Październikowe konkursy

Opublikowano dnia 28-10-2022 10:50

Konkurs plastyczny SKO pt. ,,Październik miesiącem oszczędzania”.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi uczniów na to, że oszczędzanie jest bardzo szerokim zagadnieniem z którego można osiągnąć wiele korzyści. Prace uczniów pozakazywały jakie marzenia mogą osiągnąć jeśli będą systematycznie oszczędzać. Uczniowie mieli okazję wykazać się kreatywnością i pomysłowością. Osoby które wzięły udział w konkursie czekała miła niespodzianka, nagroda została ufundowana przez Radę Rodziców.

Wyróżniono prace: Anny Grugel, Artura Grugel, Kamili Wilkowskiej, Julii Andrearczyk i Emilii Welzant.

Organizator: pa...

Czytaj dalej

Europejski Dzień Języków

Opublikowano dnia 05-10-2022 16:00

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września już od 21 lat. Celem tego święta jest promocja różnorodności językowej i kulturowej, która stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi nacjami. W wielu szkołach planowane są większe i mniejsze aktywności promujące to święto. W naszej szkole zorganizowaliśmy konkurs wiedzy o Unii Europejskiej w języku angielskim. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy VII i VIII, którzy rozwiązywali ten sam test. Uczniowie, którzy uzyskali trzy najlepsze wyniki otrzymali grzecznościowy...

Czytaj dalej

MISTRZ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Opublikowano dnia 23-06-2022 16:00

Szkolny konkurs "Mistrza głośnego czytania" dedykowany był klasie I, II i III. Nasi najmłodsi uczniowie doskonalili technikę głośnego czytania już od lutego 2022r. Uczestnicy konkursu wybierali samodzielnie dowolny tekst. W domu indywidualnie doskonalili technikę głośnego czytania. Następnie w wybranym dniu tygodnia prezentowali przygotowany tekst na forum klasy. Za prezentację głośnego czytania każdy uczeń otrzymywał adekwatną ilość punktów. Dzisiaj znamy już zwycięzców szkolnego konkursu.

Czytaj dalej

Czyste powietrze - konkurs

Opublikowano dnia 23-06-2022 07:36

Wszyscy wiemy, że powietrze jest wszechobecne i niezbędne do życia. Czyste powietrze to źródło naszego zdrowia. Uczniowie naszej szkoły wiedzą, na skutek których działań dochodzi do zanieczyszczania powietrza. Potrafią określić w jaki sposób należy im zapobiegać. W czerwcu tego roku wychowankowie naszej szkoły podzielili się swoją wiedzą uczestnicząc w konkursie plastycznym realizowanym w ramach programu "Czyste powietrze".

Czytaj dalej

Podsumowanie działalności SKO w roku szkolnym 2021/2022

Opublikowano dnia 21-06-2022 18:30

20 czerwca 2022 r. pani Dorota Kołtonowska – opiekun Szkolnej Kasy Oszczędnościowej w Lińsku podczas spotkania na szkolnym holu dokonała podsumowania jej działalności w bieżącym roku szkolnym. Uczniowie w październiku wzięli udział w konkursach i akcjach propagujących oszczędzanie. Podczas uroczystości Pasowania pierwszoklasistów każdy uczeń otrzymał książeczkę, na którą mógł wpłacać swoje oszczędności. Od września, w każdy wtorek,

Czytaj dalej

Spotkanie z Piosenką Dziecięcą

Opublikowano dnia 06-06-2022 12:00

Tucholski Ośrodek Kultury z okazji Dnia Dziecka po raz 44 zorganizował Spotkanie z Piosenką Dziecięcą. Uczeń naszej szkoły - Fabian Witkowski z klasy III wziął udział w konkursie i również zaprezentował swoje możliwości wokalne w dwóch piosenkach - Kochana mamo, pełny luz! oraz Moja klasa IIIa. Uczeń otrzymał wyróżnienie. Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na scenie!

Czytaj dalej

Konkurs z języka angielskiego

Opublikowano dnia 24-05-2022 22:00

Niedawno wyłoniliśmy laureatów konkursu na słowniczek obrazkowy języka angielskiego. Pierwsze miejsce zajęły ex aequo Milena Nakielska oraz Emilia Welzant, drugie - Kacper Kołtonowski a trzecie Artur Grugel. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Czytaj dalej

Szkolny konkurs historyczny

Opublikowano dnia 08-04-2022 08:00

W dniach 28 -31 marca uczniowie klas 4 - 8 wzięli udział w szkolnym konkursie historycznym: Polska w X-XVIII wieku. Uczniowie z klasy 4 odpowiadali na 20 pytań zamkniętych , a zakres wiedzy dotyczył materiału nauczania w tej klasie. Test konkursowy dla klas 5-8 zawierał 35 pytań. Laureaci z klasy IV:

Czytaj dalej

Szkolny konkurs wielkopostny

Opublikowano dnia 06-04-2022 22:00

W dniach od 21- 25 marca 2022 roku uczniowie klas 1-8 uczestniczyli w ramach katechezy w szkolnym konkursie wielkopostnym. Każdy uczeń miał za zadanie wykonanie z plasteliny wybranej przez siebie stacji Drogi Krzyżowej. Najpiękniejsze prace stworzyli:

  • w kategorii klasy 1-4:
  1. miejsce: Joanna Kożuch z klasy III
Czytaj dalej

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

Opublikowano dnia 03-04-2022 20:00

31 marca 2022 r. w Urzędzie Gminy Śliwice odbyły się Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” organizowane przez Gminę Śliwice, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi oraz Zarząd Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Śliwicach. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Piotrowski - uczeń z klasy V oraz Bartosz Andrearczyk, Piotr Lewandowski,

Czytaj dalej