Profilaktyka uzależnień

Opublikowano dnia 03-02-2023 08:05

STOP 🛑 DLA :

❌ ALKOHOLIZMU

❌ SIECIOHOLIZMU

❌ BIGOREKSJI

❌ NARKOMANII

❌ NIKOTYNIZMU

❌ DOPALACZY !

Plakaty profilaktyczne wykonane przez uczniów naszej szkoły poruszyły bardzo trudne tematy związane z uzależnieniami👏👍💪.

Czytaj dalej

Zdrowo - ciepło - choć zimowo...

Opublikowano dnia 02-02-2023 14:05

Pyszne ferie w szkole to mile spędzony wspólnie czas... z dala od ekranów.

Zadbalismy tym razem o kubki smakowe :).

Zapiekanki były kolorowe i bardzo smaczne. 😋😋

W końcu mamy więcej niż jeden zmysł, smakujmy życie każdym z nich.

Czytaj dalej

W krainie czarów...

Opublikowano dnia 01-02-2023 15:10

Nie trzeba czarów, by raz w roku wcielić się w ulubioną postać, ubrać suknię królowej lub maskę superbohatera. Potrzeba jednak okazji, dlatego tradycyjnie w czasie ferii odbył się bal karnawałowy dla klas 0 - IV, którego motywem przewodnim była ,,Alicja w krainie czarów".

Organizatorki, czyli Pani Dyrektor oraz Pani Patrycja postarały się o odpowiedni wystrój pomieszczeń. Specjalnie dobrana kolorystyka i pojawiające się motywy sprawiły, że przez chwilę zapomnieliśmy, że jesteśmy w szkole.

Głośna muzyka, kolorowe światła, zabawy integracyjne, pyszne ciasto, cukierki, popcorn. Cóż opowiadać.....

Czytaj dalej

W borowiackim stylu...

Opublikowano dnia 13-12-2022 14:00

Dnia 13 grudnia 2022r. w naszej szkole gościliśmy panią Marię Ollick, wybitną znawczynię Borowiaków.

Pani Maria przybliżyła dzieciom z klas I - V historię ludności zamieszkującej Bory Tucholskie, zajęcia, ubiór i tradycje zwłaszcza w okresie przedświątecznym. Dzieci w czasie dwugodzinnych zajęć mogły poznać legendy, przyśpiewki oraz gwarę borowiacką. Na koniec dzieci z klas I-II dekorowały pierniki. Zajęcia z panią Marią były bardzo ciekawe i poszerzyły wiedzę dzieci dotyczącą regionu w którym mieszkają. Spotkanie z panią Marią Ollik były zorganizowane przez panie Annę Karnowską i Celinę Schi...

Czytaj dalej

Mikołaju, Mikołaju...

Opublikowano dnia 06-12-2022 16:05

Dnia 6 grudnia uczniowie naszej szkoły brali udział w mikołajkowych zabawach.

Z samego rana odbyło się rozstrzygnięcie loterii fantowej. Wśród dzieci było wielu szczęśliwców z głównymi nagrodami oraz uczniów z nagrodami pocieszenia. Wszystkim towarzyszyło wiele emocji i frajdy. Wręcz wstrzymywaliśmy oddech podczas losowania nagród, których było naprawdę sporo, bo aż 70. Należały do nich tapicerowane pufy, vouchery na sesję zdjęciową, usługi fryzjerskie i pyszne jedzonko, piłki nożne Adidas, świąteczne koce i kubki, wiele książek i gier, kosmetyki, pluszaki oraz inne gadżety.

Nie udałoby si...

Czytaj dalej

Tropami przyrody

Opublikowano dnia 05-12-2022 20:50

5 grudnia każda z klas spróbowała swoich sił podczas lekcji terenowych przeprowadzonych przez edukatorki Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Panie Monika i Emilia wykazały się niezwykłym hartem ciała i ducha, gdyż pogoda była iście polarna.

Lekcje w terenie umożliwiają wielostronny rozwój uczniów poprzez poznawanie świata wszystkimi zmysłami. Służą obserwacji organizmów w naturalnym środowisku i rozpoznawaniu gatunków. Rozwijają twórcze myślenie i chęci poznawcze. Są okazją do współpracy wychowawczej nauczycieli z leśnikami i edukatorami. Ponadto przebywanie na świeżym powietrzu ma wspaniały wp...

Czytaj dalej

Świąteczny kiermasz - od XX lat

Opublikowano dnia 01-12-2022 18:00

Grudzień powitaliśmy bardzo ciepło i słodko, choć na zewnątrz chłód.

Przygotowania do kiermaszu trwały od połowy listopada. Pieczenie ciasteczek, lukrowanie, zdobienie, ważenie, pakowanie i wreszcie sprzedaż.

W czasie pandemii kiermasze szkolne przybierały różne formy, dotyczyło to zarówno przygotowań jak i dystrybucji. Poradziliśmy sobie nawet online. W tym roku sprzedażą zajął się Samorząd Uczniowski.

Tradycyjnie można było nabyć kalendarze strażackie przekazane przez Ochotoniczą Straż Pożarną w Lińsku oraz zapoznać się z ofertą ,,Księgarni Tuliszków" i zamówić sobie książkę, kolorowankę l...

Czytaj dalej

„Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka”

Opublikowano dnia 25-11-2022 15:05

W dniu ,,Pluszowego Misia" na pierwszoklasistów czekała jeszcze jedna wspaniała niespodzianka. Otrzymali bowiem wyprawki czytelnicze pt. „Pierwsze abecadło” – (antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej).

Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka” ma charakter ogólnopolski i jest w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, tym samym jest bezpłatny zar...

Czytaj dalej

Dzień Pluszowego Misia - 25 listopada

Opublikowano dnia 25-11-2022 12:00

Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny ,,MÓJ PRZYJACIEL MIŚ". Wzięło w nim udział 25 uczniów.

Jury wyłoniło zwycięzców konkursu w trzech kategoriach wiekowych.

Oddział przedszkolny:

I MIEJSCE - Alicja Kozłowska i Tobiasz Marcinek

II MIEJSCE - Kornelia Hoppe i Nikodem Grzonka

III MIEJSCE - Amelia Wilkowska i Nikola Pozorska

Klasy I - II

I MIEJSCE - Nikola Grzonka i Dominik Babiński

II MIEJSCE - Kamila Wilkowska i Amelia Wysocka

III MIEJSCE - Kacper Welzant i Zofia Strowicka

Klasy III - V

I MIEJSCE -Emilia Welzant

II MIEJSCE - Artur Grugel

III MIEJ...

Czytaj dalej

Dzień Tolerancji

Opublikowano dnia 16-11-2022 16:00

16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji.

Jest to święto ustanowione przez UNESCO w 1995 roku mające na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie.

W myśl Każdy inny - wszyscy równi na korytarzu naszej szkoły pojawił się kącik książek bez barier. Podczas przerw każdy mógł poczytać książkę dotyczącą niepełnosprawności. W obchody dnia tolerancji aktywnie włączył się wolontariat szkolny, wolontariusze podczas godzin wychowawczych czytali uczniom wybraną przez siebie książkę z kącika. Na głównym holu pojawiła się r...

Czytaj dalej