Mistrz cichego czytania...

Opublikowano dnia 27-01-2023 14:00

,,A kiedy człowiek uwielbia czytać, otwiera się przed nim cały świat." Regina Brett

Podstawowym celem czytania, według mgr Edyty Jamioł, jest rozumienie tekstu. Tylko te informacje, które uczeń dobrze rozumie, potrafi właściwie wykorzystać. Jeśli dziecko nie rozumie czytanego tekstu rezygnuje z uczenia się lub uczy się na pamięć. Dobre opanowanie tej umiejętności otwiera perspektywę systematycznego i skutecznego uczenia się, pokonywania trudności w procesie uczenia się i pogłębianie wiedzy. Istotę rozumienia czytanego tekstu stanowi uchwycenie jego sensu. W pełni się z tym zgadzamy, dlatego pr...

Czytaj dalej

Merry Christmas - Frohe Weihnachten

Opublikowano dnia 20-12-2022 10:00

Na początku grudnia 2022 roku chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w świątecznym konkursie na bożonarodzeniową kartkę w języku obcym. Najpiękniejsze prace wykonały:

Amelia Grzonka

Magdalena Różycka

Lena Babińska

Monika Erward

Kamila Wilkowska

Amelia Wysocka

Gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału w konkursie i życzymy Merry Christmas oraz Frohe Weihnachten.

Karina Szramka i Joanna Gleńska

Czytaj dalej

Zapobiegajmy pożarom - konkurs plastyczny

Opublikowano dnia 07-12-2022 13:00

Konkurs plastyczny ,,Zapobiejagmy pożarom" cieszy się niezmiennie dużą popularnością. W tym roku aż 24 uczniów oddało w terminie przepięknie wykonane prace plastyczne.

Wyróżnienia z etapu gminnego otrzymali:

Kamil Konwalski - oddział przedszkolny

Fabian Witkowski - klasa IV

Magdalena Różycka - klasa V

Anna Grugel - klasa V

Paweł Konwalski z klasy VIII zajął pierwsze miejsce na etapie gminnym i trzecie na etapie powiatowym, a uczennica Nikola Grzonka - miejsce III, etapu gimnnego.

Nagrody wręczyła pani Katarzyna Daszkiewicz - zastępca wójta.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Czytaj dalej

Szachy - Aktywna Wieś

Opublikowano dnia 23-11-2022 16:10

Dnia 23 listopada 2022r. w GOK w Śliwicach odbył się turniej szachowy- Szachy- aktywna wieś.

W turnieju tym wzięło udział dziewięcioro naszych uczniów:

Andrearczyk Jakub, Andrearczyk Julia, Belt Filip, Blas Kornelia, Erward Monika, Gaca Bartosz, Grugel Anna, Kożuch Joanna, Kożuch Katarzyna.

Joanna Kożuch zajęła drugie miejsce w kategorii dziewcząt do lat 11 oraz Katarzyna Kożuch zajęła drugie miejsce w kategorii dziewcząt do lat 15.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, statuetki oraz nagrody rzeczowe. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj dalej

Ogólnopolski Konkurs ,,Rodzina. Mając siebie - mamy tak wiele"

Opublikowano dnia 08-11-2022 07:30

„Rodzina nie jest tylko czymś ważnym. Ona jest wszystkim.” Michael J. Fox

W czerwcu ubiegłego roku szkolnego nasza uczennica Magdalena Różycka (obecnie klasa V) wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Poświęconym Rodzinie „Rodzina. Mając siebie – mamy tak wiele”. Organizatorem konkursu był Ośrodek Rozwoju Edukacji z siedzibą w Warszawie, a Patronat Honorowy objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki. Komisja konkursowa sprawdziła 1358 prac, które oceniane były w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV-VI, klasy VII-VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych. Magda napisała bardzo piękną, wzruszającą i ...

Czytaj dalej

Św. Hubert patronem Gminy Śliwice

Opublikowano dnia 07-11-2022 09:08

,,Święty Hubercie patronie nasz..."

Decyzją Papieża Franciszka patronem Gminy Śliwice został Święty Hubert.

Uroczystości rozpoczęto w kościele parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Śliwicach. Mszy Świętej przewodniczył ksiądz biskup Ryszard Kasyna, a wszystkiemu towarzyszyła oprawa muzyczna Reprezentacyjnej Orkiestry Lasów Państwowych, która działa przy Technikum Leśnym w Tucholi.

Przepiękne sztandary kół łowieckich, szkół i straży pożarnych, mundury, delegacje, wozy bojowe, konie i bryczki... Po mszy nastapił efektowny przemarsz przez Śliwice do Gminnego Ośrodka Kultury.

Podczas...

Czytaj dalej

Październikowe konkursy

Opublikowano dnia 28-10-2022 10:50

Konkurs plastyczny SKO pt. ,,Październik miesiącem oszczędzania”.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi uczniów na to, że oszczędzanie jest bardzo szerokim zagadnieniem z którego można osiągnąć wiele korzyści. Prace uczniów pozakazywały jakie marzenia mogą osiągnąć jeśli będą systematycznie oszczędzać. Uczniowie mieli okazję wykazać się kreatywnością i pomysłowością. Osoby które wzięły udział w konkursie czekała miła niespodzianka, nagroda została ufundowana przez Radę Rodziców.

Wyróżniono prace: Anny Grugel, Artura Grugel, Kamili Wilkowskiej, Julii Andrearczyk i Emilii Welzant.

Organizator: pa...

Czytaj dalej

Europejski Dzień Języków

Opublikowano dnia 05-10-2022 16:00

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września już od 21 lat. Celem tego święta jest promocja różnorodności językowej i kulturowej, która stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi nacjami. W wielu szkołach planowane są większe i mniejsze aktywności promujące to święto. W naszej szkole zorganizowaliśmy konkurs wiedzy o Unii Europejskiej w języku angielskim. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy VII i VIII, którzy rozwiązywali ten sam test. Uczniowie, którzy uzyskali trzy najlepsze wyniki otrzymali grzecznościowy...

Czytaj dalej

MISTRZ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Opublikowano dnia 23-06-2022 16:00

Szkolny konkurs "Mistrza głośnego czytania" dedykowany był klasie I, II i III. Nasi najmłodsi uczniowie doskonalili technikę głośnego czytania już od lutego 2022r. Uczestnicy konkursu wybierali samodzielnie dowolny tekst. W domu indywidualnie doskonalili technikę głośnego czytania. Następnie w wybranym dniu tygodnia prezentowali przygotowany tekst na forum klasy. Za prezentację głośnego czytania każdy uczeń otrzymywał adekwatną ilość punktów. Dzisiaj znamy już zwycięzców szkolnego konkursu.

Czytaj dalej

Czyste powietrze - konkurs

Opublikowano dnia 23-06-2022 07:36

Wszyscy wiemy, że powietrze jest wszechobecne i niezbędne do życia. Czyste powietrze to źródło naszego zdrowia. Uczniowie naszej szkoły wiedzą, na skutek których działań dochodzi do zanieczyszczania powietrza. Potrafią określić w jaki sposób należy im zapobiegać. W czerwcu tego roku wychowankowie naszej szkoły podzielili się swoją wiedzą uczestnicząc w konkursie plastycznym realizowanym w ramach programu "Czyste powietrze".

Czytaj dalej