Sprzątanie Świata

Opublikowano dnia 28-09-2020 13:00

W piątek 25.09.2020 r. klasy 5 i 6 wzięły udział w akcji Sprzątania Świata. Sprzątanie miało miejsce nad jeziorem w Lińsku oraz przy drodze z Lińska do Rosochatki. Uczniowie zbierali śmieci z jednoczesną segregacją. Dzięki czemu świat jest czystszy o kilkanaście worków zebranych śmieci.

Czytaj dalej

Akcja charytatywna - zbiórka nakrętek

Opublikowano dnia 23-01-2020 19:40

W czerwcu 2019r. zbieraliśmy nakrętki dla Wiktora Góreckiego z Małej Kloni, który walczy z białaczką. W styczniu 2020r. otrzymaliśmy telefon z zapytaniem czy nie chcielibyśmy ponownie włączyć się w tę akcję. Samorząd Uczniowski ogłosił zbiórkę i w ciągu dwóch tygodni udało nam się zebrać około 10 worków nakrętek. Cieszymy się, że nasi uczniowie zawsze chętnie uczestniczą w akcjach charytatywnych, dzięki którym można pomóc dzieciom chorym lub biednym. Serdecznie dziękujemy.

Czytaj dalej

XX edycja charytatywnej akcji - "Góra Grosza"

Opublikowano dnia 20-01-2020 19:16

W dniu 7.01.2020 zakończyła się akcja zbierania pieniędzy w ramach tzw. „Góry Grosza”. Szkoła zebrała 23 kg monet, co przełożyło się na kwotę 332 zł. Pieniądze zostały przesłane pocztą do fundacji Towarzystwo Nasz Dom. Fundacja ta przeznacza zebrane pieniądze na pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka lub rodzinach zastępczych.

Dzięki tej akcji uczniowie naszej szkoły mogli po raz kolejny zaangażować się w działania charytatywne. Organizacją techniczną tej akcji w szkole zajął się wolontariat. Chętni uczniowie najpierw segregowali, a potem liczyli zebrane mone...

Czytaj dalej

WOŚP

Opublikowano dnia 12-01-2020 07:55

Dnia 12 stycznia 2020r. odbył się 28. finał WOŚP pod hasłem „Wiatr w żagle”. Już po raz piąty uczniowie naszej szkoły byli wolontariuszami. W tym roku zgłosili się: Anna Kożuch, Martyna Mӧller, Julia Warczak, Paulina Wilkowska i Paulina Zielińska – uczennice z klasy VIII, Maciej Banaczyk, Artur Belt i Grzegorz Marach – uczniowie z klasy VII oraz Filip Belt – uczeń z klasy IV. Opiekunem wolontariuszy była pani Jolanta Bukowska. Uczniowie zbierali pieniądze w Lińsku oraz w Zaroślach. Łączna kwota, jaką pozyskaliśmy to 1.751,16zł. W tym roku pieniądze z WOŚP przeznaczone będą dla dziecięcej medyc...

Czytaj dalej

"Świąteczne Kartki Dobroczynne"

Opublikowano dnia 07-01-2020 21:35

Stowarzyszenie SursumCorda (w górę serca) zaprosiło naszą szkołę do kampanii charytatywnej „Świąteczne Kartki Dobroczynne”. Akcja polegała na sprzedaży przysłanych przez stowarzyszenie kartek świątecznych. Ich rozprowadzeniem zajął się Samorząd Uczniowski w trakcie kiermaszu bożonarodzeniowego. Całkowity dochód ze sprzedaży przekazaliśmy Stowarzyszeniu. Dzięki takim akcjom niepełnosprawni podopieczni stowarzyszenia będą mogli nadal korzystać z programu pomocy medycznej „Na Ratunek”. Dziękujemy wszystkim osobom, które zakupiły kartki.

Czytaj dalej

Pomoc klasy VIII dla Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej Nr 3 w Bąkowie

Opublikowano dnia 18-12-2019 11:25

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz.” „Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz.”

Czytaj dalej

WIELKI DAR WIELKICH SERC

Opublikowano dnia 04-12-2019 00:10

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II

Czytaj dalej

Akcja charytatywna „Książka od Świętego Mikołaja”

Opublikowano dnia 01-12-2019 19:20

Dnia 29 listopada zakończyła się akcja „Książka od Świętego Mikołaja” zorganizowana przez panią Annę Karnowską. Uczniowie przynosili do szkoły książki, puzzle oraz gry planszowe, które powędrują do dzieci z naszej gminy. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu całych rodzin udało nam się zebrać wiele książek, które otrzymają swoje „drugie życie”. Zbiory przekazaliśmy przedstawicielce CARITAS, pani Ewie Ziemann. Serdecznie dziękujemy!

Czytaj dalej

Pomoc dla dwumiesięcznej Tosi

Opublikowano dnia 21-10-2019 20:17

Dnia 14 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły zamiast kwiatka dla nauczycieli ofiarowali pieniążek dla Tosi Schulz-dwumiesięcznej dziewczynki, która cierpi na nowotwór oka. Do akcji przyłączyli się również nauczyciele i pracownicy szkoły. Udało nam się zebrać 1033 złote. Do tej kwoty Samorząd Uczniowski postanowił dołożyć pieniążki (324,65zł.), które zebraliśmy w piątek trzynastego ze sprzedaży ciast. Łączną sumę 1357,65 złotych wpłaciliśmy na konto fundacji pomagającej Tosi.

Czytaj dalej

Sprzątanie świata

Opublikowano dnia 20-10-2019 14:07

W sobotę 28 września 2019, chętni uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w akcji „Sprzątanie świata” w ramach szkolnego wolontariatu. W sprzątaniu wzięło udział 14 uczniów. Można ich zobaczyć na załączonych tu zdjęciach. Zbieraliśmy śmieci w lesie na Wądołach. Zebraliśmy kilka worków śmieci. To niewiele jeśli weźmie się pod uwagę ogrom śmieci leżących w lesie i przy drogach. Ale o te kilka worków śmieci świat wokół nas jest czystszy. I to jest ważne!

Czytaj dalej