Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi

Opublikowano dnia 21-04-2023 17:01

Światowy Dzień Ziemi przypada 22 kwietnia, jednak uczniowie klasy III uczcili go już dziś.

Razem z wychowawczynią p. Renatą Treider przygotowali przedstawienie pt. ,,Opowieść o naszej Ziemi". 🌏🌍🌎

Czytaj dalej

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

Opublikowano dnia 01-03-2023 15:05

Uchwałą Sejmu RP od 3 lutego 2011 roku obchodzimy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji 1 marca reprezentanci Samorządu Uczniowskiego wraz z panią dyrektor udali się złożyć kwiaty pod pomnikami w Lipowej Tucholskiej oraz Zwierzyńcu.

W szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez klasę VI wraz z wychowawczynią Magdaleną Wutkowską. Gościliśmy na nim Przewodniczącą Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego - naszą absolwentkę - Izabelę Kożuch.

Cześć i chwała Bohaterom!

grafika: https://histmag.org/grafika/2023_news_i_redakcyjne/dzienzolnietzywykletych.jpg

Czytaj dalej

Kochanej Babci, Drogiemu Dziadkowi...

Opublikowano dnia 19-01-2023 17:20

Dzisiejsze czwartkowe popołudnie spędziliśmy bardzo miło w gronie przybyłych do naszej szkoły Dziadków. Mieliśmy okazję do wspólnego świętowania Dnia Babci i Dziadka. Nasi uczniowie pod okiem swoich wychowawców przygotowali dla bliskich niespodziankę w postaci odśpiewanych i zatańczonych piosenek. Po powitaniu przybyłych gości przez panie Celinę Schiller i Annę Karnowską wszyscy uczniowie zaprezentowali swoje utwory, a klasa V wyrecytowała wiersze. Wśród naszych scenicznych artystów nie zabrakło kogucików, górali, zielonych kwiatuszków oraz tańczących czerwonych jabłuszek. Starsi uczniowie ...

Czytaj dalej

,,Opłatek weź i z nami dziel..."

Opublikowano dnia 22-12-2022 12:55

Tradycyjne spotkania wigilijne odbyły się w każdej klasie 22 grudnia. Wychowawcy zadbali o piękny wystrój sal, choinki, biały obrus.

To dobry czas na pojednanie, najlepszy czas na dobre i ciepłe słowa, na drobne upominki i życzenia płynące z serc.

Okres Bożego Narodzenia jest bogaty w znaki i symbole:

Pierwsza gwiazdka - symbol Gwiazdy Betlejemskiej,

Anioł - opiekun domu,

Sianko - symbol ubóstwa,

Opłatek - symbol przebaczenia, znak przyjaźni i miłości,

Ryba - symbol odradzania się życia,

Chleb - symbol nowego życia,

Grzyby - zdrowie,

Choinka - symbol życia,

Wolne miejsce przy stole - symbol pa...

Czytaj dalej

Vigilate... Czuwajcie...

Opublikowano dnia 15-12-2022 00:00

,,Kiedy patrzę na niebo, niebo mi się śni, naucz się patrzeć w niebo ze mną i Ty. Czasem możesz zgubić się, więc warto, by jakieś światło w życiu mieć i za nim iść".

14 i 15 grudnia odbyły się tradycyjne ,,Spotkania przy choince". Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się przed rodziacami i zaproszonymi gośćmi. Było wzruszająco, uroczyście, odświętnie i nastrojowo.

Klasy starsze przygotowała pani Jolanta Bukowska, młodszych pani Renata Treider.

Jak zawsze do wszelkich prac włączyli się rodzice i upiekli przepyszne ciasta,a pan Roman przepięknie zagrał na akordeonie i mogliśmy pokolędować prz...

Czytaj dalej

,,Pod biało - czerwoną"

Opublikowano dnia 10-11-2022 19:32

,,Niech biało – czerwona dumnie, przez cały rok powiewa w sercach naszych małych Ojczyzn…”

Człowiek to istota społeczna – słowa, które znamy i powtarzamy stają się prawdą, gdy mamy okazję do współdziałania.

Dziś cała szkolna społeczność, czyli pani dyrektor, nauczyciele, uczniowie i rodzice wraz z mieszkańcami sołectwa Lińsk, sołtysem, Kołem Gospodyń Wiejskich, Ochotniczą Strażą Pożarną i oczywiście przedstawicielami Urzędu Gminy Śliwice udowodnili, że współpraca jest ważna i dzięki niej można budować dobre relacje, a przy okazji brać udział w niecodziennych przedsięwzięciach.

Upamiętniając o...

Czytaj dalej

231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Opublikowano dnia 03-05-2022 18:13

Piątek 29 kwietnia zaznaczył się w naszej szkole akcentem patriotycznym w postaci upamiętnienia 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym dniu klasa VII przedstawiła adekwatny program artystyczny. Kilkoro uczniów odczytało przygotowany scenariusz, który informował zebraną na uroczystym apelu społeczność szkolną o wydarzeniach dziejących się w tamtych majowych dniach przed dwoma wiekami. Z ust mówiących można było usłyszeć różne formy

Czytaj dalej

Babciu, dziadku! To dla Was!

Opublikowano dnia 21-01-2022 12:00

Z okazji Dnia Babci i Dziadka życzymy Wam wszystkiego o czym marzycie. Jednocześnie pragniemy Wam podziękować za trud i ciężką pracę włożoną w nasze wychowanie. My czniowie klasy I, II i III przygotowaliśmy dla Was miłe niespodzianki. Oto i one:

Czytaj dalej

11 listopada - Święto Niepodległości

Opublikowano dnia 11-11-2021 15:00

Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe, które obchodzimy co roku 11 listopada. Upamiętniamy odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918r. To ważne święto dla wszystkich Polaków. Uczniowie naszej szkoły również pamiętają o tym, że po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość. Klasy 0 - VIII wzięły aktywny udział w uroczystym apelu.

Czytaj dalej

Dzień Edukacji Narodowej

Opublikowano dnia 13-10-2021 13:00

„Co było nam obce, będzie nam znane. Bo nauczyciel jest kapitanem, Co na okręcie dookoła świata, Płynie wraz z nami przez szkolne lata”. J. Ficowski Dnia 13 października 2021r. wzięliśmy udział w apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który przygotowała klasa 8 wraz z wychowawcą, panią Celiną Schiller . Uczniowie zaprezentowali wierszyki i scenki. Uczniowie zgodnie z tradycją podziękowali swoim nauczycielom i wychowawcom, składając im życzenia i wręczając kwiatki.

Czytaj dalej