XX Piknik Rodzinny

Opublikowano dnia 18-06-2023 21:10

,,Cztery wielkie żywioły świata.

Każdy jest nam potrzebny, by żyć.

Woda, ogień, ziemia, powietrze.

Jednak groźne potrafią też być!”

Cztery żywioły – taki był temat XX jubileuszowego Pikniku Rodzinnego w naszej szkole. W części artystycznej każdy z żywiołów został przedstawiony w tańcu, piosence lub inscenizacji. Dzieci wspaniale prezentowały przy tym swoje talenty a dorośli poczucie humoru.

Czas umilała nam także Orkiestra Dęta. Ochotnicza Straż Pożarna z Lińska pokazała nam, jak sprawnie gasi pożar i przeprowadziła konkursy sprawnościowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Każdy ...

Czytaj dalej

Nauka nie poszła w las...

Opublikowano dnia 15-06-2023 15:05

15 czerwca uczniowie z klas IV i V, wraz z paniami: Celiną Schiller i Dagmarą Wasielewską, udali się wycieczkę do Leśniczówki Lisiny. Pan leśniczy Marian Szymański opowiedział mam na czym polega praca leśniczego, o sadzeniu lasu, obserwacji jego stanu i ochronie przed szkodnikami. Następne zabrał nas na spacer po lesie. Pan leśniczy mówił o warstwach lasu, drzewach, krzewach i roślinności napotkanej podczas wycieczki. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o gospodarce leśnej i o ogromnym znaczeniu lasu w życiu człowieka. Na koniec naszego pobytu w leśniczówce było ognisko, gdzie każd...

Czytaj dalej

To już jest koniec...

Opublikowano dnia 15-06-2023 14:00

15 czerwca 2023 r. klasa VIII odbyła wycieczkę rowerową do Łobody. Uczniowie klasy VIII niebawem kończą naukę w szkole podstawowej, stąd dzisiejszy wyjazd był ostatnią okazją spędzenia wspólnego czasu w okolicznościach pozaszkolnych. Szkoda, że z powodów zdrowotnych nie wszyscy mogli w tym spotkaniu uczestniczyć. Piękne okoliczności przyrody nad jeziorem w Łobodzie stanowiły tło spotkania, w czasie którego uczniowie rozpalili ognisko i smażyli kiełbaski. Ładna, słoneczna pogoda współtworzyła miłą atmosferę spotkania.

Czytaj dalej

Spacer po Borach Tucholskich

Opublikowano dnia 13-06-2023 21:00

13 czerwca odbyło się podsumowanie innowacji regionalnych „W KRAINIE BOROWIAKÓW” i „BOROWIACKIE GZUBY”. W przedsięwzięciu udział wzięły klasy II i IV realizujące w bieżącym roku zadania ujęte w innowacjach prowadzonych przez panie Celinę Schiller i Annę Karnowską.

Na uczniów czekał spacer „szlakiem boiskowym” po borowiackich wsiach. Dzieci wędrowały do Linówka, Cekcyna, Okonin, Lińska, Tlenia, Byłyczka, Lisin i Jabłonki. Po miejscowościach oprowadzane były przez panią Annę Karnowską ubraną w odświętny borowiacki strój. W każdej miejscowości dowiadywały się czegoś nowego i wykonywały inne...

Czytaj dalej

Szachy - Lniano

Opublikowano dnia 13-06-2023 16:00

13 czerwca 2023 r. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w turnieju szachowym. Tym razem rozegrany został w Lnianie.

Uczniowie rozegrali 7 rund, po 10 minut, a w rywalizacji wzięło udział 81 zawodników.

W kategorii dziewcząt do lat 15:

I miejsce zajęła Katarzyna Kożuch

III miejsce Anna Grugel

IV miejsce Monika Erward

VI miejsce Julia Andrearczyk

W kategorii dziewcząt do lat 11:

I miejsce zajęła Joanna Kożuch.

Szkołę reprezentowali również Kornelia i Klara Blas, Nikolas Piekarski oraz zeszłoroczny absolwent naszej szkoły Kacper Piekarski.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życz...

Czytaj dalej

Zaproszenie na XX Piknik Rodzinny

Opublikowano dnia 13-06-2023 08:20

Serdecznie zapraszamy :)

Czytaj dalej

Jak nie czytam...

Opublikowano dnia 07-06-2023 14:05

:)

Czytaj dalej

Mistrzostwa Gminy Śliwice w szachach

Opublikowano dnia 06-06-2023 17:32

6 czerwca 2023r. czternaścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Mistrzostwach Gminy Śliwice w szachach.

Turniej rozegrany został w Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach. Zawodnicy uczestniczący w turnieju przyjechali z terenu naszej gminy oraz z Lniana, Zielonki, Świecia.

Uczniowie rozegrali 7 rund. Po ponad 3 godzinach zmagań szachowych wyłoniono zwycięzców.

W kategorii do lat 15 dziewcząt:

I miejsce Katarzyna Kożuch

II miejsce Julia Andrearczyk

III miejsce Anna Grugel

IV miejsce Monika Erward

W kategorii do lat 11 dziewcząt:

I miejsce Joanna Kożuch

III miejsce Aleksandra Czapiewska

I...

Czytaj dalej

Muzeum Borów Tucholskich

Opublikowano dnia 05-06-2023 15:10

Dnia 5 czerwca 2023r. klasy II i IV wraz z paniami Celiną Schiller i Anną Karnowską, udały się na wycieczkę do Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi.

Pan Jarosław Iwicki, pracownik muzeum, opowiedział nam o średniowiecznej Tucholi w czasach krzyżackich. Zobaczyliśmy jak wyglądała borowiacka kuchnia i izba. Podziwialiśmy piękne stroje oraz serwety i obrusy z haftem borowiackim, a także naczynia i narzędzia używane przez naszych przodków. Dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej – pranie na tarach. Zajęcia te oraz wystawy muzealne wszystkim się bardzo podobały i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

W...

Czytaj dalej

Sukienka dla Maryi...

Opublikowano dnia 02-06-2023 21:00

2.czerwca 2023 roku nagrodzono w naszej szkole uczniów, którzy wykonali najpiękniejsze prace konkursowe z religii pt: Sukienka dla Maryi. Konkurs był adresowany do wszystkich uczniów naszej szkoły i polegał na wykonaniu sukienki dla Maryi ze skarbów Ziemi.

Osoby nagrodzone to: klasy 1-3:

  1. Natalia Talaśka

wyróżnienie: Dominik Babiński kl.1 Marcelina Babińska kl. 2 Artur Grugel kl.3

klasy 4-8:

  1. Joanna Kożuch kl.4
  2. Magdalena Różycka kl. 5
  3. Tymoteusz Marcinek kl. 6

wyróżnienie: Anna Grugel i Aurelia Procek

Czytaj dalej