I kropka...

Opublikowano dnia 15-09-2023 09:00

15 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i odkrywania ukrytych talentów. Uczniowie klas I-III na zajęciach z wychowawcami obejrzeli krótkometrażowy film Kropka Bohaterką filmu jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Opowiastka zawarta w The Dot stała się inspiracją dla wielu nauczycieli. Następnie uczniowie przystąpili do wykonywania własnych kropek (kropki ozdabiali według własnych pomysłów), później kropki zostały powieszone na szkolnej gazetce ,,Drzewie ...

Czytaj dalej

Spotkanie z rodzicami

Opublikowano dnia 05-09-2023 14:15

Zapraszamy!

Czytaj dalej

Pożegnanie klasy VIII

Opublikowano dnia 23-06-2023 12:15

Przyszła kolej na pożegnanie z murami szkoły. Niektórzy spędzili w niej prawie 10 lat, gdyż zaczynali w oddziale przedszkolnym.

Uroczystość rozpoczęła się od wręczenia Świadectw Ukończenia Szkoły przez Panią Dyrektor. Uczniowie potwierdzili otrzymanie tego ważnego dokumentu własnoręcznym podpisem. Następnie, jak głosi niepisana tradycja szkoły, klasa VII pożegnała swych starszych kolegów humorystycznym programem artystycznym, który przygotowali wraz z wychowawczynią, panią Patrycją Dąbrowską.

Kolejnym etapem imprezy była krótka akademia przygotowana przez samych absolwentów. Paweł Konwalski st...

Czytaj dalej

Lekcja ostatnia :)

Opublikowano dnia 23-06-2023 09:30

Ostatni dzwonek i ostatnia lekcja 😮😁.

Deszcz przegonił nas na szkolny hol i było naprawdę gorąco🧐.

Klasa IV wraz z Panią Dagmarą Wasielewską zadbała o oprawę artystyczną tego wydarzenia. Było bardzo pouczająco i wesoło.

Pani Dyrektor wręczyła młodszym uczniom nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, a w starszym klasom świadectwa z biało- czerwonym paskiem.

Rodzice doczekali się listów gratulacyjnych😉.

Doceniono również wzorową frekwencję oraz wręczono statuetki: Absolwentki Roku - Paulinie Zielińskiej i Uczennicy Roku - Joannie Kożuch.

Po części oficjalnej wychowawcy udali się do klas, by roz...

Czytaj dalej

Przy-stań Pelplin

Opublikowano dnia 20-06-2023 14:20

17 czerwca 2023 roku 4 uczennice naszej szkoły: Monika Erward, Julia Andrearczyk, Magdalena Różycka oraz Paulina Zielińska brały udział w XI edycji Przystani w Pelplinie. Tam uczestniczyły w warsztatach dla duszy. Po smacznym obiedzie na łonie natury organizatorzy zaplanowali duchową ucztę- Mszę Swiętą pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego- Ryszarda Kasyny. Po niej odbył się koncert zespołu ewangelizacyjnego Na cały głos. Tańcom, śpiewom i radości nie było końca. Pełne wdzięczności, pokoju i chęci wyjazdu za rok dziewczęta wraz z opiekunem- panią Joanną Gleńską powróciły do domu.

20 czerwca...

Czytaj dalej

XX Piknik Rodzinny

Opublikowano dnia 18-06-2023 21:10

,,Cztery wielkie żywioły świata.

Każdy jest nam potrzebny, by żyć.

Woda, ogień, ziemia, powietrze.

Jednak groźne potrafią też być!”

Cztery żywioły – taki był temat XX jubileuszowego Pikniku Rodzinnego w naszej szkole. W części artystycznej każdy z żywiołów został przedstawiony w tańcu, piosence lub inscenizacji. Dzieci wspaniale prezentowały przy tym swoje talenty a dorośli poczucie humoru.

Czas umilała nam także Orkiestra Dęta. Ochotnicza Straż Pożarna z Lińska pokazała nam, jak sprawnie gasi pożar i przeprowadziła konkursy sprawnościowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Każdy ...

Czytaj dalej

Zaproszenie na XX Piknik Rodzinny

Opublikowano dnia 13-06-2023 08:20

Serdecznie zapraszamy :)

Czytaj dalej

Jak nie czytam...

Opublikowano dnia 07-06-2023 14:05

:)

Czytaj dalej

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - Janusz Korczak

Opublikowano dnia 01-06-2023 14:00

Dzień Dziecka to wyjątkowo radosny dzień. Tym razem to pani Dagmara Wasielewska i pani Joanna Gleńska przygotowały dla nas całe mnóstwo atrakcji.

Kubeczkowe kodowanie, przesypywanie piórek i gąbek nad głowami, zabawa ruchowa z układaniem wyrazów, malowanie na folii, krykiet, bule, guma parzy...

Pani Magda Gaca pilnowała ognia i podała nam przepyszne kiełbaski:).

Odbyła się również Familiada. W finałowej rundzie spotkały się drużyny: klasa VI zwana Zwycięzcami vs Belfry ;). Nauczyciele wygrali, ale nie było to łatwe zadanie.

Paniom gratulujemy pomysłowości i kreatywności, a dzieciom życzymy uś

Czytaj dalej

Kochanej Mamie...

Opublikowano dnia 31-05-2023 15:10

31 maja odbyła się przepiękna uroczystość z okazji Dnia Matki. W tym roku organizatorami byli pani Agnieszka Dobek, pani Magdalena Wutkowska oraz pan Leszek Tryc wraz z klasami VI i VIII.

Program artystyczny przygotowany przez koordynatorów, a także pozostałych wychowawców bardzo wzruszył zaproszonych gości.

Dzień Matki to ważne święto i każde dziecko, to małe, czy większe bardzo stara się, by Mama chociaż tego dnia czuła się doceniona za swoją bezwarunkową miłość i poświęcenie.

Życzymy dużo zdrowia, cierpliwości i uśmiechu. Rola matki jest trudna, ale wyjątkowa.

Czytaj dalej