XX edycja charytatywnej akcji - "Góra Grosza"

Opublikowano dnia 20-01-2020 19:16

W dniu 7.01.2020 zakończyła się akcja zbierania pieniędzy w ramach tzw. „Góry Grosza”. Szkoła zebrała 23 kg monet, co przełożyło się na kwotę 332 zł. Pieniądze zostały przesłane pocztą do fundacji Towarzystwo Nasz Dom. Fundacja ta przeznacza zebrane pieniądze na pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka lub rodzinach zastępczych.

Dzięki tej akcji uczniowie naszej szkoły mogli po raz kolejny zaangażować się w działania charytatywne. Organizacją techniczną tej akcji w szkole zajął się wolontariat. Chętni uczniowie najpierw segregowali, a potem liczyli zebrane monety, a było ich naprawdę dużo. Najwięcej było monet jednogroszowych bo aż 3090. Segregowanie i liczenie monet było niełatwym zajęciem o czym przekonali się uczniowie biorący w tym udział. Jednakże wspólnym wysiłkiem udało się wszystkie monety policzyć , potem odpowiednio zapakować i wysłać. Cieszymy się, że mogliśmy być przydatni w tak szczytnym celu.