8 marca - Dzień Kobiet

Opublikowano dnia 08-03-2021 06:00

Wszystkim paniom z okazji ich święta składamy naserdeczniejsze życzenia zdrowia, uśmiechu na co dzień i spełnienia wszystkich marzeń.

Czytaj dalej

Konkurs plastyczny dla klas 0 - III - "Zima za moim oknem"

Opublikowano dnia 03-03-2021 16:59

W minionym miesiącu, lutym odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas 0 - III pt. "Zima za moim oknem". Zimowa aura bardzo sprzyjała tworzeniu pięknych prac, do konkursu przystąpiło aż 21 uczniów z klas 0 - III. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wykonanie pracy plastycznej ukazującej uroki zimy. Aby wykonać pracę plastyczną uczniowie musieli zastosować przynajmniej dwie techniki plastyczne. Jury jednogłośnie wyłoniło najładniejsze prace plastyczne w dwóch kategoriach wiekowych (klasy 0-I i klasy II-III). Oto zwycięzcy konkursu- "Zima za moim oknem":

Czytaj dalej

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Opublikowano dnia 02-03-2021 16:01

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych tradycyjnie odbyły się 1 marca. Uczniowie naszej szkoły udali się na miejsce pamięci wydarzeń historycznych, pod pomnik położony na terenie Nadleśnictwa Woziwoda w Leśnictwie Zielony Dół. Na miejscu nasi wychowankowie wraz z panią dyrektor Gabrielą Kozłowską oraz innymi delegacjami złożyli kwiaty, ku pamięci zbrojnym wydarzeniom z dnia 21 lipca 1946r. pomiędzy żołnierzami V Wileńskiej Brygady Armii Krajowej mjr Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” a żołnierzami Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Czytaj dalej

Dzień św. Walentego

Opublikowano dnia 14-02-2021 12:00

Dzień św. Walentego to dzień dobry dla każdego. W tym dniu wszyscy to wyzanają, że chcą kochać i kochają.

Czytaj dalej

Tłusty czwartek w karnawałowych rytmach...

Opublikowano dnia 11-02-2021 18:00

Tłusty czwartek, to dzień lubiany przez wszystkich łasuchów. Zarówno tych małych, jak i tych dużych ;-) Uczniowie klas 0 – III celebrowali go również w klimacie karnawałowym. Nie brakowało kolorowych, karnawałowych strojów. Każda klasa w swojej sali uczestniczyła w zabawach ruchowych przy dźwiękach miłej muzyki. Ponadto dzieci grały w grę towarzyską – kalambury, gry planszowe, były tańce na gazecie, rytmiczna zumba oraz taneczne zabawy z balonikiem. Na każdego czekał oczywiście bohater dnia, czyli pączek. Wszyscy z ochotą pozowali do pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał

Czytaj dalej

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek...

Opublikowano dnia 11-02-2021 06:00

Pysznego świętowania!

Czytaj dalej

Tradycje związane z tłustym czawrtkiem

Opublikowano dnia 10-02-2021 20:00

Tłusty czwartek to dzień, w którym Polacy chętnie sięgają po pączki. Rozpoczyna on ostatni tydzień karnawału, który trwa do środy popielcowej. W tym roku pączkami będziemy objadać się 11 lutego. Pączki smażono już w XVII wieku. Niegdyś oprócz smażenia pączków z dniem tym związane były ciekawe tradycje. Polacy wierzyli, że w tłusty czwartek można robić rzeczy, których nie wypadało robić w pozostałe dni roku. Było to święto obchodzone z suto zastawionym stołem. Spożywano nie tylko pączki, ale również chrust, faworki reczuchy, pampuchy. Oprócz tego w tłusty czwartek odbywały się pochody, które uczestnikom miały przynieść szczęście i pomyślność. Podczas takiego pochodu grano głośno muzykę, a pochód prowadziły zwierzęta znane wszystkim z obrzędów kolędniczych: turoń, koza, żuraw, bocian, konik.

Czytaj dalej

Zabawy na śniegu...

Opublikowano dnia 05-02-2021 19:30

Jak co roku zimą, gdy śnieg biały pada, cieszy się dzieciaków wesoła gromada. Będą lepić śnieżne kulki, na saneczkach zjeżdżać z górki. Będą śmiać się i weselić, gdy wokoło wszystko w bieli. Uczniowie naszej szkoły również korzystają z uroków zimy. Było biało, było mroźnie, ale również i radośnie.

Czytaj dalej

Baśnie, bajki i legendy

Opublikowano dnia 05-02-2021 19:00

W tym tygodniu dzieci z klasy "0" poznały moc bajek, baśni i legend. Ponadto dzieci obejrzały bajkę o Smoku Wawelskim, który siał grozę w pałacu pod Krakowem. Słuchając legend dzieci poznały część kultury polskiej. Na koniec tygodnia dzieci postanowiły wykonać własne smoki, które również zieją ogniem, ale mimo wszystko są bardzo przyjazne.

Czytaj dalej

Pasowanie na czytelnika

Opublikowano dnia 27-01-2021 22:00

Dnia 27 stycznia 2021r. odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Spotkanie zostało przygotowane przez panie bibliotekarki. W przygotowaniach pomagali również uczniowie klasy III. Głównym celem spotkania było zachęcenie najmłodszych uczniów naszej szkoły do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania w niej książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Zanim uczniowie klasy I złożyli przysięgę najpierw wysłuchali próśb i myśli książki, w którą wcieliła się uczennica klasy III - Monika Erward. Ponadto pierwszoklasiści odgadywali zagadki opisujące bohaterów bajek i baśni. Zagadki czytali uczniowie klasy III - Julian Jereczk oraz Kacper Talaśka. Następnie pierwszoklasiści złożyli przysięgę, po czym zostali pasowani na prawowitych czytelników biblioteki szkolnej. Każdy nowy czytelnik otrzymał dyplom wraz z odznaką, które będą przypominały ten ważny dla pierwszoklasistów dzień. We wręczaniu pamiatek asystowała uczennica klasy III - Anna Grugel. Po pasowaniu uczniowie mieli czas na wypożyczenie z biblioteki szkolnej pierwszej książki, którą mogli zabrać do domu.

Czytaj dalej