Bookcrossing

Opublikowano dnia 19-04-2024 13:00

Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych - półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji proponujemy uczniom, aby wzięli udział w akcji ,,Uwalniania książek".

W naszej szkole będzie ona polegała na wymianie książek w klasach pomiędzy uczniami. W tym dniu przychodzimy do szkoły z książką, którą chcemy udostępnić innym. Można też przynieść ze sobą kocyk, śpiworek, matę czy podusię, na której będzie nam się wygodnie czytało książkę kolegi lub koleżanki.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej akcji.