Uroczyste pożegnanie klasy VIII

Opublikowano dnia 24-06-2022 18:00

Dnia 24 czerwca 2022r. odbyło się pożeganie klasy VIII, która w krótkim występie artystyczno - muzycznym podziękowała swojej wychowawczyni pani celinie Schiller oraz pozostałym nauczycielom za trud włożony w wychowanie oraz naukę.

Czytaj dalej

Żegnamy przedszkole!

Opublikowano dnia 23-06-2022 17:00

Dnia 23 czerwca „Motylki” z oddziału przedszkolnego żegnały swoje przedszkole. Już od samego rana czekał na nich wachlarz atrakcji. Piękna, słoneczna pogoda pozwoliła na dobrą zabawę na świeżym powietrzu. Dzieci mogły ostatni raz spędzić ze sobą czas i wspólnie pobawić się w ulubione zabawy. Robiły arenę cyrkową z użyciem chusty animacyjnej, wyrzutnię piłek i brały udział w zabawie „ZOO”. Po krótkiej przerwie i odpoczynku w cieniu mogły

Czytaj dalej

Spotkanie z policjantem dla klas starszych

Opublikowano dnia 23-06-2022 10:00

Dnia 15 czerwca 2022r. w czasie zajęć wychowawczych obyło się spotkanie z panem policjantem Marcinem Gornowiczem. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w czasie wakacji, zachowanie nad wodą, na drogach i na terenie gospodarstwa rolnego. Oprócz tego policjant przypomniał czym są bullying, stalking, wymuszanie i demoralizacja nieletnich np. palenie papierosów, picie alkoholu, posiadanie dopalaczy i narkotyków. Jeszcze raz uświadomił uczniom, że

Czytaj dalej

Promowanie zdrowego stylu życia

Opublikowano dnia 22-06-2022 22:00

22 czerwca w naszej szkole odbyła się bardzo ważna akcja, która miała na celu promowanie zdrowego stylu życia. W ramach ruchu prozdrowotnego, uczniowie klasy 5 wykonali projekty na temat zdrowego stylu życia. „Wisienką na torcie” była wizyta pani pielęgniarki, Magdaleny Lipkowskiej, która omówiła zasady zdrowego odżywiania oraz profilaktykę działań zapobiegających próchnicy. Osobą odpowiedzialna za przebieg akcji prozdrowotnej była Magdalena Wutkowska.

Czytaj dalej

Egzamin klasy IV na kartę rowerową

Opublikowano dnia 16-06-2022 21:00

14 czerwca 2022 r. została przeprowadzona druga część egzaminu na kartę rowerową. Tego dnia uczniowie musieli wykazać się umiejętnością jazdy rowerem po torze z przeszkodami, w tym ruszania rowerem, jazdy prosto i po łuku oraz hamowania w wyznaczonym miejscu. Nad prawidłowym i przede wszystkim bezpiecznym przebiegiem egzaminu czuwał pan policjant z Posterunku Policji w Śliwicach st. asp. Tomasz Kołodziejski oraz pani Dorota Kołtonowska.

Czytaj dalej

Turniej piłki nożnej

Opublikowano dnia 07-06-2022 20:00

W dniu 7 czerwca 2022r. Zespół Szkół w Śliwicach zorganizował turniej piłki nożnej. W rozgrywkach wzięło udział, łącznie pięć drużyn. Zawody rozgrywane były systemem każdy z każdym, co stworzyło dziesięć pojedynków piłkarskich. Zwycięzca całego turnieju, został wyłoniony dopiero w przedostatnim spotkaniu między drużyną ze Śliwic i reprezentacją naszej szkoły. Nasz dorobek to, dwa mecze wygrane oraz dwa

Czytaj dalej

”To co mam, to radość najpiękniejszych lat...”

Opublikowano dnia 07-06-2022 16:00

Dnia 7 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego witały w murach naszej szkoły swoje Kochane Mamy. Pokazały swoją dziecięcą radość w przygotowanym z okazji Ich święta programie artystycznym. Recytowały czułe wiersze, śpiewały piosenki, a także zaprezentowały tkliwy taniec. Włożyły dużo pracy i serca w to , aby mamy były z nich dumne i zadowolone. Obdarowały je również kwiatami i podarunkami w postaci swoich portretów. Po części artystycznej wszyscy razem

Czytaj dalej

Piosenki i kwiatki na Dzień Matki

Opublikowano dnia 07-06-2022 15:00

Z okazji Dnia Matki uczniowie klas I - III zaprosili swoje mamy do sal szkolnych na uroczyste obchody tego święta. Każda klasa przygotowała dla swoich mam krótkie występy słowno - muzyczne. Dzieci śpiewały wesołe oraz wzruszające niejedną mamę piosenki. Po występach uczniowie wręczyli swoim mamom własnoręcznie wykonane laurki. Po wspólnym obejrzeniu wytworów plastycznych w każdej klasie odbyła się wspólna zabawa z mamą.

Czytaj dalej

Dzień Dziecka 2022

Opublikowano dnia 01-06-2022 22:34

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – Janusz Korczak 1 czerwca to wyjątkowy dzień, w którym dzieci – i te małe, i te nieco większe, i te całkiem już dorosłe mają swoje święto. Nasza szkoła oraz wszyscy jej przyjaciele zadbali o to, by Dzień Dziecka był wyjątkowy i niezapomniany. Uczniowie, wspólnie z wychowawcami,spędzili miło czas na grach i zabawach integracyjnych. Słodki poczęstunek, ufundowany przez Urząd Gminy w Śliwicach dodał wszystkim sporej dawki energii podczas wspólnej zabawy.

Czytaj dalej

Egzamin ósmoklasisty 2022

Opublikowano dnia 31-05-2022 23:00

24, 25 i 26 maja 2022r. uczniowie klasy VIII przystąpili do egzaminu ósmoklasisty. Pierwszego dnia odbył się egzamin z języka polskiego. Kolejnego dnia miał miejsce egzamin z matematyki. Natomiast ostatniego dnia odbył się egzamin z języka nowożytnego. Nasi uczniowie zdawali ten egzamin z języka angielskiego. Trzymamy kciuki i życzymy wszystkim jak najlepszych wyników!

Czytaj dalej