Podsumowanie Tygodnia Sportu

Opublikowano dnia 29-05-2024 18:00

Sukcesy sportowe, nawet te najmniejsze, mogą znacznie podnieść poczucie własnej wartości i pewność siebie dziecka. Sport uczy, jak radzić sobie z porażkami i sukcesami, co jest ważnym elementem zarządzania stresem i emocjami. Uprawianie sportów drużynowych, takich jak koszykówka, piłka nożna czy siatkówka, uczy dzieci współpracy, komunikacji i odpowiedzialności za grupę.

Uroczyste wręczenie medali i dyplomów na boisku szkolnym zwieńczyło Tydzień Sportu, który trwał w naszej szkole od 20 do 24 maja (z małą przerwą na potrzebny deszcz). Inicjatorką i główną organizatorką była pani Celina Schille...

Czytaj dalej

Kero Bonito Flamingo

Opublikowano dnia 20-04-2023 15:05

20 kwietnia 2023 r. Szkoła Podstawowa w Żalnie zorganizowała konkurs językowo-plastyczny zakończony warsztatami z języka angielskiego. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie klas V i VI z powiatu tucholskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Różycka z klasy V oraz Tymoteusz Marcinek z klasy VI. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej ilustrującej tekst piosenki Kero Bonito Flamingo. Prace Magdaleny i Tymoteusza można zobaczyć na załączonych zdjęciach. Oboje otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy naszym uczniom kreatywności w wykonanych plakatach i odwagi w podjętych...

Czytaj dalej

Nagrody Wójta dla absolwentów szkół podstawowych 2021/2022

Opublikowano dnia 22-06-2022 21:00

21 czerwca 2022r. w Urzędzie Gminy odbyło się uroczyste rozdanie nagród Wójta Gminy dla absolwentów szkół podstawowych. W tym roku w naszej szkole powyższe wyróznienie otrzymał Bartosz Andrearczyk. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Czytaj dalej

Matematyczne eksperymenty

Opublikowano dnia 28-04-2022 20:00

W ramach zajęć kółka matematycznego uczniowie klasy 2 i 3 uczą się matematyki poprzez działanie . Rozwiązują również typowe zadania pozwalające doskonalić rachunek pamięciowy, ale przede wszystkim rozwijają wyobraźnię matematyczną poprzez działanie. Uczniowie poszukujący dodatkowej aktywności matematycznej na zajęciach kółka matematycznego grają w gry, biorą udział w zabawach oraz eksperymentach matematycznych. Wszystkie powyższe działania

Czytaj dalej

I GMINNY KONKURS HISTORYCZNY

Opublikowano dnia 25-06-2020 15:32

Dnia 25 lutego 2020r. odbył się I Międzyszkolny Konkurs Historyczny zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Śliwicach. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV -VIII z terenu naszej gminy.

W kategorii klas VI pierwsze miejsce zajął uczeń naszej szkoły Bartosz Andrearczyk, a w kategorii klas VII Artur Belt zajął III miejsce. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj dalej

Nagroda Wójta Gminy Śliwice

Opublikowano dnia 24-06-2020 07:00

Tradycyjnie na zakończenie roku szkolnego najlepsi uczniowie kończący szkoły podstawowe znajdujące się na terenie naszej gminy otrzymują nagrody z rąk Wójta Gminy Śliwice. W bieżącym roku szkolnym za całokształt pracy w czasie nauki w naszej szkole nagrodę Wójta Gminy Śliwice otrzymała uczennica klasy VIII – Anna Kożuch. Gratulujemy i życzymy sukcesów w szkole ponadpodstawowej!

Czytaj dalej

TURNIEJ MŁODZIKÓW „ VICTORIA” CUP JESIEŃ 2019

Opublikowano dnia 30-10-2019 00:02

Dnia 28 października 2019r. reprezentacja chłopców z klas VII, VI i V pod kierunkiem p. Celiny Schiller, wzięli udział w TURNIEJU MŁODZIKÓW „ VICTORIA” CUP JESIEŃ 2019. W turnieju wystąpiły 3 drużyny : dwie ze Szkoły Podstawowej w Śliwicach i drużyna z naszej szkoły. W składzie naszej reprezentacji znaleźli się: Kacper Nakielski, Bartosz Andrearczyk, Piotr Lewandowski, Jakub Misiak, Fabian Olter, Kacper Piekarski, Szymon Zieliński, Dominik Jasiński, Dominik Olter i Jakub Wdowiak.
Pierwszy mecz wygraliśmy 7:0, a drugi 5:3.

Czytaj dalej

Turniej Piłki Nożnej w Śliwicach 2019/2020

Opublikowano dnia 24-10-2019 13:20

Organizatorem Turnieju Piłki Nożnej w Śliwicach był ZSP w Śliwicach. Uczestnikami były cztery drużyny (Śliwice 1, Śliwice 2, Lińsk, Śliwiczki). Turniej rozgrywany jest cyklicznie ( jesienią i wiosną). Oto klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. SP Lińsk
  2. SP Śliwice 1
  3. SP Śliwice 2
  4. SP Śliwiczki

Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy wielu sukcesów w kolejnych turniejach piłki nożnej.

Czytaj dalej

Wojewódzki konkurs plastyczny „Obrona Cywilna Wokół Nas”

Opublikowano dnia 23-06-2019 21:33

Uczennica klasy VIII - Julia Konwalska zajęła I miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym „Obrona Cywilna Wokół Nas” pod hasłem „Działania służb ratowniczych w sytuacjach kryzysowych na etapie gminnym w kategorii szkół podstawowych klas IV-VIII”. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w nowej szkole.

Czytaj dalej

Nagroda Wójta Gminy Śliwice

Opublikowano dnia 18-06-2019 02:22

Tradycją naszej gminy jest wręczanie nagrody, ufundowanej przez pana Wójta, najlepszym uczniom kończącym szkoły z terenu gminy Śliwice.W bieżącym roku szkolnym za całokształt pracy w czasie nauki w naszej szkole nagrodę Wójta Gminy Śliwice otrzymała uczennica klasy VIII – Angelina Łobocka. Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych etapach edukacyjnych!

Czytaj dalej