Turniej szachowy

Opublikowano dnia 12-12-2019 17:20

Dnia 12 grudnia 2019r. w Szkole Podstawowej w Śliwicach odbyły się I Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Szkół Gminy Śliwice w szachach. Organizatorem był KUJAWSKO – POMORSKI ZWIĄZEK SZACHOWY, KTÓREGO v-ce prezesem do spraw organizacyjnych jest pan Andrzej Leśniak. Z naszej szkoły udział w mistrzostwach wzięło 22 uczniów.

Czytaj dalej

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego - "Zapobiegajmy pożarom"

Opublikowano dnia 11-12-2019 21:55

Urząd Gminy w Śliwicach wraz z Zarządem Oddziału Gminnego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej w Śliwicach ogłosił konkurs plastyczny - "Zapobiegajmy pożarom". Do udziału w konkursie zgłosiło się ośmioro uczniów, którzy wykonali piękne prace dowolną techniką plastyczną. Zgłoszone prace zostały poddane ocenie, dzięki czemu wyłonili się zwycięzcy konkursu. I miejsce otrzymał Tymoteusz Dąbrowski z klasy 0 w kategorii klas młodszych. Jego praca plastyczna będzie brała udział w dalszej części konkursu na szceblu powiatowym. Ponadto w kategorii klas młodszych została wyróżniona praca uczennicy klasy ...

Czytaj dalej

"Tysiąc powodów by czytać" - głosowanie dobiegło końca

Opublikowano dnia 04-12-2019 22:20

Dnia 30 września 2019r. ruszyła IV edycja ogólnopolskiego konkursu Empk'u - „Tysiąc powodów by czytać”. Konkurs kierowany był do szkolnych bibliotek. Pula nagród to 10 000 książek dla każdego z 10 laureatów . Atrakcyjna nagroda sprawiła, iż nasza biblioteka również zgłosiła swój udział w konkursie w kategorii szkół do 120 uczniów. Kolejnym etapem konkursu było już tylko oddawanie głosów na plakat wykonany przez uczniów klasy II. Codziennie swój głos mogli oddawać dosłownie wszyscy: uczniowie, rodzice, krewni, znajomi, przyjaciele szkoły oraz miłośnicy czytelnictwa. Głosowaliśmy od 24 paźd...

Czytaj dalej

Konkurs plastyczny - projekt okładki książki kucharskiej

Opublikowano dnia 27-11-2019 00:45

Pod koniec października 2019r. biblioteka szkolna ogłosiła konkurs plastyczny dla klas I – III. Uczniowie zgłaszający się do udziału w konkursie wykonali projekty okładki książki kucharskiej. Głównym celem konkursu było rozwijanie wyobraźni oraz kreatywności wśród uczniów. Prace konkursowe można było wykonać dowolną techniką.

Czytaj dalej

UWAGA!!! Rusza konkurs Empik'u - "TYSIĄC POWODÓW BY CZYTAĆ". Oddaj swój głos już 24 X 2019r. na plakat wykonany przez klasę II w mobilnej aplikacji Empik'u. Głosujemy do 28 XI 2019 r.

Opublikowano dnia 20-10-2019 18:52

Szanowni Rodzice! Nasza szkoła zgłosiła swój udział w IV edycji konkursu Empiku „Tysiąc powodów by czytać”. Konkurs skierowany jest do bibliotek w szkołach podstawowych w całej Polsce. Nagrody do wygrania to nowości książkowe, które wzbogaciłyby księgozbiór naszej biblioteki szkolnej.

Czytaj dalej

Gala konkursu „Ekologiczny edukator szkolny – II Edycja 2019”

Opublikowano dnia 09-09-2019 19:19

Dnia 5 września 2019r. dwoje uczniów naszej szkoły: Amelia Grzonka z klasy V i Artur Belt z klasy VII wraz z opiekunem p. Jolantą Bukowską udali się do Przysieka koło Torunia na galę konkursu „Ekologiczny edukator szkolny – II Edycja 2019”.

Niestety nasi uczniowie nie zostali finalistami tego konkursu, ale mieli okazję zobaczyć, jakie działania podejmowali ich rówieśnicy biorący udział w przedsięwzięciu. Poza tym każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.

Czytaj dalej

ZAKOŃCZENIE DZIAŁAŃ KONKURSOWYCH „LUBIĘ TU BYĆ… NA ZIELONYM”

Opublikowano dnia 23-06-2019 21:35

Amelia Grzonka – uczennica klasy IV i Artur Belt – uczeń klasy VI zakończyli zaplanowane działania w konkursie organizowanym przez Województwo Kujawsko-Pomorskie w ramach projektu „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!”.
Przypomnijmy działania Amelii:
- z okazji Światowego Dnia Wody zorganizowała:
•apel, na którym przedstawiła sposoby oszczędzania wody;
•Happening;
•międzyszkolny konkurs wiedzowy dla uczniów klas III i IV „Woda źródłem życia”
- zorganizowała spotkania z Zielonym Edukator...

Czytaj dalej

Wojewódzki konkurs plastyczny „Obrona Cywilna Wokół Nas”

Opublikowano dnia 23-06-2019 21:33

Uczennica klasy VIII - Julia Konwalska zajęła I miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym „Obrona Cywilna Wokół Nas” pod hasłem „Działania służb ratowniczych w sytuacjach kryzysowych na etapie gminnym w kategorii szkół podstawowych klas IV-VIII”. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w nowej szkole.

Czytaj dalej

MISTRZ RACHUNKU - szkolny konkurs matematyczny

Opublikowano dnia 18-06-2019 22:36

Na początku roku szkolnego 2018/2019 pani Dorota Kołtonowska ogłosiła konkurs matematyczny dla klas II – VIII. W I etapie konkursu od października 2018r. do maja 2019r. wszyscy uczniowie z klas II – VIII systematycznie pisali karkówki, w których ujęte były działania dodawania i odejmowania, mnożenia i dzielenia w zakresie 100. Do II etapu konkursu zakwalifikować się mogło tylko troje najlepszych uczniów z każdej klasy (II – VIII). Wyłonieni uczniowie przystąpili do testu matematycznego, w którym ponownie musieli obliczyć kolejne działania matematyczne. Po ich rozwiązaniu wyłonili się mis...

Czytaj dalej

Międzyszkolny konkurs zorganizowany przez uczniów naszej szkoły

Opublikowano dnia 18-06-2019 02:24

Odbyło się wręczenie nagród uczestnikom międzyszkolnych konkursów zorganizowanych przez uczniów naszej szkoły.
Pierwszy z nich to konkurs wiedzowy dla klas III i IV „Woda źródłem życia”. Został on zorganizowany przez Amelię Grzonka- uczennicę klasy IV SP w Lińsku, która zakwalifikowała się do II edycji konkursu „Ekologiczny Edukator Szkolny”.
Oto wyniki konkursu.
W kategorii klas III:
I miejsce – Jan Wutkowski SP Śliwice
II miejsce – Adam Mania SP Śliwice
III miejsce - Filip BeltSP Lińsk
wyróżnienie - Filip Kowalski SP Lińsk
W kategorii klas IV:
I miejs...
Czytaj dalej