Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej - więcej niż lekcja, więcej niż kino c. d.

Opublikowano dnia 16-11-2021 21:00

Kontynuujemu swój udział w ogólnopolskim programie - Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Tym razem 15 listopada klasa II i III udały się do Gminnego Ośrodka Kultury w Śliwicach na projekcję filmu pt. "Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię (WYSPA NIEDŹWIEDZI)". Ta animowana baśń opowiada o istnieniu odmiennych od siebie światów, poszukiwaniu tożsamości oraz potędze miłości i władzy.

Czytaj dalej

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej - więcej niż lekcja, więcej niż kino

Opublikowano dnia 12-10-2021 18:30

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty to organizacja pozarządowa, której członkowie dostrzegają wartość i potencjał sztuki filmowej. Powyższe stowarzyszenie przedstawiło przedszkolom i szkołom ogólnopolski program na rok szkolny 2021/2022 - Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Głównym celem programu jest upowszechnianie wyżej wspomnianej, ambitnej sztuki filmowej spoza głównego nurtu.

Czytaj dalej

Wyjazd do Ośrodka Wczasowego Bory Tucholskie w Okoninach Nadjeziornych

Opublikowano dnia 24-06-2021 09:00

Dnia 22 czerwca 2021r. uczniowie z klas V i VII pod opieką wychowawców: pani Celiny Schiller i pani Jolanty Bukowskiej pojechali na kręgle do Ośrodka Wczasowego Bory Tucholskie w Okoninach Nadjeziornych. Celem wyjazdu było: propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą dyscypliną sportu a także integracja zespołów klasowych.
Uczniowie mieli do dyspozycji cztery tory, dzięki czemu mogli zmierzyć się ze sobą i poczuć nutkę zdrowej rywalizacji. Po grze dzieci zjadły obiad i pełni wrażeń wróciły do szkoły.

Czytaj dalej

Wycieczka do Nadleśnictwa Trzebciny

Opublikowano dnia 22-06-2021 20:00

W poniedziałek 21 czerwca 2021 r. w ramach integracji zespołów klasowych uczniowie klasy 2 i 8 pod opieką pani Gabrieli Kozłowskiej, pani Dagmary Wasielewskiej oraz pani Doroty Kołtonowskiej udali się na wycieczkę do Nadleśnictwa w Trzebcinach. Wspólnie z panią Sylwią Lawrenz oraz panem Franciszkiem Dejnowskim, podzieleni na dwie grupy udaliśmy się na spacer leśną ścieżką dydaktyczną „Jezioro Wypalanki”.

Czytaj dalej

Historia naszego regionu - wyjazd rowerowy klasy VI

Opublikowano dnia 11-06-2021 20:00

Klasa VI miała dzisiaj (11.06.2021 r.) okazję, aby „przenieść się w przeszłość” i być w miejscach, które kilkadziesiąt lat temu były świadkami dramatycznych wydarzeń. 9 września 1944 r. dziewięciu skoczków Ludowego Wojska Polskiego pod dowództwem ppor. Jana Miętkiego (pseudonim Wirski) spadli z nieba niedaleko miejscowości Okoniny Nadjeziorne. Po trzech dniach grupa ta działająca pod pseudonimem „Wołga”, połączyła się z miejscowymi partyzantami i prowadziła liczne akcje w Borach Tucholskich przeciwko hitlerowcom. Grupa ta miała prowadzić na terenie Pomorza rozpoznanie, dostarczać dowództwu in...

Czytaj dalej

Kim zostanę w przyszłości? - wyjazd klasy I i II do fryzjera i zegarmistrza

Opublikowano dnia 19-02-2020 18:15

Dnia 19 lutego 2020r. uczniowie klasy I i II w ramach planu doradztwa zawodowego udali się do fryzjera i zegarmistrza w Czersku. Głównym celem wyjazdu było zapoznanie dzieci z kolejnymi już zawodami. Szczególnie z zawodem zegarmistrza, który niestety zanika. W zakładzie zegarmistrzowskim pan zegarmistrz zapoznał naszych uczniów ze specyfiką swojej pracy. Uczniowie mieli okazję obejrzeć ciekawe, niespotykane i bardzo stare zegary. Pan zegarmistrz pokrótce przedstawił mechanizmy różnych zegarów , a także pokazał narzędzia i urządzenia niezbędne do naprawy zepsutych eksponatów. Wśród uczniów ...

Czytaj dalej

Wyjazd do kina Helios w Grudziądzu

Opublikowano dnia 30-01-2020 14:45

W ramach zimowego wypoczynku dnia 27 stycznia 2020r. uczniowie naszej szkoły udali się na wyjazd do kina Helios w Grudziądzu. Uczniowie klas od IV do VIII w godzinach porannych obejrzeli seans filmowy pt. „Jumanji: Następny poziom”. Natomiast uczniowie klas I – III w godzinach popołudniowych udali się na seans filmowy pt. „Doktor Dolittle”. Oba filmy dostarczyły naszym wychowankom wielu wrażeń estetycznych. Ponadto ponownie utwierdziliśmy się w przekonaniu, że dobro zawsze wygrywa ze złem. Po wyczerpującej podróży wszyscy uczniowie wraz ze swoimi rodzicami udali się do swoich domów.

Czytaj dalej

Wyjazd klasy VIII do UG w Śliwicach

Opublikowano dnia 10-01-2020 12:21

Dnia 10 stycznia 2020r. uczniowie klasy VIII udali się do Urzędu Gminy w Śliwicach. Organizatorem wyjazdu była pani Barbara Wryłko i pani Dorota Kołtonowska. Przybyłych uczniów oraz opiekunów przywitał pan Piotr Śpica – sekretarz Gminy Śliwice, który zaprosił wszystkich na spotkanie do Sali posiedzeń. Pan Śpica opowiedział uczniom o tym, w jaki sposób funkcjonuje urząd gminy oraz za co odpowiadają osoby pełniące określone stanowiska. Przedstawił działania jakie są podejmowane na rzecz rozwoju Gminy Śliwice, z myślą o tym, by każdemu żyło się tu dobrze, a osoby odwiedzające nasz piękny region c...

Czytaj dalej

Wyjazd klasy VII i VIII do Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy" w Toruniu

Opublikowano dnia 10-12-2019 22:01

„ Wiedzieć, że się wie, co się wie i wiedzieć, że się nie wie, czego się nie wie – oto prawdziwa wiedza” - Konfucjusz

Czytaj dalej

Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi

Opublikowano dnia 26-11-2019 21:44

Dnia 18 listopada 2019 r. uczennice klasy VII – Daria Bucholc, Dominika Gliszczyńska, Karolina Grugel oraz Sandra Szynderłata, pod opieką pani Doroty Kołtonowskiej, odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Tucholi. Spotkanie odbyło się w ramach nagrody komendanta tucholskiej policji, podinspektora Wiesława Gapy, dla uczniów naszej szkoły, którzy w ubiegłym roku szkolnym brali udział w Powiatowym Turnieju Pierwszej Pomocy Przedmedycznej „Młody Ratownik” i zajęli III miejsce.

Czytaj dalej