Turniej Szachowy - Śliwice

Opublikowano dnia 25-10-2023 15:20

25 października piętnaścioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Turnieju Szachy - aktywna wieś.

Turniej został zorganizowany w naszej gminie po raz drugi przez Fundację Zagrajmy razem, Gminę Śliwice i GOK Śliwice. Do rywalizacji stanęło 62 zawodników z 10 szkół.

Pierwsze miejsce wśród dziewcząt zajęła Kasia Kożuch, a Julia Andrearczyk była trzecia.

Wszyscy zawodnicy otrzymali medale oraz nagrody rzeczowe.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj dalej

Dzień dyni

Opublikowano dnia 25-10-2023 13:25

Dzieci z oddziału przedszkolnego nie czekają do soboty:). Już dziś wykonali przepiękne dynie z papieru. Pracowali jak mróweczki, by salę przyozdobiły cudowne wytwory ich rąk.

A Wy? Przyznajcie się, potraficie ciąć papier na równe paski? ;)

Czytaj dalej

,,Witajcie z naszej bajce..."

Opublikowano dnia 25-10-2023 13:15

Całkiem zabawnie móc wcielić się w ciekawą osobowość, a taką niewątpliwie miał Pan Ambroży Kleks i jego kompani.

Klasa IV czyta lekturę w pocie czoła, podczas, gdy III bawi się, przebiera i śpiewa.

Czytaj dalej

Światełko pamięci płonie

Opublikowano dnia 23-10-2023 17:10

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci - W. Szymborska

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętch, członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz szkolnego koła wolontariatu, pod opieką pań Joanny Gleńskiej i Kariny Szramki, wyruszyli dziś na cmentarz choleryczny. To finał prowadzonej w szkole akcji ,,Światełko Pamięci". Cmentarz został dokładnie posprzątany, złożono również kwiaty i znicze.

Pozostałe znicze, tak licznie przyniesione przez uczniów, rozświetlą swym blaskiem miejsca pamięci w naszej okolicy oraz zapomniane i zaniedbane groby na cmentarzu śliwickim....

Czytaj dalej

,,Wszyscy święci balują w"... GOK-u

Opublikowano dnia 22-10-2023 15:20

Nasza Święta Dymfna😍 - Alicja Kozłowska, uczennica klasy I, zdobyła I miejsce na Balu Świętych, zainicjowanym przez księdza prałata Andrzeja Kossa i organizowanym we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Śliwicach😄.

Zadaniem Ali było, nie tylko przebrać się za świętą i przybrać jej atrybuty, ale jeszcze powiedzieć o niej kilka słów. Alicja wgniotła w krzesła, nie tylko jury😳. Żałujcie, że Was nie było, a wiem, że nie było😜.

Święta Dymfna nie jest znana w Polsce, należy się Wam zatem kilka słów o niej. Była córką pogańskiego króla Irlandii, nawróciła się i w tajemnicy przyjęła chrzest. Jej o...

Czytaj dalej

,,Światełko pamięci"

Opublikowano dnia 19-10-2023 18:00

Szkolne Koło Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski z opiekunkami zapraszają!

Czytaj dalej

Nie taki scary, nie taki dark...;)

Opublikowano dnia 19-10-2023 15:00

Będziemy HiperTurboCyberbezpieczni 😁.

Dziś na szkolnym holu powstała dedykowana dla klas IV-VIII ścianka z alfabetem cyberprzestrzeni. Każda cegiełka wyjaśnia definicje cyfrowych zagrożeń występujących w internecie. Uczniowie, rodzice i nauczyciele otrzymają w wiadomości przesłanej przez e-dziennik poradnik ,,ABC cyberbezpieczeństwa".

Życzymy miłej lektury, niech to będzie jak mówią autorzy ,,Wasze koło ratunkowe" i prowadzi skutecznie w otchłani internetu. To wasza zapora, wasze firewall 🥳.

Czy zapomnieliśmy o młodszych uczniach? Oczywiście, że nie!! Od poniedziałku będzie się działo😄. Nie b...

Czytaj dalej

Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka

Opublikowano dnia 18-10-2023 13:05

10 października obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało: Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka.. W związku ze wspomnianym dniem odbyło się w naszej szkole spotkanie młodzieży klas V - VIII z lekarzem- panią Katarzyną Chabowską, na którym poruszono temat depresji i uzależnień również wśród młodzieży.

Dziękujemy pani prowadzącej za przybycie oraz trud włożony w przygotowanie spotkania.

Czytaj dalej

Zbiórka elektrośmieci

Opublikowano dnia 18-10-2023 07:15

Tradycyjne, raz w roku włączamy się ochoczo do akcji ,,Wszystkie dzieci zbierają elektrosmieci". Czekamy na wszelaki sprzęt od 18 do 23 października :). Jest to wspaniała okazja do uprzątnięcia garaży i piwnic, a także zdobycia punktów dodatnich i wsparcia szkoły, ponieważ każda tona to pieniązki dla NAS!

Trzymamy kciuki za powodzenie akcji :).

Czytaj dalej

Dzień Edukacji Narodowej - 250. rocznica powstania KEN

Opublikowano dnia 13-10-2023 11:00

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października, w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Powstała ona w 1773 roku, czyli dokładnie 250 lat temu a jej celem było reformowanie szkolnictwa w Polsce. Jest to święto nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły ale także Wasze drodzy uczniowie, bo szkoła jest właśnie dla Was. Współtworzymy ją i w niej współistniejemy. Ale to dzięki jej pracownikom możemy zdobywać wiedzę, doświadczenie, możemy się uczyć, rozwijać, tworzyć a wszystko to w miłej, przyjaznej, wręcz rodzinnej i bezpiecznej atmosferze.

No i jak za to dziękować? Uczniowie ...

Czytaj dalej