Jesienne obserwacje

Opublikowano dnia 27-10-2020 17:34

Dnia 21 października 2020r. uczniowie klasy III udali się na spacer po okolicy. Celem wyjścia była obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie. Uczniowie mogli obserwować otaczającą przyrodę za pomocą lupy. W czasie spaceru zostały utrwalone nazwy najpopularniejszych gatunków drzew, tj. dąb, kasztanowiec, klon, brzoza i modrzew. Dzieci ustnie opisywały kształt drzew wraz z ich ubarwieniem. Ponadto wyciągały wnioski z poczynionych obserwacji. Do szkoły wszyscy powrócili z jesiennymi skarbami typu kolorowe liście, szyszki i gałązki. Zebrane materiały uczniowie przeznaczyli do suszenia. Zostaną on...

Czytaj dalej

Ślubowanie klasy I

Opublikowano dnia 18-10-2020 19:00

Dnia 16 października 2020 roku nadszedł czas ślubowania klasy pierwszej. Wszyscy uczniowie tej klasy zostali włączeni w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Lińsku. Z tej okazji przyrzekali, że bardzo się postarają „pilnie świat poznawać, dobry przykład innym dawać, być pomocnym w domu, w szkole i wypełniać ucznia rolę”. Ślubowali uroczyście: „nauczycieli szanować, do lekcji się przygotowywać, działać na rzecz swojej szkoły, być uprzejmym i wesołym”. Na zakończenie wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i rożki obfitości.

Czytaj dalej

Dzień Edukacji Narodowej 2020/2021

Opublikowano dnia 14-10-2020 20:00

Nauczyciel to ktoś taki,

Kto wytrwale przez rok cały,

Stara się tam olej nalać

Gdzie niebieskie są migdały. […]

Czytaj dalej

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2020

Opublikowano dnia 02-10-2020 10:00

2 października 2020r. obchodziliśmy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Kolejny raz nasza szkoła przyłączyła się do akcji edukacyjnej, która odbywa się już dziesiąty rok, zawsze w pierwszy piątek października. W Polsce inicjatorem dnia tabliczki mnożenia był m. in. pan Piotr Grabowski autor kart, które poprzez zabawę ucza dzieci tabliczki mnożenia. Tego roku w naszej szkole uczniowie klas młodszych zarówno na zajęciach z edukacji matematycznej, jak i na dodatkowych zajęciach kółka matematycznego utrwalali znajomość tabliczki mnożenia poprzez zabawę, grając w gry on-line, rozwiązując zadania...

Czytaj dalej

Ogólnopolski Dzień Tornistra

Opublikowano dnia 01-10-2020 23:00

W trosce o zdrowie i prawidłową postawę uczniów w 2018r. ówczesna Minister Edukacji Narodowej pani Anna Zalewska ogłosiła dzień 1 października Ogólnopolskim Dniem Tornistra. Nasza szkoła wzorem poprzednich lat ponownie przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji, której podstawowym aspektem jest przede wszystkim profilaktyka wad postawy i skrzywień kręgosłupa u dzieci i młodzieży. Tego roku w ramach działań Ogólnopolskiego Dnia Tornistra Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Tucholi zaproponowała między innymi, aby uczniowie przyozdobili w dowolny sposób swoje tornistry i plecaki. Ponadto w...

Czytaj dalej

Zbiórka nakrętek - akcja charytatywno - ekologiczna

Opublikowano dnia 29-09-2020 08:00

Wzorem lat poprzednich w roku szkolnym 2020/21 kontynuujemy w naszej szkole akcję zbierania nakrętek po sokach, napojach, kawie, nabiale, itp. Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym. Opieką nad tą akcją przejął Samorząd Szkolny. Nakrętki zostały przekazane do pojemnika postawionego przed przychodnią w Śliwicach. Dochód ze zbioru nakrętek zostanie przeznaczony na leczenie chorego chłopca z Czarnej Wody. Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy włączyli się w tę akcję.

Czytaj dalej

Sprzątanie Świata

Opublikowano dnia 28-09-2020 13:00

W piątek 25.09.2020 r. klasy 5 i 6 wzięły udział w akcji Sprzątania Świata. Sprzątanie miało miejsce nad jeziorem w Lińsku oraz przy drodze z Lińska do Rosochatki. Uczniowie zbierali śmieci z jednoczesną segregacją. Dzięki czemu świat jest czystszy o kilkanaście worków zebranych śmieci.

Czytaj dalej

Kangur Matematyczny 2020/2021

Opublikowano dnia 24-09-2020 18:00

W wyjątkowym czasie nauki zdalnej uczniowie z naszej szkoły wzięli pod koniec maja udział w konkursie Kangur Matematyczny. Przebiegał on w formie innej niż zwykle, bo poprzez platformę edukacyjną. Uczniowie rozwiązywali interaktywne zadania.
21 września wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Pani Dyrektor upominki. Natomiast uczeń, który uzyskał najwyższy wynik w szkole – Tymoteusz Marcinek z klasy 4 otrzymał upominek oraz nagrodę książkową. Wszystkim serdecznie gratulujemy podjęcia wyzwania i uzyskania dobrych wyników.

Czytaj dalej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Opublikowano dnia 01-09-2020 13:00

Po pięciomiesięcznej przerwie (z wyjątkiem zakończenia roku szkolnego) zabrzmiał upragniony dzwonek. Znowu stanęliśmy w progach naszej szkoły tętniącej życiem. Tradycyjnie o godzinie 8.00 w kościele w Śliwicach odprawiona została msza święta dla uczniów uczęszczających do szkół znajdujących się na terenie naszej gminy. Przed mszą delegacja Urzędu Gminy oraz delegacje poszczególnych placówek oświatowych złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod pomnikiem św. Maksymiliana Marii Kolbego. O godzinie 9.00 zabrzmiał, pierwszy w tym roku szkolnym, dzwonek w naszej szkole. Uczniowie, dzieci z oddziału prze...

Czytaj dalej

Regulamin funkcjonowania SP w Lińsku w okresie pandemii COVID-19 od 1 września 2020r.

Opublikowano dnia 01-09-2020 11:00

W związku z panującą pandemią COVID-19 dyrektor Szkoły Podstawowej w Lińsku prosi rodziców o zapoznaie się z regulaminem funkcjonowania szkoły.

Czytaj dalej