Uwalnianie przeczytanych książek

Opublikowano dnia 30-09-2021 23:00

Czytanie książek to nie tylko świetna zabawa i sposób na poszerzanie swojej wiedzy. Czytanie daje nam znacznie więcej praktycznych umiejętności. Wisława Szymborska powiedziała kiedyś, że „czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Nie sposób się nie zgodzić z naszą noblistką. Książki, to przede wszystkim źródło rozrywki. Nie ma co do tego wątpliwości. Większość z nas sięga po nie po to, aby zrelaksować się, zanurzyć w opowiadanej historii i poznać nowy, zwykle inny świat. Mimo wszystko nasunęło się nam pytanie - "Co zrobić z książką już przeczytaną?"" Można zrobić to, co zrobili nasi uczniowie klas 0 - IV, czyli oddać je innym czytelnikom. Efektem naszych przemyśleń jest współpraca biblioteki szkolnej z wolontariatem szkolnym, które zorganizowały kiermasz uwolnionych przez uczniów książek. Ku naszemu zaskoczeniu kiermasz ten, cieszył się dużym zainteresowaniem. Zebrane środki zostaną przekazane na cel charytatywny. Wszystkim osobom zaangażowanym w akcję charytatywną UWALNIANIA PRZECZYTANYCH KSIĄŻEK serdecznie dziękujemy.