Klasy IV - VIII w Malborku

Opublikowano dnia 26-05-2023 07:53

26 maja pani Celina Schiller zorganizowała wycieczkę do Muzeum Zamkowego w Malborku, w której wzięli udział uczniowie kl. IV-VIII.

Dzieci wraz z opiekunami wycieczki zwiedzały zamek, który stanowi najpotężniejszy ceglany gotycki zespół zamkowy na świecie. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i z paniami przewodniczkami, przez około 3 godz., zwiedzały krzyżacką twierdzę. Panie przewodniczki poprowadziły nas przez dziedziniec, korytarze i komnaty zamku. Widzieliśmy m.in. piękną komnatę Wielkiego Mistrza, obejrzeliśmy wystawę dzieł z bursztynu, oryginalne fragmenty pierwotnego zamku krzyżackiego, freski, sklepienia żebrowe wsparte na kolumnach, zbroje rycerskie, broń średniowieczną, wystawę strojów krzyżackich, zamkowe kuchnie i refektarze, a także krzyżackie toalety. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o życiu mieszkańców malborskiego zamku. Po wyczerpującym spacerze po zamku udaliśmy się na posiłek i zakup pamiątek. Był to bardzo udany wyjazd. Wróciliśmy zadowoleni i oczarowani pięknem zamku krzyżackiego w Malborku.