Pomoc dla dzieci z Ukrainy

Opublikowano dnia 26-04-2022 20:00

Uczniowie klasy drugiej z wychowawcą panią Renatą Treider zorganizowali zbiórkę plecaków i przyborów szkolnych dla dzieci z Ukrainy. Dzieciom udało się zebrać sporą ilość potrzebnych przyborów. Odbyło się to dzięki wsparciu ze strony rodziców, wychowawcy i innych osób ze społeczności szkolnej. Wszystkie dary zostały przekazane przez wychowawcę do Gminnej Biblioteki w Śliwicach,

Czytaj dalej

Światowy Dzień Ziemi - "Zainwestuj w naszą planetę"

Opublikowano dnia 25-04-2022 21:30

Światowy Dzień Ziemi obchodzimy jak co roku 22 kwietnia. Dzień Ziemi to idealny czas na refleksję nad aktualnym stanem naszej planety. Tego dnia możemy zaplanować sobie w jaki sposób przez kolejne dni roku będziemy dbać o Ziemię. Z okazji jej urodzin uczniowie klasy IV przygotowali występ artystyczny, w którym również słyszeliśmy apel Ziemi i drzewa o to, abyśmy nie zapominali o dobrych manierach. Zainwestujmy w naszą

Czytaj dalej

Wycieczka uczniów klasy ósmej do ZSLiA i ZSLiT

Opublikowano dnia 25-04-2022 21:15

Dnia 20 kwietnia 2022 roku chętni uczniowie klasy ósmej pod opieką pedagoga szkolnego Agnieszki Masalon wybrali się do dwóch tucholskich szkół ponadpodstawowych: Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych oraz Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych. Podczas pobytu w tych placówkach ósmoklasiści zapoznali się z ich ofertą edukacyjną oraz zostali poinformowani o tym, na jakich

Czytaj dalej

Wielkanocne życzenia

Opublikowano dnia 14-04-2022 08:00

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim spokoju, wypoczynku w gronie najbliższych oraz optymizmu na przyszłość.

Czytaj dalej

Tradycje wielkanocne

Opublikowano dnia 14-04-2022 07:30

Warto wraz z dziećmi obserwować przemiany, poznawać tradycje i zwyczaje, a rozmawiając o ich znaczeniu zwrócić uwagę na naturalny rytm życia, któremu wszyscy podlegamy, i który odzwierciedla i podkreśla niektóre z naszych zwyczajów i tradycji. Klasa III wraz z wychowawcą panią Gabrielą Kozłowską oraz nauczycielem wspomagającym panią Dagmarą Wasielewską celebrowała tradycje wielkanocne. Już czuć zbliżające się święta:-)

Czytaj dalej

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

Opublikowano dnia 14-04-2022 07:00

Już od tygodnia trwają przygotowania do zbliżających sie świąt. Uczniowie wykonywali ciekawe prace plastyczne. Pojawiły się piękne pisanki, kurczątka. Ponadto klasy I - III wspólnie wykonały piękną pisankę, która została zawieszona na szkolnym holu. W naszej szkole czujemy już nadchodzące święta:-)

Czytaj dalej

Ogród na parapecie

Opublikowano dnia 14-04-2022 06:00

Uczniowie klas młodszych przygotowali w swoich klasach ogródki na parapecie. Została wysiana rzeżucha oraz owies. Każdego dnia prowadzone były obserwacje prawidłowego wzrostu roślin. Przy okazji zostały utrwalone podstawowe informacje na temat tego, co jest niezbędne do prawidłowego wzrostu roślin. Jedna z klas wykonała również doświadczenie z wysianą rzeżuchą, która została umieszczona w ciemnej szafie. Na koniec doświadczenia wysunął sie piękny wniosek, że brak wody, słońca

Czytaj dalej

Szkolny konkurs historyczny

Opublikowano dnia 08-04-2022 08:00

W dniach 28 -31 marca uczniowie klas 4 - 8 wzięli udział w szkolnym konkursie historycznym: Polska w X-XVIII wieku. Uczniowie z klasy 4 odpowiadali na 20 pytań zamkniętych , a zakres wiedzy dotyczył materiału nauczania w tej klasie. Test konkursowy dla klas 5-8 zawierał 35 pytań. Laureaci z klasy IV:

Czytaj dalej

Szkolny konkurs wielkopostny

Opublikowano dnia 06-04-2022 22:00

W dniach od 21- 25 marca 2022 roku uczniowie klas 1-8 uczestniczyli w ramach katechezy w szkolnym konkursie wielkopostnym. Każdy uczeń miał za zadanie wykonanie z plasteliny wybranej przez siebie stacji Drogi Krzyżowej. Najpiękniejsze prace stworzyli:

  • w kategorii klasy 1-4:
  1. miejsce: Joanna Kożuch z klasy III
Czytaj dalej

Wyjazd klasy II do zegarmistrza i fryzjera

Opublikowano dnia 04-04-2022 20:00

Dnia 30 marca 2022 roku uczniowie klasy II z wychowawcą w ramach zajęć z doradztwa zawodowego wybrali się do Czerska. Tam odwiedzili zakład zegarmistrzowski i salon fryzjerski. Właściciele ciekawie opowiedzieli dzieciom o swojej pracy. Dzięki tej wizycie poznali pracę fryzjera i zegarmistrza.

Czytaj dalej