Myślę, więc nie śmiecę

Opublikowano dnia 26-09-2021 18:00

Każdego roku, tradycyjnie, nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie świata. Tegoroczna akcja została opatrzona hasłem: Myślę, więc nie śmiecę. Jest to parafraza słynnego zdania Kartezjusza (1596 - 1650) cogito ergo sum - myślę, więc jestem. Akcja ta ma zachęcać do zmiany codziennych nawyków w kierunku zachowań bardziej proekologicznych. Uczniowie zbierając śmieci sami obserwują jak dużo ich jest w lasach, przy drogach i jak to psuje estetykę otoczenia. Nadto, zbierane śmieci są segregowane, co także przyczynia się do proekologicznego wychowania młodego pokolenia. Taka lekcja żywej ekologii z pewnością przyczyni się - przynajmniej w części biorących w niej udział uczniów - do zwiększenia świadomości konieczności dbania o środowisko naturalne. W piątek 24 września 2021 r. uczniowie klas 7 i 8, w tym członkowie wolontariatu pod opieką wychowawców, wyszli ze szkoły aby przez dwie godziny zbierać śmieci przy drodze z Lińska do Rosochatki. Uzbierało się tego kilka worków, co można zobaczyć na prezentowanych zdjęciach.