Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych"

Opublikowano dnia 01-03-2024 14:05

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Z okazji tego święta, uczniowie z klasy VI przygotowali, pod kierunkiem wychowawczyni p. Celiny Schiller program , w którym upamiętnili bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia - żołnierzy niezłomnych walczących po zakończeniu II wojny światowej z władzą komunistyczną.

Bohaterów uczciła także nasza delegacja, składając kwiaty pod pomnikami znajdującymi się na terenie Nadleśnictwa Woziwoda, w Leśnictwie Zielony Dół oraz w Zwierzyńcu, gdzie upamiętniono ostatnią podróż Danuty Siedzikówny ps. „Inka”.

Czytaj dalej

W ,,Dniu Przedszkolaka"

Opublikowano dnia 20-09-2023 16:10

"Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 września zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, dlatego my obchodziliśmy go dziś w naszym oddziale przedszkolnym. Na dzieci czekało wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, puszczania baniek, tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim przedszkolakom życzenia, samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby...

Czytaj dalej

Inauguracja roku szkolnego 2023-2024

Opublikowano dnia 04-09-2023 08:06

,,Wszystko, co dobre szybko się kończy...", my czekamy jednak na lepsze i z dobrym nastawieniem, przy pięknej pogodzie, po wybrzmieniu pierwszego dzwonka rozpoczynamy nowy rok szkolny.

4 września przed mszą swiętą, pani Dyrektor Gabriela Kozłowska wraz z uczniami klasy VIII - Filipem Belt oraz Bartoszem Gaca złożyli kawiaty pod pomnikiem św. Maksymiliana Kolbe. Oddali hołod ofiarom II Wojny Światowej w 84. rocznicę jej wybuchu.

O godzinie 9.00 na szkolnym placu pani Dyrektor powitała wszystich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników. Przekazała wszystkim najwazniejsze sprawy ogranizacyjne...

Czytaj dalej

Rozpoczęcie roku szkolnego

Opublikowano dnia 01-09-2023 13:15

Do zobaczenia :)

Czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi

Opublikowano dnia 21-04-2023 17:01

Światowy Dzień Ziemi przypada 22 kwietnia, jednak uczniowie klasy III uczcili go już dziś.

Razem z wychowawczynią p. Renatą Treider przygotowali przedstawienie pt. ,,Opowieść o naszej Ziemi". 🌏🌍🌎

Czytaj dalej

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

Opublikowano dnia 01-03-2023 15:05

Uchwałą Sejmu RP od 3 lutego 2011 roku obchodzimy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji 1 marca reprezentanci Samorządu Uczniowskiego wraz z panią dyrektor udali się złożyć kwiaty pod pomnikami w Lipowej Tucholskiej oraz Zwierzyńcu.

W szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez klasę VI wraz z wychowawczynią Magdaleną Wutkowską. Gościliśmy na nim Przewodniczącą Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego - naszą absolwentkę - Izabelę Kożuch.

Cześć i chwała Bohaterom!

grafika: https://histmag.org/grafika/2023_news_i_redakcyjne/dzienzolnietzywykletych.jpg

Czytaj dalej

Kochanej Babci, Drogiemu Dziadkowi...

Opublikowano dnia 19-01-2023 17:20

Dzisiejsze czwartkowe popołudnie spędziliśmy bardzo miło w gronie przybyłych do naszej szkoły Dziadków. Mieliśmy okazję do wspólnego świętowania Dnia Babci i Dziadka. Nasi uczniowie pod okiem swoich wychowawców przygotowali dla bliskich niespodziankę w postaci odśpiewanych i zatańczonych piosenek. Po powitaniu przybyłych gości przez panie Celinę Schiller i Annę Karnowską wszyscy uczniowie zaprezentowali swoje utwory, a klasa V wyrecytowała wiersze. Wśród naszych scenicznych artystów nie zabrakło kogucików, górali, zielonych kwiatuszków oraz tańczących czerwonych jabłuszek. Starsi uczniowie ...

Czytaj dalej

,,Opłatek weź i z nami dziel..."

Opublikowano dnia 22-12-2022 12:55

Tradycyjne spotkania wigilijne odbyły się w każdej klasie 22 grudnia. Wychowawcy zadbali o piękny wystrój sal, choinki, biały obrus.

To dobry czas na pojednanie, najlepszy czas na dobre i ciepłe słowa, na drobne upominki i życzenia płynące z serc.

Okres Bożego Narodzenia jest bogaty w znaki i symbole:

Pierwsza gwiazdka - symbol Gwiazdy Betlejemskiej,

Anioł - opiekun domu,

Sianko - symbol ubóstwa,

Opłatek - symbol przebaczenia, znak przyjaźni i miłości,

Ryba - symbol odradzania się życia,

Chleb - symbol nowego życia,

Grzyby - zdrowie,

Choinka - symbol życia,

Wolne miejsce przy stole - symbol pa...

Czytaj dalej

Vigilate... Czuwajcie...

Opublikowano dnia 15-12-2022 00:00

,,Kiedy patrzę na niebo, niebo mi się śni, naucz się patrzeć w niebo ze mną i Ty. Czasem możesz zgubić się, więc warto, by jakieś światło w życiu mieć i za nim iść".

14 i 15 grudnia odbyły się tradycyjne ,,Spotkania przy choince". Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się przed rodziacami i zaproszonymi gośćmi. Było wzruszająco, uroczyście, odświętnie i nastrojowo.

Klasy starsze przygotowała pani Jolanta Bukowska, młodszych pani Renata Treider.

Jak zawsze do wszelkich prac włączyli się rodzice i upiekli przepyszne ciasta,a pan Roman przepięknie zagrał na akordeonie i mogliśmy pokolędować prz...

Czytaj dalej

,,Pod biało - czerwoną"

Opublikowano dnia 10-11-2022 19:32

,,Niech biało – czerwona dumnie, przez cały rok powiewa w sercach naszych małych Ojczyzn…”

Człowiek to istota społeczna – słowa, które znamy i powtarzamy stają się prawdą, gdy mamy okazję do współdziałania.

Dziś cała szkolna społeczność, czyli pani dyrektor, nauczyciele, uczniowie i rodzice wraz z mieszkańcami sołectwa Lińsk, sołtysem, Kołem Gospodyń Wiejskich, Ochotniczą Strażą Pożarną i oczywiście przedstawicielami Urzędu Gminy Śliwice udowodnili, że współpraca jest ważna i dzięki niej można budować dobre relacje, a przy okazji brać udział w niecodziennych przedsięwzięciach.

Upamiętniając o...

Czytaj dalej