I GMINNY KONKURS HISTORYCZNY

Opublikowano dnia 25-06-2020 15:32

Dnia 25 lutego 2020r. odbył się I Międzyszkolny Konkurs Historyczny zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Śliwicach. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV -VIII z terenu naszej gminy.

W kategorii klas VI pierwsze miejsce zajął uczeń naszej szkoły Bartosz Andrearczyk, a w kategorii klas VII Artur Belt zajął III miejsce. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj dalej

Nagroda Wójta Gminy Śliwice

Opublikowano dnia 24-06-2020 07:00

Tradycyjnie na zakończenie roku szkolnego najlepsi uczniowie kończący szkoły podstawowe znajdujące się na terenie naszej gminy otrzymują nagrody z rąk Wójta Gminy Śliwice. W bieżącym roku szkolnym za całokształt pracy w czasie nauki w naszej szkole nagrodę Wójta Gminy Śliwice otrzymała uczennica klasy VIII – Anna Kożuch. Gratulujemy i życzymy sukcesów w szkole ponadpodstawowej!

Czytaj dalej

TURNIEJ MŁODZIKÓW „ VICTORIA” CUP JESIEŃ 2019

Opublikowano dnia 30-10-2019 00:02

Dnia 28 października 2019r. reprezentacja chłopców z klas VII, VI i V pod kierunkiem p. Celiny Schiller, wzięli udział w TURNIEJU MŁODZIKÓW „ VICTORIA” CUP JESIEŃ 2019. W turnieju wystąpiły 3 drużyny : dwie ze Szkoły Podstawowej w Śliwicach i drużyna z naszej szkoły. W składzie naszej reprezentacji znaleźli się: Kacper Nakielski, Bartosz Andrearczyk, Piotr Lewandowski, Jakub Misiak, Fabian Olter, Kacper Piekarski, Szymon Zieliński, Dominik Jasiński, Dominik Olter i Jakub Wdowiak.
Pierwszy mecz wygraliśmy 7:0, a drugi 5:3.

Czytaj dalej

Turniej Piłki Nożnej w Śliwicach 2019/2020

Opublikowano dnia 24-10-2019 13:20

Organizatorem Turnieju Piłki Nożnej w Śliwicach był ZSP w Śliwicach. Uczestnikami były cztery drużyny (Śliwice 1, Śliwice 2, Lińsk, Śliwiczki). Turniej rozgrywany jest cyklicznie ( jesienią i wiosną). Oto klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. SP Lińsk
  2. SP Śliwice 1
  3. SP Śliwice 2
  4. SP Śliwiczki

Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy wielu sukcesów w kolejnych turniejach piłki nożnej.

Czytaj dalej

Wojewódzki konkurs plastyczny „Obrona Cywilna Wokół Nas”

Opublikowano dnia 23-06-2019 21:33

Uczennica klasy VIII - Julia Konwalska zajęła I miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym „Obrona Cywilna Wokół Nas” pod hasłem „Działania służb ratowniczych w sytuacjach kryzysowych na etapie gminnym w kategorii szkół podstawowych klas IV-VIII”. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w nowej szkole.

Czytaj dalej

Nagroda Wójta Gminy Śliwice

Opublikowano dnia 18-06-2019 02:22

Tradycją naszej gminy jest wręczanie nagrody, ufundowanej przez pana Wójta, najlepszym uczniom kończącym szkoły z terenu gminy Śliwice.W bieżącym roku szkolnym za całokształt pracy w czasie nauki w naszej szkole nagrodę Wójta Gminy Śliwice otrzymała uczennica klasy VIII – Angelina Łobocka. Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych etapach edukacyjnych!

Czytaj dalej

Międzyszkolny konkurs o samorządzie terytorialnym „Młodzi Samorządni”

Opublikowano dnia 18-06-2019 02:21

Dnia 28 maja 2019r. trzy uczennice z klasy VIII: Wiktoria Chabowska, Angelina Łobocka i Magdalena Wilkowska wzięły udział w międzyszkolnym konkursie o samorządzie terytorialnym „Młodzi Samorządni”.
Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Śliwicach we współpracy z Urzędem Gminy w Śliwicach oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury. Opiekę merytoryczną nad konkursem sprawowały panie: Wiesława Pankau i Barbara Wryłka. Uczestnicy zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi samorządu terytorialnego. Z naszej szkoły pierwsze miejsce zajęła Magdalena Wilkowska. Natomiast Wiktoria i Angelina zd...

Czytaj dalej

Powiatowy konkurs na lapbooki „Pszczoł, trzmiele, przyjaciele”

Opublikowano dnia 04-06-2019 21:38

W maju 2019r. uczennica klasy IV – Amelia Grzonka wzięła udział w powiatowym konkursie na lapbooki „Pszczoły, trzmiele, przyjaciele” organizowanym przez Szkołę Podstawową im. L. Wyczółkowskiego w Kiełpinie. Uczennica zdobyła III miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Czytaj dalej

Wyniki konkursu „Kangur Matematyczny”

Opublikowano dnia 01-06-2019 00:54

Do naszej szkoły dotarły już wyniki z Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Bardzo nas one ucieszyły, ponieważ uczeń z klasy VI- Artur Belt uzyskał wyróżnienie.
W nagrodę otrzymał z rąk Pani Dyrektor– Gabrieli Kozłowskiej pamiątkowy dyplom oraz książkę. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.

Czytaj dalej

III Edycja Powiatowego Turnieju Pierwszej Pomocy Przedmedycznej „Młody Ratownik”

Opublikowano dnia 23-05-2019 10:38

Dnia 22 maja w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Bysławiu odbyła się
III Edycja Powiatowego Turnieju Pierwszej Pomocy Przedmedycznej „Młody Ratownik”.
Drużyna reprezentująca naszą szkołę zajęła wysokie III miejsce.

Oto nasi zwycięzcy:
Angelina Łobocka
Julia Konwalska
Jan Kożuch
Magdalena Wilkowska (wszyscy to uczniowie klasy VIII).

Rywalizacja odbywała się na pięciu stacjach. Uczniowie musieli zmierzyć się w praktyce z udzielaniem pierwszej pomocy:
- dziewczynie użądlonej przez owada,
- mężczyźnie porażonemu prądem,
- kobiecie, która p...


Czytaj dalej