Alpakoterapia

Opublikowano dnia 30-01-2024 14:10

30 stycznia pod naszą szkołę podjechał niepozorny biały bus, niby nic..., a gdy otworzyły się drzwi i wyskoczyły z niego puchate istoty zaczęło się szaleństwo🤩. Pozytywne szaleństwo😍.

Pani Monika Fryziak wraz ze swymi pupilami na smyczy podeszła najpierw pod okna świetlicy,😄 ależ było radości w patrzeniu na tak niespotykanych gości.

Wszyscy uczniowie mieli okazję pogłaskać i nakarmić alpaki. Starsi udali się nawet na spacer, prowadząc je na smyczach. Zdobyliśmy dużo wiedzy na temat pochodzenia zwierząt, ich zachowań, upodobań i diety.

Pani Lucyna Ziółkowska opowiedziała nam o alpakoterapii, sukcesach w pracy terapeutycznej i o rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych. Dzieci były zachwycone, bardzo chciałyby spędzić ze zwierzakami więcej czasu.

Dziękujemy pani Lucynie i pani Monice😄.