,,Życie jest jak jazda na rowerze..."

Opublikowano dnia 31-05-2023 10:00

Karta rowerowa, to dokument uprawniający do poruszania się po drogach publicznych.

Uczniowie klasy czwartej przygotowywali się przez cały rok zdobywając wiedzę teoretyczną z przepisów ruchu drogowego, znaków, sygnałów, kolejności przejazdu przez skrzyżowania, a także udzielaniem pierwszej pomocy.

31 maja 2023 przyszedł czas, aby zweryfikować swoje wiadomości w praktyce, pokonując trasę w miasteczku ruchu drogowego pod bacznym okiem egzaminatora w osobie policjanta posterunku w Śliwicach – st. asp. Tomasza Kołodziejskiego. Wszyscy uczniowie pozytywnie zaliczyli egzamin.

Dziękujemy za udostępnie...

Czytaj dalej

Pierwsza Komunia Święta

Opublikowano dnia 28-05-2023 21:09

28 maja uczniowie klasy III po raz pierwszy przyjęli Jezusa do swoich serc. To wyjątkowe wydarzenie na pewno zagości w ich pamięci do końca życia. Uroczystość była przepiękna i wzruszająca.

Od lewej: Tymoteusz Dąbrowski, Franciszek Kiełczyński, Hubert Andrearczyk, Maksymilian Metza, Wiktor Olter, Helena Żygowska, Alicja Talaśka, Michał Nakielski, Aleksandra Czapiewska i Artur Grugel.

Czytaj dalej

Egzaminy klas ósmych

Opublikowano dnia 22-05-2023 21:10

Drodzy ósmoklasiści - trzymamy za Was kciuki.

Czytaj dalej

Stop suszy...

Opublikowano dnia 19-05-2023 16:05

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w ramach programu ,,Aktywni Błękitni" prowadzi szeroko rozumianą edukację wodną w całym kraju.

Dziś odwiedził nas pan Damian Klich, koordynator programu z okręgu bydgoskiego, który z pasją opowiadał m.in. o suszy i jej konsekwencjach. Klasy od I do VI wzięły udział w prowadzonych przez niego zajęciach. Bardzo dziękujemy za przekazaną wiedzę i mamy nadzieję na wizyty w kolejnych latach.💧💦

Czytaj dalej

Tu wszędzie jest moja Ojczyzna...

Opublikowano dnia 28-04-2023 15:15

W obliczu trwającej u naszych sąsiadów wojny słowo ,,Ojczyzna" nabiera większego znaczenia. Na co dzień nie zastanawiamy się czym ona dla nas jest i ile możemy dla niej zrobić. Są jednak takie momenty, które odświeżają pamięć, pozwalają zatrzymać się na moment w wirze życia i nieustannych obowiązków. Taka była dzisiejsza akademia z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja przygotowana przez klasę VII wraz z wychowawczynią panią Patrycją Dąbrowską i młodszymi pomocnikami.

Zaangażowanie uczniów było bardzo duże, młodsi przygotowali się wokalnie i odśpiewali ,,Mazurek Trzeciego Maja" oraz piękną ...

Czytaj dalej

Młodzi Samorządni

Opublikowano dnia 24-04-2023 15:05

W tym tygodniu po raz kolejny odwiedziła nas Pani Izabela Kożuch - Przewodnicząca Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Przeprowadziła spotkanie informacyjne dla klas VI-VIII, w czasie którego uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonują struktury samorządu terytorialnego - gminy, powiatu i województwa. Pani Izabela zachęciła uczniów do aktywności na terenie środowiska szkolnego jak i lokalnego oraz do uczestnictwa w młodzieżowych radach.

Czytaj dalej

Góry do góry...

Opublikowano dnia 21-04-2023 17:10

Gdy będzie trzeba, to i góry przeniesiemy :).

Kasia Kożuch, Kamila Wilkowska, Marcelina Babińska oraz Fabian Witkowski.

Nasi artyści wyruszyli reprezentować szkołę na spotkaniu dyrektorów powiatu tucholskiego, które odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach.

Stres, trema, wyczekiwanie...

Zadanie było bardzo trudne. Bardzo dziękujemy im za podjęty trud i cudowną promocję szkoły.

Czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi

Opublikowano dnia 21-04-2023 17:01

Światowy Dzień Ziemi przypada 22 kwietnia, jednak uczniowie klasy III uczcili go już dziś.

Razem z wychowawczynią p. Renatą Treider przygotowali przedstawienie pt. ,,Opowieść o naszej Ziemi". 🌏🌍🌎

Czytaj dalej

Grunt to profilaktyka

Opublikowano dnia 14-04-2023 17:08

Spotkania z dzielnicowym sa na stałe wpisane w szkolną codzienność. Mają one charakter profilaktyczny, dają możliwość zadania ciekawych pytań i uzyskania konkretnych odpowiedzi. Dziękujemy panu policjantowi za wizytę.

Czytaj dalej

Świąt pełnych nadziei...

Opublikowano dnia 06-04-2023 10:50

Święta Wielkanocne to czas nadziei i radości. Czas, który spędzamy z najbliższymi. Czas dzielenia się miłością i dobrem. Czas okazywania życzliwości i pomocy potrzebującym oraz samotnym.

Niech towarzyszą Wam serdeczność i uśmiech.

Czytaj dalej