Drzwi Otwarte ZSLiT

Opublikowano dnia 16-04-2024 17:25

Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej w Tucholi stał dziś przed nami otworem😃.

Uczniom klasy ósmej przedstawiono ofertę edukacyjną, po czym ruszyliśmy na spacer po szkole, pracowniach nauki zawodu i Tucholskim Centrum Edukacji Zawodowej.

Jesteśmy pod wrażeniem różnorodności pracowni i wielości kierunków kształcenia. To będzie trudny wybór.😳

Czytaj dalej

XII NOWODWORSKI FESTIWAL NAUKI

Opublikowano dnia 10-04-2024 14:00

Uczniowie klasy ósmej uczestniczyli dziś (10.04.2024 r.) w ,,XII Nowodworskim Festiwalu Nauki". Podzieleni na grupy zwiedzali budynek liceum i wzięli udział w pokazowych lekcjach biologii, fizyki, języka angielskiego oraz wiedzy o społeczeństwie.

Pan dyrektor Waldemar Ptak przywitał gości i przedstawił ofertę edukacyjną i warunki rekrutacji do swojej szkoły .

Miło było gościć w Waszych progach, powspominać, a nawet spotkać kilku absolwentów naszej szkoły.

Czytaj dalej

Feryjne wyjazdy do kin...

Opublikowano dnia 12-02-2024 18:30

Ferie rozpoczęły się bardzo filmowo i integracyjnie. Wszystkie klasy miały okazję, by obejrzeć senas filmowy. Młodsi udali się do Tucholi na ,,Wyfruniętych", a starsi do Starogardu Gdańskiego na film pt. ,,Cudowny Chłopak. Biały Ptak".

Uczniowie wrócili szczęśliwi i bezpieczni do swoich domów. Ferie z takim startem gwarantują dobre wspomnienia i chęci na ciekawe spędzenie reszty wolnych dni.

Czytaj dalej

Przedszkolaki w wiosce Mikołaja

Opublikowano dnia 06-12-2023 21:00

Dzieci z oddziału przedszkolnego, wyruszyły dziś na wyprawę do wioski Świętego Mikołaja. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza wycieczka szkolna, nie brakowało zatem emocji. Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji.

Wspólnie z Elfem wykonywaliśmy reniferkową bombkę, czekało nas spotkanie z samym Świętym Mikołajem który pasował odważne przedszkolaki na swoich pomocników.

Po harcach, tańcach i śpiewie z Panią Mikołajową nadszedł czas na słodki poczęstunek(kakao i ciasteczka były przepyszne!). W drodze powrotnej humor nas nie opuszczał, wprowadzeni w świąteczny klimat, umilaliśmy sobi...

Czytaj dalej

Wizyta w fabryce bombek

Opublikowano dnia 06-12-2023 14:15

Daleka zimowa wyprawa już za nami, ale wspomnienia z fabryki bombek pozostaną na wieki. Właśnie dziś w Mikołajki klasy I-V odwiedziły Gniezno i fabrykę bombek Gabi-Glass. Na samym wstępie poznaliśmy sympatyczną panią Czesię, czyli panią dmuchacz wydmuchującą najpiękniejsze bombki z rozgrzanego szkła. Dowiedzieliśmy się o sposobach tworzenia różnych kształtów i barwieniu ozdób. Obserwowaliśmy zdobienie bombek ciekawymi technikami i mogliśmy wykorzystać te sposoby do zdobienia własnych piękności. Po warsztatach oglądaliśmy wystawę ozdób choinkowych i zakupiliśmy co nie co na nasze domowe choinki...

Czytaj dalej

Jak zostać świętym Mikołajem?

Opublikowano dnia 05-12-2023 20:30

Mikołajkowy wyjazd do kina za nami. Klasy VI-VIII z wychowawczyniami panią Agnieszką Dobek i panią Patrycją Dąbrowską udały się do Starogardu na seans filmowy pt. ,,Jak zostać św. Mikołajem 3".

Przyjemny film pozwolił nam odpocząć i troszeczkę wyluzować. Doceniła to szczególnie klasa VIII, której uczniowie zmagają się w tym tygodniu z egzaminami próbnymi. Dziękujemy panu Michałowi Rink za miłą i bezpieczną podróż oraz pomoc. A Cinemacity za świąteczne gadżety.

Czytaj dalej

Akcja integracja...

Opublikowano dnia 26-09-2023 15:00

Integracyjny wyjazd klas VI-VIII z okazji Dnia Chłopaka (30 września) oraz Dnia Dziewczynki (11 października) na kręgielnię do Okonin Nadjeziornych uważamy za udany.

Bardzo lubimy takie chwile, gdy jesteśmy razem. Warto czasem zmienić otoczenie. Sport, smaczne jedzonko i uśmiech to przepis na dobre relacje.🥳😃

W tym samym tygodniu klasy IV i V również odwiedziły to miejsce, mieli świetną okazję by poznać swoje nowe panie wychowawczynie.

Czytaj dalej

Tak blisko i tak ciekawie

Opublikowano dnia 20-09-2023 19:15

Rankiem 20 września uczniowie klas I-III razem z paniami: Gabrysią, Renatą i Anią wyruszyli na wycieczkę do Tlenia. Pierwszym punktem była przystań, przy której czekały edukatorki Wdeckiego Parku Krajobrazowego – pani Emilia i pani Monika. Stąd uczniowie, podzieleni na grupy, wypłynęli tramwajem wodnym w rejs po Zalewie Żurskim. Wrażeń było całe mnóstwo. Jedną z atrakcji, która wzbudziła duże zainteresowanie, była wyspa, która nazywa się MADERA. W czasie, gdy jedna z grup zachwycała się widokami na wodzie, druga wykonywała zadania przyrodnicze na lądzie. Oczywiście potem nastąpiła zamiana ról....

Czytaj dalej

Muzeum II Wojny Światowej

Opublikowano dnia 19-09-2023 19:05

Udało się! Nagrodą w konkursie Wojewody Kujawsko - Pomorskiego na najlepsze upamiętnienie w 2022 r. Narodowego Święta Niepodległości była wycieczka do Gdańska.

19 września wybraliśmy się zatem wspólnie z mieszkańcami sołectwa Lińsk do Muzeum II Wojny Światowej.

Już podczas parkowania autokaru wszystkie oczy zwrócone były w kierunku niecodziennej bryły architektonicznej muzeum.

Przemiła pani przewodnik zaopiekowała się nami i oprowadziła po wystawie głównej, należy dodać, że zajmuje ona 5 tys m.kw. (jest jedną z największych powierzchni wystawienniczych w Europie).

Po wyjściu z muzeum udaliśmy...

Czytaj dalej

Wioska Chlebowa

Opublikowano dnia 21-06-2023 15:10

21 czerwca uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału ,,0" wybrali się na wycieczkę kończącą naukę w roku szkolnym 2022/2023.

Celem wyjazdu była Wioska Chlebowa znajdująca się w Janiej Górze - gmina Świekatowo.

Wioski tematyczne przeżywają aktualnie swój renesans.

Czytaj dalej