Dzień Edukacji Narodowej 2020/2021

Opublikowano dnia 14-10-2020 20:00

Nauczyciel to ktoś taki,

Kto wytrwale przez rok cały,

Stara się tam olej nalać

Gdzie niebieskie są migdały. […]

Czytaj dalej

Ukończenie szkoły - klasa VIII

Opublikowano dnia 26-06-2020 17:05

Dzisiaj uczniowie ósmej klasy po raz ostatni przekroczyli próg naszej szkoły, jako jej uczniowie. Niestety zakończenie szkoły nie było uroczyste ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa. Uczniowie, w ścisłym reżimie sanitarnym, odebrali świadectwa z rąk wychowawcy – pani Jolanty Bukowskiej. Uczennica Anna Kożuch otrzymała świadectwo z wyróżnieniem, nagrodę książkową oraz statuetkę za uzyskanie tytułu Absolwenta Roku. Nie było występów, podziękowań, wspólnie spędzonych chwil z rodzicami. Absolwenci Szkoły Podstawowej w Lińsku w roku szkolnym 2019/2020:

Czytaj dalej

Walentynki

Opublikowano dnia 18-02-2020 08:15

14 lutego, tradycyjnie obchodziliśmy w naszej szkole walentynki. Z tej okazji odbyła się specjalna edycja walentynkowego wydania programu Mam Talent! W związku z tym zawitały do nas utalentowane gwiazdy, które wystąpiły na scenie. Artystów oceniało jury w składzie: pani Anna Karnowska w roli pani Małgorzaty Foremniak, ksiądz Mariusz Kryża jako pan AgustinEgurrola oraz pani Dorota Kołtonowska jako pani Agnieszka Chylińska. W rolę prowadzących wcielili się uczniowie klasy VII: Grzegorz Marach, jako Marcin Prokop oraz Kacper Nakielski, jako Szymon Hołownia. Na scenie dwa układy taneczne zaprezent...

Czytaj dalej

Dzień Babci i Dziadka

Opublikowano dnia 21-01-2020 21:07

21 stycznia 2020r to dzień szczególny. Tego dnia odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wszyscy uczniowie pod opieką pani Renaty Treider przygotowali program artystyczny. Każdy uczeń mógł się zaprezentować kochanym Babciom i Dziadkom. Dzieci w słowach wierszy i piosenek wyrażały swoją miłość i podziękowanie za poświęcony czas, zrozumienie, rozpieszczanie i miłość. To właśnie Babcia i Dziadek pod nieobecność rodziców zapewniają wnukom szczęśliwe dzieciństwo, radość i poczucie bezpieczeństwa. Obok rodziców to właśnie Oni zajmują najwięcej miejsca w sercach wnucz...

Czytaj dalej

Wigilie w klasach 0 - VIII, Wigilia szkolna

Opublikowano dnia 20-12-2019 10:20

Betlejem jest blisko, jest na odległość ludzkiego serca, na odległość otwartych szeroko ramion, na odległość dłoni otwartej. Betlejem jest blisko. Każdego dnia możesz tu dojść. Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbywają się Wigilie klasowe oraz Wigilia szkolna. W tym roku Wigilie w klasach IV-VIII odbyły się w czwartek 19 grudnia, natomiast w piątek 20 grudnia były Wigilie w klasach „0” – III oraz Wigilia szkolna. W czasie klasowych spotkań wigilijnych był słodki poczęstunek, śpiewanie kolęd oraz prezenty. Natomiast podczas Wigilii szkolnej, na której zgromadzili się

Czytaj dalej

Spotkanie przy choince kl. 0 - IV

Opublikowano dnia 11-12-2019 22:05

„Jeden jest taki wieczór w roku, gdy jesteśmy razem, nikt nie siedzi z boku. To wieczór Wigilii, miłością zaklęty, daje ludziom ciepło a dzieciom prezenty.”

Czytaj dalej

Spotkanie przy choince kl. V - VIII

Opublikowano dnia 11-12-2019 21:50

Za kilka dni wieczorem, gdy pierwsza gwiazdka zaświeci, Siądziemy przy wspólnym stole- rodzice, krewni, dzieci. Zaczniemy od opłatka i życzeń dla każdego: Wszystkiego najlepszego. Zdrowia, radości, spełnienia marzeń.

Czytaj dalej

Andrzejki

Opublikowano dnia 27-11-2019 19:20

Czas Andrzejek już nadchodzi, w szkole o to się rozchodzi. Bo Andrzejki - czas niezwykły, a do tego już przywykły, w szkole wszystkie ananasy - no dosłownie - z każdej klasy!

No bo Andrzej - ten kołodziej, to już dziewcząt jest dobrodziej! Aby wróżba się spełniła - każda już go poprosiła, i ostrożnie wosk się leje, bo z tym wiążą się nadzieje...

Czytaj dalej

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Opublikowano dnia 08-11-2019 14:06

Przedstawiciele państw biorących udział w Wielkiej Wojnie 1914 – 1918 (wiele lat później nazwaną 1 Wojną Światową), podpisali rozejm 11 listopada 1918 roku o godzinie 5 rano, który wszedł w życie 6 godzin po podpisaniu czyli od godziny 11:00. Godzina ta wyznacza dokładną datę zakończenia wojny, a w przypadku Polski data ta jest równoznaczna z odzyskaniem niepodległości po 123 latach zaborów.

Czytaj dalej

"WSTAŃCIE, CHODŹMY!" - XIX Dzień Papieski

Opublikowano dnia 20-10-2019 14:34

Idziemy za wskazaniem papieża Franciszka, który mówi nam, że: Dobrze jest pamiętać (…) o tych wszystkich braciach na przestrzeni dziejów, którzy byli pełni radości, pełni niezmordowanej odwagi w głoszeniu Słowa oraz zdolni do wielkiej wytrwałości. (…) nie mówmy, że dzisiaj jest trudniej; jest inaczej. Dlatego uczmy się od świętych, którzy nas poprzedzili i stawili czoło trudnościom występującym w ich epoce. (pap. Franciszek, Evangelii gaudium, nr 263).

Czytaj dalej