Klasy IV - VIII w Malborku

Opublikowano dnia 26-05-2023 07:53

26 maja pani Celina Schiller zorganizowała wycieczkę do Muzeum Zamkowego w Malborku, w której wzięli udział uczniowie kl. IV-VIII.

Dzieci wraz z opiekunami wycieczki zwiedzały zamek, który stanowi najpotężniejszy ceglany gotycki zespół zamkowy na świecie. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i z paniami przewodniczkami, przez około 3 godz., zwiedzały krzyżacką twierdzę. Panie przewodniczki poprowadziły nas przez dziedziniec, korytarze i komnaty zamku. Widzieliśmy m.in. piękną komnatę Wielkiego Mistrza, obejrzeliśmy wystawę dzieł z bursztynu, oryginalne fragmenty pierwotnego zamku krzyża...

Czytaj dalej

Musical profilaktyczny

Opublikowano dnia 06-03-2023 13:05

Poniedziałek 6 marca rozpoczął się bardzo wyjątkowo dla uczniów klas I-III. Wyruszyli oni do Świecia na przedstawienie ,,Dzwonnik z Notre Dame" w wykonaniu Teatru Muzycznego Forte.

Wizyta w takim miejscu była ogromnym przeżyciem. Niektórzy uczniowie pierwszy raz zobaczyli tak piękne, profesjonalne kostiumy i scenografię. Wszyscy wrócili zadowoleni, co również dla nas jest ogromną radością.

Czytaj dalej

Centrum Popularyzacji Kosmosu

Opublikowano dnia 03-11-2022 21:45

Wyczekiwany wyjazd do Torunia zaliczamy do bardzo, bardzo udanych. Uczniowie klas III i IV zdobyli mnóstwo nowej wiedzy dotyczącej Ziemi oraz innych planet Układu Słonecznego.

Wizyta w toruńskim planetarium to niezapomniane chwile, cudowne efekty, nie tylko wizualne, ale też dźwiękowe. Dzieci były zachwycone (panie Renata, Dagmara i Patrycja również). Sam budynek i jego kształt to dla nich ciekawostka.

Interaktywna wystawa ,,Geodium" - strzał w dziesiątkę dla młodszych uczniów.

Czy wiecie ile ważycie na księżycu? Ile na Plutonie?

Widzieliście jak powstaje tornado? Cyklon?

Jak długo polecicie ...

Czytaj dalej

Centrum Nauki Experyment

Opublikowano dnia 27-10-2022 20:03

Eksperymentowanie pod okiem fachowców to czysta przyjemność. Klasy VII i VIII miały ku temu okazję podczas wyjazdu zorganizowanego przez nauczyciela fizyki pana Tomasza Warczaka.

Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni to miejsce chętnie odwiedzane przez uczniów naszej szkoły. Interaktywne wystawy, niebanalne pokazy i ciekawe warsztaty budzą chęć do nauki u każdego.

Czytaj dalej

Spacer po parku dendrologicznym ,,Nad Stążką"

Opublikowano dnia 24-10-2022 14:10

24 października w ramach prowadzonej w klasach II i V innowacji pedagogicznej o tematyce regionalnej odbyła się lekcja w terenie.

Dzieci pod opieką pań, Patrycji Dąbrowskiej i Anny Karnowskiej spacerowały po parku dendrologicznym w Gołąbku. Na samym wstępie wyprawy miały za zadanie odczytać treść legendy „Leśniczy z Gołąbka” autorstwa naszej pani Patrycji i na jej podstawie rozwiązać w swojej grupie krzyżówkę. Kolejnym przystankiem była sesja zdjęciowa pod pięknym tulipanowcem, w otoczeniu innych wspaniałych gatunków drzew. Ciekawą atrakcją dla uczniów było przejście po pokrytym liśćmi mostk...

Czytaj dalej

Cudze chwalicie, swego nie znacie - wycieczka klasy V

Opublikowano dnia 21-06-2022 18:59

W dniu 15.06.2022 roku, klasa 5 udała się na wycieczkę do Tlenia i okolic. Wycieczka odbyła się pod hasłem: „Cudze chwalicie, swego nie znacie.” N początku wyprawy uczniowie odbyli zajęcia w instytucie Wdeckiego Parku Krajobrazowego, a następnie udali się na pieszą wędrówkę do Zalewu Żurskiego, podczas którego podziwiali piękno przyrody. Po dotarciu nad zalew, uczniowie odbyli podróż stateczkiem. W trakcie rejsu dowiedzieli się o historii Zalewu Żurskiego. Po wyprawie udali się

Czytaj dalej

Ostatni wspólny wyjazd klasy VIII

Opublikowano dnia 09-06-2022 12:00

Dnia 8 czerwca 2022r. klasa VIII wraz z wychowawcą – panią Celiną Schiller udali się do kręgielni w Ośrodkach Wczasowych Bory Tucholskie w Okoninach Nadjeziornych. Uczniowie spędzili czas na grze w kręgle oraz na plaży nad jeziorem. Był to ostatni wyjazd ósmoklasistów.

Czytaj dalej

Wycieczka klasy VI do Nadleśnictwa Trzebciny

Opublikowano dnia 07-06-2022 13:00

Dnia 6 czerwca 2022r. uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą – panią Jolantą Bukowską oraz panią Dagmarą Wasielewską udali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Trzebciny. Tam pracownik Nadleśnictwa oprowadził nas po Ścieżce Przyrodniczo – Leśnej "Jezioro Wypalanki". Trasa ścieżki biegnie wokół niewielkiego śródleśnego jeziora i składa się na nią 12 przystanków z tablicami poglądowymi charakteryzującymi następujące zagadnienia:

Czytaj dalej

Wyjazd do Muzeum Borów Tucholskich

Opublikowano dnia 19-05-2022 10:00

Dnia 18 maja 2022r., klasa IV wraz z panią Celiną Schiller, była na wycieczce w Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi. Pan Jarosław Iwicki, pracownik muzeum, opowiedział nam historię Tucholi, przedstawił jej średniowieczną zabudowę w czasach krzyżackich oraz zajęcia mieszkańców. Zobaczyliśmy jak wyglądała kuchnia i izba borowiacka, jakie noszono stroje, a także jakich naczyń i narzędzi używali nasi przodkowie.

Czytaj dalej

Wycieczka do Toruniu

Opublikowano dnia 08-05-2022 10:00

Dnia 5 maja 2022r. uczniowie z klas VII i VIII , wraz z opiekunami p. Celiną Schiller i p. Tomaszem Warczakiem, byli na wycieczce w Toruniu. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie interaktywnych wystaw w Centrum Nauki Młyn Wiedzy. Następnie udaliśmy się do Planetarium, gdzie zobaczyliśmy film „Wirująca Ziemia". Ostatnim punktem wycieczki było kino. Film „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a” wszystkim się podobał.

Czytaj dalej