UWAGA!!! Rusza konkurs Empik'u - "TYSIĄC POWODÓW BY CZYTAĆ". Oddaj swój głos już 24 X 2019r. na plakat wykonany przez klasę II w mobilnej aplikacji Empik'u. Głosujemy do 28 XI 2019 r.

Opublikowano dnia 20-10-2019 18:52

Szanowni Rodzice! Nasza szkoła zgłosiła swój udział w IV edycji konkursu Empiku „Tysiąc powodów by czytać”. Konkurs skierowany jest do bibliotek w szkołach podstawowych w całej Polsce. Nagrody do wygrania to nowości książkowe, które wzbogaciłyby księgozbiór naszej biblioteki szkolnej.

Czytaj dalej

Gala konkursu „Ekologiczny edukator szkolny – II Edycja 2019”

Opublikowano dnia 09-09-2019 19:19

Dnia 5 września 2019r. dwoje uczniów naszej szkoły: Amelia Grzonka z klasy V i Artur Belt z klasy VII wraz z opiekunem p. Jolantą Bukowską udali się do Przysieka koło Torunia na galę konkursu „Ekologiczny edukator szkolny – II Edycja 2019”.

Niestety nasi uczniowie nie zostali finalistami tego konkursu, ale mieli okazję zobaczyć, jakie działania podejmowali ich rówieśnicy biorący udział w przedsięwzięciu. Poza tym każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.

Czytaj dalej

ZAKOŃCZENIE DZIAŁAŃ KONKURSOWYCH „LUBIĘ TU BYĆ… NA ZIELONYM”

Opublikowano dnia 23-06-2019 21:35

Amelia Grzonka – uczennica klasy IV i Artur Belt – uczeń klasy VI zakończyli zaplanowane działania w konkursie organizowanym przez Województwo Kujawsko-Pomorskie w ramach projektu „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!”.
Przypomnijmy działania Amelii:
- z okazji Światowego Dnia Wody zorganizowała:
•apel, na którym przedstawiła sposoby oszczędzania wody;
•Happening;
•międzyszkolny konkurs wiedzowy dla uczniów klas III i IV „Woda źródłem życia”
- zorganizowała spotkania z Zielonym Edukator...

Czytaj dalej

Wojewódzki konkurs plastyczny „Obrona Cywilna Wokół Nas”

Opublikowano dnia 23-06-2019 21:33

Uczennica klasy VIII - Julia Konwalska zajęła I miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym „Obrona Cywilna Wokół Nas” pod hasłem „Działania służb ratowniczych w sytuacjach kryzysowych na etapie gminnym w kategorii szkół podstawowych klas IV-VIII”. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w nowej szkole.

Czytaj dalej

MISTRZ RACHUNKU - szkolny konkurs matematyczny

Opublikowano dnia 18-06-2019 22:36

Na początku roku szkolnego 2018/2019 pani Dorota Kołtonowska ogłosiła konkurs matematyczny dla klas II – VIII. W I etapie konkursu od października 2018r. do maja 2019r. wszyscy uczniowie z klas II – VIII systematycznie pisali karkówki, w których ujęte były działania dodawania i odejmowania, mnożenia i dzielenia w zakresie 100. Do II etapu konkursu zakwalifikować się mogło tylko troje najlepszych uczniów z każdej klasy (II – VIII). Wyłonieni uczniowie przystąpili do testu matematycznego, w którym ponownie musieli obliczyć kolejne działania matematyczne. Po ich rozwiązaniu wyłonili się mis...

Czytaj dalej

Międzyszkolny konkurs zorganizowany przez uczniów naszej szkoły

Opublikowano dnia 18-06-2019 02:24

Odbyło się wręczenie nagród uczestnikom międzyszkolnych konkursów zorganizowanych przez uczniów naszej szkoły.
Pierwszy z nich to konkurs wiedzowy dla klas III i IV „Woda źródłem życia”. Został on zorganizowany przez Amelię Grzonka- uczennicę klasy IV SP w Lińsku, która zakwalifikowała się do II edycji konkursu „Ekologiczny Edukator Szkolny”.
Oto wyniki konkursu.
W kategorii klas III:
I miejsce – Jan Wutkowski SP Śliwice
II miejsce – Adam Mania SP Śliwice
III miejsce - Filip BeltSP Lińsk
wyróżnienie - Filip Kowalski SP Lińsk
W kategorii klas IV:
I miejs...
Czytaj dalej

Międzyszkolny konkurs o samorządzie terytorialnym „Młodzi Samorządni”

Opublikowano dnia 18-06-2019 02:21

Dnia 28 maja 2019r. trzy uczennice z klasy VIII: Wiktoria Chabowska, Angelina Łobocka i Magdalena Wilkowska wzięły udział w międzyszkolnym konkursie o samorządzie terytorialnym „Młodzi Samorządni”.
Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Śliwicach we współpracy z Urzędem Gminy w Śliwicach oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury. Opiekę merytoryczną nad konkursem sprawowały panie: Wiesława Pankau i Barbara Wryłka. Uczestnicy zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi samorządu terytorialnego. Z naszej szkoły pierwsze miejsce zajęła Magdalena Wilkowska. Natomiast Wiktoria i Angelina zd...

Czytaj dalej

Powiatowy konkurs na lapbooki „Pszczoł, trzmiele, przyjaciele”

Opublikowano dnia 04-06-2019 21:38

W maju 2019r. uczennica klasy IV – Amelia Grzonka wzięła udział w powiatowym konkursie na lapbooki „Pszczoły, trzmiele, przyjaciele” organizowanym przez Szkołę Podstawową im. L. Wyczółkowskiego w Kiełpinie. Uczennica zdobyła III miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Czytaj dalej

Konkurs SKO pt. „Świnka Skarbonka”

Opublikowano dnia 01-06-2019 01:00

W maju w naszej szkole odbył się konkurs SKO pt. „Świnka Skarbonka” zorganizowanyprzez panią Dorotę Kołtonowską – szkolnego opiekuna SKO. Polegał na wykonaniu świnki skarbonki z materiałów recyklingowych.
Uczniowie podzieleni byli na trzy kategorie wiekowe: klasy „0” – II, III – V oraz VI – VIII. Najwięcej prac napłynęło od najmłodszych dzieci, które przy wykonaniu swoich skarbonek wykazały się dużą pomysłowością. Dlatego jury nie miało łatwego zadania przy ich ocenie. Ostatecznie uczestnicy uplasowali się na następujących miejscach:
- w kategorii klas „0”-II:
I miejsce: Tymot...


Czytaj dalej

Wyniki konkursu „Kangur Matematyczny”

Opublikowano dnia 01-06-2019 00:54

Do naszej szkoły dotarły już wyniki z Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Bardzo nas one ucieszyły, ponieważ uczeń z klasy VI- Artur Belt uzyskał wyróżnienie.
W nagrodę otrzymał z rąk Pani Dyrektor– Gabrieli Kozłowskiej pamiątkowy dyplom oraz książkę. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.

Czytaj dalej