia 09-04-2024 15:00

Szlak św. Jakuba, znany również jako Camino de Santiago, to sieć pielgrzymkowych tras prowadzących do katedry w Santiago de Compostela w Hiszpanii, gdzie znajduje się grób św. Jakuba Apostoła. Ten średniowieczny szlak przyciąga pielgrzymów z całego świata, oferując nie tylko duchową podróż, ale także możliwość odkrycia kulturowych i historycznych skarbów.

Szlak ten ma wiele odnóg, prowadzących przez różne kraje Europy, a każda z nich oferuje unikalne doświadczenia i krajobrazy. Wiedzie także przez Lińsk, na pewno widzieliście znaki drogowe z charakterystyczną naklejką przedstawiającą muszlę. ...

Czytaj dalej

Drzwi otwarte, tradycyjnie w czwartek...

Opublikowano dnia 01-04-2024 19:50

W czwartek 4 kwietnia, odbędą się tradycyjne ,,Drzwi otwarte" dla rodziców.

Zapraszamy na spotkania z wychowawcami oraz konsultacje z pozostałymi nauczycielami i specjalistami.

Czytaj dalej

Świąt pełnych refleksji...

Opublikowano dnia 29-03-2024 10:00

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim członkom naszej społeczności szkolnej niezapomnianych chwil spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół.

Niech te święta przyniosą wam nie tylko radość ze spotkań i wspólnego dzielenia się, ale także czas refleksji nad sensem życia i wartościami, które nas naprawdę łączą.

Niech wiosenne promienie słońca rozświetlają wasze serca, napełniając je ciepłem i nadzieją na lepsze jutro.

Niech świąteczna atmosfera inspiruje was do wytrwałej pracy, rozwoju osobistego i dążenia do spełniania marzeń.

Czytaj dalej

Świąteczne Śniadania Wielkanocne

Opublikowano dnia 27-03-2024 17:35

Świąteczne Śniadania Wielkanocne są ważnym elementem kultury i tradycji w Polsce. Odzwierciedlają one bogactwo kulinarnych zwyczajów oraz wartości rodzinnych i społecznych.

Jajka są nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu. Zazwyczaj malowane, czasem ozdabiane woskiem.

Wielkanocna kiełbasa i szynka są podstawowymi mięsnymi składnikami śniadania. Często przygotowywane w domu lub kupowane od lokalnych rzeźników.

Chleb: jest symbolem życia i obfitości. W wielu regionach Polski tradycyjnie wypieka się chleb wielkanocny.

Ostry chrzan symbolizuje gorzkie cierpienia Chrystusa. Popularnie podawany z...

Czytaj dalej

Skoro wiosna to i bociany...

Opublikowano dnia 21-03-2024 12:30

Kolejną atrakcją dzisiejszego dnia była wizyta edukatorek z Centrum Czynnej Ochrony Przyrody Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Tleniu. Poprowadziły one ciekawe zajęcia dla uczniów na temat bociana białego i czarnego. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy, w których współpracowały i zdobywały nowe wiadomości.

Młodsza grupa czyli klasy „0”-II słuchały bajki dotyczącej ptaków, brały udział w quizie sprawdzającym ich wiedzę i przygotowały piękne bocianie opaski, z którymi na głowie krążyły po szkolnym korytarzu jak bocian wokół swego gniazda.

Grupa starsza- klasy III i IV swoje zmagania zapre...

Czytaj dalej

Znaki wiosny

Opublikowano dnia 21-03-2024 12:00

Deszczyk jest ciepły

Ptaszki ćwierkają

Kwiaty się wychylają...

Dzieci nie zapomniały o przywołaniu wiosny. Mimo tej deszczowej aury uczniowie klasy III pod okiem wychowawcy pani Anny Karnowskiej przygotowali występ pt. „Znaki Wiosny”. Wspominali w nim o wiosennym deszczyku, kolorowych kwiatach, bratkach, żonkilach i krokusach, a także leśnych zwierzętach i ćwierkających wszędzie ptakach. Zaprezentowali wiosenne utwory muzyczne w zaskakujących duetach. Na zakończenie Kacper wygłosił swój pierwszy stand- up rozweselając młodą, szkolną publiczność. Kto wie, może zobaczymy go kiedyś na większej ...

Czytaj dalej

,,Możesz tylko stracić"

Opublikowano dnia 15-03-2024 18:00

Uczniowie klas VII i VIII zostali zaproszeni do Gminnego Ośrodka Kultury w Śliwicach na program o charakterze profilaktyki uzależnień w wykonaniu Arkadiusza Zawilińskiego.

Pan Arek to arysta przez duże A:

  • wokalista,
  • autor tekstów i muzyki,
  • gitarzysta (gitara akustyczna, dobro, lap steel) posługujący się techniką fingerpicking slide, dogrywa sobie na harmonijce, a rytm nadaje urządzeniem stomp box.

Powszechnie wiadomo, że przekonanie młodzieży o negatywnym wpływie używek na ich zdrowie, ale też zdrowie otoczenia nie jest łatwe. Często wydaje się wręcz niemożliwe.

Pan Arek otwarcie i prawdziw...

Czytaj dalej

Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej

Opublikowano dnia 15-03-2024 11:01

14 maraca w Szkole Podstawowej w Śliwicach odbył się gminny turniej piłki nożnej halowej. Drużyna dziewcząt z klas II i III wywalczyła pierwsze miejsce.

Bardzo dziekujemy organizatorom za zaproszenie i pani Kasi za przygotowanie drużyny.

Dziewczynki wróciły szczęśliwe🤩.

Czytaj dalej

Spotkanie z asesorem sądowym

Opublikowano dnia 12-03-2024 16:05

Godzina wychowawcza to bardzo ważna i pouczająca lekcja, szczególne, gdy gościem jest sędzia. Odwiedziła nas wczoraj pani Angelika Treider - Szeffs będąca asesorem sądowym Sądu Rejonowego w Tucholi, orzekająca w II Wydziale Karnym.

Uczniowie klas IV-VIII dowiedzieli się wielu ciekawostek związanych z grupą zawodów prawniczych oraz z długą drogą, która prowadzi do uzyskania tytułu sędziego. Pani Angelika uświadomiła uczniom, że nie są bezkarni wobec prawa, odpowiedziała na wiele pytań, które pojawiały się podczas spotkania.

Dziękujemy za przyjazd i poświęcony nam czas. Życzymy wielu sukcesów ...

Czytaj dalej