Pierwsza Komunia Święta

Opublikowano dnia 28-05-2023 21:09

28 maja uczniowie klasy III po raz pierwszy przyjęli Jezusa do swoich serc. To wyjątkowe wydarzenie na pewno zagości w ich pamięci do końca życia. Uroczystość była przepiękna i wzruszająca.

Od lewej: Tymoteusz Dąbrowski, Franciszek Kiełczyński, Hubert Andrearczyk, Maksymilian Metza, Wiktor Olter, Helena Żygowska, Alicja Talaśka, Michał Nakielski, Aleksandra Czapiewska i Artur Grugel.

Czytaj dalej

Klasy IV - VIII w Malborku

Opublikowano dnia 26-05-2023 07:53

26 maja pani Celina Schiller zorganizowała wycieczkę do Muzeum Zamkowego w Malborku, w której wzięli udział uczniowie kl. IV-VIII.

Dzieci wraz z opiekunami wycieczki zwiedzały zamek, który stanowi najpotężniejszy ceglany gotycki zespół zamkowy na świecie. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i z paniami przewodniczkami, przez około 3 godz., zwiedzały krzyżacką twierdzę. Panie przewodniczki poprowadziły nas przez dziedziniec, korytarze i komnaty zamku. Widzieliśmy m.in. piękną komnatę Wielkiego Mistrza, obejrzeliśmy wystawę dzieł z bursztynu, oryginalne fragmenty pierwotnego zamku krzyża...

Czytaj dalej

Egzaminy klas ósmych

Opublikowano dnia 22-05-2023 21:10

Drodzy ósmoklasiści - trzymamy za Was kciuki.

Czytaj dalej

Stop suszy...

Opublikowano dnia 19-05-2023 16:05

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w ramach programu ,,Aktywni Błękitni" prowadzi szeroko rozumianą edukację wodną w całym kraju.

Dziś odwiedził nas pan Damian Klich, koordynator programu z okręgu bydgoskiego, który z pasją opowiadał m.in. o suszy i jej konsekwencjach. Klasy od I do VI wzięły udział w prowadzonych przez niego zajęciach. Bardzo dziękujemy za przekazaną wiedzę i mamy nadzieję na wizyty w kolejnych latach.💧💦

Czytaj dalej

45. Spotkania z Piosenką Dziecięcą

Opublikowano dnia 10-05-2023 21:10

10 maja w Tucholskim Ośrodku Kultury odbyły się już 45. Spotkania z Piosenką Dziecięcą.

Wyruszyliśmy z bardzo mocną wokalnie ekipą, by spróbować swych sił przed profesjonalnym jury. Przesłuchania konkursowe to olbrzymie emocje zarówno dla uczestników, jak ich opiekunów.

Szkołę reprezentowali:

Kamila Wilkowska - klasa I

Marcelina Babińska - klasa II

Fabian Witkowski - klasa IV

Katarzyna Kożuch - klasa VI

Ocenie podlegały: warunki głosowe, muzykalność, interpretacja, dykcja, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny. Każdy z uczestników zaprezentował dwie piosenki.

Czekamy na wyniki obrad ...

Czytaj dalej

Tu wszędzie jest moja Ojczyzna...

Opublikowano dnia 28-04-2023 15:15

W obliczu trwającej u naszych sąsiadów wojny słowo ,,Ojczyzna" nabiera większego znaczenia. Na co dzień nie zastanawiamy się czym ona dla nas jest i ile możemy dla niej zrobić. Są jednak takie momenty, które odświeżają pamięć, pozwalają zatrzymać się na moment w wirze życia i nieustannych obowiązków. Taka była dzisiejsza akademia z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja przygotowana przez klasę VII wraz z wychowawczynią panią Patrycją Dąbrowską i młodszymi pomocnikami.

Zaangażowanie uczniów było bardzo duże, młodsi przygotowali się wokalnie i odśpiewali ,,Mazurek Trzeciego Maja" oraz piękną ...

Czytaj dalej

Młodzi Samorządni

Opublikowano dnia 24-04-2023 15:05

W tym tygodniu po raz kolejny odwiedziła nas Pani Izabela Kożuch - Przewodnicząca Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Przeprowadziła spotkanie informacyjne dla klas VI-VIII, w czasie którego uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonują struktury samorządu terytorialnego - gminy, powiatu i województwa. Pani Izabela zachęciła uczniów do aktywności na terenie środowiska szkolnego jak i lokalnego oraz do uczestnictwa w młodzieżowych radach.

Czytaj dalej

Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap gminny

Opublikowano dnia 24-04-2023 14:05

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom (OTWP) w szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych i zasad postępowania na wypadek pożaru. Reprezentacja uczniów naszej szkoły wzięła udział najpierw w eliminacjach szkolnych, a następnie w etapie gminnym turnieju. Turniej rozpoczął z ramienia PSP w Tucholi pan kpt. mgr Grzegorz Polok (przewodniczący) witając wszystkich uczestników w obecności p. wójta Daniela Kożucha. Pozostała część komisji, to: Sekretarz - Katarzyna Daszkiewicz Członek - Zygmunt Andrearczyk....

Czytaj dalej

Mój ulubiony bohater literacki

Opublikowano dnia 23-04-2023 10:50

Z okazji Światowego Dnia Książki biblioteka naszej szkoły wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Śliwicach ogłosiła konkurs plastyczny pt. ,,Mój ulubiony bohater literacki". Oto wyniki:

W kategorii dzieci przedszkolne:

I miejsce - Nicola Gliszczyńska i Alicja Kozłowska

II miejsce - Amelia Wilkowska i Jagoda Bryczkowska

III miejsce - Blanka Podlewska i Kamil Konwalski

Wyróżnienie - Oliwer Różycki i Kamil Wysocki

W kategorii uczniowie klas I - IV:

I miejsce - Oliwia Wiśniewska i Kornelia Lamparska

II miejsce - Emilia Welzant i Emil Węglarski

III miejsce - Amelia Wysocka i Kacper Kloskowski

Wyróżni...

Czytaj dalej

Góry do góry...

Opublikowano dnia 21-04-2023 17:10

Gdy będzie trzeba, to i góry przeniesiemy :).

Kasia Kożuch, Kamila Wilkowska, Marcelina Babińska oraz Fabian Witkowski.

Nasi artyści wyruszyli reprezentować szkołę na spotkaniu dyrektorów powiatu tucholskiego, które odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach.

Stres, trema, wyczekiwanie...

Zadanie było bardzo trudne. Bardzo dziękujemy im za podjęty trud i cudowną promocję szkoły.

Czytaj dalej