Wielkanoc

Opublikowano dnia 02-04-2021 23:00

Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości, smaczenego jajka, mokrego dyngusa oraz wiosennego optymizmu na ten wyjątkowy czas.

Czytaj dalej

POWITANIE WIOSNY

Opublikowano dnia 22-03-2021 19:09

W tym roku kalendarzowa wiosna zawitała do nas w niedzielę, więc w poniedziałek dzieci z oddziału przedszkolnego pożegnały Marzannę i radośnie powitały wiosnę. W drodze powrotnej do szkoły wiosna ukazała się z tej pieknej strony, bowiem dzieci mogły zaobserwować kwitnące kwiaty w ogródkach . Natomiast słoneczko przez całą drogę ogrzewało noski naszych wychowanków.

Czytaj dalej

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Opublikowano dnia 21-03-2021 19:00

21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Dzień ten został ustanowiony w 2005 roku. Głównym celem akcji jest przede wszystkim zapewnienie ludziom z tego typu niepełnosprawnością należytego miejsca w społeczeństwie. Poprzez realizację tego typu działań wpływamy na wzrost świadomości społeczeństwa i przypominamy o tym, że są między nami ludzie żyjący z wadą genetyczną. Pomysłodawcy tego dnia zachęcają do wyrażania solidarności z osobami niepełnosprawnymi poprze założenie kolorowych skarpetek nie do pary. Skarpetki nie do pary mają przypominać, że żyją między nami osoby, które na co dzień ...

Czytaj dalej

Pierwszy dzień wiosny

Opublikowano dnia 21-03-2021 06:00

Koniec śniegu!

Wio­sna w bie­gu!

Już bo­cia­ny po­wra­ca­ją,

Już skow­ron­ki kon­cert dają.

Tu kro­ku­sy, tam żon­ki­le

Spo­glą­da­ją na świat mile.

Tra­wa zmie­nia swo­ją zie­leń,

Chęt­nie ją po­lu­bi je­leń.

Bu­dzi się przy­ro­da wko­ło,

Bę­dzie pięk­nie i we­so­ło.

Słoń­ce te­raz czę­ściej świe­ci,

Na dwór wzy­wa wszyst­kie dzie­ci.

Czytaj dalej

Konkurs z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

Opublikowano dnia 14-03-2021 12:00

We wtorek 9 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu.

Z tej okazji ogłosiliśmy w naszej szkole konkurs w dwóch kategoriach wiekowych: Klasy 1-3 i 4-8. Uczniowie klas 4 – 8 dodatkowo pisali test sprawdzający ich wiadomości i umiejętności związane z bezpieczeństwem w Internecie.

DBI miał na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Dziękujemy za wykonanie piękn...

Czytaj dalej

Motywacja - warsztaty dla klas I - III

Opublikowano dnia 11-03-2021 18:30

Uczniowie klas I – III wzięli udział w warsztatach on-line z arteterapeutką panią Julią Kulik. Tematem spotkania była motywacja, która odgrywa istotną rolę w uczeniu się, osiąganiu celów. Na samym początku pani Kulik zapytała dzieci czym jest owa motywacja. Uczniowie własnymi słowami próbowali wyjaśnić pojęcie. Następnie w oparciu o samodzielnie wykonany rysunek dzieci wypowiadały się na temat czynników, które między innymi wpływają na ich motywację do pracy. Zgodnie doszły do wniosku, że odpowiednia ilość snu, czas wolny spędzany aktywnie oraz nawadnianie organizmu korzystnie wpływają na ...

Czytaj dalej

VIII edycja ogólnopolskiego konkursu im. M. Dostojewskiego

Opublikowano dnia 11-03-2021 18:00

Karolina Grugel – uczennica klasy VIII wzięła udział w VIII edycji ogólnopolskiego konkursu im. Fiodora M. Dostojewskiego na utwór prozatorski: W poszukiwaniu Boga w człowieku. Organizatorem konkursu było Wydawnictwo św. Macieja Apostoła.
Wydarzenie adresowane było do młodzieży w wieku 12-19 lat. Uczestnicy mieli za zadanie opowiedzieć, w formie literackiej, o swoim osobistym poszukiwaniu Boga, dać świadectwo o własnych wątpliwościach lub odnalezieniu tajemnicy istnienia. Karolina napisała pracę pt. „Geneza łez”, za którą otrzymała wyróżnienie. Należy nadmienić, że jedna praca otrzymała I nagr...

Czytaj dalej

8 marca - Dzień Kobiet

Opublikowano dnia 08-03-2021 06:00

Wszystkim paniom z okazji ich święta składamy naserdeczniejsze życzenia zdrowia, uśmiechu na co dzień i spełnienia wszystkich marzeń.

Czytaj dalej

Konkurs plastyczny dla klas 0 - III - "Zima za moim oknem"

Opublikowano dnia 03-03-2021 16:59

W minionym miesiącu, lutym odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas 0 - III pt. "Zima za moim oknem". Zimowa aura bardzo sprzyjała tworzeniu pięknych prac, do konkursu przystąpiło aż 21 uczniów z klas 0 - III. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wykonanie pracy plastycznej ukazującej uroki zimy. Aby wykonać pracę plastyczną uczniowie musieli zastosować przynajmniej dwie techniki plastyczne. Jury jednogłośnie wyłoniło najładniejsze prace plastyczne w dwóch kategoriach wiekowych (klasy 0-I i klasy II-III). Oto zwycięzcy konkursu- "Zima za moim oknem":

Czytaj dalej

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Opublikowano dnia 02-03-2021 16:01

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych tradycyjnie odbyły się 1 marca. Uczniowie naszej szkoły udali się na miejsce pamięci wydarzeń historycznych, pod pomnik położony na terenie Nadleśnictwa Woziwoda w Leśnictwie Zielony Dół. Na miejscu nasi wychowankowie wraz z panią dyrektor Gabrielą Kozłowską oraz innymi delegacjami złożyli kwiaty, ku pamięci zbrojnym wydarzeniom z dnia 21 lipca 1946r. pomiędzy żołnierzami V Wileńskiej Brygady Armii Krajowej mjr Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” a żołnierzami Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Czytaj dalej