Tak blisko i tak ciekawie

Opublikowano dnia 20-09-2023 19:15

Rankiem 20 września uczniowie klas I-III razem z paniami: Gabrysią, Renatą i Anią wyruszyli na wycieczkę do Tlenia. Pierwszym punktem była przystań, przy której czekały edukatorki Wdeckiego Parku Krajobrazowego – pani Emilia i pani Monika. Stąd uczniowie, podzieleni na grupy, wypłynęli tramwajem wodnym w rejs po Zalewie Żurskim. Wrażeń było całe mnóstwo. Jedną z atrakcji, która wzbudziła duże zainteresowanie, była wyspa, która nazywa się MADERA. W czasie, gdy jedna z grup zachwycała się widokami na wodzie, druga wykonywała zadania przyrodnicze na lądzie. Oczywiście potem nastąpiła zamiana ról. Następnie, po lekkim śniadanku, wszyscy udali się do Centrum Czynnej Ochrony Środowiska w Tleniu. Tam pani Marlena zaprosiła uczniów na interesującą prelekcję, między innymi o roślinach i zwierzętach Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Kolejnym, niewątpliwie bardzo przyjemnym punktem wycieczki, było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Teren w pobliżu ogniska sprzyjał aktywności fizycznej. Uczniowie, pełni energii po posiłku, chętnie uczestniczyli w zabawach ruchowych. Stali się też tropicielami przyrody. Uważnie obserwowali, przez szkło powiększające, napotkane pasikoniki, mrówki i inne zwierzątka. Panie edukatorki przygotowały dla uczniów i wychowawczyń przyrodnicze upominki. Czas, tak aktywnej wycieczki, minął bardzo szybko. Wszyscy, pełni wrażeń, z nowymi wiadomościami w głowach i w bardzo dobrych humorach, wrócili do szkoły. Wycieczka na pewno jeszcze długo pozostanie w pamięci i wspomnieniach uczniów. Duże podziękowania należą się pani Marlenie, pani Emilii i pani Monice za miłe przyjęcie i atrakcyjne połączenie nauki z zabawą.