Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

Opublikowano dnia 03-04-2022 20:00

31 marca 2022 r. w Urzędzie Gminy Śliwice odbyły się Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” organizowane przez Gminę Śliwice, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi oraz Zarząd Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Śliwicach. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Piotrowski - uczeń z klasy V oraz Bartosz Andrearczyk, Piotr Lewandowski, Fabian Olter i Kacper Piekarski – uczniowie z klasy VIII. Turniej poprzedziły eliminacje szkolne. W przeddzień konkursu zawodnicy, wraz z opiekunem – panią Dorotą Kołtonowską, udali się do remizy OSP w Lińsku. Tam pan Marcin Blas zaprezentował uczniom sprzęt, którym posługują się strażacy w czasie akcji ratunkowych. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się również: pan Zygmunt Andrearczyk oraz pan Maciej Łytkowski, którzy także byli obecni w remizie. Nasi zawodnicy, dzięki temu spotkaniu, zdobyli praktyczną wiedzę z zakresu pożarnictwa. Bardzo dziękujemy Panom z OSP w Lińsku za pomoc w przygotowaniach do turnieju. W turnieju wzięli również udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Śliwicach i Śliwiczkach. Po teście sprawdzającym wiedzę uczniów – Jakub Piotrowski zakwalifikował się do drugiego etapu, w którym odpowiadał na wylosowane pytania. W ogólnej klasyfikacji zajął on piąte miejsce. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody.