Centrum Nauki Experyment

Opublikowano dnia 27-10-2022 20:03

Eksperymentowanie pod okiem fachowców to czysta przyjemność. Klasy VII i VIII miały ku temu okazję podczas wyjazdu zorganizowanego przez nauczyciela fizyki pana Tomasza Warczaka.

Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni to miejsce chętnie odwiedzane przez uczniów naszej szkoły. Interaktywne wystawy, niebanalne pokazy i ciekawe warsztaty budzą chęć do nauki u każdego.

Czytaj dalej

Spacer po parku dendrologicznym ,,Nad Stążką"

Opublikowano dnia 24-10-2022 14:10

24 października w ramach prowadzonej w klasach II i V innowacji pedagogicznej o tematyce regionalnej odbyła się lekcja w terenie.

Dzieci pod opieką pań, Patrycji Dąbrowskiej i Anny Karnowskiej spacerowały po parku dendrologicznym w Gołąbku. Na samym wstępie wyprawy miały za zadanie odczytać treść legendy „Leśniczy z Gołąbka” autorstwa naszej pani Patrycji i na jej podstawie rozwiązać w swojej grupie krzyżówkę. Kolejnym przystankiem była sesja zdjęciowa pod pięknym tulipanowcem, w otoczeniu innych wspaniałych gatunków drzew. Ciekawą atrakcją dla uczniów było przejście po pokrytym liśćmi mostk...

Czytaj dalej

Cudze chwalicie, swego nie znacie - wycieczka klasy V

Opublikowano dnia 21-06-2022 18:59

W dniu 15.06.2022 roku, klasa 5 udała się na wycieczkę do Tlenia i okolic. Wycieczka odbyła się pod hasłem: „Cudze chwalicie, swego nie znacie.” N początku wyprawy uczniowie odbyli zajęcia w instytucie Wdeckiego Parku Krajobrazowego, a następnie udali się na pieszą wędrówkę do Zalewu Żurskiego, podczas którego podziwiali piękno przyrody. Po dotarciu nad zalew, uczniowie odbyli podróż stateczkiem. W trakcie rejsu dowiedzieli się o historii Zalewu Żurskiego. Po wyprawie udali się

Czytaj dalej

Ostatni wspólny wyjazd klasy VIII

Opublikowano dnia 09-06-2022 12:00

Dnia 8 czerwca 2022r. klasa VIII wraz z wychowawcą – panią Celiną Schiller udali się do kręgielni w Ośrodkach Wczasowych Bory Tucholskie w Okoninach Nadjeziornych. Uczniowie spędzili czas na grze w kręgle oraz na plaży nad jeziorem. Był to ostatni wyjazd ósmoklasistów.

Czytaj dalej

Wycieczka klasy VI do Nadleśnictwa Trzebciny

Opublikowano dnia 07-06-2022 13:00

Dnia 6 czerwca 2022r. uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą – panią Jolantą Bukowską oraz panią Dagmarą Wasielewską udali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Trzebciny. Tam pracownik Nadleśnictwa oprowadził nas po Ścieżce Przyrodniczo – Leśnej "Jezioro Wypalanki". Trasa ścieżki biegnie wokół niewielkiego śródleśnego jeziora i składa się na nią 12 przystanków z tablicami poglądowymi charakteryzującymi następujące zagadnienia:

Czytaj dalej

Wyjazd do Muzeum Borów Tucholskich

Opublikowano dnia 19-05-2022 10:00

Dnia 18 maja 2022r., klasa IV wraz z panią Celiną Schiller, była na wycieczce w Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi. Pan Jarosław Iwicki, pracownik muzeum, opowiedział nam historię Tucholi, przedstawił jej średniowieczną zabudowę w czasach krzyżackich oraz zajęcia mieszkańców. Zobaczyliśmy jak wyglądała kuchnia i izba borowiacka, jakie noszono stroje, a także jakich naczyń i narzędzi używali nasi przodkowie.

Czytaj dalej

Wycieczka do Toruniu

Opublikowano dnia 08-05-2022 10:00

Dnia 5 maja 2022r. uczniowie z klas VII i VIII , wraz z opiekunami p. Celiną Schiller i p. Tomaszem Warczakiem, byli na wycieczce w Toruniu. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie interaktywnych wystaw w Centrum Nauki Młyn Wiedzy. Następnie udaliśmy się do Planetarium, gdzie zobaczyliśmy film „Wirująca Ziemia". Ostatnim punktem wycieczki było kino. Film „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a” wszystkim się podobał.

Czytaj dalej

Ahoj przygodo!

Opublikowano dnia 04-05-2022 20:00

Dnia 4 maja dzieci z klas „0”- III wyruszyły na wycieczkę szkolną w poszukiwaniu morskich przygód. Celem wyprawy było nasze Morze Bałtyckie i piękne miasto Gdynia. Z samego rana, pełni sił wybraliśmy się do Narodowego Muzeum Morskiego aby podziwiać trzymasztowy żaglowiec „Dar Pomorza”, na którym czekała już na nas nasza Pani przewodnik Anna Kotuła. Zdradziła nam wiele ciekawych historii dotyczących statku, a także charakterystycznych dla niego nazw.

Czytaj dalej

Wycieczka uczniów klasy ósmej do ZSLiA i ZSLiT

Opublikowano dnia 25-04-2022 21:15

Dnia 20 kwietnia 2022 roku chętni uczniowie klasy ósmej pod opieką pedagoga szkolnego Agnieszki Masalon wybrali się do dwóch tucholskich szkół ponadpodstawowych: Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych oraz Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych. Podczas pobytu w tych placówkach ósmoklasiści zapoznali się z ich ofertą edukacyjną oraz zostali poinformowani o tym, na jakich

Czytaj dalej

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej - wyjazd klasy I do GOK w Śliwicach

Opublikowano dnia 21-02-2022 15:00

Tym razem w ramach ogólnopolskiego projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej klasa I udała się na projekcję szwedzkiego filmu pt. Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu", gdzie główni bohaterowie próbują wspólnym wysiłkiem dowieść prawdy. Przed projekcją filmu wysłuchaliśmy prelekcji dotyczącej tradycji i zwyczajów w Szwecji. Dzięki naszemu udziałowi w powyższym programie uczniowie mają okazję

Czytaj dalej