Konkurs plastyczny dla klas 0 - III - "Zima za moim oknem"

Opublikowano dnia 03-03-2021 16:59

W minionym miesiącu, lutym odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas 0 - III pt. "Zima za moim oknem". Zimowa aura bardzo sprzyjała tworzeniu pięknych prac, do konkursu przystąpiło aż 21 uczniów z klas 0 - III. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wykonanie pracy plastycznej ukazującej uroki zimy. Aby wykonać pracę plastyczną uczniowie musieli zastosować przynajmniej dwie techniki plastyczne. Jury jednogłośnie wyłoniło najładniejsze prace plastyczne w dwóch kategoriach wiekowych (klasy 0-I i klasy II-III). Oto zwycięzcy konkursu- "Zima za moim oknem":

Czytaj dalej

I Wojewódzki Konkurs ,,Mikołajkowe śpiewanie” – ONLINE

Opublikowano dnia 08-12-2020 16:30

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 im. Henryka Jordana w Bydgoszczy zorganizował konkurs wokalny, którego celem było kultywowanie tradycji polskich, promowanie piosenki dziecięcej i zaprezentowanie umiejętności na scenie. Do konkursu należało zgłosić jedną piosenkę o Świętym Mikołaju. Przygotowaniem uczestników i całej oprawy zajęła się pani Patrycja Dąbrowska przy pomocy i wsparciu pani Dyrektor Gabrieli Kozłowskiej – wychowawczyni klasy II. Joanna Kożuch, Emilia Welzant i Fabian Witkowski (uczniowie kl. II) zajęli III miejsce w kategorii ,,Szkoła podstawowa: klasy 1-3, zespoły”. Zaprezentowali s...

Czytaj dalej

Konkurs literacko - plastyczny

Opublikowano dnia 24-11-2020 12:00

Biblioteka szkolna ogłosiła konkurs literacko – plastyczny dla uczniów klas IV – VIII. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było samodzielne napisanie i wykonanie książki na wybrany temat. Forma tekstu literackiego była dowolna. Uczestnik konkursu mógł napisać zarówno opowiadanie, bajkę jak i wiersz. Książka napisana przez ucznia miała obejmować nie mniej niż sześć stron A4. Ponadto książka miała zawierać ilustracje wykonane dowolną techniką plastyczną. W powyższym konkursie udział wzięła uczennica klasy VIII Karolina Grugel, która napisała książkę pt. „Na herbatce u wampira”. Uczennica klasy V...

Czytaj dalej

Mój wymarzony zawód

Opublikowano dnia 17-12-2019 10:30

W ramach kampanii informacyjno – promocyjnej Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu zorganizował konkurs „Mój wymarzony zawód”. Konkurs kierowany był do uczniów klasy VII i VIII. Celem kampanii było zachęcenie uczniów do zapoznania się z informacjami o rynku pracy oraz przyszłością zawodową młodych osób. Uczennica naszej szkoły – Sandra Szynderłata zgłosiła się do powyższego konkursu i zdobyła w nim wyróżnienie wraz z nagrodą rzeczową. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów edukacyjnych a w przyszłości również sukcesów zawodowych.

Czytaj dalej

Turniej szachowy

Opublikowano dnia 12-12-2019 17:20

Dnia 12 grudnia 2019r. w Szkole Podstawowej w Śliwicach odbyły się I Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Szkół Gminy Śliwice w szachach. Organizatorem był KUJAWSKO – POMORSKI ZWIĄZEK SZACHOWY, KTÓREGO v-ce prezesem do spraw organizacyjnych jest pan Andrzej Leśniak. Z naszej szkoły udział w mistrzostwach wzięło 22 uczniów.

Czytaj dalej

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego - "Zapobiegajmy pożarom"

Opublikowano dnia 11-12-2019 21:55

Urząd Gminy w Śliwicach wraz z Zarządem Oddziału Gminnego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej w Śliwicach ogłosił konkurs plastyczny - "Zapobiegajmy pożarom". Do udziału w konkursie zgłosiło się ośmioro uczniów, którzy wykonali piękne prace dowolną techniką plastyczną. Zgłoszone prace zostały poddane ocenie, dzięki czemu wyłonili się zwycięzcy konkursu. I miejsce otrzymał Tymoteusz Dąbrowski z klasy 0 w kategorii klas młodszych. Jego praca plastyczna będzie brała udział w dalszej części konkursu na szceblu powiatowym. Ponadto w kategorii klas młodszych została wyróżniona praca uczennicy klasy ...

Czytaj dalej

"Tysiąc powodów by czytać" - głosowanie dobiegło końca

Opublikowano dnia 04-12-2019 22:20

Dnia 30 września 2019r. ruszyła IV edycja ogólnopolskiego konkursu Empk'u - „Tysiąc powodów by czytać”. Konkurs kierowany był do szkolnych bibliotek. Pula nagród to 10 000 książek dla każdego z 10 laureatów . Atrakcyjna nagroda sprawiła, iż nasza biblioteka również zgłosiła swój udział w konkursie w kategorii szkół do 120 uczniów. Kolejnym etapem konkursu było już tylko oddawanie głosów na plakat wykonany przez uczniów klasy II. Codziennie swój głos mogli oddawać dosłownie wszyscy: uczniowie, rodzice, krewni, znajomi, przyjaciele szkoły oraz miłośnicy czytelnictwa. Głosowaliśmy od 24 paźd...

Czytaj dalej

Konkurs plastyczny - projekt okładki książki kucharskiej

Opublikowano dnia 27-11-2019 00:45

Pod koniec października 2019r. biblioteka szkolna ogłosiła konkurs plastyczny dla klas I – III. Uczniowie zgłaszający się do udziału w konkursie wykonali projekty okładki książki kucharskiej. Głównym celem konkursu było rozwijanie wyobraźni oraz kreatywności wśród uczniów. Prace konkursowe można było wykonać dowolną techniką.

Czytaj dalej

UWAGA!!! Rusza konkurs Empik'u - "TYSIĄC POWODÓW BY CZYTAĆ". Oddaj swój głos już 24 X 2019r. na plakat wykonany przez klasę II w mobilnej aplikacji Empik'u. Głosujemy do 28 XI 2019 r.

Opublikowano dnia 20-10-2019 18:52

Szanowni Rodzice! Nasza szkoła zgłosiła swój udział w IV edycji konkursu Empiku „Tysiąc powodów by czytać”. Konkurs skierowany jest do bibliotek w szkołach podstawowych w całej Polsce. Nagrody do wygrania to nowości książkowe, które wzbogaciłyby księgozbiór naszej biblioteki szkolnej.

Czytaj dalej

Gala konkursu „Ekologiczny edukator szkolny – II Edycja 2019”

Opublikowano dnia 09-09-2019 19:19

Dnia 5 września 2019r. dwoje uczniów naszej szkoły: Amelia Grzonka z klasy V i Artur Belt z klasy VII wraz z opiekunem p. Jolantą Bukowską udali się do Przysieka koło Torunia na galę konkursu „Ekologiczny edukator szkolny – II Edycja 2019”.

Niestety nasi uczniowie nie zostali finalistami tego konkursu, ale mieli okazję zobaczyć, jakie działania podejmowali ich rówieśnicy biorący udział w przedsięwzięciu. Poza tym każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.

Czytaj dalej