Dzień Języków Europejskich

Opublikowano dnia 11-10-2022 13:11

Na początku października obchodziliśmy Dzień Języków Europejskich.

Z tej okazji panie Joanna Gleńska oraz Karina Szramka przygotowały dla uczniów naszej szkoły quiz. Na podstawie symboli oraz powitania w danym języku uczniowie wraz z wychowawcami mieli odgadnąć nazwę danego kraju. Starsi uczniowie mogli popisać się swoją wiedzą i do nazwy kraju podawali jeszcze nazwę jego stolicy. Wszyscy spisali się na medal! Na koniec wszystkich uczestników czekała słodka nagroda.

Czytaj dalej

Witaminy na jesienną chandrę

Opublikowano dnia 07-10-2022 16:10

W piątek 7 października klasa II wraz z panią Anną Karnowską przygotowywała pyszne i zdrowe śniadanie. Wszystkie dzieci dobrze się przygotowały do wykonania warzywnych i owocowych szaszłyków oraz stworków. Uczniowie zadbali o higienę i zabrali się za tworzenie smakołyków. W sali można było poczuć prawdziwą jesień, której towarzyszyły marchewki, papryczki, cebule, dojrzałe winogrono oraz jabłka, a także miłe wspomnienie lata z arbuzami, truskawkami i bananami w tle.

Było pachnąco, pysznie i zdrowo. Jesienna chandra na pewno nam nie grozi.

#LaboratoriaPrzyszłości

Czytaj dalej

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2022

Opublikowano dnia 07-10-2022 16:00

W piątek w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Tabliczka mnożenia pojawila się wszędzie. Zarówno na lekcjach matematyki jak i na przerwach. Podczas zajęć uczniowie odszyfrowywali zagadki w formie escape roomu oraz przystępowali do egzaminu z tabliczki mnożenia. Do testu przystąpilo 44 osoby. Certyfikat eksperta tabliczki mnożenia otrzymało 31 osób. Podczas przerw uczniowie mogli uzupełniać brakujące luki w zapisie tabliczki mnożenia i dzielenia, które znajdowały się na gazetce.

Agnieszka Dobek

Czytaj dalej

Europejski Dzień Języków

Opublikowano dnia 05-10-2022 16:00

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września już od 21 lat. Celem tego święta jest promocja różnorodności językowej i kulturowej, która stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi nacjami. W wielu szkołach planowane są większe i mniejsze aktywności promujące to święto. W naszej szkole zorganizowaliśmy konkurs wiedzy o Unii Europejskiej w języku angielskim. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy VII i VIII, którzy rozwiązywali ten sam test. Uczniowie, którzy uzyskali trzy najlepsze wyniki otrzymali grzecznościowy...

Czytaj dalej

Spotkanie w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lińsku

Opublikowano dnia 04-10-2022 15:00

We wtorek 4 października dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Lińsku. Na miejscu przywitał nas sam pan prezes, Zygmunt Andrearczyk. ,,Liski" miały wiele pytań dotyczących funkcjonowania straży pożarnej i pracy strażaka. Chciały np. wiedzieć: Kto może prowadzić wóz strażacki? Kto włącza syreny? Ile jest strażaków w OSP Lińsk? Lub ile wezwań, i do jakich zdarzeń, strażacy mieli w tym roku? Pan Zygmunt odpowiedział na wszystkie pytania i bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się też, kto jest patronem strażaków i kiedy obchodzą oni...

Czytaj dalej

Święto Chłopaków

Opublikowano dnia 30-09-2022 15:00

Świętowanie Dnia Chłopaka to bardzo miły zwyczaj. Każda klasa z wychowawcą obchodzi go w inny sposób, zawsze jednak jest sympatycznie i wesoło. Dziewczynki obdarowują kolegów drobnymi upominkami, by podkreslić charakter tego radosnego dnia. Jest to okazja do rozmów i zabaw, czyli integracji zespołów klasowych.

Czytaj dalej

#sadziMY

Opublikowano dnia 30-09-2022 12:20

Ostatniego dnia września uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w 4. edycji ogólnopolskiej akcji #sadziMY.

Każda klasa posadziła swoje własne drzewo w wybranym do tego celu wcześniej miejscu. Drzewka otrzymaliśmy od Nadleśnictwa Trzebciny w ramach akcji objętej patronatem Prezydenta RP. Posadzone jarzęby zwyczajne ozdobią teren naszej szkoły i mamy nadzieję...staną się miejscem częstych odwiedzin ptaków.

Joanna Gleńska - opiekun SU

Czytaj dalej

Dzień Ziemniaka 2022

Opublikowano dnia 27-09-2022 20:00

27 września Lińsk opanowało ziemniaczane szaleństwo. Ziemniaczane zabawy i konkursy, ziemniaczane potrawy, ziemniaczane stworki. Uczniowie klasy VIII, czyli gospodarze imprezy przygotowali mnóstwo zabawnych propozycji dla całej społeczności szkolnej. Niezawodne Koło Gospodyń Wiejskich z Lińska zadbało o przepyszne potrawy regionalne z ziemniakiem w roli głównej. Mogliśmy posmakować szandara (babki ziemniaczanej) oraz szarych klusek okraszonych boczkiem i cebulą. Było pysznie i bardzo zabawnie, a przy tym kreatywnie i tradycyjnie.

Czytaj dalej

,,Wszystkie śmieci są nasze"

Opublikowano dnia 23-09-2022 21:00

W piątek 23 września 2022 r. klasa VIII brała udział w ogólnopolskiej 29. akcji „Sprzątanie Świata”. Tegoroczne hasło akcji brzmi: „Wszystkie śmieci są nasze”. Koordynatorem akcji jest Fundacja Nasza Ziemia. W tym roku klasa VIII sprzątała nasz mały kawałek Polski przy drodze od szkoły w Lińsku do Rosochatki. Chociaż to niewielki odcinek, bo zaledwie 3 km, to jednak uzbieraliśmy tam kilka worków śmieci. Najczęściej były to puszki po napojach, butelki szklane i plastikowe, paczki po papierosach, kawałki folii, jakieś papierki. Worki ze śmieciami przynieśliśmy do szkoły.

Celem "Sprzątania świat...

Czytaj dalej

Terenowa lekcja geografii

Opublikowano dnia 23-09-2022 20:30

Pierwszy dzień astronomicznej i kalendarzowej jesieni to idealny moment na lekcję w terenie.

Podsumowując tematy dotyczące zlodowaceń, a także ukształtowania powierzchni Polski razem z klasą VII wyruszyliśmy na krótką wycieczkę po najbliższej okolicy. Wybraliśmy się do Brzozowych Błot, skąd skierowaliśmy się w stronę Jabłonki, gdzie wśród pól stoi zapomniana wieża triangulacyjna (geodezyjna). Usytuowana na 131,9 m.n.p.m. dumnie strzeże historii polskiej geodezji. Wieże triangulacyjne zostały wyparte przez GPS i nie mają już racji bytu, ich widok jednak intryguje i ciekawi nie tylko uczniów. ...

Czytaj dalej