Uwalnianie przeczytanych książek

Opublikowano dnia 30-09-2021 23:00

Czytanie książek to nie tylko świetna zabawa i sposób na poszerzanie swojej wiedzy. Czytanie daje nam znacznie więcej praktycznych umiejętności. Wisława Szymborska powiedziała kiedyś, że „czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Nie sposób się nie zgodzić z naszą noblistką. Książki, to przede wszystkim źródło rozrywki. Nie ma co do tego wątpliwości.

Czytaj dalej

Myślę, więc nie śmiecę

Opublikowano dnia 26-09-2021 18:00

Każdego roku, tradycyjnie, nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie świata. Tegoroczna akcja została opatrzona hasłem: Myślę, więc nie śmiecę. Jest to parafraza słynnego zdania Kartezjusza (1596 - 1650) cogito ergo sum - myślę, więc jestem. Akcja ta ma zachęcać do zmiany codziennych nawyków w kierunku zachowań bardziej proekologicznych. Uczniowie zbierając śmieci sami obserwują jak dużo ich jest w lasach, przy drogach i jak to psuje estetykę otoczenia.

Czytaj dalej

Zostań harcerzem

Opublikowano dnia 17-09-2021 09:00

:-)

Czytaj dalej

Zbiórka karmy dla podopiecznych schroniska w Bysławiu

Opublikowano dnia 23-06-2021 14:00

Uczniowie naszej szkoly wzięli aktywny udział w kolejnej akcji charytatywnej - zbiórce karmy dla podopiecznych schroniska w Bysławiu. Zebraliśmy ponad 50 kg karmy oraz przysmaków dla psów i kotów. Dodatkowo przekazaliśmy koce, ręczniki i poduszki dla potrzebujących zwierząt.

Czytaj dalej

Zbiórka nakrętek dla małej Oleńki

Opublikowano dnia 23-06-2021 12:00

Pod koniec roku szkolnego zoragnizowana została zbiórka nakrętek. Większość uczniów chętnie przyłączyła się do akcji. Udało sie zebrać ponad 87 kg nakrętek! Wypełniliśmy śliwickie serduszko i wspomogliśmy akcję ratowania serca maleńkiej Oleńki.

Czytaj dalej

Kiermasz świąteczny

Opublikowano dnia 19-12-2020 21:00

Już niedługo święta. Co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia dbamy o tradycje. Mimo trudnego okresu, wielu obostrzeń w naszej szkole został ponownie zorganizowany kiermasz świąteczny, ale tym razem w formie online. Nasi rodzice, mieszkańcy Lińska, przyjaciele szkoły mogli wesprzeć szkołę poprzez zakup ciasteczek i kalendarzy. Ciasteczka zostały upieczone i zapakowane przez Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich w Lińsku oraz pracowników szkoły. Natomiast kalendarze zostały podarowanie przez Ochotniczą Straż Pożarna w Lińsku. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy za aktywny udział w powyższym przedsięwzięciu. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby uczniów i szkoły.

Czytaj dalej

"Zbieramy kasztany i żołędzie - niech zima przyjazna zwierzakom będzie".

Opublikowano dnia 05-11-2020 10:00

W naszej szkole, po raz pierwszy przeprowadziliśmy akcję zbierania kasztanów, zorganizowaną przez Nadleśnictwo Dąbrowa pod hasłem "Zbieramy kasztany i żołędzie - niech zima przyjazna zwierzakom będzie". Celem akcji było promowanie postaw ekologicznych wśród dzieci, rozbudzanie wrażliwości na los zwierząt leśnych w okresie zimy, a także uczenie oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem zbierali kasztany, a następnie dostarczali je do szkoły. W sezonie zimowym będą one przysmakiem dla zwierząt. Dzięki uczniom i ich rodzicom udało nam się zebrać około 60 kilog...

Czytaj dalej

Zbiórka nakrętek - akcja charytatywno - ekologiczna

Opublikowano dnia 29-09-2020 08:00

Wzorem lat poprzednich w roku szkolnym 2020/21 kontynuujemy w naszej szkole akcję zbierania nakrętek po sokach, napojach, kawie, nabiale, itp. Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym. Opieką nad tą akcją przejął Samorząd Szkolny. Nakrętki zostały przekazane do pojemnika postawionego przed przychodnią w Śliwicach. Dochód ze zbioru nakrętek zostanie przeznaczony na leczenie chorego chłopca z Czarnej Wody. Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy włączyli się w tę akcję.

Czytaj dalej

Sprzątanie Świata

Opublikowano dnia 28-09-2020 13:00

W piątek 25.09.2020 r. klasy 5 i 6 wzięły udział w akcji Sprzątania Świata. Sprzątanie miało miejsce nad jeziorem w Lińsku oraz przy drodze z Lińska do Rosochatki. Uczniowie zbierali śmieci z jednoczesną segregacją. Dzięki czemu świat jest czystszy o kilkanaście worków zebranych śmieci.

Czytaj dalej

Akcja charytatywna - zbiórka nakrętek

Opublikowano dnia 23-01-2020 19:40

W czerwcu 2019r. zbieraliśmy nakrętki dla Wiktora Góreckiego z Małej Kloni, który walczy z białaczką. W styczniu 2020r. otrzymaliśmy telefon z zapytaniem czy nie chcielibyśmy ponownie włączyć się w tę akcję. Samorząd Uczniowski ogłosił zbiórkę i w ciągu dwóch tygodni udało nam się zebrać około 10 worków nakrętek. Cieszymy się, że nasi uczniowie zawsze chętnie uczestniczą w akcjach charytatywnych, dzięki którym można pomóc dzieciom chorym lub biednym. Serdecznie dziękujemy.

Czytaj dalej