Wycieczkowy czerwiec - „Wioska Ginących Zawodów”

Opublikowano dnia 10-06-2024 19:00

10 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z klasami I-III oraz swoimi opiekunami udali się do Koronowa, do „Wioski Ginących Zawodów”.

Tam w blasku porannego słońca czekały na nas rozłożone koce, na których zjedliśmy śniadanie i posłuchaliśmy ciekawostek o dawnych pracach i zawodach. Następnie sami mogliśmy zmierzyć się z wyklejaniem naczyń z gliny. Ozdabialiśmy je pięknymi wzorami i doklejaliśmy im uszka. Po pierwszej pracy udaliśmy się do sklepiku z pamiątkami, dla dzieci jednej z najlepszych atrakcji, bo co to za wycieczka bez zakupów? Następnie zjedliśmy ziemniaki z solą z parnika babci. Dla większości była to zapewne nowa przekąska, po której ruszyliśmy na warsztaty z wyszywania. Zajęliśmy się wyszywaniem małych króliczków metodą haftu krzyżykowego, które mogliśmy zabrać ze sobą do naszych domów. Na zakończenie czekało na nas ognisko z kiełbaskami i smaczny sok dla ukojenia naszego pragnienia. Mimo wcześniejszego bardzo chłodnego dnia, pogoda na naszej wycieczce była „jakby luksusowa”. Był to bardzo miły i udany wyjazd.

Ciekawe co przyniesie nam przyszły rok?