Absolwenci 2023/2024

Opublikowano dnia 21-06-2024 13:00

,,Coś rodzi się i coś przemija, ale zostanie po nas ślad".

Ślad w pamięci, ślad w sercu po każdym z Was drodzy Absolwenci...

Nasza ostatnia lekcja dobiegła końca. Nie ja powinnam Was żegnać, ale życie chciało inaczej. Pamiętajcie jednak, że wszystkiego nie można zaplanować.

Dziękuję Wam za wspólnie spędzone chwile, uważam, że wykorzystaliśmy swój czas maksymalnie. Jestem dumna z Waszych postępów w nauce, Waszego zachowania na co dzień. Mało jest i było takich uczniów, jak Wy.

Raz jeszcze gratuluję ukończenia szkoły, życzę sukcesów w każdym aspekcie Waszego życia. Jeżeli będziecie potrzebowa...

Czytaj dalej

Wsiąść do pociągu...wakacyjnego

Opublikowano dnia 21-06-2024 10:00

Czujecie wakacje? My odjechaliśmy dziś z IV klasą z peronu w Lińsku.

W niedzielę przesunęliśmy do nas morze, dziś tory! Nie ma rzeczy niemożliwych. Trzeba tylko chcieć!

Dziękujemy klasie IV i pani Katarzynie Grzonka, za ciekawy występ artystyczny kończący oficjalnie rok szkolny 2023/2024.

Czytaj dalej

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Opublikowano dnia 21-06-2024 09:45

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 za nami.

Po odśpiewaniu hymnu nastąpiło wręczenie świadectw i nagród książkowych ufundowanych przez Radę Rodziców, uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce i wykazywali się wzorowym zachowaniem. Wręczenia dokonała pani dyrektor w towarzystwie wychowawców poszczególnych klas.

Każdego roku pani dyrektor wręcza także statuetki dla Ucznia i Absolwenta Roku. W roku szkolnym 2023/2024 na takie wyróżnienie zasłużyli: Tymoteusz Dąbrowski - Uczeń Roku oraz Filip Kowalski - Absolwent Roku.

W tak wyjątkowym dniu docenieni zostali także rodzice wzorowy...

Czytaj dalej

AHOJ PRZYGODO!

Opublikowano dnia 16-06-2024 18:00

Kto skoczy do morza znajdzie perłę, kto zostanie na brzegu, przyniesie tylko garść piachu. Bardzo się cieszymy, że tak licznie przybyliście i skoczyliście z nami w wir przygody.

XXI Piknik Rodzinny pod hasłem AHOJ PRZYGODO! obfitował w perełki wśród wykonawców. Nasi uczniowie zaprezentowali swoje liczne talenty sceniczne. Piknikowy rejs rozpoczęła ,,Mała orkiestra dla mamy i taty w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego. Klasy I-III śpiewem i tańcem przedstawiły marynarzy, piratów oraz wiele morskich stworzeń. Klasa IV zabrała nas na plażę, na której można było znaleźć muszle i bursztyny....

Czytaj dalej

Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych"

Opublikowano dnia 01-03-2024 14:05

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Z okazji tego święta, uczniowie z klasy VI przygotowali, pod kierunkiem wychowawczyni p. Celiny Schiller program , w którym upamiętnili bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia - żołnierzy niezłomnych walczących po zakończeniu II wojny światowej z władzą komunistyczną.

Bohaterów uczciła także nasza delegacja, składając kwiaty pod pomnikami znajdującymi się na terenie Nadleśnictwa Woziwoda, w Leśnictwie Zielony Dół oraz w Zwierzyńcu, gdzie upamiętniono ostatnią podróż Danuty Siedzikówny ps. „Inka”.

Czytaj dalej

W ,,Dniu Przedszkolaka"

Opublikowano dnia 20-09-2023 16:10

"Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 września zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, dlatego my obchodziliśmy go dziś w naszym oddziale przedszkolnym. Na dzieci czekało wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, puszczania baniek, tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim przedszkolakom życzenia, samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby...

Czytaj dalej

Inauguracja roku szkolnego 2023-2024

Opublikowano dnia 04-09-2023 08:06

,,Wszystko, co dobre szybko się kończy...", my czekamy jednak na lepsze i z dobrym nastawieniem, przy pięknej pogodzie, po wybrzmieniu pierwszego dzwonka rozpoczynamy nowy rok szkolny.

4 września przed mszą swiętą, pani Dyrektor Gabriela Kozłowska wraz z uczniami klasy VIII - Filipem Belt oraz Bartoszem Gaca złożyli kawiaty pod pomnikiem św. Maksymiliana Kolbe. Oddali hołod ofiarom II Wojny Światowej w 84. rocznicę jej wybuchu.

O godzinie 9.00 na szkolnym placu pani Dyrektor powitała wszystich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników. Przekazała wszystkim najwazniejsze sprawy ogranizacyjne...

Czytaj dalej

Rozpoczęcie roku szkolnego

Opublikowano dnia 01-09-2023 13:15

Do zobaczenia :)

Czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi

Opublikowano dnia 21-04-2023 17:01

Światowy Dzień Ziemi przypada 22 kwietnia, jednak uczniowie klasy III uczcili go już dziś.

Razem z wychowawczynią p. Renatą Treider przygotowali przedstawienie pt. ,,Opowieść o naszej Ziemi". 🌏🌍🌎

Czytaj dalej

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

Opublikowano dnia 01-03-2023 15:05

Uchwałą Sejmu RP od 3 lutego 2011 roku obchodzimy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji 1 marca reprezentanci Samorządu Uczniowskiego wraz z panią dyrektor udali się złożyć kwiaty pod pomnikami w Lipowej Tucholskiej oraz Zwierzyńcu.

W szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez klasę VI wraz z wychowawczynią Magdaleną Wutkowską. Gościliśmy na nim Przewodniczącą Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego - naszą absolwentkę - Izabelę Kożuch.

Cześć i chwała Bohaterom!

grafika: https://histmag.org/grafika/2023_news_i_redakcyjne/dzienzolnietzywykletych.jpg

Czytaj dalej