Witajcie pierwszaki!

Opublikowano dnia 05-10-2021 19:00

5 października 2021r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie i pasowanie uczniów klasy I. Klasa IV oficjalnie powitała pierwszoklasistów w gronie uczniów Szkoły Podstawowej w Lińsku. W trakcie pasowania uczniowie klasy I pokazali, że potrafią pięknie śpiewać piosenkę, recytować krótki wierszyk. Najważniejszą częścią spotkania było ślubowanie oraz pasowanie, którego wielkim ołówkiem dokonała pani dyrektor Gabriela Kozłowska. Pierwszoklasiści przyrzekali, że zawsze będą dbać o dobre imię szkoły, o czym przypominać im będą wręczone dyplomy. Pod koniec uroczystości uczniowie klasy I musieli zdać egzamin poprzez wypicie magicznego napoju, który sprawi, że przez najbliższe lata będą oni wzorowymi uczniami. Z funduszu Rady Rodziców zostały zakupione słodkie upominki. Wręczono je tylko tym dzielnym zuchom, którzy do samego dna wypili magiczny napój.
Po ślubowaniu i pasowaniu uczniowie klasy I jako pełnoprawni członkowie społeczności szkolnej otrzymali również legitymacje szkolne. Natomiast opiekun SKO pani Dorota Kołtonowska wręczyła uczniom ich pierwsze książeczki oszczędnościowe. Na zakończenie przewodniczący klasy I - Kacper Kołtonowski wręczył pani dyrektor kwiatka, po czym zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia. Ten szczególny dzień za pewne na długo pozostanie w pamięci każdego pierwszoklasisty.