Słodki czwartek

Opublikowano dnia 16-02-2023 16:00

Tłusty Czwartek to święto nietypowe, ale bez dwóch zdań uwielbiane przez wszystkich. Dzień ten jest doskonałą okazją do świętowania, ponieważ ostatki już tuż, tuż... Uważa się, że obchodzą go ludzie przesądni, gdyż niezjedzenie pączka ma przynieść nam pecha przez kolejne 12 miesięcy. My w przesądy nie wierzymy, ale nie mamy nic przeciwko tradycyjnym słodkościom. Tym razem nasze podniebienia zostały rozpieszczone przez faworki zakupione z funduszy Rady Rodziców. To był miły dzień.

Czytaj dalej

Walentynkowo...

Opublikowano dnia 14-02-2023 11:30

W Walentynowy poranek społeczność szkolną już od progu witał romantyczny, czerwony, serduszkowy wystrój. Nie zabrakło gazetki z informacjami o tym miłym święcie. Uczniowie mieli możliwość okazać sobie sympatię poprzez wysyłanie walentynek, za pośrednictwem ,,Poczty Walentynkowej", przygotowanej przez Samorząd Uczniowski. Główną atrakcją był ,,Walentynkowy pokaz mody" przygotowany przez nasze najmłodsze pociechy i Panią Kasię. Mieliśmy możliwość obejrzenia wielu ciekawych stylizacji a wręcz scenek przygotowanych na ten wyjątkowy dzień. Nie zabrakło walentynkowych symboli: róż, serduszek, czerwo...

Czytaj dalej

Profilaktyka uzależnień

Opublikowano dnia 03-02-2023 08:05

STOP 🛑 DLA :

❌ ALKOHOLIZMU

❌ SIECIOHOLIZMU

❌ BIGOREKSJI

❌ NARKOMANII

❌ NIKOTYNIZMU

❌ DOPALACZY !

Plakaty profilaktyczne wykonane przez uczniów naszej szkoły poruszyły bardzo trudne tematy związane z uzależnieniami👏👍💪.

Czytaj dalej

Zdrowo - ciepło - choć zimowo...

Opublikowano dnia 02-02-2023 14:05

Pyszne ferie w szkole to mile spędzony wspólnie czas... z dala od ekranów.

Zadbalismy tym razem o kubki smakowe :).

Zapiekanki były kolorowe i bardzo smaczne. 😋😋

W końcu mamy więcej niż jeden zmysł, smakujmy życie każdym z nich.

Czytaj dalej

W krainie czarów...

Opublikowano dnia 01-02-2023 15:10

Nie trzeba czarów, by raz w roku wcielić się w ulubioną postać, ubrać suknię królowej lub maskę superbohatera. Potrzeba jednak okazji, dlatego tradycyjnie w czasie ferii odbył się bal karnawałowy dla klas 0 - IV, którego motywem przewodnim była ,,Alicja w krainie czarów".

Organizatorki, czyli Pani Dyrektor oraz Pani Patrycja postarały się o odpowiedni wystrój pomieszczeń. Specjalnie dobrana kolorystyka i pojawiające się motywy sprawiły, że przez chwilę zapomnieliśmy, że jesteśmy w szkole.

Głośna muzyka, kolorowe światła, zabawy integracyjne, pyszne ciasto, cukierki, popcorn. Cóż opowiadać.....

Czytaj dalej

W borowiackim stylu...

Opublikowano dnia 13-12-2022 14:00

Dnia 13 grudnia 2022r. w naszej szkole gościliśmy panią Marię Ollick, wybitną znawczynię Borowiaków.

Pani Maria przybliżyła dzieciom z klas I - V historię ludności zamieszkującej Bory Tucholskie, zajęcia, ubiór i tradycje zwłaszcza w okresie przedświątecznym. Dzieci w czasie dwugodzinnych zajęć mogły poznać legendy, przyśpiewki oraz gwarę borowiacką. Na koniec dzieci z klas I-II dekorowały pierniki. Zajęcia z panią Marią były bardzo ciekawe i poszerzyły wiedzę dzieci dotyczącą regionu w którym mieszkają. Spotkanie z panią Marią Ollik były zorganizowane przez panie Annę Karnowską i Celinę Schi...

Czytaj dalej

Mikołaju, Mikołaju...

Opublikowano dnia 06-12-2022 16:05

Dnia 6 grudnia uczniowie naszej szkoły brali udział w mikołajkowych zabawach.

Z samego rana odbyło się rozstrzygnięcie loterii fantowej. Wśród dzieci było wielu szczęśliwców z głównymi nagrodami oraz uczniów z nagrodami pocieszenia. Wszystkim towarzyszyło wiele emocji i frajdy. Wręcz wstrzymywaliśmy oddech podczas losowania nagród, których było naprawdę sporo, bo aż 70. Należały do nich tapicerowane pufy, vouchery na sesję zdjęciową, usługi fryzjerskie i pyszne jedzonko, piłki nożne Adidas, świąteczne koce i kubki, wiele książek i gier, kosmetyki, pluszaki oraz inne gadżety.

Nie udałoby si...

Czytaj dalej

Tropami przyrody

Opublikowano dnia 05-12-2022 20:50

5 grudnia każda z klas spróbowała swoich sił podczas lekcji terenowych przeprowadzonych przez edukatorki Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Panie Monika i Emilia wykazały się niezwykłym hartem ciała i ducha, gdyż pogoda była iście polarna.

Lekcje w terenie umożliwiają wielostronny rozwój uczniów poprzez poznawanie świata wszystkimi zmysłami. Służą obserwacji organizmów w naturalnym środowisku i rozpoznawaniu gatunków. Rozwijają twórcze myślenie i chęci poznawcze. Są okazją do współpracy wychowawczej nauczycieli z leśnikami i edukatorami. Ponadto przebywanie na świeżym powietrzu ma wspaniały wp...

Czytaj dalej

Świąteczny kiermasz - od XX lat

Opublikowano dnia 01-12-2022 18:00

Grudzień powitaliśmy bardzo ciepło i słodko, choć na zewnątrz chłód.

Przygotowania do kiermaszu trwały od połowy listopada. Pieczenie ciasteczek, lukrowanie, zdobienie, ważenie, pakowanie i wreszcie sprzedaż.

W czasie pandemii kiermasze szkolne przybierały różne formy, dotyczyło to zarówno przygotowań jak i dystrybucji. Poradziliśmy sobie nawet online. W tym roku sprzedażą zajął się Samorząd Uczniowski.

Tradycyjnie można było nabyć kalendarze strażackie przekazane przez Ochotoniczą Straż Pożarną w Lińsku oraz zapoznać się z ofertą ,,Księgarni Tuliszków" i zamówić sobie książkę, kolorowankę l...

Czytaj dalej

„Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka”

Opublikowano dnia 25-11-2022 15:05

W dniu ,,Pluszowego Misia" na pierwszoklasistów czekała jeszcze jedna wspaniała niespodzianka. Otrzymali bowiem wyprawki czytelnicze pt. „Pierwsze abecadło” – (antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej).

Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka” ma charakter ogólnopolski i jest w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, tym samym jest bezpłatny zar...

Czytaj dalej