,,Poezja pachnąca wiosną"

Opublikowano dnia 10-04-2024 18:00

W środę 10 kwietnia 2024r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w międzyszkolnym konkursie recytatorskim pt. ,,Poezja pachnąca wiosną", zorganizowanym przez panią Julię Gołek i panią Lucynę Janicką, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Śliwicach.

Konkurs był skierowany do uczniów klas 0-III. Zadaniem uczestników było przedstawienie wiersza lub fragmentu prozy z dowolnie wybranej literatury dziecięcej. Nasi reprezentanci spisali się znakomicie.

Oto wyniki:

Klasy O - I miejsce - Nikodem Grzonka

III miejsce - Amelia Wilkowska

Klasy I - I miejsce - Alicja Kozłowska

Klasy II -I miejsce - Nikola Grzon...

Czytaj dalej

Na turnieju...

Opublikowano dnia 21-03-2024 13:30

21 marca w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Śliwicach odbyły się gminne eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Nasi uczniowie: Klara i Kornelia Blas, Katarzyna Kożuch, Jakub Andrearczyk oraz Jakub Piotrowski dzielnie walczyli ze sporą konkurencją i stresem.

Konkurs przeprowadzili: Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej ktp. Grzegorz Polok oraz Starszy technik sztabowy ogn. Mateusz Gumiński.

Naszej drużynie nie udało się niestety przejść do finału, jednak samo uczestnictwo w eliminacjach jest dużym wyróżnieniem i kolejnym, ważnym doświadczeniem.

Dziękujemy panu Dariuszowi Kożu...

Czytaj dalej

Dmuchajka dobra na wszystko

Opublikowano dnia 21-03-2024 10:55

Właśnie dziś odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na dmuchajkę logopedyczną. Jest ona wspaniałą pomocą, ponieważ dzięki pracy z nią usprawniamy aparat mowy i oddychania.

Mieliśmy przyjemność zobaczyć prezentację 5 dmuchajek, przedstawioną przez samych wykonawców. Wśród nich była kurka, rakieta, pszczółki na łączce, wystrzałowy zwierzak oraz wędrujący pajączek. Wszystkie pomoce są atrakcyjne, oryginalne, a przede wszystkim gotowe do pracy.

I miejsce zajęli: Szymon Jasiński i Dominik Babiński

II miejsce: Marcelina Babińska

III miejsce: Nikola Grzonka.

Po rozstrzygnięciu konkursu przez jury do sz...

Czytaj dalej

Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej

Opublikowano dnia 15-03-2024 11:01

14 maraca w Szkole Podstawowej w Śliwicach odbył się gminny turniej piłki nożnej halowej. Drużyna dziewcząt z klas II i III wywalczyła pierwsze miejsce.

Bardzo dziekujemy organizatorom za zaproszenie i pani Kasi za przygotowanie drużyny.

Dziewczynki wróciły szczęśliwe🤩.

Czytaj dalej

Matematycznie

Opublikowano dnia 14-03-2024 11:00

Z okazji Dnia Matematyki oraz Dnia Liczby Pi odbył się konkurs matematyczny polegający na przygotowaniu własnoręcznie notatki graficznej na wybrany temat.

kl. II i III - wybierały ulubiony temat z matematyki kl. IV - cechy podzielności liczb kl. V - ułamki kl. VI - ciekawostki na temat liczby Pi kl. VII - pierwiastki kl. VIII - potęgi

Wyróżnione zostały prace:

Magdaleny Różyckiej z kl. VI Moniki Edward z kl. VI Nikoli Grzonki z kl. II

Dodatkowo w trakcie zajęć uczniowie grali w grę - węże pi - własności liczb, polegającej na szukaniu w rozwinięciu dziesiętnym liczby Pi liczb jedno, dwu i trzyc...

Czytaj dalej

Polszczyzna jest piękna

Opublikowano dnia 13-03-2024 18:00

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego obchodzonego 21 lutego zorganizowano konkurs literacki.

Wzięło w nim udział aż 17 uczniów - 2 z klas 1-3 oraz 15 z klas 4-8.

Klasy 1-3 - konkurs na najciekawsze hasło reklamujące język polski 1 miejsce - Nikola Grzonka 2 miejsce - Dominik Babiński

Klasy 4-8 - konkurs na opowiadanie o dowolnej tematyce z hasłem lub o tematyce ,,Polszczyzna jest piękna".

1 miejsce - Joanna Kożuch 2 miejsce - Katarzyna Kożuch 3 miejsce - Filip Kowalski i Klara Blas

Wyróżnienia: Ola Warczak Ania Grugel Artur Grugel Ola Czapiewska Julia Andrearczyk Magdalena Różyck...

Czytaj dalej

Landy i województwa

Opublikowano dnia 08-02-2024 09:00

Ogłoszono wyniki konkursu interdyscyplinarnego z języka niemieckiego i geografii.

Nagrodzono 2 uczniów klasy VIII- Filipa Kowalskiego ( 1. miejsce) oraz Filipa Belt ( 2. miejsce). Chłopcy wykazali się doskonałą wiedzą dotyczącą polskich województw oraz niemieckich landów. Niech zdobyta wiedza posłuży Wam, chłopcy, w podróżach, nie tylko palcem po mapie.

Czytaj dalej

Higieniczni cyfrowo

Opublikowano dnia 06-02-2024 17:30

Tradycją stało się organizowanie konkursów z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Klasy I-III miały za zadanie ułożyć rymowanki na temat higieny cyfrowej i przekonać nas, że życie offline jest ważniejsze.

Autorzy rymowanek otrzymali dziś dyplomy i nagrody za udział w konkursie pt. ,,Higieniczni cyfrowo".

Podczas zajęć edukacji informatycznej uczniowie poznali nowego bohatera - Słonia Spacjusza oraz jego przyjaciół Altka i Alcię, którzy pomogli im zrozumieć, jak ważnym jest odróżnianie świata online od świata offline. Dzieci uczyły się także o zagrożeniach płynących z nieuważnego i bezrefleksyjn...

Czytaj dalej

Mój wymarzony zawód - konkurs WUP

Opublikowano dnia 04-01-2024 12:00

Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu zorganizował XI edycję konkursu Mój wymarzony zawód, adresowaną do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych.

Jego celem było zachęcenie młodych osób do zainteresowania się tematyką rynku pracy, przyszłego zawodu oraz wyboru ścieżki edukacyjnej po szkole podstawowej. Konkurs polegał na przygotowaniu pracy konkursowej pt.,,Jak wyobrażasz sobie pracę w swoim przyszłym zawodzie" w formie wypowiedzi pisemnej.

Uczennica klasy VII - Lena Babińska zdobyła wyróżnienie oraz bardzo atrakcyjną nagrodę rzeczową. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj dalej

Konkurs ,,Zapobiegajmy pożarom"

Opublikowano dnia 21-12-2023 11:00

Plastyczny konkurs ,,Zapobiegajmy pożarom" cieszy się ogromnym zainteresowaniem od lat, a my cieszymy się razem z laureatami i podziwiamy ich ogromne zdolności plastyczne.

Oto wyniki:

I grupa wiekowa Tomasz Wysocki - 2 miejsce

Łucja Kożuch - wyróżnienie

II grupa wiekowa:

Artur Grugel - 3 miejsce

III grupa wiekowa:

Aleksandra Warczak - 1 miejsce

Kornelia Blas - wyróżnienie

Gratulujemy :)

Czytaj dalej