Alpakoterapia

Opublikowano dnia 30-01-2024 14:10

30 stycznia pod naszą szkołę podjechał niepozorny biały bus, niby nic..., a gdy otworzyły się drzwi i wyskoczyły z niego puchate istoty zaczęło się szaleństwo🤩. Pozytywne szaleństwo😍.

Pani Monika Fryziak wraz ze swymi pupilami na smyczy podeszła najpierw pod okna świetlicy,😄 ależ było radości w patrzeniu na tak niespotykanych gości.

Wszyscy uczniowie mieli okazję pogłaskać i nakarmić alpaki. Starsi udali się nawet na spacer, prowadząc je na smyczach. Zdobyliśmy dużo wiedzy na temat pochodzenia zwierząt, ich zachowań, upodobań i diety.

Pani Lucyna Ziółkowska opowiedziała nam o alpakoterapii, ...

Czytaj dalej

„Sprzątanie świata łączy ludzi”

Opublikowano dnia 15-09-2023 12:00

W dniach 15 – 17 września 2023 r. przypada 30. finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Dziś nasi uczniowie zostali zielonymi wolontariuszami. Chcemy być lepsi dla Naszej planety🌏🌍🌎.

Czytaj dalej

Podziękowanie

Opublikowano dnia 27-02-2023 07:50

,, Serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do I edycji charytatywnej ,,Dzieci Dzieciom" i zorganizowanie zbiórki na potrzeby Pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Otrzymane środki przeznaczyliśmy na zakup specjalistycznych wag medycznych oraz upominków dla pacjentów szpitala.

Życzymy dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności, a Państwa podopiecznym wielu sukcesów w dalszej nauce".

Z wyrazami szacunku

dr n. o zdr. Anna Wojnar

Prezes Zarządu Fundacji

Czytaj dalej

Piątek 13-tego...

Opublikowano dnia 13-01-2023 14:05

Triskaidekafobia to strach przed liczbą 13. My się jednak nie boimy :).

13 stycznia odbyła się tradycyjna akcja ,,13-tego dla każdego coś słodkiego", przedsięwzięcie koordynował wolontariat oraz Samorząd Uczniowski. Słodkości przygotowane przez nauczycieli cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Zebrano 394 zł, pieniądze przekazane zostaną na cel charytatywny.

Czytaj dalej

Mikołajkowa Loteria

Opublikowano dnia 23-11-2022 20:05

Pani Ania serdecznie zaprasza do udziału w ,,Mikołajkowej Loterii".

Każdy los wygrywa, a dochód zostanie przekazany Fundacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie na zakup sprzętu medycznego i prezentów dla dzieci ze szpitala.

Zapraszamy wszystkich uczniów do zabawy. Loteria trwa do 2 grudnia.

DzieciDzieciom.eu

Czytaj dalej

Pomoc dla dzieci z Ukrainy

Opublikowano dnia 26-04-2022 20:00

Uczniowie klasy drugiej z wychowawcą panią Renatą Treider zorganizowali zbiórkę plecaków i przyborów szkolnych dla dzieci z Ukrainy. Dzieciom udało się zebrać sporą ilość potrzebnych przyborów. Odbyło się to dzięki wsparciu ze strony rodziców, wychowawcy i innych osób ze społeczności szkolnej. Wszystkie dary zostały przekazane przez wychowawcę do Gminnej Biblioteki w Śliwicach,

Czytaj dalej

Niesiemy pomoc Ukrainie

Opublikowano dnia 04-03-2022 12:00

Rodzice, uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły przyłączyli się do akcji charytatywnej wspierającej trudną sytuację uchodźców z Ukrainy. Wśród darów znalazły się rzeczy bardzo niezbędne, takie jak woda, żywność długoterminowa, środki do utrzymywania higieny i czystości zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Członkowie szkolnego wolontariatu przewieźli zebrane dary do GOK - u

Czytaj dalej

Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska

Opublikowano dnia 18-11-2021 08:15

Pod koniec października 2021r. wolontariat ogłosił zbiórkę karmy i koców dla zwierząt ze schroniska w Bysławiu. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Udało zebrać się ponad 11 kilogramów karmy w puszkach i ponad 64 kilogramy suchej karmy. Dodatkowo przekazaliśmy koce, ręczniki i legowiska dla potrzebujących zwierząt. Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji serdecznie dziękujemy.

Czytaj dalej

Serce na nakrętki

Opublikowano dnia 09-11-2021 22:00

Dzięki wsparciu Państwa Piekarskich nasza szkoła pozyskała metalowe serce na plastikowe nakrętki. Zbieramy i wrzucamy do serca nakrętki po to, aby wpierać ludzi w potrzebie. Takie serce może pomieścić około 75 kg tego plastikowego surowca. Zatem zaczęliśmy akcję zbierania nakrętek! Pamiętaj o tych, którzy są w potrzebie.

Czytaj dalej

Ku pamięci tym, którzy odeszli

Opublikowano dnia 29-10-2021 19:00

Dnia 29 października 2021r. członkowie szkolnego wolontariatu wraz z Samorządem Uczniowskim udali się na w miejsca pamięci znajdujące się na parafialnym cmentarzu w Śliwicach, cmentarzu choleryków w Lińsku a także przy tablicy upamiętniającej śmierć w czasie II wojny światowej kierownika szkoły w Okoninach Polskich i pomnik w Lipowej Tucholskiej,

Czytaj dalej