Rozpoczęcie roku szkolnego

Opublikowano dnia 01-09-2023 13:15

Do zobaczenia :)

Czytaj dalej

Pożegnanie klasy VIII

Opublikowano dnia 23-06-2023 12:15

Przyszła kolej na pożegnanie z murami szkoły. Niektórzy spędzili w niej prawie 10 lat, gdyż zaczynali w oddziale przedszkolnym.

Uroczystość rozpoczęła się od wręczenia Świadectw Ukończenia Szkoły przez Panią Dyrektor. Uczniowie potwierdzili otrzymanie tego ważnego dokumentu własnoręcznym podpisem. Następnie, jak głosi niepisana tradycja szkoły, klasa VII pożegnała swych starszych kolegów humorystycznym programem artystycznym, który przygotowali wraz z wychowawczynią, panią Patrycją Dąbrowską.

Kolejnym etapem imprezy była krótka akademia przygotowana przez samych absolwentów. Paweł Konwalski st...

Czytaj dalej

Lekcja ostatnia :)

Opublikowano dnia 23-06-2023 09:30

Ostatni dzwonek i ostatnia lekcja 😮😁.

Deszcz przegonił nas na szkolny hol i było naprawdę gorąco🧐.

Klasa IV wraz z Panią Dagmarą Wasielewską zadbała o oprawę artystyczną tego wydarzenia. Było bardzo pouczająco i wesoło.

Pani Dyrektor wręczyła młodszym uczniom nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, a w starszym klasom świadectwa z biało- czerwonym paskiem.

Rodzice doczekali się listów gratulacyjnych😉.

Doceniono również wzorową frekwencję oraz wręczono statuetki: Absolwentki Roku - Paulinie Zielińskiej i Uczennicy Roku - Joannie Kożuch.

Po części oficjalnej wychowawcy udali się do klas, by roz...

Czytaj dalej

Wioska Chlebowa

Opublikowano dnia 21-06-2023 15:10

21 czerwca uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału ,,0" wybrali się na wycieczkę kończącą naukę w roku szkolnym 2022/2023.

Celem wyjazdu była Wioska Chlebowa znajdująca się w Janiej Górze - gmina Świekatowo.

Wioski tematyczne przeżywają aktualnie swój renesans.

Czytaj dalej

Wyjazd na kręgielnie

Opublikowano dnia 20-06-2023 15:15

20 czerwca uczniowie z klas IV i V, wraz z paniami Celiną Schiller i Dagmarą Wasielewską pojechali do kręgielni znajdującej się w Okoninach Nadjeziornych. Dzieci bardzo miło spędziły czas. Okazało się, że dla niektórych było to pierwsze spotkanie z grą w kręgle. Krótki wyjazd, a wiele radości i wspomnień.

Czytaj dalej

Przy-stań Pelplin

Opublikowano dnia 20-06-2023 14:20

17 czerwca 2023 roku 4 uczennice naszej szkoły: Monika Erward, Julia Andrearczyk, Magdalena Różycka oraz Paulina Zielińska brały udział w XI edycji Przystani w Pelplinie. Tam uczestniczyły w warsztatach dla duszy. Po smacznym obiedzie na łonie natury organizatorzy zaplanowali duchową ucztę- Mszę Swiętą pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego- Ryszarda Kasyny. Po niej odbył się koncert zespołu ewangelizacyjnego Na cały głos. Tańcom, śpiewom i radości nie było końca. Pełne wdzięczności, pokoju i chęci wyjazdu za rok dziewczęta wraz z opiekunem- panią Joanną Gleńską powróciły do domu.

20 czerwca...

Czytaj dalej

Szachy Drzycim

Opublikowano dnia 19-06-2023 19:05

19 czerwca 8 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Mistrzostwach Gminy Drzycim w szachach.

I miejsce w kategorii wiekowej do lat 11 dziewcząt zajęła Joanna Kożuch.

W kategorii do lat 15 dziewcząt:

II miejsce Katarzyna Kożuch,

III miejsce Anna Grugel.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj dalej

XX Piknik Rodzinny

Opublikowano dnia 18-06-2023 21:10

,,Cztery wielkie żywioły świata.

Każdy jest nam potrzebny, by żyć.

Woda, ogień, ziemia, powietrze.

Jednak groźne potrafią też być!”

Cztery żywioły – taki był temat XX jubileuszowego Pikniku Rodzinnego w naszej szkole. W części artystycznej każdy z żywiołów został przedstawiony w tańcu, piosence lub inscenizacji. Dzieci wspaniale prezentowały przy tym swoje talenty a dorośli poczucie humoru.

Czas umilała nam także Orkiestra Dęta. Ochotnicza Straż Pożarna z Lińska pokazała nam, jak sprawnie gasi pożar i przeprowadziła konkursy sprawnościowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Każdy ...

Czytaj dalej

Nauka nie poszła w las...

Opublikowano dnia 15-06-2023 15:05

15 czerwca uczniowie z klas IV i V, wraz z paniami: Celiną Schiller i Dagmarą Wasielewską, udali się wycieczkę do Leśniczówki Lisiny. Pan leśniczy Marian Szymański opowiedział mam na czym polega praca leśniczego, o sadzeniu lasu, obserwacji jego stanu i ochronie przed szkodnikami. Następne zabrał nas na spacer po lesie. Pan leśniczy mówił o warstwach lasu, drzewach, krzewach i roślinności napotkanej podczas wycieczki. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o gospodarce leśnej i o ogromnym znaczeniu lasu w życiu człowieka. Na koniec naszego pobytu w leśniczówce było ognisko, gdzie każd...

Czytaj dalej

To już jest koniec...

Opublikowano dnia 15-06-2023 14:00

15 czerwca 2023 r. klasa VIII odbyła wycieczkę rowerową do Łobody. Uczniowie klasy VIII niebawem kończą naukę w szkole podstawowej, stąd dzisiejszy wyjazd był ostatnią okazją spędzenia wspólnego czasu w okolicznościach pozaszkolnych. Szkoda, że z powodów zdrowotnych nie wszyscy mogli w tym spotkaniu uczestniczyć. Piękne okoliczności przyrody nad jeziorem w Łobodzie stanowiły tło spotkania, w czasie którego uczniowie rozpalili ognisko i smażyli kiełbaski. Ładna, słoneczna pogoda współtworzyła miłą atmosferę spotkania.

Czytaj dalej