Bogactwo Borów Tucholskich

Opublikowano dnia 09-12-2023 17:05

Uczennica klasy I - Alicja Kozłowska zajęła I miejsce w konkursie plastycznym pt. ,,Bogactwo Borów Tucholskich".

Konkurs ten organizowany był przez Bractwo Świętego Huberta i właśnie dziś, podczas Mikołajek w Gminnym Ośrodeku Kultury w Śliwicach nastąpiło jego rozstrzygnięcie. Gratulujemy Ci Alicjo🥰.

Czytaj dalej

Przedszkolaki w wiosce Mikołaja

Opublikowano dnia 06-12-2023 21:00

Dzieci z oddziału przedszkolnego, wyruszyły dziś na wyprawę do wioski Świętego Mikołaja. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza wycieczka szkolna, nie brakowało zatem emocji. Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji.

Wspólnie z Elfem wykonywaliśmy reniferkową bombkę, czekało nas spotkanie z samym Świętym Mikołajem który pasował odważne przedszkolaki na swoich pomocników.

Po harcach, tańcach i śpiewie z Panią Mikołajową nadszedł czas na słodki poczęstunek(kakao i ciasteczka były przepyszne!). W drodze powrotnej humor nas nie opuszczał, wprowadzeni w świąteczny klimat, umilaliśmy sobi...

Czytaj dalej

Wizyta w fabryce bombek

Opublikowano dnia 06-12-2023 14:15

Daleka zimowa wyprawa już za nami, ale wspomnienia z fabryki bombek pozostaną na wieki. Właśnie dziś w Mikołajki klasy I-V odwiedziły Gniezno i fabrykę bombek Gabi-Glass. Na samym wstępie poznaliśmy sympatyczną panią Czesię, czyli panią dmuchacz wydmuchującą najpiękniejsze bombki z rozgrzanego szkła. Dowiedzieliśmy się o sposobach tworzenia różnych kształtów i barwieniu ozdób. Obserwowaliśmy zdobienie bombek ciekawymi technikami i mogliśmy wykorzystać te sposoby do zdobienia własnych piękności. Po warsztatach oglądaliśmy wystawę ozdób choinkowych i zakupiliśmy co nie co na nasze domowe choinki...

Czytaj dalej

Jak zostać świętym Mikołajem?

Opublikowano dnia 05-12-2023 20:30

Mikołajkowy wyjazd do kina za nami. Klasy VI-VIII z wychowawczyniami panią Agnieszką Dobek i panią Patrycją Dąbrowską udały się do Starogardu na seans filmowy pt. ,,Jak zostać św. Mikołajem 3".

Przyjemny film pozwolił nam odpocząć i troszeczkę wyluzować. Doceniła to szczególnie klasa VIII, której uczniowie zmagają się w tym tygodniu z egzaminami próbnymi. Dziękujemy panu Michałowi Rink za miłą i bezpieczną podróż oraz pomoc. A Cinemacity za świąteczne gadżety.

Czytaj dalej

So This Is Christmas

Opublikowano dnia 04-12-2023 21:30

VII Powiatowy Konkurs Śpiewania Kolęd, Pastorałek oraz Piosenek Świątecznych w Języku Obcym dla uczniów szkół podstawowych powiatu tucholskiego za nami🤩.

Był to nasz debiut. Kasia Kożuch, uczennica klasy VII otrzymała wyróżnienie. Jesteśmy szczęśliwi. Konkurencja nie była mała, a stres wyjątkowo mocno oddziaływał na uczestników. Gratulujemy Kasiu🤩.

Czytaj dalej

Kiermasz tuż, tuż...

Opublikowano dnia 30-11-2023 18:45

Przygotowania do kiermaszu i świąt nabierają tempa.

Dzieci uczęszczające na kółko techniczne przygotowały świąteczne stroiki. Każdy jest piękny i posiada wyjątkową moc. Wiecie jaką? Mnóstwo serca i uśmiechu swoich wykonawców. Pani Ania była dziś dumna ze swoich pracusiów :).

Czytaj dalej

Biała wstążka

Opublikowano dnia 29-11-2023 13:05

Spotkanie z pracownikami Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Osób Doznających Przemocy Domowej w Tucholi - akcja ,,Biała wstążka".

Uczniowie klas IV - VIII dowiedzieli się czym jest przemoc, poznali fakty i mity na jej temat. Dodatkowo dowiedzieli się w jaki sposób przeciwdziałać przemocy i gdzie jej szukać. Akcja ,,Biała wstążka" ma na celu przeciwdziałanie przemocy, w szczególności przemocy w rodzinie.

Dzień 25 listopada rozpoczął kampanię, ponieważ jest to Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet, a dzień 10 grudnia, kończy kampanię. Tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy D...

Czytaj dalej

Teddy Bear

Opublikowano dnia 24-11-2023 16:00

25 listopada jest Światowym Dniem Pluszowego Misia. My obchodziliśmy go w piątek 24 listopada.

Tego dnia uczniowie przybili do szkoły w towarzystwie ukochanych pluszaków, które, nie tylko umilały nam czas, ale także chroniły przed odpytywaniem i niezapowiedzianą kartkówką. W tygodniu, poprzedzającym święto tej wspaniałej, pluszowej zabawki, uczniowie klas 0-IV wykonali, na zajęciach w szkole, prace plastyczne pt. Mój przyjaciel Miś. Wszystkie portrety były piękne i wyjątkowe, dlatego jury postanowiło wyróżnić po 4 osoby z każdej klasy. Zwycięzcy zostali zaproszeni przez Koło Gospodyń Wiejskic...

Czytaj dalej

Przy choince...

Opublikowano dnia 23-11-2023 18:30

,,Spotkanie przy choince" to jedno z największych wydarzeń w kalendarzu szkolnym.

Próby trwają w najlepsze :).

Zapraszamy serdecznie 12 grudnia. Rozpoczynamy o godzinie 16.00.

Czytaj dalej

Kiermasz - tradycyjnie

Opublikowano dnia 23-11-2023 18:15

Serdecznie zapraszamy na tradycyjny kiermasz świąteczny, podczas którego będzie można zakupić przepyszne ciasteczka, pieczone i dekorowane przez uczniów naszej szkoły oraz przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Lińsku.

Do nabycia będą również świąteczne kartki dobroczynne stowarzyszenia ,,Sursum Corda" oraz kalendarze Ochotniczej Straży Pożarnej w Lińsku.

Zapraszamy z całego serca.

Czytaj dalej