,,Możesz tylko stracić"

Opublikowano dnia 15-03-2024 18:00

Uczniowie klas VII i VIII zostali zaproszeni do Gminnego Ośrodka Kultury w Śliwicach na program o charakterze profilaktyki uzależnień w wykonaniu Arkadiusza Zawilińskiego.

Pan Arek to arysta przez duże A:

  • wokalista,
  • autor tekstów i muzyki,
  • gitarzysta (gitara akustyczna, dobro, lap steel) posługujący się techniką fingerpicking slide, dogrywa sobie na harmonijce, a rytm nadaje urządzeniem stomp box.

Powszechnie wiadomo, że przekonanie młodzieży o negatywnym wpływie używek na ich zdrowie, ale też zdrowie otoczenia nie jest łatwe. Często wydaje się wręcz niemożliwe.

Pan Arek otwarcie i prawdziw...

Czytaj dalej

Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej

Opublikowano dnia 15-03-2024 11:01

14 maraca w Szkole Podstawowej w Śliwicach odbył się gminny turniej piłki nożnej halowej. Drużyna dziewcząt z klas II i III wywalczyła pierwsze miejsce.

Bardzo dziekujemy organizatorom za zaproszenie i pani Kasi za przygotowanie drużyny.

Dziewczynki wróciły szczęśliwe🤩.

Czytaj dalej

Matematycznie

Opublikowano dnia 14-03-2024 11:00

Z okazji Dnia Matematyki oraz Dnia Liczby Pi odbył się konkurs matematyczny polegający na przygotowaniu własnoręcznie notatki graficznej na wybrany temat.

kl. II i III - wybierały ulubiony temat z matematyki kl. IV - cechy podzielności liczb kl. V - ułamki kl. VI - ciekawostki na temat liczby Pi kl. VII - pierwiastki kl. VIII - potęgi

Wyróżnione zostały prace:

Magdaleny Różyckiej z kl. VI Moniki Edward z kl. VI Nikoli Grzonki z kl. II

Dodatkowo w trakcie zajęć uczniowie grali w grę - węże pi - własności liczb, polegającej na szukaniu w rozwinięciu dziesiętnym liczby Pi liczb jedno, dwu i trzyc...

Czytaj dalej

Polszczyzna jest piękna

Opublikowano dnia 13-03-2024 18:00

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego obchodzonego 21 lutego zorganizowano konkurs literacki.

Wzięło w nim udział aż 17 uczniów - 2 z klas 1-3 oraz 15 z klas 4-8.

Klasy 1-3 - konkurs na najciekawsze hasło reklamujące język polski 1 miejsce - Nikola Grzonka 2 miejsce - Dominik Babiński

Klasy 4-8 - konkurs na opowiadanie o dowolnej tematyce z hasłem lub o tematyce ,,Polszczyzna jest piękna".

1 miejsce - Joanna Kożuch 2 miejsce - Katarzyna Kożuch 3 miejsce - Filip Kowalski i Klara Blas

Wyróżnienia: Ola Warczak Ania Grugel Artur Grugel Ola Czapiewska Julia Andrearczyk Magdalena Różyck...

Czytaj dalej

Spotkanie z asesorem sądowym

Opublikowano dnia 12-03-2024 16:05

Godzina wychowawcza to bardzo ważna i pouczająca lekcja, szczególne, gdy gościem jest sędzia. Odwiedziła nas wczoraj pani Angelika Treider - Szeffs będąca asesorem sądowym Sądu Rejonowego w Tucholi, orzekająca w II Wydziale Karnym.

Uczniowie klas IV-VIII dowiedzieli się wielu ciekawostek związanych z grupą zawodów prawniczych oraz z długą drogą, która prowadzi do uzyskania tytułu sędziego. Pani Angelika uświadomiła uczniom, że nie są bezkarni wobec prawa, odpowiedziała na wiele pytań, które pojawiały się podczas spotkania.

Dziękujemy za przyjazd i poświęcony nam czas. Życzymy wielu sukcesów ...

Czytaj dalej

U sołtysa...

Opublikowano dnia 11-03-2024 10:30

Dziś wyjątkowy dzień- Dzień Sołtysa.

Z tej okazji uczniowie klasy III reprezentując naszą szkołę udali się do pana Adama - Sołtysa Lińska z serdecznymi życzeniami i kwiatkami.

W podziękowaniu otrzymaliśmy całą torbę słodkości dla dzieci i pracowników szkoły.

Bardzo dziękujemy i życzymy wszystkiego dobrego.

Czytaj dalej

,,Być kobietą, być kobietą..."

Opublikowano dnia 08-03-2024 15:05

Warkocze są znane nie od dziś. Historycy twierdzą, że pierwsze pojawiły się w 3500 p.n.e. w Afryce na głowach kobiet i określały przynależność do danego plemienia. W starożytny Egipcie warkocze były na głowach kobiet z wyższych warstw społecznych.

Warkocze stały się też tematem przewodnim Dnia Kobiet w naszej szkole. Chłopcy uczestniczyli w konkursie na najpiękniej zapleciony warkocz. Wygrał uczeń klasy VI - Bryan Kludzikowski- Nowaczyk. Kiedy wybrani chłopcy zaplatali warkocze, pozostali odpowiadali na pytania związane z dziewczętami z naszej szkoły i zgadywali przedmioty typowo kobiece.

Pięk...

Czytaj dalej

Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych"

Opublikowano dnia 01-03-2024 14:05

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Z okazji tego święta, uczniowie z klasy VI przygotowali, pod kierunkiem wychowawczyni p. Celiny Schiller program , w którym upamiętnili bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia - żołnierzy niezłomnych walczących po zakończeniu II wojny światowej z władzą komunistyczną.

Bohaterów uczciła także nasza delegacja, składając kwiaty pod pomnikami znajdującymi się na terenie Nadleśnictwa Woziwoda, w Leśnictwie Zielony Dół oraz w Zwierzyńcu, gdzie upamiętniono ostatnią podróż Danuty Siedzikówny ps. „Inka”.

Czytaj dalej

Zapraszamy

Opublikowano dnia 25-02-2024 10:40

Od 1 marca ruszamy z rekruracją do klasy pierwszej oraz oddziału przedszkolnego. Potrwa ona do piątku 22 marca. Wnioski dostepne w zakładce ,,dokumenty do pobrania".

Czytaj dalej

Walentynkowy bal karnawałowy

Opublikowano dnia 13-02-2024 17:30

Tegoroczny bal karnawałowy, którego motywem przewodnim były Walentynki uważamy za bardzo udany i na pewno niezapomniany.

Oj działo się, działo...

Karnawał pożegnaliśmy hucznie, czerwony kolor bił z każdego centymetra naszej szkoły. Niespożyta dziecięca energia i mnóstwo uśmiechu naładowały nas na resztę wolnych dni. Tradycyjne zabawy: taniec na gazecie, krzesełka oraz zumba, bo przecież niczego nie mogło zabraknąć.

Podziękowania dla:

  • pani Magdy Gaca - przewodniczącej Rady Rodziców za pomysłowość, pomoc w dekorowaniu sali i cudowne gofry,
  • pani Oli - za niewyczerpane siły w wiązaniu baloników...
Czytaj dalej