Kim zostanę w przyszłości? - wyjazd klasy I i II do fryzjera i zegarmistrza

Opublikowano dnia 19-02-2020 18:15

Dnia 19 lutego 2020r. uczniowie klasy I i II w ramach planu doradztwa zawodowego udali się do fryzjera i zegarmistrza w Czersku. Głównym celem wyjazdu było zapoznanie dzieci z kolejnymi już zawodami. Szczególnie z zawodem zegarmistrza, który niestety zanika. W zakładzie zegarmistrzowskim pan zegarmistrz zapoznał naszych uczniów ze specyfiką swojej pracy. Uczniowie mieli okazję obejrzeć ciekawe, niespotykane i bardzo stare zegary. Pan zegarmistrz pokrótce przedstawił mechanizmy różnych zegarów , a także pokazał narzędzia i urządzenia niezbędne do naprawy zepsutych eksponatów. Wśród uczniów ...

Czytaj dalej

Wyjazd do kina Helios w Grudziądzu

Opublikowano dnia 30-01-2020 14:45

W ramach zimowego wypoczynku dnia 27 stycznia 2020r. uczniowie naszej szkoły udali się na wyjazd do kina Helios w Grudziądzu. Uczniowie klas od IV do VIII w godzinach porannych obejrzeli seans filmowy pt. „Jumanji: Następny poziom”. Natomiast uczniowie klas I – III w godzinach popołudniowych udali się na seans filmowy pt. „Doktor Dolittle”. Oba filmy dostarczyły naszym wychowankom wielu wrażeń estetycznych. Ponadto ponownie utwierdziliśmy się w przekonaniu, że dobro zawsze wygrywa ze złem. Po wyczerpującej podróży wszyscy uczniowie wraz ze swoimi rodzicami udali się do swoich domów.

Czytaj dalej

Wyjazd klasy VIII do UG w Śliwicach

Opublikowano dnia 10-01-2020 12:21

Dnia 10 stycznia 2020r. uczniowie klasy VIII udali się do Urzędu Gminy w Śliwicach. Organizatorem wyjazdu była pani Barbara Wryłko i pani Dorota Kołtonowska. Przybyłych uczniów oraz opiekunów przywitał pan Piotr Śpica – sekretarz Gminy Śliwice, który zaprosił wszystkich na spotkanie do Sali posiedzeń. Pan Śpica opowiedział uczniom o tym, w jaki sposób funkcjonuje urząd gminy oraz za co odpowiadają osoby pełniące określone stanowiska. Przedstawił działania jakie są podejmowane na rzecz rozwoju Gminy Śliwice, z myślą o tym, by każdemu żyło się tu dobrze, a osoby odwiedzające nasz piękny region c...

Czytaj dalej

Wyjazd klasy VII i VIII do Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy" w Toruniu

Opublikowano dnia 10-12-2019 22:01

„ Wiedzieć, że się wie, co się wie i wiedzieć, że się nie wie, czego się nie wie – oto prawdziwa wiedza” - Konfucjusz

Czytaj dalej

Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi

Opublikowano dnia 26-11-2019 21:44

Dnia 18 listopada 2019 r. uczennice klasy VII – Daria Bucholc, Dominika Gliszczyńska, Karolina Grugel oraz Sandra Szynderłata, pod opieką pani Doroty Kołtonowskiej, odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Tucholi. Spotkanie odbyło się w ramach nagrody komendanta tucholskiej policji, podinspektora Wiesława Gapy, dla uczniów naszej szkoły, którzy w ubiegłym roku szkolnym brali udział w Powiatowym Turnieju Pierwszej Pomocy Przedmedycznej „Młody Ratownik” i zajęli III miejsce.

Czytaj dalej

Wyjazd klasy I do Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Śliwicach

Opublikowano dnia 25-10-2019 00:23

24 października pierwszoklasiści wraz z paniami: Gabrielą Kozłowską i Dagmarą Wasielewską uczestniczyli w wycieczce, której głównym celem było poznanie pracy pielęgniarki i fizjoterapeutki. Podczas pobytu w przychodni uczniowie odwiedzili gabinet lekarski i zabiegowy oraz gabinet fizjoterapii, gdzie poznawali ich wyposażenie. Dowiedzieli się też, na czym polega praca osób, które wykonują w nich swój zawód. W gabinecie zabiegowym pani pielęgniarka zmierzyła każdemu uczniowi ciśnienie oraz wzrost i wagę. Uczniowie za pomocą stetoskopu słuchali także bicia serca koleżanki lub kolegi.

Czytaj dalej

Wizyta w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Tucholi

Opublikowano dnia 09-10-2019 22:00

Z okazji 50 – lecia Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Tucholi uczniowie klasy VI zostali zaproszeni do udziału w zabawie – „Gra psychologiczno – pedagogiczna”. Szóstoklasiści chętnie brali udział w zabawie, która była idealna okazją do integrowania się zespołu klasowego.. Ponadto wizyta w poradni pozwoliła naszym wychowankom zapoznać się z charakterem pracy psychologa i pedagoga. Za zaproszenie serdecznie dziękujemy.

Czytaj dalej

Wycieczka rowerowa do Okonin Nadjeziornych

Opublikowano dnia 10-06-2019 19:48

10 czerwca 2019r. uczniowie klasy V wraz z wychowawcą p. C. Schiller oraz z p. M. Nowak pojechali na wycieczkę rowerową do Okonin Nadjeziornych. Celem wycieczki była integracja zespołu klasowego i podziwianie piękna przyrody Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Nad jeziorem urządziliśmy piknik oraz wspólne zabawy. Poszliśmy również na krótki spacer brzegiem jeziora. W barze u państwa Zabrockich zjedliśmy pyszne pieczone ziemniaki i zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Dziękujemy pp. J.i S. Zabrockim za ufundowanie lodów i pysznych pieczonych ziemniaków a także p. A. Piekarskiej za hojny datek na rz...

Czytaj dalej

Wizyta w budynku Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Opublikowano dnia 10-06-2019 02:53

W piątek 7 czerwca 2019r. 11 uczniów z naszej szkoły (8 uczniów z klasy VIII i 3 uczennice z klasy VII), pod opieką pani Jolanty Bukowskiej i pani Celiny Schiller, wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Śliwicach i Śliwiczkach udało się na bezpłatną, jednodniową wycieczkę do Warszawy. Celem wyjazdu była wizyta w budynku Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Wycieczka ta odbyła się z inicjatywy Wójta Gminy Śliwice – pana Daniela Kożucha.
Przed wejściem do Sejmu spotkaliśmy się z posłem na Sejm VII i VIII kadencji-Bartoszem Kownackim, dzięki któremu możliwy był nasz wyjazd.
Po wizycie ...

Czytaj dalej

Wyjazd do OKSiR w Świeciu

Opublikowano dnia 01-06-2019 01:18

Dnia 30 maja 2019r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się do OKSiR w Świeciu na dwa musicale profilaktyczne w wykonaniu artystów z Teatru Muzycznego we Wrocławiu.  Młodsi uczniowie z klas 0 – IV obejrzeli i wysłuchali musical pt. „Co w trawie piszczy, czyli w grupie siła”. Natomiast grupa starszych uczniów z klas V – VIII obejrzała i wysłuchała musical pt. „Mikołajek – zderzenie dwóch światów”.
Twórcy musicalu adresowanego do uczniów klas młodszych, ukazując życie małych, może czasami dziwnie wyglądających stworzeń uświadomili widzom fakt, iż inny wygląd nie jest wadą. N...

Czytaj dalej