Centrum Popularyzacji Kosmosu

Opublikowano dnia 03-11-2022 21:45

Wyczekiwany wyjazd do Torunia zaliczamy do bardzo, bardzo udanych. Uczniowie klas III i IV zdobyli mnóstwo nowej wiedzy dotyczącej Ziemi oraz innych planet Układu Słonecznego.

Wizyta w toruńskim planetarium to niezapomniane chwile, cudowne efekty, nie tylko wizualne, ale też dźwiękowe. Dzieci były zachwycone (panie Renata, Dagmara i Patrycja również). Sam budynek i jego kształt to dla nich ciekawostka.

Interaktywna wystawa ,,Geodium" - strzał w dziesiątkę dla młodszych uczniów.

Czy wiecie ile ważycie na księżycu? Ile na Plutonie?

Widzieliście jak powstaje tornado? Cyklon?

Jak długo polecicie ...

Czytaj dalej

Szkoła pamięta

Opublikowano dnia 28-10-2022 12:05

Wspomnienie jest formą spotkania. – Khalil Gibran

Są takie miejsca o które dbamy, są takie miejsca, które mamy w sercach, są takie miejsca o których pamiętamy...

Każdego roku udajemy się do Lipowej Tucholskiej, Okonin Nadjeziornych oraz na cmentarz choleryczny znajdujący się nieopodal szkoły.

Uczniowie oraz opiekunki Samorządu Uczniowskiego oraz wolontariatu pilnują by pomniki, nagrobki i ich otoczenie zostały uprzątnięte, składają kwiaty i zapalają znicze. Kształtujemy w ten sposób postawy patriotyczne, przybliżamy historię najbliższych okolic i ich mieszkańców.

Jesteśmy z Was dumni.

P.D....

Czytaj dalej

Październikowe konkursy

Opublikowano dnia 28-10-2022 10:50

Konkurs plastyczny SKO pt. ,,Październik miesiącem oszczędzania”.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi uczniów na to, że oszczędzanie jest bardzo szerokim zagadnieniem z którego można osiągnąć wiele korzyści. Prace uczniów pozakazywały jakie marzenia mogą osiągnąć jeśli będą systematycznie oszczędzać. Uczniowie mieli okazję wykazać się kreatywnością i pomysłowością. Osoby które wzięły udział w konkursie czekała miła niespodzianka, nagroda została ufundowana przez Radę Rodziców.

Wyróżniono prace: Anny Grugel, Artura Grugel, Kamili Wilkowskiej, Julii Andrearczyk i Emilii Welzant.

Organizator: pa...

Czytaj dalej

Centrum Nauki Experyment

Opublikowano dnia 27-10-2022 20:03

Eksperymentowanie pod okiem fachowców to czysta przyjemność. Klasy VII i VIII miały ku temu okazję podczas wyjazdu zorganizowanego przez nauczyciela fizyki pana Tomasza Warczaka.

Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni to miejsce chętnie odwiedzane przez uczniów naszej szkoły. Interaktywne wystawy, niebanalne pokazy i ciekawe warsztaty budzą chęć do nauki u każdego.

Czytaj dalej

Klasowy wyjazd integracyjny

Opublikowano dnia 26-10-2022 19:10

Szkoła to nie tylko nauka, szkoła to również relacje międzyludzkie o które należy dbać. Klasa VI wraz z wychowawczynią panią Magdaleną Wutkowską wybrała się na seans filmowy do kina w Starogardzie Gdańskim. Nie był to pierwszy tego rodzaju wyjazd. Panowała bardzo przyjemna atmosfera, uczniowie mięli okazję do spędzenia razem czasu, rozmów oraz zjedzenia wspólnego posiłku poza murami szkoły. Chwile takie uczą samodzielności, ćwiczą zdolność podejmowania decyzji i budują więzi koleżeńskie.

Czytaj dalej

Święto Dyni

Opublikowano dnia 25-10-2022 14:15

,,Przez tropiki, przez pustynię

Toczył zając wielką dynię.

Toczył, toczył dynie w dół,

Pękła dynia mu na pół!

Pestki z niej się wysypały,

Więc je zbierał przez dzień cały".

25 października odbyło się w naszej szkole Święto Dyni.

Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat tego zdrowego i urodziwego warzywa. Poznali wartości kulinarne i odżywcze różnych odmian dyni a także jej różne nazwy i pochodzenie. Pozyskali nasiona dyni do wysiewu i było przy tym dużo zabawy. Tego dnia w szkole obowiązywał kolor pomarańczowy, który ł pozytywnie na nas wpłynął. Zobaczcie sami...

Czytaj dalej

Spacer po parku dendrologicznym ,,Nad Stążką"

Opublikowano dnia 24-10-2022 14:10

24 października w ramach prowadzonej w klasach II i V innowacji pedagogicznej o tematyce regionalnej odbyła się lekcja w terenie.

Dzieci pod opieką pań, Patrycji Dąbrowskiej i Anny Karnowskiej spacerowały po parku dendrologicznym w Gołąbku. Na samym wstępie wyprawy miały za zadanie odczytać treść legendy „Leśniczy z Gołąbka” autorstwa naszej pani Patrycji i na jej podstawie rozwiązać w swojej grupie krzyżówkę. Kolejnym przystankiem była sesja zdjęciowa pod pięknym tulipanowcem, w otoczeniu innych wspaniałych gatunków drzew. Ciekawą atrakcją dla uczniów było przejście po pokrytym liśćmi mostk...

Czytaj dalej

Zajęcia profilaktyczne

Opublikowano dnia 21-10-2022 15:00

Dnia 21 października 2022r. odbyły się zajęcia profilaktyczne dla klas IV i V z udziałem policjantów z Posterunku w Śliwicach, post. Martą Porożyńską i mł.asp. Marcinem Gornowiczem. Policjanci przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się rowerem i hulajnogą po drogach publicznych. Następnie policjanci poruszyli temat zachowania uczniów wobec siebie. Uświadomili uczniom czym są bullying- znęcanie się, zastraszanie, stalking- uporczywe nękanie lub prześladowanie i jakie mogą być tego konsekwencje dla sprawcy i ofiary. Przedstawili tok postępowania wobec osób nieletnich, którzy dopuścili się

Czytaj dalej

Dzień Edukacji Narodowej 2022

Opublikowano dnia 13-10-2022 14:05

13 października w naszej szkole obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej.

Uczniowie klasy IV pod opieką wychowawczyni - pani Dagmary Wasielewskiej przygotowali zabawny skecz w którym w żartobliwy sposób przedstawili kilka podstawowych cech nauczycieli. W drugiej części przedstawienia uczniowie wyrazili swoją wdzięczność za serce włożone w ich edukację. Na zakończenie nauczyciele zostali obdarowani podziękowaniami wypisanymi własnoręcznie przez wszystkich uczniów naszej szkoły, natomiast Samorząd Uczniowski wręczył każdemu słodką niespodziankę.

Czytaj dalej

Uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów

Opublikowano dnia 13-10-2022 12:20

,,Uroczyste ślubowanie to na uczniów pasowanie".

13 października 2022 r. odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły.

Klasa pierwsza pod czujnym okiem swojej pani Gabrieli Kozłowskiej wystapiła przed rodzicami, nauczycielami oraz kolegami i koleżankami z klas drugiej i trzeciej.

Wspólne odśpiewanie hymnu, wiersze, piosenka, podziękowania i prezenty. Uczniowie odebrali wyczekiwany przez nich dokument, czyli legitymację szkolną oraz książeczki SKO. Najważniejsza była jednak przysięga, którą złożyli z przejęciem i powagą.

Po uroczystości wraz z rodzicami udali się d...

Czytaj dalej