Boże Narodzenie w wierszu i piosence - konkurs

Opublikowano dnia 17-12-2021 22:00

17 grudnia 2021r. w naszej szkole odbył się konkurs bożonarodzeniowy. Uczniowie, którzy zgłosili się do udziału w konkursie mogli zaprezentować recytację wiersza lub śpiew piosenki. W kategorii bożonarodzeniowa piosenka I miejsce zajęła Katarzyna Kożuch z klasy V, wyróżnienie otrzymały Kornelia Blas z klasy V oraz Magdalena Różycka z klasy IV.

Czytaj dalej

Wyniki konkursu - Wszyscy Święci kościoła katolickiego

Opublikowano dnia 14-12-2021 22:00

Podziękowanie dla uczniów za udział w konkursie z okazji uroczystości Wszystkich Świętych. Sposród odpowiedzi, które wpłynęły nagrodzono 3 uczennice: Martę Boniek z klasy 8, Annę Grugel z klasy 4 oraz Julię Andrearczyk również z klasy 4. Gratulacje za chęć udziału w konkursie i wiedzę dotyczącą Świętych kościoła katolickiego.

Czytaj dalej

„Październik miesiącem oszczędzania”

Opublikowano dnia 24-11-2021 18:00

W myśl hasła: „Październik miesiącem oszczędzania” w naszej szkole podjęte zostały akcje mające na celu zwrócenie uwagi uczniów na to, jakie korzyści wynikają z oszczędzania. Jest to bardzo szerokie pojęcie wykraczające poza sferę pieniądza,a dotyczą one wielu obszarów: jakości życia, przyszłości, środowiska naturalnego. W naszej szkole od wielu lat swoją działalność prowadzi Szkolna Kasa Oszczędności. Uczniowie mogą wpłacać swoje pieniądze na książeczki SKO.

Czytaj dalej

IX edycja konkursu pt. „Mój wymarzony zawód”

Opublikowano dnia 23-11-2021 12:00

W październiku 2021 r. odbyła się IX edycja konkursu pt. „Mój wymarzony zawód”. Konkurs był adresowany do uczniów siódmych i ósmych klas szkół podstawowych z terenu województwa kujawsko - pomorskiego. Organizatorem, po raz kolejny, był Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu. Zadaniem uczestników konkursu było zaprezentowanie w formie pisemnej, według ściśle określonych kryteriów, zawodu, o którym marzą i który chcieliby wykonywać w dorosłym życiu.

Czytaj dalej

Ogólnopolski strażacki konkurs plastyczny

Opublikowano dnia 16-11-2021 22:00

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP ogłosił kolejną edycję Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego. Celem konkursu jest m.in. zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych ochroną przeciwpożarową, działalnością straży pożarnych, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz propagowaniem pozytywnych postaw

Czytaj dalej

WSZYSCY ŚWIĘCI - konkurs religijny

Opublikowano dnia 29-10-2021 23:00

Przełom paźdzernika i listopada to czas zadumy. Wspominamy tych, którzy odeszli, naszych bliskich, rodzinę i znajomych. Wspominamy również świętych, którzy swoim życiem i postępowaniem świecą nam przykładem. W związku z czym pani katechetka Joanna Gleńska dla klas IV - VIII zainicjowała konkurs "Wszyscy Święci". W ramach konkursu należy odgadnąć jacy święci znajdują się na załączonej fotografii.

Czytaj dalej

Wirtualny kiermasz - "Zamiast pączka, lepsza książka!"

Opublikowano dnia 29-10-2021 20:00

Wirtualny kiermasz taniej książki nadal trwa. Jeżeli jesteś zapalonym czytelnikiem lub Twoje dziecko połknęło czytelniczego bakcyla, to idealna okazja do tego, aby zakupić interesującą książkę.

Czytaj dalej

Ekologiczne stroiki - konkurs

Opublikowano dnia 25-10-2021 22:00

Bractwo Św. Huberta w Śliwicach zorganizowało konkurs dla uczniów szkół podstawowych gminy Śliwice na ekologiczny stroik, który może zdobić stoły, parapety domów, wejścia do budynków, czy też groby naszych bliskich. Głównym celem konkursu jest szerzenie wśród uczniów postaw mających na celu ochronę naszej planety Ziemi. Jury wyłoniło zwycięzców, którzy wykonali piękne

Czytaj dalej

Bal Świętych

Opublikowano dnia 25-10-2021 21:00

24 października 2021 roku w Śliwicach odbył się Bal Świętych. Po Mszy Świętej o godzinie 11 przebrane za świętych kościoła katolickiego dzieci ze szkół podstawowych z gminy Śliwice udały się wraz z rodzicami do GOK - u w Śliwicach. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów gminy Śliwice, w tym 4 uczniów naszej szkoły

Czytaj dalej

VII Festiwal Szachowy "Bory Tucholskie"

Opublikowano dnia 20-06-2021 08:00

W dniach 14-18 czerwca 2021r. odbył się VII Festiwal Szachowy „Bory Tucholskie” II Mistrzostwa Szkół Gminy Śliwice, w którym wzięło udział 38 uczniów ze szkół z terenu naszej gminy.Naszą szkołę reprezentowali :

  • Karolina Grugel – klasa VIII

  • Piotr Lewandowski – klasa VII

  • Kacper Piekarski – klasa VII

  • Szymon Zieliński – klasa VII

Czytaj dalej