Słodka akcja

Opublikowano dnia 12-10-2023 20:00

,,Piątek 13-tego coś słodkiego" to już nasza tradycja :)

Tym razem wyjątkowo już 12 października nauczyciele oraz pracownicy szkoły przygotowali przepyszne słodkości! Czego tu nie było!!! Babeczki różnego smaku i wielkości, ciasta, ciastka, pączki, muffinki... Członkowie SU oraz szkolnego wolontariatu chętnie włączyli się do akcji. Dzięki zaangażowaniu całej naszej społeczności udało się zebrać 590 zł które przeznaczymy na cele charytatywne.

Czytaj dalej

Światowy Dzień Uśmiechu

Opublikowano dnia 06-10-2023 14:05

Smiley face - znana na całym świecie żółta buźka powstała w 1963 r. To dzięki jej twórcy, którym był Harvey Ball, od 1999 r., w pierwszy piątek października obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu.

6 października po szkolnych korytarzach krążyli ,,łapacze uśmiechów". Zapraszamy do galerii radosnych zdjęć i korzystając z okazji życzymy wszystkim wielu powodów do radości 😁😁😁.

Czytaj dalej

Elegancko zawiązany krawat i but

Opublikowano dnia 03-10-2023 14:06

Z okazji Dnia Chłopaka SU z panią Joanną Gleńską zorganizowali konkurs zręcznościowy na wiązanie sznurowadeł (klasy 1-3) oraz krawata (klasy 4-8) na czas. Mistrzem wiązania sznurowadeł została klasa 3- 12,40 s. Krawat najszybciej zawiązała uczennica klasy VIII - niecałe 9 sekund. Gratulacje!

Mamy nadzieję, że nabyte umiejętności przydadzą się w życiu i za rok w Dniu Chłopaka wszyscy chłopcy przyjdą do szkoły we wzorowo zawiązanych krawatach.

Czytaj dalej

Świętujemy Dzień Ziemniaka

Opublikowano dnia 27-09-2023 14:00

27 września, jak co roku, na początku jesieni obchodzimy Dzień Ziemniaka.

Tym razem to uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią starali się zachęcić wszystkich do wspólnego uczestnictwa w tym dniu. Uczniowie wszystkich klas przygotowali przepiękne gazetki ścienne. Dzień umiliły konkurencje, gry i zabawy.

Klasy 0-III poszukiwały ziemniaków ukrytych na terenie szkoły. Klasy IV-VIII zmierzyły się w trzech konkurencjach: slalomie z ziemniakiem trzymanym na łyżce, wyścigu w workach oraz rzucie do celu. Wielką atrakcją była ziemniaczana fotobudka oraz pyszny poczęstunek, czyli uwielbiane przez dzie...

Czytaj dalej

Ślubowanie pierwszoklasistów

Opublikowano dnia 26-09-2023 15:10

„Ślubujemy być dobrymi uczniami,

Dbać o honor naszej szkoły i klasy.

Będziemy dobrze się uczyć.

Będziemy służyć pomocą słabszym.

Będziemy słuchać nauczycieli.

Swoją postawą i zachowaniem

będziemy sprawiali radość

rodzicom i wychowawcom.

Chcemy wyrosnąć na dobrych ludzi

I wzorowych Polaków.”

Takimi słowami dziewczynki i chłopcy klasy I złożyli ślubowanie.

Uroczystość odbyła się 26 września 2023 r. W tym uroczystym dniu dzieciom towarzyszyła Pani dyrektor Gabriela Kozłowska, wychowawczyni Renata Treider i rodzice. Po krótkim programie artystycznym dzieci zostały pasowane na uczniów Szkoły Po...

Czytaj dalej

Akcja integracja...

Opublikowano dnia 26-09-2023 15:00

Integracyjny wyjazd klas VI-VIII z okazji Dnia Chłopaka (30 września) oraz Dnia Dziewczynki (11 października) na kręgielnię do Okonin Nadjeziornych uważamy za udany.

Bardzo lubimy takie chwile, gdy jesteśmy razem. Warto czasem zmienić otoczenie. Sport, smaczne jedzonko i uśmiech to przepis na dobre relacje.🥳😃

W tym samym tygodniu klasy IV i V również odwiedziły to miejsce, mieli świetną okazję by poznać swoje nowe panie wychowawczynie.

Czytaj dalej

Europejski Dzień Języków Obcych

Opublikowano dnia 26-09-2023 14:00

Znając języki wszędzie czujesz się jak u siebie w domu- Cesar Chavez

Dzisiejszy dzień obfituje w wydarzenia!

Uczniowie naszej szkoły świętowali Europejski Dzień Języków Obcych. Każda z klas z produktów spożywczych ułożyła flagę wylosowanego wcześniej kraju. Zrobiło się kolorowo i smacznie! Na lekcjach języka angielskiego uczniowie klas 0-3 puścili wodze fantazji i zaprojektowali flagi swojego wymyślonego państwa

Czytaj dalej

Tak blisko i tak ciekawie

Opublikowano dnia 20-09-2023 19:15

Rankiem 20 września uczniowie klas I-III razem z paniami: Gabrysią, Renatą i Anią wyruszyli na wycieczkę do Tlenia. Pierwszym punktem była przystań, przy której czekały edukatorki Wdeckiego Parku Krajobrazowego – pani Emilia i pani Monika. Stąd uczniowie, podzieleni na grupy, wypłynęli tramwajem wodnym w rejs po Zalewie Żurskim. Wrażeń było całe mnóstwo. Jedną z atrakcji, która wzbudziła duże zainteresowanie, była wyspa, która nazywa się MADERA. W czasie, gdy jedna z grup zachwycała się widokami na wodzie, druga wykonywała zadania przyrodnicze na lądzie. Oczywiście potem nastąpiła zamiana ról....

Czytaj dalej

W ,,Dniu Przedszkolaka"

Opublikowano dnia 20-09-2023 16:10

"Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 września zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, dlatego my obchodziliśmy go dziś w naszym oddziale przedszkolnym. Na dzieci czekało wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, puszczania baniek, tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim przedszkolakom życzenia, samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby...

Czytaj dalej

Muzeum II Wojny Światowej

Opublikowano dnia 19-09-2023 19:05

Udało się! Nagrodą w konkursie Wojewody Kujawsko - Pomorskiego na najlepsze upamiętnienie w 2022 r. Narodowego Święta Niepodległości była wycieczka do Gdańska.

19 września wybraliśmy się zatem wspólnie z mieszkańcami sołectwa Lińsk do Muzeum II Wojny Światowej.

Już podczas parkowania autokaru wszystkie oczy zwrócone były w kierunku niecodziennej bryły architektonicznej muzeum.

Przemiła pani przewodnik zaopiekowała się nami i oprowadziła po wystawie głównej, należy dodać, że zajmuje ona 5 tys m.kw. (jest jedną z największych powierzchni wystawienniczych w Europie).

Po wyjściu z muzeum udaliśmy...

Czytaj dalej