,,Poezja pachnąca wiosną"

Opublikowano dnia 10-04-2024 18:00

W środę 10 kwietnia 2024r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w międzyszkolnym konkursie recytatorskim pt. ,,Poezja pachnąca wiosną", zorganizowanym przez panią Julię Gołek i panią Lucynę Janicką, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Śliwicach.

Konkurs był skierowany do uczniów klas 0-III. Zadaniem uczestników było przedstawienie wiersza lub fragmentu prozy z dowolnie wybranej literatury dziecięcej. Nasi reprezentanci spisali się znakomicie.

Oto wyniki:

Klasy O - I miejsce - Nikodem Grzonka

III miejsce - Amelia Wilkowska

Klasy I - I miejsce - Alicja Kozłowska

Klasy II -I miejsce - Nikola Grzon...

Czytaj dalej

XII NOWODWORSKI FESTIWAL NAUKI

Opublikowano dnia 10-04-2024 14:00

Uczniowie klasy ósmej uczestniczyli dziś (10.04.2024 r.) w ,,XII Nowodworskim Festiwalu Nauki". Podzieleni na grupy zwiedzali budynek liceum i wzięli udział w pokazowych lekcjach biologii, fizyki, języka angielskiego oraz wiedzy o społeczeństwie.

Pan dyrektor Waldemar Ptak przywitał gości i przedstawił ofertę edukacyjną i warunki rekrutacji do swojej szkoły .

Miło było gościć w Waszych progach, powspominać, a nawet spotkać kilku absolwentów naszej szkoły.

Czytaj dalej

Camino de Santiago

Opublikowano dnia 09-04-2024 15:00

Szlak św. Jakuba, znany również jako Camino de Santiago, to sieć pielgrzymkowych tras prowadzących do katedry w Santiago de Compostela w Hiszpanii, gdzie znajduje się grób św. Jakuba Apostoła. Ten średniowieczny szlak przyciąga pielgrzymów z całego świata, oferując nie tylko duchową podróż, ale także możliwość odkrycia kulturowych i historycznych skarbów.

Szlak ten ma wiele odnóg, prowadzących przez różne kraje Europy, a każda z nich oferuje unikalne doświadczenia i krajobrazy. Wiedzie także przez Lińsk, na pewno widzieliście znaki drogowe z charakterystyczną naklejką przedstawiającą muszlę. ...

Czytaj dalej

Drzwi otwarte, tradycyjnie w czwartek...

Opublikowano dnia 01-04-2024 19:50

W czwartek 4 kwietnia, odbędą się tradycyjne ,,Drzwi otwarte" dla rodziców.

Zapraszamy na spotkania z wychowawcami oraz konsultacje z pozostałymi nauczycielami i specjalistami.

Czytaj dalej

Świąt pełnych refleksji...

Opublikowano dnia 29-03-2024 10:00

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim członkom naszej społeczności szkolnej niezapomnianych chwil spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół.

Niech te święta przyniosą wam nie tylko radość ze spotkań i wspólnego dzielenia się, ale także czas refleksji nad sensem życia i wartościami, które nas naprawdę łączą.

Niech wiosenne promienie słońca rozświetlają wasze serca, napełniając je ciepłem i nadzieją na lepsze jutro.

Niech świąteczna atmosfera inspiruje was do wytrwałej pracy, rozwoju osobistego i dążenia do spełniania marzeń.

Czytaj dalej

Świąteczne Śniadania Wielkanocne

Opublikowano dnia 27-03-2024 17:35

Świąteczne Śniadania Wielkanocne są ważnym elementem kultury i tradycji w Polsce. Odzwierciedlają one bogactwo kulinarnych zwyczajów oraz wartości rodzinnych i społecznych.

Jajka są nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu. Zazwyczaj malowane, czasem ozdabiane woskiem.

Wielkanocna kiełbasa i szynka są podstawowymi mięsnymi składnikami śniadania. Często przygotowywane w domu lub kupowane od lokalnych rzeźników.

Chleb: jest symbolem życia i obfitości. W wielu regionach Polski tradycyjnie wypieka się chleb wielkanocny.

Ostry chrzan symbolizuje gorzkie cierpienia Chrystusa. Popularnie podawany z...

Czytaj dalej

Na turnieju...

Opublikowano dnia 21-03-2024 13:30

21 marca w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Śliwicach odbyły się gminne eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Nasi uczniowie: Klara i Kornelia Blas, Katarzyna Kożuch, Jakub Andrearczyk oraz Jakub Piotrowski dzielnie walczyli ze sporą konkurencją i stresem.

Konkurs przeprowadzili: Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej ktp. Grzegorz Polok oraz Starszy technik sztabowy ogn. Mateusz Gumiński.

Naszej drużynie nie udało się niestety przejść do finału, jednak samo uczestnictwo w eliminacjach jest dużym wyróżnieniem i kolejnym, ważnym doświadczeniem.

Dziękujemy panu Dariuszowi Kożu...

Czytaj dalej

Skoro wiosna to i bociany...

Opublikowano dnia 21-03-2024 12:30

Kolejną atrakcją dzisiejszego dnia była wizyta edukatorek z Centrum Czynnej Ochrony Przyrody Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Tleniu. Poprowadziły one ciekawe zajęcia dla uczniów na temat bociana białego i czarnego. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy, w których współpracowały i zdobywały nowe wiadomości.

Młodsza grupa czyli klasy „0”-II słuchały bajki dotyczącej ptaków, brały udział w quizie sprawdzającym ich wiedzę i przygotowały piękne bocianie opaski, z którymi na głowie krążyły po szkolnym korytarzu jak bocian wokół swego gniazda.

Grupa starsza- klasy III i IV swoje zmagania zapre...

Czytaj dalej

Znaki wiosny

Opublikowano dnia 21-03-2024 12:00

Deszczyk jest ciepły

Ptaszki ćwierkają

Kwiaty się wychylają...

Dzieci nie zapomniały o przywołaniu wiosny. Mimo tej deszczowej aury uczniowie klasy III pod okiem wychowawcy pani Anny Karnowskiej przygotowali występ pt. „Znaki Wiosny”. Wspominali w nim o wiosennym deszczyku, kolorowych kwiatach, bratkach, żonkilach i krokusach, a także leśnych zwierzętach i ćwierkających wszędzie ptakach. Zaprezentowali wiosenne utwory muzyczne w zaskakujących duetach. Na zakończenie Kacper wygłosił swój pierwszy stand- up rozweselając młodą, szkolną publiczność. Kto wie, może zobaczymy go kiedyś na większej ...

Czytaj dalej

Dmuchajka dobra na wszystko

Opublikowano dnia 21-03-2024 10:55

Właśnie dziś odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na dmuchajkę logopedyczną. Jest ona wspaniałą pomocą, ponieważ dzięki pracy z nią usprawniamy aparat mowy i oddychania.

Mieliśmy przyjemność zobaczyć prezentację 5 dmuchajek, przedstawioną przez samych wykonawców. Wśród nich była kurka, rakieta, pszczółki na łączce, wystrzałowy zwierzak oraz wędrujący pajączek. Wszystkie pomoce są atrakcyjne, oryginalne, a przede wszystkim gotowe do pracy.

I miejsce zajęli: Szymon Jasiński i Dominik Babiński

II miejsce: Marcelina Babińska

III miejsce: Nikola Grzonka.

Po rozstrzygnięciu konkursu przez jury do sz...

Czytaj dalej