Dzień Papieski w kościele w Śliwicach

Opublikowano dnia 11-10-2021 17:00

10 października 2021 roku świętowaliśmy w kościele w Śliwicach XXI Dzień Papieski. Obchody uroczystości rozpoczęły się o godzinie 16 uroczystym wniesieniem przez przedszkolaków z Borowiaczka relikwii świętego Jana Pawła II. Podczas spotkania wierni m.in. wysłuchali pieśni związane z życiem Świętego Jana Pawła II oraz błogosławionego Stefana Wyszyńskiego wykonywane przez uczniów z naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy piątej- Lena Babińska oraz Katarzyna Kożuch śpiewając dziękczynną pieśń na zakończenie.

Czytaj dalej

Witajcie pierwszaki!

Opublikowano dnia 05-10-2021 19:00

5 października 2021r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie i pasowanie uczniów klasy I. Klasa IV oficjalnie powitała pierwszoklasistów w gronie uczniów Szkoły Podstawowej w Lińsku. W trakcie pasowania uczniowie klasy I pokazali, że potrafią pięknie śpiewać piosenkę, recytować krótki wierszyk. Najważniejszą częścią spotkania było ślubowanie oraz pasowanie, którego wielkim ołówkiem dokonała pani dyrektor Gabriela Kozłowska.

Czytaj dalej

Jesień, jesień już nadeszła...

Opublikowano dnia 03-10-2021 20:00

Niech tam leje, niech tam wieje. Ja się bawię, ja się śmieję.

W przyrodzie dostrzegamy pierwsze zmiany, które zwiastują nam jesień w pełnej krasie. Również w oddziale przedszkolnym zarówno za oknem jak i na parapetach okiennych widać kolorową jesień. Wychowawca grupy przedszkolnej - pani Patrycja Sumińska dziękuje wszystkim rodzicom za okazaną pomoc w zorganizowaniu jesiennych materiałów.

Czytaj dalej

XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Opublikowano dnia 03-10-2021 19:00

W piątek, 1 października obchodziliśmy w naszej szkole XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku akcji towarzyszyło motto: „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Celem akcji, w której uczestniczyliśmy, było propagowanie nauki matematyki poprzez zabawę. Uczniowie w przyjemny, niecodzienny sposób mogli przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia. Akcja stała się doskonałą okazją do uzupełnienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Czytaj dalej

Uwalnianie przeczytanych książek

Opublikowano dnia 30-09-2021 23:00

Czytanie książek to nie tylko świetna zabawa i sposób na poszerzanie swojej wiedzy. Czytanie daje nam znacznie więcej praktycznych umiejętności. Wisława Szymborska powiedziała kiedyś, że „czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Nie sposób się nie zgodzić z naszą noblistką. Książki, to przede wszystkim źródło rozrywki. Nie ma co do tego wątpliwości.

Czytaj dalej

Święto Pieczonego Ziemniaka

Opublikowano dnia 30-09-2021 22:00

Jesień, to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. W naszej szkole była to również okazja do zoragniazowania przez każdą klasę tematycznych gazetek. Gazetki zawierały cenne informacje dotyczące walorów odżywczych ziemniaka, bulwy i pyry:-) Ponadto w młodszych klasach uczniowie wysłuchali krótkiej historii ziemniaka, który w minionych czasach dotarł również na teren naszego kraju. Zwieńczeniem dzisiejszego dnia był wspólny poczęstunek, który wśród uczniów wywołał wielkie poruszenie, bowiem na obiad serwowane były lubiane przez wsz...

Czytaj dalej

Dzień Chłopaka

Opublikowano dnia 30-09-2021 21:00

Dzień Chłopaka tradycyjnie w Polsce obchodzony jest 30 września. Święto wywodzi się bezpośrednio od Dnia Mężczyzny, który w naszym kraju przypada 10 marca. Na świecie obchodzi się go jako Międzynarodowy Dzień Mężczyzn, choć data zależy od kraju. W Polsce przyjęło się świętować Dzień Chłopaka w szkołach i przedszkolach właśnie 30 września. Z tej okazji często przygotowuje się zabawy, uroczystości i upominki.

Czytaj dalej

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

Opublikowano dnia 29-09-2021 21:00

W poniedziałek, 27 września odbyły się w naszej szkole demokratyczne wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Głosowanie było tajne i wzięło w nim udział 89 osób. Każdy z głosujących mógł oddać jeden głos na wybranego przez siebie kandydata. Po podliczeniu głosów wszystko stało się jasne. W roku szkolnym 2021/2022 uczniów naszej szkoły w Radzie Samorządu będą reprezentować:

Czytaj dalej

Myślę, więc nie śmiecę

Opublikowano dnia 26-09-2021 18:00

Każdego roku, tradycyjnie, nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie świata. Tegoroczna akcja została opatrzona hasłem: Myślę, więc nie śmiecę. Jest to parafraza słynnego zdania Kartezjusza (1596 - 1650) cogito ergo sum - myślę, więc jestem. Akcja ta ma zachęcać do zmiany codziennych nawyków w kierunku zachowań bardziej proekologicznych. Uczniowie zbierając śmieci sami obserwują jak dużo ich jest w lasach, przy drogach i jak to psuje estetykę otoczenia.

Czytaj dalej

„Wszyscy śmieci zbieramy i Akcję Sprzątania Świata wspieramy”

Opublikowano dnia 24-09-2021 11:00

Dnia 24 września została w naszej szkole podsumowana 28. Akcja Sprzątania Świata – Polska 2021, pod hasłem „Wszyscy śmieci zbieramy i Akcję Sprzątania Świata wspieramy”. Jej celem było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży postaw proekologicznych, w tym prawidłowej segregacji odpadów oraz dbania o czystość otaczającej nas przyrody. W ramach akcji uczniowie, wspólnie ze swoimi bliskimi, podczas spacerów zbierali śmieci.

Czytaj dalej