Wizyta leśniczego Leśnictwa Lisiny pana Mariana Szymańskiego

Opublikowano dnia 15-01-2020 18:20

Dnia 15 stycznia 2020r. w ramach szkolnego programu doradztwa zawodowego dla klas 0 – III zostało zorganizowane spotkanie z panem Marianem Szymańskim - leśniczym Leśnictwa Lisiny. Uczniowie klas 0 – III mieli okazję dowiedzieć się na czym polega praca leśniczego. Ponadto pan Marian Szymański przypomniał naszym najmłodszym uczniom gatunki drzew dominujących w Borach Tucholskich.

Czytaj dalej

Podsumowanie I modułu innowacji pedagogicznej - CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki

Opublikowano dnia 18-12-2019 00:45

W ramach innowacji pedagogicznej – CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki uczniowie klasy II wraz z wychowawcą rozbudzali swoją ciekawość literaturą dziecięcą. Uczniowie głośno czytali zarówno w czasie zajęć dydaktycznych, jak i w domu w obecności członków swojej rodziny. W MODULE I od 1 października 2019r. do 16 grudnia 2019r. uczniowie pracowali na podstawie jednej z wybranych lektur – „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren.

Czytaj dalej

W piątek trzynastego dla każdego coś słodkiego

Opublikowano dnia 13-12-2019 00:09

To już drugi piątek 13-go w tym roku szkolnym. Zgodnie z tradycją przyjętą w naszej szkole również i tym razem uczniowie mogli umilić sobie ten dzień kupując słodkości przygotowane przez nauczycieli. Zebraliśmy 269,60 zł. Pieniążki te zostaną przekazane na cel charytatywny.

Czytaj dalej

"Mikołajkowa przemiana" spektakl muzyczny w wykonaniu rodziców uczniów klas 0 - IV

Opublikowano dnia 10-12-2019 22:08

Tradycyjnie w naszej szkole celebrowanie dnia ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry odbywało się w szczególny sposób. Przygotowania do tego święta rozpoczęły się już kilka tygodni wcześniej. Rodzice uczniów klas 0 – IV spotykali się systematycznie po to, aby dzień św. Mikołaja był magiczny i wyjątkowy. I tak też się stało. Dnia 6 grudnia 2019r. rodzice zaprezentowali przed naszą najmłodszą publicznością spektakl pt. „Mikołajkowa przemiana”.

Czytaj dalej

Kiermasz bożonarodzeniowy

Opublikowano dnia 10-12-2019 22:06

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Już od kilku lat, na początku grudnia, w naszej szkole odbywa się kiermasz bożonarodzeniowy. W tym roku było to 5 grudnia. Sprzedażą zajęła się Rada Samorządu Uczniowskiego. Można było kupić ciasteczka, ciasta, bombki, ozdoby choinkowe, stroiki, krasnale. Do zorganizowania kiermaszu przyczynili się rodzice, panie z KGW Lińsk, uczniowie z wychowawcami. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas materialnie dostarczając towar do sprzedaży oraz wszystkim, którzy go zakupili. Dziękujemy. Pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na pot...

Czytaj dalej

Świąteczne życzenia dla dzieci z oddziału onkologicznego w Bydgoszczy

Opublikowano dnia 04-12-2019 00:00

Uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe lubią kreatywne zabawy oraz prace plastyczno - techniczne, które niosą za soba wiele radości i spełnienia. Czas oczekiwania na Boże Narodzenie oraz potrzeba dzielenia się tym, co przynosi radość i zadowolenie sprawiły, że nasi wychowankowie własnoręcznie wykonali kartki świąteczne. Kartki zostaną wysłane do chorujących dzieci z oddziału onkologicznego w Bydgoszczy.

Czytaj dalej

Dzień Pluszowego Misia

Opublikowano dnia 26-11-2019 23:25

Dnia 25 listopada 2019r. uczniowie klas 0 – III obchodzili Dzień Pluszowego Misia. Od samego rana uczniowie klas młodszych mogli wolny czas przed i po lekcji poświęcić zabawie z MISIEM. W kąciku MISIA na dzieci czekały przede wszystkim zabawy karciane, które można było wykorzystać w czasie przerwy. Dzieci grały w PIOTRUSIA, gdzie Piotrusiem oczywiście był MIŚ. Ponadto układały karty do gry MEMORY, grały w znaną loteryjkę BINGO, gdzie głównym bohaterem był MIŚ. Oprócz tego uczniowie mogli wybrać kolorowankę lub puzzle z MISIEM.

Czytaj dalej

Przygotowania do świątecznego kiermaszu

Opublikowano dnia 26-11-2019 23:00

Koniec listopada i zbliżający się grudzień, to w naszej szkole tradycyjnie czas, w którym przygotowujemy się do kiermaszu bożonarodzeniowego. Każda klasa wraz z wychowawcą przygotowuje coś, co potem będzie można zakupić na naszym kiermaszu. Zawsze największym popytem cieszą się ciasteczka.

Czytaj dalej

DZIEŃ KREDKI

Opublikowano dnia 26-11-2019 23:00

Kolorowe kredki w pudełeczku noszę. Kolorowe kredki bardzo lubią mnie...

W piątek 22 listopada Jeżyki obchodziły w swojej grupie Dzień Kredki. Piątkowa sala mimo naszych żółtych ubrań była radosna oraz kolorowa jak pudełko kredek. Dzieci zaprosiły kolorowe kredki do wszystkich swoich zabaw, w których nie zabrakło piosenek, rymowanek, zabaw konstrukcyjnych. Tego dnia sylabowały i głoskowały nazwy kolorów kredek, kodowały obrazki oraz budowały fantastyczne kredkowe wieże. Z pewnością zabawy z kredką w roli głównej towarzyszyły dzieciom w ich domowym zaciszu.

Czytaj dalej

Małe smyki z mamą i tatą ćwiczą języki

Opublikowano dnia 26-11-2019 22:40

Właśnie dzisiaj zakończyliśmy cykl popołudniowych warsztatów logopedycznych dla dzieci i rodziców. Pani Ania na spotkaniach przekazywała informacje dotyczące: • Mowy dziecka przedszkolnego. Wpływu atrakcyjnych metod pracy i nowoczesnych technologii na jej prawidłowy rozwój • Higieny głosu, zabaw i ćwiczeń oddechowych • Ćwiczeń narządów mowy oraz właściwych ćwiczeń artykulacyjnych.

Czytaj dalej