Kiermasz świąteczny

Opublikowano dnia 19-12-2020 21:00

Już niedługo święta. Co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia dbamy o tradycje. Mimo trudnego okresu, wielu obostrzeń w naszej szkole został ponownie zorganizowany kiermasz świąteczny, ale tym razem w formie online. Nasi rodzice, mieszkańcy Lińska, przyjaciele szkoły mogli wesprzeć szkołę poprzez zakup ciasteczek i kalendarzy. Ciasteczka zostały upieczone i zapakowane przez Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich w Lińsku oraz pracowników szkoły. Natomiast kalendarze zostały podarowanie przez Ochotniczą Straż Pożarna w Lińsku. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy za aktywny udział w powyższym przedsięwzięciu. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby uczniów i szkoły.

Czytaj dalej

"Zbieramy kasztany i żołędzie - niech zima przyjazna zwierzakom będzie".

Opublikowano dnia 05-11-2020 10:00

W naszej szkole, po raz pierwszy przeprowadziliśmy akcję zbierania kasztanów, zorganizowaną przez Nadleśnictwo Dąbrowa pod hasłem "Zbieramy kasztany i żołędzie - niech zima przyjazna zwierzakom będzie". Celem akcji było promowanie postaw ekologicznych wśród dzieci, rozbudzanie wrażliwości na los zwierząt leśnych w okresie zimy, a także uczenie oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem zbierali kasztany, a następnie dostarczali je do szkoły. W sezonie zimowym będą one przysmakiem dla zwierząt. Dzięki uczniom i ich rodzicom udało nam się zebrać około 60 kilog...

Czytaj dalej

Zbiórka nakrętek - akcja charytatywno - ekologiczna

Opublikowano dnia 29-09-2020 08:00

Wzorem lat poprzednich w roku szkolnym 2020/21 kontynuujemy w naszej szkole akcję zbierania nakrętek po sokach, napojach, kawie, nabiale, itp. Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym. Opieką nad tą akcją przejął Samorząd Szkolny. Nakrętki zostały przekazane do pojemnika postawionego przed przychodnią w Śliwicach. Dochód ze zbioru nakrętek zostanie przeznaczony na leczenie chorego chłopca z Czarnej Wody. Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy włączyli się w tę akcję.

Czytaj dalej

Sprzątanie Świata

Opublikowano dnia 28-09-2020 13:00

W piątek 25.09.2020 r. klasy 5 i 6 wzięły udział w akcji Sprzątania Świata. Sprzątanie miało miejsce nad jeziorem w Lińsku oraz przy drodze z Lińska do Rosochatki. Uczniowie zbierali śmieci z jednoczesną segregacją. Dzięki czemu świat jest czystszy o kilkanaście worków zebranych śmieci.

Czytaj dalej

Akcja charytatywna - zbiórka nakrętek

Opublikowano dnia 23-01-2020 19:40

W czerwcu 2019r. zbieraliśmy nakrętki dla Wiktora Góreckiego z Małej Kloni, który walczy z białaczką. W styczniu 2020r. otrzymaliśmy telefon z zapytaniem czy nie chcielibyśmy ponownie włączyć się w tę akcję. Samorząd Uczniowski ogłosił zbiórkę i w ciągu dwóch tygodni udało nam się zebrać około 10 worków nakrętek. Cieszymy się, że nasi uczniowie zawsze chętnie uczestniczą w akcjach charytatywnych, dzięki którym można pomóc dzieciom chorym lub biednym. Serdecznie dziękujemy.

Czytaj dalej

XX edycja charytatywnej akcji - "Góra Grosza"

Opublikowano dnia 20-01-2020 19:16

W dniu 7.01.2020 zakończyła się akcja zbierania pieniędzy w ramach tzw. „Góry Grosza”. Szkoła zebrała 23 kg monet, co przełożyło się na kwotę 332 zł. Pieniądze zostały przesłane pocztą do fundacji Towarzystwo Nasz Dom. Fundacja ta przeznacza zebrane pieniądze na pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka lub rodzinach zastępczych.

Dzięki tej akcji uczniowie naszej szkoły mogli po raz kolejny zaangażować się w działania charytatywne. Organizacją techniczną tej akcji w szkole zajął się wolontariat. Chętni uczniowie najpierw segregowali, a potem liczyli zebrane mone...

Czytaj dalej

WOŚP

Opublikowano dnia 12-01-2020 07:55

Dnia 12 stycznia 2020r. odbył się 28. finał WOŚP pod hasłem „Wiatr w żagle”. Już po raz piąty uczniowie naszej szkoły byli wolontariuszami. W tym roku zgłosili się: Anna Kożuch, Martyna Mӧller, Julia Warczak, Paulina Wilkowska i Paulina Zielińska – uczennice z klasy VIII, Maciej Banaczyk, Artur Belt i Grzegorz Marach – uczniowie z klasy VII oraz Filip Belt – uczeń z klasy IV. Opiekunem wolontariuszy była pani Jolanta Bukowska. Uczniowie zbierali pieniądze w Lińsku oraz w Zaroślach. Łączna kwota, jaką pozyskaliśmy to 1.751,16zł. W tym roku pieniądze z WOŚP przeznaczone będą dla dziecięcej medyc...

Czytaj dalej

"Świąteczne Kartki Dobroczynne"

Opublikowano dnia 07-01-2020 21:35

Stowarzyszenie SursumCorda (w górę serca) zaprosiło naszą szkołę do kampanii charytatywnej „Świąteczne Kartki Dobroczynne”. Akcja polegała na sprzedaży przysłanych przez stowarzyszenie kartek świątecznych. Ich rozprowadzeniem zajął się Samorząd Uczniowski w trakcie kiermaszu bożonarodzeniowego. Całkowity dochód ze sprzedaży przekazaliśmy Stowarzyszeniu. Dzięki takim akcjom niepełnosprawni podopieczni stowarzyszenia będą mogli nadal korzystać z programu pomocy medycznej „Na Ratunek”. Dziękujemy wszystkim osobom, które zakupiły kartki.

Czytaj dalej

Pomoc klasy VIII dla Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej Nr 3 w Bąkowie

Opublikowano dnia 18-12-2019 11:25

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz.” „Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz.”

Czytaj dalej

WIELKI DAR WIELKICH SERC

Opublikowano dnia 04-12-2019 00:10

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II

Czytaj dalej