"Zbieramy kasztany i żołędzie - niech zima przyjazna zwierzakom będzie".

Opublikowano dnia 05-11-2020 10:00

W naszej szkole, po raz pierwszy przeprowadziliśmy akcję zbierania kasztanów, zorganizowaną przez Nadleśnictwo Dąbrowa pod hasłem "Zbieramy kasztany i żołędzie - niech zima przyjazna zwierzakom będzie". Celem akcji było promowanie postaw ekologicznych wśród dzieci, rozbudzanie wrażliwości na los zwierząt leśnych w okresie zimy, a także uczenie oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem zbierali kasztany, a następnie dostarczali je do szkoły. W sezonie zimowym będą one przysmakiem dla zwierząt. Dzięki uczniom i ich rodzicom udało nam się zebrać około 60 kilogramów kasztanów. Akcja została przeprowadzona przez wolontariuszy Szkolnego Wolontariatu z pomocą pani Kariny Szramki – opiekuna wolontariatu oraz pani Doroty Kołtonowskiej. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc.