Szkole pomagamy i świat oczyszczamy

Opublikowano dnia 28-10-2021 22:00

Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci!

W październiku nasza szkoła wzięła udział w projekcie "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci". Głównym celem akcji jest podnoszenie wśród uczniów świadomości ekologicznej poprzez zbieranie elektroodpadów.

Czytaj dalej

Dzień Kundelka

Opublikowano dnia 25-10-2021 23:00

Dzień Kundelka, to takie nieformalne święto. Obchodzą je wszytskie wielorasowe psy. Dlaczego ten dzień jest taki ważny? Dlatego, że te stworzenia potrzebują uwagi i miłości człowieka. Każdy pies bardzo kocha swojego opiekuna. A jeżeli Ty posiadasz takiego mądrego wielorasowca, to przytul go dzisiaj szczególnie mocno albo pójdź z nim na spacer niezależnie od pogody.

Czytaj dalej

Ekologiczne stroiki - konkurs

Opublikowano dnia 25-10-2021 22:00

Bractwo Św. Huberta w Śliwicach zorganizowało konkurs dla uczniów szkół podstawowych gminy Śliwice na ekologiczny stroik, który może zdobić stoły, parapety domów, wejścia do budynków, czy też groby naszych bliskich. Głównym celem konkursu jest szerzenie wśród uczniów postaw mających na celu ochronę naszej planety Ziemi. Jury wyłoniło zwycięzców, którzy wykonali piękne

Czytaj dalej

Bal Świętych

Opublikowano dnia 25-10-2021 21:00

24 października 2021 roku w Śliwicach odbył się Bal Świętych. Po Mszy Świętej o godzinie 11 przebrane za świętych kościoła katolickiego dzieci ze szkół podstawowych z gminy Śliwice udały się wraz z rodzicami do GOK - u w Śliwicach. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów gminy Śliwice, w tym 4 uczniów naszej szkoły

Czytaj dalej

Dzień Edukacji Narodowej

Opublikowano dnia 13-10-2021 13:00

„Co było nam obce, będzie nam znane. Bo nauczyciel jest kapitanem, Co na okręcie dookoła świata, Płynie wraz z nami przez szkolne lata”. J. Ficowski Dnia 13 października 2021r. wzięliśmy udział w apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który przygotowała klasa 8 wraz z wychowawcą, panią Celiną Schiller . Uczniowie zaprezentowali wierszyki i scenki. Uczniowie zgodnie z tradycją podziękowali swoim nauczycielom i wychowawcom, składając im życzenia i wręczając kwiatki.

Czytaj dalej

Wirtualny kiermasz książki

Opublikowano dnia 12-10-2021 22:00

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji WIRTUALNY KIERMASZ KSIĄŻKI. Podobnie jak w przypadku tradycyjnie organizowanego kiermaszu, nasza szkoła ma możliwość pozyskania gratisowych książek. Jeżeli chcesz wesprzeć naszą bibliotekę szkolną wystarczy:

  1. Wejść na www.ksiegarnia-tuliszkow.pl
  2. Zamówić książki, których potrzebujesz.
  3. W uwagach podaj kod szkoły, którą reprezentujesz(K.TUC.LIŃSK.S)

Zaproś swoich bliskich i znajomych do udziału w wirtualnym kiermaszu książki.

Czytaj dalej

Spotkanie z policjantem dla klasy V, VII i VIII

Opublikowano dnia 12-10-2021 22:00

Dnia 12 października 2021r. uczniowie klas V oraz VII i VIII mieli spotkanie z młodszym aspirantem Marcinem Gornowiczem z Posterunku Policji w Śliwicach. Profilaktyczne spotkanie z panem policjantem miało na celu uświadomienie uczniom, że nawet niewinne zabawy mogą skończyć się tragicznie dla drugiej osoby. Przybliżył takie pojęcia jak bullying , czyli tyranizowanie, zastraszanie bądź napastowanie jakiejś osoby czy stalking – nękanie np. w celu ośmieszenia, oraz inne czyny karalne jak

Czytaj dalej

Głośne czytanie bajek - inicjatywa szkolnego wolontariatu

Opublikowano dnia 12-10-2021 21:59

Czytanie książek najmłodszym, to nieocenione narzędzie wspierające rozwój dzieci oraz budowaniu więzi, zarówno z rodzicem, jak i opiekunem grupy. Ponadto głośne czytanie bajek rozwija w dziecku empatię, rozbudowuje jego słownictwo, uwalnia od zbędnego szumu medialnego. Głośne czytanie jest doskonałym pretekstem do tego, aby więcej czasu spędzać razem z dzieckiem. Dzieci słuchające głośnego czytania trenują również koncentrację uwagi.

Czytaj dalej

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej - więcej niż lekcja, więcej niż kino

Opublikowano dnia 12-10-2021 18:30

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty to organizacja pozarządowa, której członkowie dostrzegają wartość i potencjał sztuki filmowej. Powyższe stowarzyszenie przedstawiło przedszkolom i szkołom ogólnopolski program na rok szkolny 2021/2022 - Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Głównym celem programu jest upowszechnianie wyżej wspomnianej, ambitnej sztuki filmowej spoza głównego nurtu.

Czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Dziewczynek

Opublikowano dnia 12-10-2021 18:00

11 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziewczynek. Tego dnia w oddziale przedszkolnym rządziły dziewczyny, którym chłopcy przepięknie zaśpiewali sto lat oraz wręczyli nie tylko słodkie upominki, ale też i certyfikaty super dziewczyn.

Czytaj dalej