VIII Sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego

Opublikowano dnia 19-09-2023 18:00

Uczniowie klasy VII uczestniczyli dzisiaj w VIII sesji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego.

Spotkanie odbyło się w GOK Śliwice i miało na celu zachęcenie młodych osób do aktywnego uczestnictwa w społeczności lokalnej jak i kształtowaniu postaw obywatelskich oraz tożsamości regionalnej. Podczas dzisiejszego spotkania członkowie Młodzieżowego Sejmiku apelowali o zwiększenie liczby pociągów, które miałyby przeciwdziałać wykluczeniu komunikacyjnemu w powiecie Tucholskim.

Czytaj dalej

Wybory do SU

Opublikowano dnia 18-09-2023 15:00

15 września 2023 roku uczniowie naszej szkoły wybierali Radę Samorządu Uczniowskiego.

Spośród 10 kandydatów z klas 5-8 najwięcej głosów otrzymali:

Katarzyna Kożuch- przewodnicząca,

Nikolas Piekarski- zastępca przewodniczącej

oraz Monika Erward- sekretarz.

Opiekunką SU jest nadal pani Joanna Gleńska.

Gratulacje!

Czytaj dalej

Narodowe Czytanie ,,Nad Niemnem"

Opublikowano dnia 15-09-2023 17:45

Najstarsi uczniowie wybrali się dziś do Gminnego Ośrodka Kultury w Śliwicach, aby wziąć udział w Narodowym Czytaniu ,,Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej, objętym honorowym patronatem pary prezydenckiej.

Szkołę reprezentowali godnie: Magdalena Różycka, Julia Andrearczyk, Anna Grugel, Monika Erward, Norbert Łukaszewski, Katarzyna Kożuch, Tymoteusz Marcinek, Patrycja Warczak i Bartosz Gaca.

Dziekujemy pani Annie Klinger - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej za zaproszenie.

Czytaj dalej

„Sprzątanie świata łączy ludzi”

Opublikowano dnia 15-09-2023 12:00

W dniach 15 – 17 września 2023 r. przypada 30. finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Dziś nasi uczniowie zostali zielonymi wolontariuszami. Chcemy być lepsi dla Naszej planety🌏🌍🌎.

Czytaj dalej

I kropka...

Opublikowano dnia 15-09-2023 09:00

15 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i odkrywania ukrytych talentów. Uczniowie klas I-III na zajęciach z wychowawcami obejrzeli krótkometrażowy film Kropka Bohaterką filmu jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Opowiastka zawarta w The Dot stała się inspiracją dla wielu nauczycieli. Następnie uczniowie przystąpili do wykonywania własnych kropek (kropki ozdabiali według własnych pomysłów), później kropki zostały powieszone na szkolnej gazetce ,,Drzewie ...

Czytaj dalej

Zabawa Sztuką

Opublikowano dnia 14-09-2023 14:00

Pierwsza grupa kółka technicznego wraz z panią Anią twórczo realizowała pierwsze zadanie związane z realizacją Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Zabawa sztuką. Dzieci po zdobyciu wiedzy na temat konstrukcji Buckminstera Fullera przeszły do tworzenia swoich dzieł. Oto nasze Freblowskie konstrukcje.

Czytaj dalej

Spotkanie z rodzicami

Opublikowano dnia 05-09-2023 14:15

Zapraszamy!

Czytaj dalej

Inauguracja roku szkolnego 2023-2024

Opublikowano dnia 04-09-2023 08:06

,,Wszystko, co dobre szybko się kończy...", my czekamy jednak na lepsze i z dobrym nastawieniem, przy pięknej pogodzie, po wybrzmieniu pierwszego dzwonka rozpoczynamy nowy rok szkolny.

4 września przed mszą swiętą, pani Dyrektor Gabriela Kozłowska wraz z uczniami klasy VIII - Filipem Belt oraz Bartoszem Gaca złożyli kawiaty pod pomnikiem św. Maksymiliana Kolbe. Oddali hołod ofiarom II Wojny Światowej w 84. rocznicę jej wybuchu.

O godzinie 9.00 na szkolnym placu pani Dyrektor powitała wszystich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników. Przekazała wszystkim najwazniejsze sprawy ogranizacyjne...

Czytaj dalej

Rozpoczęcie roku szkolnego

Opublikowano dnia 01-09-2023 13:15

Do zobaczenia :)

Czytaj dalej

Pożegnanie klasy VIII

Opublikowano dnia 23-06-2023 12:15

Przyszła kolej na pożegnanie z murami szkoły. Niektórzy spędzili w niej prawie 10 lat, gdyż zaczynali w oddziale przedszkolnym.

Uroczystość rozpoczęła się od wręczenia Świadectw Ukończenia Szkoły przez Panią Dyrektor. Uczniowie potwierdzili otrzymanie tego ważnego dokumentu własnoręcznym podpisem. Następnie, jak głosi niepisana tradycja szkoły, klasa VII pożegnała swych starszych kolegów humorystycznym programem artystycznym, który przygotowali wraz z wychowawczynią, panią Patrycją Dąbrowską.

Kolejnym etapem imprezy była krótka akademia przygotowana przez samych absolwentów. Paweł Konwalski st...

Czytaj dalej