Ahoj przygodo!

Opublikowano dnia 04-05-2022 20:00

Dnia 4 maja dzieci z klas „0”- III wyruszyły na wycieczkę szkolną w poszukiwaniu morskich przygód. Celem wyprawy było nasze Morze Bałtyckie i piękne miasto Gdynia. Z samego rana, pełni sił wybraliśmy się do Narodowego Muzeum Morskiego aby podziwiać trzymasztowy żaglowiec „Dar Pomorza”, na którym czekała już na nas nasza Pani przewodnik Anna Kotuła. Zdradziła nam wiele ciekawych historii dotyczących statku, a także charakterystycznych dla niego nazw.

Czytaj dalej

Wycieczka uczniów klasy ósmej do ZSLiA i ZSLiT

Opublikowano dnia 25-04-2022 21:15

Dnia 20 kwietnia 2022 roku chętni uczniowie klasy ósmej pod opieką pedagoga szkolnego Agnieszki Masalon wybrali się do dwóch tucholskich szkół ponadpodstawowych: Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych oraz Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych. Podczas pobytu w tych placówkach ósmoklasiści zapoznali się z ich ofertą edukacyjną oraz zostali poinformowani o tym, na jakich

Czytaj dalej

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej - wyjazd klasy I do GOK w Śliwicach

Opublikowano dnia 21-02-2022 15:00

Tym razem w ramach ogólnopolskiego projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej klasa I udała się na projekcję szwedzkiego filmu pt. Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu", gdzie główni bohaterowie próbują wspólnym wysiłkiem dowieść prawdy. Przed projekcją filmu wysłuchaliśmy prelekcji dotyczącej tradycji i zwyczajów w Szwecji. Dzięki naszemu udziałowi w powyższym programie uczniowie mają okazję

Czytaj dalej

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej - więcej niż lekcja, więcej niż kino c. d.

Opublikowano dnia 16-11-2021 21:00

Kontynuujemu swój udział w ogólnopolskim programie - Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Tym razem 15 listopada klasa II i III udały się do Gminnego Ośrodka Kultury w Śliwicach na projekcję filmu pt. "Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię (WYSPA NIEDŹWIEDZI)". Ta animowana baśń opowiada o istnieniu odmiennych od siebie światów, poszukiwaniu tożsamości oraz potędze miłości i władzy.

Czytaj dalej

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej - więcej niż lekcja, więcej niż kino

Opublikowano dnia 12-10-2021 18:30

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty to organizacja pozarządowa, której członkowie dostrzegają wartość i potencjał sztuki filmowej. Powyższe stowarzyszenie przedstawiło przedszkolom i szkołom ogólnopolski program na rok szkolny 2021/2022 - Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Głównym celem programu jest upowszechnianie wyżej wspomnianej, ambitnej sztuki filmowej spoza głównego nurtu.

Czytaj dalej

Wyjazd do Ośrodka Wczasowego Bory Tucholskie w Okoninach Nadjeziornych

Opublikowano dnia 24-06-2021 09:00

Dnia 22 czerwca 2021r. uczniowie z klas V i VII pod opieką wychowawców: pani Celiny Schiller i pani Jolanty Bukowskiej pojechali na kręgle do Ośrodka Wczasowego Bory Tucholskie w Okoninach Nadjeziornych. Celem wyjazdu było: propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą dyscypliną sportu a także integracja zespołów klasowych.
Uczniowie mieli do dyspozycji cztery tory, dzięki czemu mogli zmierzyć się ze sobą i poczuć nutkę zdrowej rywalizacji. Po grze dzieci zjadły obiad i pełni wrażeń wróciły do szkoły.

Czytaj dalej

Wycieczka do Nadleśnictwa Trzebciny

Opublikowano dnia 22-06-2021 20:00

W poniedziałek 21 czerwca 2021 r. w ramach integracji zespołów klasowych uczniowie klasy 2 i 8 pod opieką pani Gabrieli Kozłowskiej, pani Dagmary Wasielewskiej oraz pani Doroty Kołtonowskiej udali się na wycieczkę do Nadleśnictwa w Trzebcinach. Wspólnie z panią Sylwią Lawrenz oraz panem Franciszkiem Dejnowskim, podzieleni na dwie grupy udaliśmy się na spacer leśną ścieżką dydaktyczną „Jezioro Wypalanki”.

Czytaj dalej

Historia naszego regionu - wyjazd rowerowy klasy VI

Opublikowano dnia 11-06-2021 20:00

Klasa VI miała dzisiaj (11.06.2021 r.) okazję, aby „przenieść się w przeszłość” i być w miejscach, które kilkadziesiąt lat temu były świadkami dramatycznych wydarzeń. 9 września 1944 r. dziewięciu skoczków Ludowego Wojska Polskiego pod dowództwem ppor. Jana Miętkiego (pseudonim Wirski) spadli z nieba niedaleko miejscowości Okoniny Nadjeziorne. Po trzech dniach grupa ta działająca pod pseudonimem „Wołga”, połączyła się z miejscowymi partyzantami i prowadziła liczne akcje w Borach Tucholskich przeciwko hitlerowcom. Grupa ta miała prowadzić na terenie Pomorza rozpoznanie, dostarczać dowództwu in...

Czytaj dalej

Kim zostanę w przyszłości? - wyjazd klasy I i II do fryzjera i zegarmistrza

Opublikowano dnia 19-02-2020 18:15

Dnia 19 lutego 2020r. uczniowie klasy I i II w ramach planu doradztwa zawodowego udali się do fryzjera i zegarmistrza w Czersku. Głównym celem wyjazdu było zapoznanie dzieci z kolejnymi już zawodami. Szczególnie z zawodem zegarmistrza, który niestety zanika. W zakładzie zegarmistrzowskim pan zegarmistrz zapoznał naszych uczniów ze specyfiką swojej pracy. Uczniowie mieli okazję obejrzeć ciekawe, niespotykane i bardzo stare zegary. Pan zegarmistrz pokrótce przedstawił mechanizmy różnych zegarów , a także pokazał narzędzia i urządzenia niezbędne do naprawy zepsutych eksponatów. Wśród uczniów ...

Czytaj dalej

Wyjazd do kina Helios w Grudziądzu

Opublikowano dnia 30-01-2020 14:45

W ramach zimowego wypoczynku dnia 27 stycznia 2020r. uczniowie naszej szkoły udali się na wyjazd do kina Helios w Grudziądzu. Uczniowie klas od IV do VIII w godzinach porannych obejrzeli seans filmowy pt. „Jumanji: Następny poziom”. Natomiast uczniowie klas I – III w godzinach popołudniowych udali się na seans filmowy pt. „Doktor Dolittle”. Oba filmy dostarczyły naszym wychowankom wielu wrażeń estetycznych. Ponadto ponownie utwierdziliśmy się w przekonaniu, że dobro zawsze wygrywa ze złem. Po wyczerpującej podróży wszyscy uczniowie wraz ze swoimi rodzicami udali się do swoich domów.

Czytaj dalej