Cudze chwalicie, swego nie znacie - wycieczka klasy V

Opublikowano dnia 21-06-2022 18:59

W dniu 15.06.2022 roku, klasa 5 udała się na wycieczkę do Tlenia i okolic. Wycieczka odbyła się pod hasłem: „Cudze chwalicie, swego nie znacie.” N początku wyprawy uczniowie odbyli zajęcia w instytucie Wdeckiego Parku Krajobrazowego, a następnie udali się na pieszą wędrówkę do Zalewu Żurskiego, podczas którego podziwiali piękno przyrody. Po dotarciu nad zalew, uczniowie odbyli podróż stateczkiem. W trakcie rejsu dowiedzieli się o historii Zalewu Żurskiego. Po wyprawie udali się do Restauracji we Wierzchach, gdzie w miłej atmosferze piekli kiełbaski i jedli różne smakołyki. Odbył się piknik połączony z zabawami na świeżym powietrzu. Na koniec wycieczki cała grupa udała się na lody. Naładowani pozytywną energią wróciliśmy do szkoły. Celem wycieczki do Tlenia była: • integracja grupy, rozwijanie i doskonalenie umiejętności współżycia w grupie, • wspomaganie rodziny i szkoły w procesie wychowania, • kształtowanie zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach, • doskonalenie umiejętności korzystania z różnych form wypoczynku i zabawy, • poznanie walorów przyrodniczych najbliższej okolicy.