Bezpieczne ferie zimowe 2021

Opublikowano dnia 03-01-2020 10:00

Życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.

Czytaj dalej

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Opublikowano dnia 22-12-2020 13:00

Wesołych Świąt!

Czytaj dalej

Jasełka

Opublikowano dnia 22-12-2020 10:58

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały jasełka.

Czytaj dalej

Przygotowania do Wigilii

Opublikowano dnia 20-12-2020 12:00

Nasi najmłodsi wychowankowie z klasy 0 wraz z wychowawczynią panią Patrycją Sumińską od wielu dni biora udział w przygotowaniach do Wigilii. Dzieci wraz ze swoją panią piekły między innymi pyszne ciasteczka. W dniu wypieku w okolicach szkoły przez wiele godzin unosił się aromatyczny zapach świeżych ciasteczek.

Czytaj dalej

Kiermasz świąteczny

Opublikowano dnia 19-12-2020 21:00

Już niedługo święta. Co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia dbamy o tradycje. Mimo trudnego okresu, wielu obostrzeń w naszej szkole został ponownie zorganizowany kiermasz świąteczny, ale tym razem w formie online. Nasi rodzice, mieszkańcy Lińska, przyjaciele szkoły mogli wesprzeć szkołę poprzez zakup ciasteczek i kalendarzy. Ciasteczka zostały upieczone i zapakowane przez Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich w Lińsku oraz pracowników szkoły. Natomiast kalendarze zostały podarowanie przez Ochotniczą Straż Pożarna w Lińsku. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy za aktywny udział w powyższym przedsięwzięciu. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby uczniów i szkoły.

Czytaj dalej

I Wojewódzki Konkurs ,,Mikołajkowe śpiewanie” – ONLINE

Opublikowano dnia 08-12-2020 16:30

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 im. Henryka Jordana w Bydgoszczy zorganizował konkurs wokalny, którego celem było kultywowanie tradycji polskich, promowanie piosenki dziecięcej i zaprezentowanie umiejętności na scenie. Do konkursu należało zgłosić jedną piosenkę o Świętym Mikołaju. Przygotowaniem uczestników i całej oprawy zajęła się pani Patrycja Dąbrowska przy pomocy i wsparciu pani Dyrektor Gabrieli Kozłowskiej – wychowawczyni klasy II. Joanna Kożuch, Emilia Welzant i Fabian Witkowski (uczniowie kl. II) zajęli III miejsce w kategorii ,,Szkoła podstawowa: klasy 1-3, zespoły”. Zaprezentowali s...

Czytaj dalej

Mikołajki w klasie 0

Opublikowano dnia 07-12-2020 21:00

W niedzielę 6 grudnia cała Polska obchodziła Mikołajki. Mikołaj nie zapomniał też o naszych przedszkolakach, na których w poniedziałek rano czekały niespodzianki. Każdy otrzymał swój podarunek, wielką niespodzianką był też podarunek dla całej grupy, którym okazała się drewniana kolejka. Wszystkim udzielił się ten świąteczny nastrój.

Czytaj dalej

Mikołajki

Opublikowano dnia 05-12-2020 23:00

Już Mikołaj grzeje sanie, czego pragniesz niech się stanie. Każde z marzeń skryte w głębi święty dziadek może spełnić. Z okazji Mikołajek życzymy wszystkim dzieciom pięknych, radosnych chwil oraz wymarzonych prezentów. Niech na Waszych twarzach co dzień uśmiech gości. Życzymy cierpliwości w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia.

Czytaj dalej

Tradycje świąteczne

Opublikowano dnia 04-12-2020 15:00

Coroczne ubieranie choinki to jedna z najpiękniejszych tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Zakorzeniła się ona stosunkowo późno, bo na przełomie XVIII i XIX wieku. Przywędrowała z Niemiec. W tym okresie choinki strojono głównie w miastach. Ponadto pojawiały się one głównie w domach katolickich. Ówczesna moda na strojenie choinki nie tak od razu została zaaprobowana przez Kościół. Natomiast na wsiach nadal tradycyjnie zawieszano pod sufitem gałązki świerku, sosny lub jodły (tzw. podłaźniczki). Strojono je ręcznie wykonanymi ozdobami, które w późniejszym okresie zawieszano również na choin...

Czytaj dalej

Andrzejkowe wróżby

Opublikowano dnia 30-11-2020 18:00

W piątek 27 listopada, dzieci w grupie Wiewiórek obchodziły Andrzejki. Cały dzień wypełniony był przeróżnymi wróżbami takimi jak: lanie wosku. Dzięki wyścigowi butów dowiedzieliśmy się kto pierwszy stanie na ślubnym kobiercu. Przekłuwaliśmy imionia przyszłego wybranka/wybranki, losowaliśmy również przyszłe nasze zawody. Dowiedzieliśmy się co mają nam do powiedzenia gwiazdy oraz jaki mamy charakter na podstawie wybranych przez nas par butów. Wszystko odbyło się w miłej i tanecznej atmosferze. Na koniec czekał na nas słodki poczęstunek.

Czytaj dalej