„Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka”

Opublikowano dnia 25-11-2022 15:05

W dniu ,,Pluszowego Misia" na pierwszoklasistów czekała jeszcze jedna wspaniała niespodzianka. Otrzymali bowiem wyprawki czytelnicze pt. „Pierwsze abecadło” – (antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej).

Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka” ma charakter ogólnopolski i jest w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, tym samym jest bezpłatny zar...

Czytaj dalej

Dzień Pluszowego Misia - 25 listopada

Opublikowano dnia 25-11-2022 12:00

Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny ,,MÓJ PRZYJACIEL MIŚ". Wzięło w nim udział 25 uczniów.

Jury wyłoniło zwycięzców konkursu w trzech kategoriach wiekowych.

Oddział przedszkolny:

I MIEJSCE - Alicja Kozłowska i Tobiasz Marcinek

II MIEJSCE - Kornelia Hoppe i Nikodem Grzonka

III MIEJSCE - Amelia Wilkowska i Nikola Pozorska

Klasy I - II

I MIEJSCE - Nikola Grzonka i Dominik Babiński

II MIEJSCE - Kamila Wilkowska i Amelia Wysocka

III MIEJSCE - Kacper Welzant i Zofia Strowicka

Klasy III - V

I MIEJSCE -Emilia Welzant

II MIEJSCE - Artur Grugel

III MIEJ...

Czytaj dalej

Mikołajkowa Loteria

Opublikowano dnia 23-11-2022 20:05

Pani Ania serdecznie zaprasza do udziału w ,,Mikołajkowej Loterii".

Każdy los wygrywa, a dochód zostanie przekazany Fundacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie na zakup sprzętu medycznego i prezentów dla dzieci ze szpitala.

Zapraszamy wszystkich uczniów do zabawy. Loteria trwa do 2 grudnia.

DzieciDzieciom.eu

Czytaj dalej

Szachy - Aktywna Wieś

Opublikowano dnia 23-11-2022 16:10

Dnia 23 listopada 2022r. w GOK w Śliwicach odbył się turniej szachowy- Szachy- aktywna wieś.

W turnieju tym wzięło udział dziewięcioro naszych uczniów:

Andrearczyk Jakub, Andrearczyk Julia, Belt Filip, Blas Kornelia, Erward Monika, Gaca Bartosz, Grugel Anna, Kożuch Joanna, Kożuch Katarzyna.

Joanna Kożuch zajęła drugie miejsce w kategorii dziewcząt do lat 11 oraz Katarzyna Kożuch zajęła drugie miejsce w kategorii dziewcząt do lat 15.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, statuetki oraz nagrody rzeczowe. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj dalej

Dzień Tolerancji

Opublikowano dnia 16-11-2022 16:00

16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji.

Jest to święto ustanowione przez UNESCO w 1995 roku mające na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie.

W myśl Każdy inny - wszyscy równi na korytarzu naszej szkoły pojawił się kącik książek bez barier. Podczas przerw każdy mógł poczytać książkę dotyczącą niepełnosprawności. W obchody dnia tolerancji aktywnie włączył się wolontariat szkolny, wolontariusze podczas godzin wychowawczych czytali uczniom wybraną przez siebie książkę z kącika. Na głównym holu pojawiła się r...

Czytaj dalej

,,Pod biało - czerwoną"

Opublikowano dnia 10-11-2022 19:32

,,Niech biało – czerwona dumnie, przez cały rok powiewa w sercach naszych małych Ojczyzn…”

Człowiek to istota społeczna – słowa, które znamy i powtarzamy stają się prawdą, gdy mamy okazję do współdziałania.

Dziś cała szkolna społeczność, czyli pani dyrektor, nauczyciele, uczniowie i rodzice wraz z mieszkańcami sołectwa Lińsk, sołtysem, Kołem Gospodyń Wiejskich, Ochotniczą Strażą Pożarną i oczywiście przedstawicielami Urzędu Gminy Śliwice udowodnili, że współpraca jest ważna i dzięki niej można budować dobre relacje, a przy okazji brać udział w niecodziennych przedsięwzięciach.

Upamiętniając o...

Czytaj dalej

Dzień Postaci z Bajek

Opublikowano dnia 08-11-2022 10:30

Baśnie i bajki od dawna nazywano literaturą pocieszania, ponieważ dzięki nim można poradzić sobie z nieprzyjemnymi emocjami i poprawić nastrój. To wspaniała kraina fantazji a podróże do niej, rozwijają wyobraźnię.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wybrali się w taką podróż z okazji ŚWIATOWEGO DNIA POSTACI Z BAJEK. Dzień ten przypada 5 listopada w rocznicę urodzin Walta Disneya. Każdy miał możliwość wcielenia się w ulubioną postać z bajki. Najmłodsi uczniowie obejrzeli przedstawienie kukiełkowe ,,Czerwony Kapturek" - przygotowane przez panie z biblioteki szkolnej.
Na holu pojawiły się kolo...

Czytaj dalej

Ogólnopolski Konkurs ,,Rodzina. Mając siebie - mamy tak wiele"

Opublikowano dnia 08-11-2022 07:30

„Rodzina nie jest tylko czymś ważnym. Ona jest wszystkim.” Michael J. Fox

W czerwcu ubiegłego roku szkolnego nasza uczennica Magdalena Różycka (obecnie klasa V) wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Poświęconym Rodzinie „Rodzina. Mając siebie – mamy tak wiele”. Organizatorem konkursu był Ośrodek Rozwoju Edukacji z siedzibą w Warszawie, a Patronat Honorowy objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki. Komisja konkursowa sprawdziła 1358 prac, które oceniane były w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV-VI, klasy VII-VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych. Magda napisała bardzo piękną, wzruszającą i ...

Czytaj dalej

Św. Hubert patronem Gminy Śliwice

Opublikowano dnia 07-11-2022 09:08

,,Święty Hubercie patronie nasz..."

Decyzją Papieża Franciszka patronem Gminy Śliwice został Święty Hubert.

Uroczystości rozpoczęto w kościele parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Śliwicach. Mszy Świętej przewodniczył ksiądz biskup Ryszard Kasyna, a wszystkiemu towarzyszyła oprawa muzyczna Reprezentacyjnej Orkiestry Lasów Państwowych, która działa przy Technikum Leśnym w Tucholi.

Przepiękne sztandary kół łowieckich, szkół i straży pożarnych, mundury, delegacje, wozy bojowe, konie i bryczki... Po mszy nastapił efektowny przemarsz przez Śliwice do Gminnego Ośrodka Kultury.

Podczas...

Czytaj dalej

,,Antymina" - Artystyczny Program Profilaktyki Uzależnień

Opublikowano dnia 04-11-2022 14:07

4 listopada 2022 r. uczniowie klas VI-VIII uczestniczyli w Artystycznym Programie Profilaktyki Uzależnień „Antymina”- nie daj się wysterować na minę.

Młodzież uczestnicząca w spotkaniu miała możliwość dowiedzieć się jakie niebezpieczeństwa wiążą się ze spożywaniem alkoholu, narkotyków oraz innych substancji psychoaktywnych. Ponadto uczniowie uzyskali informacje na temat mechanizmów uzależnień, czynników chroniących oraz wartości jakimi należy się kierować w życiu. Prowadzący z wielką pasją opowiadał, na podstawie własnych doświadczeń, o konsekwencjach używania środków psychoaktywnych oraz ...

Czytaj dalej