Szachy - Aktywna Wieś

Opublikowano dnia 23-11-2022 16:10

Dnia 23 listopada 2022r. w GOK w Śliwicach odbył się turniej szachowy- Szachy- aktywna wieś.

W turnieju tym wzięło udział dziewięcioro naszych uczniów:

Andrearczyk Jakub, Andrearczyk Julia, Belt Filip, Blas Kornelia, Erward Monika, Gaca Bartosz, Grugel Anna, Kożuch Joanna, Kożuch Katarzyna.

Joanna Kożuch zajęła drugie miejsce w kategorii dziewcząt do lat 11 oraz Katarzyna Kożuch zajęła drugie miejsce w kategorii dziewcząt do lat 15.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, statuetki oraz nagrody rzeczowe. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj dalej

Ogólnopolski Konkurs ,,Rodzina. Mając siebie - mamy tak wiele"

Opublikowano dnia 08-11-2022 07:30

„Rodzina nie jest tylko czymś ważnym. Ona jest wszystkim.” Michael J. Fox

W czerwcu ubiegłego roku szkolnego nasza uczennica Magdalena Różycka (obecnie klasa V) wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Poświęconym Rodzinie „Rodzina. Mając siebie – mamy tak wiele”. Organizatorem konkursu był Ośrodek Rozwoju Edukacji z siedzibą w Warszawie, a Patronat Honorowy objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki. Komisja konkursowa sprawdziła 1358 prac, które oceniane były w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV-VI, klasy VII-VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych. Magda napisała bardzo piękną, wzruszającą i ...

Czytaj dalej

Św. Hubert patronem Gminy Śliwice

Opublikowano dnia 07-11-2022 09:08

,,Święty Hubercie patronie nasz..."

Decyzją Papieża Franciszka patronem Gminy Śliwice został Święty Hubert.

Uroczystości rozpoczęto w kościele parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Śliwicach. Mszy Świętej przewodniczył ksiądz biskup Ryszard Kasyna, a wszystkiemu towarzyszyła oprawa muzyczna Reprezentacyjnej Orkiestry Lasów Państwowych, która działa przy Technikum Leśnym w Tucholi.

Przepiękne sztandary kół łowieckich, szkół i straży pożarnych, mundury, delegacje, wozy bojowe, konie i bryczki... Po mszy nastapił efektowny przemarsz przez Śliwice do Gminnego Ośrodka Kultury.

Podczas...

Czytaj dalej

Październikowe konkursy

Opublikowano dnia 28-10-2022 10:50

Konkurs plastyczny SKO pt. ,,Październik miesiącem oszczędzania”.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi uczniów na to, że oszczędzanie jest bardzo szerokim zagadnieniem z którego można osiągnąć wiele korzyści. Prace uczniów pozakazywały jakie marzenia mogą osiągnąć jeśli będą systematycznie oszczędzać. Uczniowie mieli okazję wykazać się kreatywnością i pomysłowością. Osoby które wzięły udział w konkursie czekała miła niespodzianka, nagroda została ufundowana przez Radę Rodziców.

Wyróżniono prace: Anny Grugel, Artura Grugel, Kamili Wilkowskiej, Julii Andrearczyk i Emilii Welzant.

Organizator: pa...

Czytaj dalej

Europejski Dzień Języków

Opublikowano dnia 05-10-2022 16:00

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września już od 21 lat. Celem tego święta jest promocja różnorodności językowej i kulturowej, która stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi nacjami. W wielu szkołach planowane są większe i mniejsze aktywności promujące to święto. W naszej szkole zorganizowaliśmy konkurs wiedzy o Unii Europejskiej w języku angielskim. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy VII i VIII, którzy rozwiązywali ten sam test. Uczniowie, którzy uzyskali trzy najlepsze wyniki otrzymali grzecznościowy...

Czytaj dalej

MISTRZ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Opublikowano dnia 23-06-2022 16:00

Szkolny konkurs "Mistrza głośnego czytania" dedykowany był klasie I, II i III. Nasi najmłodsi uczniowie doskonalili technikę głośnego czytania już od lutego 2022r. Uczestnicy konkursu wybierali samodzielnie dowolny tekst. W domu indywidualnie doskonalili technikę głośnego czytania. Następnie w wybranym dniu tygodnia prezentowali przygotowany tekst na forum klasy. Za prezentację głośnego czytania każdy uczeń otrzymywał adekwatną ilość punktów. Dzisiaj znamy już zwycięzców szkolnego konkursu.

Czytaj dalej

Czyste powietrze - konkurs

Opublikowano dnia 23-06-2022 07:36

Wszyscy wiemy, że powietrze jest wszechobecne i niezbędne do życia. Czyste powietrze to źródło naszego zdrowia. Uczniowie naszej szkoły wiedzą, na skutek których działań dochodzi do zanieczyszczania powietrza. Potrafią określić w jaki sposób należy im zapobiegać. W czerwcu tego roku wychowankowie naszej szkoły podzielili się swoją wiedzą uczestnicząc w konkursie plastycznym realizowanym w ramach programu "Czyste powietrze".

Czytaj dalej

Podsumowanie działalności SKO w roku szkolnym 2021/2022

Opublikowano dnia 21-06-2022 18:30

20 czerwca 2022 r. pani Dorota Kołtonowska – opiekun Szkolnej Kasy Oszczędnościowej w Lińsku podczas spotkania na szkolnym holu dokonała podsumowania jej działalności w bieżącym roku szkolnym. Uczniowie w październiku wzięli udział w konkursach i akcjach propagujących oszczędzanie. Podczas uroczystości Pasowania pierwszoklasistów każdy uczeń otrzymał książeczkę, na którą mógł wpłacać swoje oszczędności. Od września, w każdy wtorek,

Czytaj dalej

Spotkanie z Piosenką Dziecięcą

Opublikowano dnia 06-06-2022 12:00

Tucholski Ośrodek Kultury z okazji Dnia Dziecka po raz 44 zorganizował Spotkanie z Piosenką Dziecięcą. Uczeń naszej szkoły - Fabian Witkowski z klasy III wziął udział w konkursie i również zaprezentował swoje możliwości wokalne w dwóch piosenkach - Kochana mamo, pełny luz! oraz Moja klasa IIIa. Uczeń otrzymał wyróżnienie. Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na scenie!

Czytaj dalej

Konkurs z języka angielskiego

Opublikowano dnia 24-05-2022 22:00

Niedawno wyłoniliśmy laureatów konkursu na słowniczek obrazkowy języka angielskiego. Pierwsze miejsce zajęły ex aequo Milena Nakielska oraz Emilia Welzant, drugie - Kacper Kołtonowski a trzecie Artur Grugel. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Czytaj dalej