Wyjazd klasy VII i VIII do Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy" w Toruniu

Opublikowano dnia 10-12-2019 22:01

„ Wiedzieć, że się wie, co się wie i wiedzieć, że się nie wie, czego się nie wie – oto prawdziwa wiedza” - Konfucjusz

Czytaj dalej

Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi

Opublikowano dnia 26-11-2019 21:44

Dnia 18 listopada 2019 r. uczennice klasy VII – Daria Bucholc, Dominika Gliszczyńska, Karolina Grugel oraz Sandra Szynderłata, pod opieką pani Doroty Kołtonowskiej, odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Tucholi. Spotkanie odbyło się w ramach nagrody komendanta tucholskiej policji, podinspektora Wiesława Gapy, dla uczniów naszej szkoły, którzy w ubiegłym roku szkolnym brali udział w Powiatowym Turnieju Pierwszej Pomocy Przedmedycznej „Młody Ratownik” i zajęli III miejsce.

Czytaj dalej

Wyjazd klasy I do Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Śliwicach

Opublikowano dnia 25-10-2019 00:23

24 października pierwszoklasiści wraz z paniami: Gabrielą Kozłowską i Dagmarą Wasielewską uczestniczyli w wycieczce, której głównym celem było poznanie pracy pielęgniarki i fizjoterapeutki. Podczas pobytu w przychodni uczniowie odwiedzili gabinet lekarski i zabiegowy oraz gabinet fizjoterapii, gdzie poznawali ich wyposażenie. Dowiedzieli się też, na czym polega praca osób, które wykonują w nich swój zawód. W gabinecie zabiegowym pani pielęgniarka zmierzyła każdemu uczniowi ciśnienie oraz wzrost i wagę. Uczniowie za pomocą stetoskopu słuchali także bicia serca koleżanki lub kolegi.

Czytaj dalej

Wizyta w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Tucholi

Opublikowano dnia 09-10-2019 22:00

Z okazji 50 – lecia Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Tucholi uczniowie klasy VI zostali zaproszeni do udziału w zabawie – „Gra psychologiczno – pedagogiczna”. Szóstoklasiści chętnie brali udział w zabawie, która była idealna okazją do integrowania się zespołu klasowego.. Ponadto wizyta w poradni pozwoliła naszym wychowankom zapoznać się z charakterem pracy psychologa i pedagoga. Za zaproszenie serdecznie dziękujemy.

Czytaj dalej

Wycieczka rowerowa do Okonin Nadjeziornych

Opublikowano dnia 10-06-2019 19:48

10 czerwca 2019r. uczniowie klasy V wraz z wychowawcą p. C. Schiller oraz z p. M. Nowak pojechali na wycieczkę rowerową do Okonin Nadjeziornych. Celem wycieczki była integracja zespołu klasowego i podziwianie piękna przyrody Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Nad jeziorem urządziliśmy piknik oraz wspólne zabawy. Poszliśmy również na krótki spacer brzegiem jeziora. W barze u państwa Zabrockich zjedliśmy pyszne pieczone ziemniaki i zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Dziękujemy pp. J.i S. Zabrockim za ufundowanie lodów i pysznych pieczonych ziemniaków a także p. A. Piekarskiej za hojny datek na rz...

Czytaj dalej

Wizyta w budynku Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Opublikowano dnia 10-06-2019 02:53

W piątek 7 czerwca 2019r. 11 uczniów z naszej szkoły (8 uczniów z klasy VIII i 3 uczennice z klasy VII), pod opieką pani Jolanty Bukowskiej i pani Celiny Schiller, wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Śliwicach i Śliwiczkach udało się na bezpłatną, jednodniową wycieczkę do Warszawy. Celem wyjazdu była wizyta w budynku Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Wycieczka ta odbyła się z inicjatywy Wójta Gminy Śliwice – pana Daniela Kożucha.
Przed wejściem do Sejmu spotkaliśmy się z posłem na Sejm VII i VIII kadencji-Bartoszem Kownackim, dzięki któremu możliwy był nasz wyjazd.
Po wizycie ...

Czytaj dalej

Wyjazd do OKSiR w Świeciu

Opublikowano dnia 01-06-2019 01:18

Dnia 30 maja 2019r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się do OKSiR w Świeciu na dwa musicale profilaktyczne w wykonaniu artystów z Teatru Muzycznego we Wrocławiu.  Młodsi uczniowie z klas 0 – IV obejrzeli i wysłuchali musical pt. „Co w trawie piszczy, czyli w grupie siła”. Natomiast grupa starszych uczniów z klas V – VIII obejrzała i wysłuchała musical pt. „Mikołajek – zderzenie dwóch światów”.
Twórcy musicalu adresowanego do uczniów klas młodszych, ukazując życie małych, może czasami dziwnie wyglądających stworzeń uświadomili widzom fakt, iż inny wygląd nie jest wadą. N...

Czytaj dalej

Wycieczka do Leśnictwa Lisiny dla klay III i VI

Opublikowano dnia 23-05-2019 10:37

Dnia 21 maja 2019r. uczniowie klasy III wraz z wychowawcą – panią Gabrielą Kozłowską oraz uczniowie klasy VI pod opieką pani Jolanty Bukowskiej udali się do Leśnictwa Lisiny. Wycieczka zorganizowana została w ramach realizacji działań zaplanowanych przez ucznia klasy VI – Artura Belta – uczestnika konkursu „EKOLOGICZNY EDUKATOR SZKOLNY-II Edycja 2019”.
Uczniowie spotkali się z leśniczym – panem Marianem Szymańskim, który pokazał im piękno krajobrazu leśnego, wąwóz Goły Jon oraz Parowy. Mogli podziwiać najstarszą w gminie, bo liczącą 150 lat aleję dębowo-lipową, pojedyncze dęby będące ...

Czytaj dalej

Wycieczka do Szymbarka dla klas V - VIII

Opublikowano dnia 09-05-2019 21:35

Dnia 8 maja 2019 r. pod opieką pań: Jolanty Bukowskiej, Ludwiki Gatz, Celiny Schiller i Doroty Kołtonowskiej uczniowie z klas V – VIII udali się na wycieczkę do Szymbarka. Odwiedziliśmy Centrum Edukacji i Promocji Regionu, w którym czekało na nas wiele atrakcji. W towarzystwie pani przewodnik, zwiedziliśmy unikalne w skali świata obiekty, m.in. Dom Sybiraka, Bunkier TOW „Gryf Pomorski”, kościółek św. Rafała. Zobaczyliśmy Najdłuższą Deskę Świata, która została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Każdy uczestnik wycieczki mógł zasiąść przy Stole Noblisty, zobaczyć z bliska Największy Konc...

Czytaj dalej

Wycieczka do Wdzydz Kiszewskich dla klas 0 - IV

Opublikowano dnia 07-05-2019 23:41

7 maja uczniowie klas 0- IV pod opieką nauczycieli: Gabrieli Kozłowskiej, Małgorzaty Nowak,
Anny Karnowskiej, Anety Pawlewicz- Janickiej i kierownictwem Patrycji Dąbrowskiej udali się na wycieczkę do Kaszubskiego Parku Etnograficznego- Muzeum im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich.
Spędziliśmy na terenie skansenu cały dzień. Rozpoczęliśmy od zwiedzania wnętrza wiatraka typu holenderskiego z Brus, po czym pomaszerowaliśmy do chałupy, która okazała się być „Muzeum do zabawy”. To niesamowite miejsce przypadło do gustu wszystkim dzieciom. Uczniowie mogli dotykać ws...

Czytaj dalej