Spotkanie ze strażakiem ratownikiem

Opublikowano dnia 24-04-2024 14:00

Wprowadzenie dzieci w podstawowe umiejętności udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach nagłych może być kluczowym elementem ich bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa innych wokół nich.

Klasa czwarta pod czujnym okiem pana Romana zdobywa wiedzę na temat zasad ruchu drogowego oraz budowy roweru i niedługo przystąpi do egzaminu na kartę rowerową. W związku z tym zorganizowano spotkanie z panem Maciejem Piotrowskim, który na co dzień działa w Ochotniczej Straży Pożarnej w Lińsku. Nasz gość przekazał uczniom bardzo dużo wiedzy i co najważniejsze pozwolił praktycznie przećwiczyć udzielanie pierwszej p...

Czytaj dalej

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Opublikowano dnia 23-04-2024 18:15

Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele, z radością informujemy, że nasza szkoła została zakwalifikowana do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Otrzymaliśmy wsparcie na zakup książek oraz realizację działań promujących czytelnictwo. Wobec tego, prosimy o wskazanie tytułów, autorów, bądź serii wydawniczych, o jakie chcielibyście wzbogacić szkolny księgozbiór.

Propozycje można przesyłać drogą elektroniczną (Librus) lub papierową, za pośrednictwem skrzynki korespondencyjnej umieszczonej przy wejściu do szkoły, a także za pomocą formularza https://forms.gle/M4WARFZDWS7...

Czytaj dalej

Światowy Dzień Książki

Opublikowano dnia 23-04-2024 14:30

Korytarze naszej szkoły zamieniły się w czytelnię.

Uczennice szkolnego koła wolontariatu czytały młodszym koleżankom i kolegom. Zapoznały uczniów z twórczością księdza Mariusza Korzboka Łąckiego.

Maluszki z oddziału przedszkolnego oraz pierwszoklasiści odwiedzili szkolną bibliotekę, w której czekał na nich teatrzyk do książki Heleny Bechlerowej ,,Kolczatek".

Zachęcamy Was do czytania książek i dzielenia się opiniami o nich.

Pamiętajcie, że dinozaury nie czytały i... sami wiecie, co się z nimi stało...;)

Czytaj dalej

Dzień Języka Angielskiego

Opublikowano dnia 23-04-2024 13:00

23 kwietnia to dzień urodzin i śmierci Williama Szekspira. Na jego cześć obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Angielskiego.

W języku angielskim mówi obecnie ok 20% ludzi na świecie.

Dzień Języka Angielskiego zwraca uwagę na to, że znajomość języków obcych ułatwia podróżowanie, nawiązywanie nowych kontaktów oraz znalezienie pracy. W tym dniu zachęca się młodych ludzi, aby więcej czasu poświęcili na naukę języka Szekspira.

Nasi najmłodsi uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w konkursie na obrazkowy słownik języka angielskiego.

Wszystkie prace były wykonane bardzo starannie i w jasny spos...

Czytaj dalej

Dzień Ziemi teartalnie

Opublikowano dnia 22-04-2024 14:00

Klasa pierwsza zaprezentowała dziś teatrzyk kukiełkowy pt. ,,Z Ziemią za pan brat - dowiedzcie się jak dbać o świat".

Dzieci wcieliły się w rolę: Ziemi, zwierząt, pojemników na śmieci, baterii, żarówek i kropli wody. Opowiadały o tym, co robić, by nasza planeta była zielona, woda błękitna, powietrze czyste, o tym jak segregować śmieci, oszczędzać wodę i energię.

Publiczność z zainteresowaniem oglądała przedstawienie, po czym nagrodziła młodych aktorów gromkimi brawami.

Dzień Ziemi, obchodzony corocznie 22 kwietnia, jest światowym świętem dedykowanym ochronie planety oraz promowaniu działań na...

Czytaj dalej

Bookcrossing

Opublikowano dnia 19-04-2024 13:00

Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych - półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji proponujemy uczniom, aby wzięli udział w akcji ,,Uwalniania książek".

W naszej szkole będzie ona polegała na wymianie książek w klasach pomiędzy uczniami. W tym dniu przychodzimy do szkoły z książką, którą chcemy udostępnić innym. Moż

Czytaj dalej

Biegi przełajowe

Opublikowano dnia 17-04-2024 19:30

17 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Śliwicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych.

Naszą szkołę reprezentowały 3 drużyny. W kategorii IGRZYSK DZIECI drużyna dziewczynek (Alicja Kozłowska, Zofia Ashby, Marcelina Babińska, Eliza Kożuch i Nikola Grzonka) zajęła IV miejsce.

W tej samej kategorii chłopcy (Wiktor Olter, Antonii Talaśka, Kacper Welzant, Julian Metza i Piotr Andrearczyk) zajęli miejsce III.

W kategorii IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ dziewczęta (Klara Blas, Kornelia Blas, Patrycja Warczak, Joanna Kożuch) również zajęły III miejsce.

Klar...

Czytaj dalej

Spotkanie z psychodietetykiem

Opublikowano dnia 16-04-2024 18:01

,,Jedzenie a samopoczucie - co nam grozi, gdy jemy za mało i co się z nami dzieje, gdy jemy za dużo"?

Uczniowie klas starszych uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez psychodietetyka panią Karolinę Ziółkowską. Pani Karolina prowadzi własny gabinet psychologiczno-dietetyczny i bierze udział w projektach mających na celu promowanie znaczenia profilaktyki zdrowia psychicznego oraz zdrowego żywienia w codziennym życiu człowieka. Tworzy również liczne artykuły o tematyce psychologicznej oraz dietetycznej. Uczniowie byli bardzo zainteresowani przedstawianymi zagadnieniami. Ak...

Czytaj dalej

Drzwi Otwarte ZSLiT

Opublikowano dnia 16-04-2024 17:25

Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej w Tucholi stał dziś przed nami otworem😃.

Uczniom klasy ósmej przedstawiono ofertę edukacyjną, po czym ruszyliśmy na spacer po szkole, pracowniach nauki zawodu i Tucholskim Centrum Edukacji Zawodowej.

Jesteśmy pod wrażeniem różnorodności pracowni i wielości kierunków kształcenia. To będzie trudny wybór.😳

Czytaj dalej

Czas na chess

Opublikowano dnia 15-04-2024 16:00

Druk 3D, znany także jako additive manufacturing, to proces wytwarzania trójwymiarowych obiektów poprzez dodawanie warstw materiału, takiego jak plastik, metal czy ceramika. Działa na zasadzie modelowania komputerowego, gdzie cyfrowy model jest przekształcany warstwa po warstwie w rzeczywisty przedmiot. Jest wykorzystywany w różnych dziedzinach, od przemysłu po medycynę i sztukę, oferując szybkość, elastyczność projektowania oraz możliwość tworzenia złożonych geometrii.

Od dziś uczniowie mogą spędzać przerwy na świeżym powietrzu w towarzystwie figur szachowych wydrukowanych przez szkolną druka...

Czytaj dalej