Lekcja ostatnia :)

Opublikowano dnia 23-06-2023 09:30

Ostatni dzwonek i ostatnia lekcja 😮😁.

Deszcz przegonił nas na szkolny hol i było naprawdę gorąco🧐.

Klasa IV wraz z Panią Dagmarą Wasielewską zadbała o oprawę artystyczną tego wydarzenia. Było bardzo pouczająco i wesoło.

Pani Dyrektor wręczyła młodszym uczniom nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, a w starszym klasom świadectwa z biało- czerwonym paskiem.

Rodzice doczekali się listów gratulacyjnych😉.

Doceniono również wzorową frekwencję oraz wręczono statuetki: Absolwentki Roku - Paulinie Zielińskiej i Uczennicy Roku - Joannie Kożuch.

Po części oficjalnej wychowawcy udali się do klas, by roz...

Czytaj dalej

Wioska Chlebowa

Opublikowano dnia 21-06-2023 15:10

21 czerwca uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału ,,0" wybrali się na wycieczkę kończącą naukę w roku szkolnym 2022/2023.

Celem wyjazdu była Wioska Chlebowa znajdująca się w Janiej Górze - gmina Świekatowo.

Wioski tematyczne przeżywają aktualnie swój renesans.

Czytaj dalej

Wyjazd na kręgielnie

Opublikowano dnia 20-06-2023 15:15

20 czerwca uczniowie z klas IV i V, wraz z paniami Celiną Schiller i Dagmarą Wasielewską pojechali do kręgielni znajdującej się w Okoninach Nadjeziornych. Dzieci bardzo miło spędziły czas. Okazało się, że dla niektórych było to pierwsze spotkanie z grą w kręgle. Krótki wyjazd, a wiele radości i wspomnień.

Czytaj dalej

Przy-stań Pelplin

Opublikowano dnia 20-06-2023 14:20

17 czerwca 2023 roku 4 uczennice naszej szkoły: Monika Erward, Julia Andrearczyk, Magdalena Różycka oraz Paulina Zielińska brały udział w XI edycji Przystani w Pelplinie. Tam uczestniczyły w warsztatach dla duszy. Po smacznym obiedzie na łonie natury organizatorzy zaplanowali duchową ucztę- Mszę Swiętą pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego- Ryszarda Kasyny. Po niej odbył się koncert zespołu ewangelizacyjnego Na cały głos. Tańcom, śpiewom i radości nie było końca. Pełne wdzięczności, pokoju i chęci wyjazdu za rok dziewczęta wraz z opiekunem- panią Joanną Gleńską powróciły do domu.

20 czerwca...

Czytaj dalej

Szachy Drzycim

Opublikowano dnia 19-06-2023 19:05

19 czerwca 8 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Mistrzostwach Gminy Drzycim w szachach.

I miejsce w kategorii wiekowej do lat 11 dziewcząt zajęła Joanna Kożuch.

W kategorii do lat 15 dziewcząt:

II miejsce Katarzyna Kożuch,

III miejsce Anna Grugel.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj dalej

XX Piknik Rodzinny

Opublikowano dnia 18-06-2023 21:10

,,Cztery wielkie żywioły świata.

Każdy jest nam potrzebny, by żyć.

Woda, ogień, ziemia, powietrze.

Jednak groźne potrafią też być!”

Cztery żywioły – taki był temat XX jubileuszowego Pikniku Rodzinnego w naszej szkole. W części artystycznej każdy z żywiołów został przedstawiony w tańcu, piosence lub inscenizacji. Dzieci wspaniale prezentowały przy tym swoje talenty a dorośli poczucie humoru.

Czas umilała nam także Orkiestra Dęta. Ochotnicza Straż Pożarna z Lińska pokazała nam, jak sprawnie gasi pożar i przeprowadziła konkursy sprawnościowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Każdy ...

Czytaj dalej

Nauka nie poszła w las...

Opublikowano dnia 15-06-2023 15:05

15 czerwca uczniowie z klas IV i V, wraz z paniami: Celiną Schiller i Dagmarą Wasielewską, udali się wycieczkę do Leśniczówki Lisiny. Pan leśniczy Marian Szymański opowiedział mam na czym polega praca leśniczego, o sadzeniu lasu, obserwacji jego stanu i ochronie przed szkodnikami. Następne zabrał nas na spacer po lesie. Pan leśniczy mówił o warstwach lasu, drzewach, krzewach i roślinności napotkanej podczas wycieczki. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o gospodarce leśnej i o ogromnym znaczeniu lasu w życiu człowieka. Na koniec naszego pobytu w leśniczówce było ognisko, gdzie każd...

Czytaj dalej

To już jest koniec...

Opublikowano dnia 15-06-2023 14:00

15 czerwca 2023 r. klasa VIII odbyła wycieczkę rowerową do Łobody. Uczniowie klasy VIII niebawem kończą naukę w szkole podstawowej, stąd dzisiejszy wyjazd był ostatnią okazją spędzenia wspólnego czasu w okolicznościach pozaszkolnych. Szkoda, że z powodów zdrowotnych nie wszyscy mogli w tym spotkaniu uczestniczyć. Piękne okoliczności przyrody nad jeziorem w Łobodzie stanowiły tło spotkania, w czasie którego uczniowie rozpalili ognisko i smażyli kiełbaski. Ładna, słoneczna pogoda współtworzyła miłą atmosferę spotkania.

Czytaj dalej

Spacer po Borach Tucholskich

Opublikowano dnia 13-06-2023 21:00

13 czerwca odbyło się podsumowanie innowacji regionalnych „W KRAINIE BOROWIAKÓW” i „BOROWIACKIE GZUBY”. W przedsięwzięciu udział wzięły klasy II i IV realizujące w bieżącym roku zadania ujęte w innowacjach prowadzonych przez panie Celinę Schiller i Annę Karnowską.

Na uczniów czekał spacer „szlakiem boiskowym” po borowiackich wsiach. Dzieci wędrowały do Linówka, Cekcyna, Okonin, Lińska, Tlenia, Byłyczka, Lisin i Jabłonki. Po miejscowościach oprowadzane były przez panią Annę Karnowską ubraną w odświętny borowiacki strój. W każdej miejscowości dowiadywały się czegoś nowego i wykonywały inne...

Czytaj dalej

Szachy - Lniano

Opublikowano dnia 13-06-2023 16:00

13 czerwca 2023 r. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w turnieju szachowym. Tym razem rozegrany został w Lnianie.

Uczniowie rozegrali 7 rund, po 10 minut, a w rywalizacji wzięło udział 81 zawodników.

W kategorii dziewcząt do lat 15:

I miejsce zajęła Katarzyna Kożuch

III miejsce Anna Grugel

IV miejsce Monika Erward

VI miejsce Julia Andrearczyk

W kategorii dziewcząt do lat 11:

I miejsce zajęła Joanna Kożuch.

Szkołę reprezentowali również Kornelia i Klara Blas, Nikolas Piekarski oraz zeszłoroczny absolwent naszej szkoły Kacper Piekarski.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życz...

Czytaj dalej