11 listopada - Święto Niepodległości

Opublikowano dnia 11-11-2021 15:00

Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe, które obchodzimy co roku 11 listopada. Upamiętniamy odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918r. To ważne święto dla wszystkich Polaków. Uczniowie naszej szkoły również pamiętają o tym, że po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość. Klasy 0 - VIII wzięły aktywny udział w uroczystym apelu.

Czytaj dalej

Grzyby jadalne i trujące

Opublikowano dnia 10-11-2021 21:00

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tucholi w ramach akcji dotyczącej grzyboznawstwa i profilaktyki zatruć grzybami przesłał materiały, które posłużyły wzmocnieniu działań edukacyjnych w klasach I - III. Uczniowie klas młodszych realizując tematy związane z jesienią i grzybobraniem omówili gatunki grzybów jadalnych i trujących.

Czytaj dalej

Serce na nakrętki

Opublikowano dnia 09-11-2021 22:00

Dzięki wsparciu Państwa Piekarskich nasza szkoła pozyskała metalowe serce na plastikowe nakrętki. Zbieramy i wrzucamy do serca nakrętki po to, aby wpierać ludzi w potrzebie. Takie serce może pomieścić około 75 kg tego plastikowego surowca. Zatem zaczęliśmy akcję zbierania nakrętek! Pamiętaj o tych, którzy są w potrzebie.

Czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Opublikowano dnia 06-11-2021 09:00

Bajki, baśnie odgrywają bardzo ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi boahterowie doczekali się swojego święta, które obchodzimy 5 listopada. W związku z tym wyjątkowym i ważnym dla naszych milusińskich dniem na naszym holu pojawiła się tematyczna gazetka, którą przygotowała pani Renata Treider. Ponadto przewodniczący klas I - III losowali postacie

Czytaj dalej

Wyjazd do kina

Opublikowano dnia 05-11-2021 20:00

5 listopada 2021r. uczniowie klasy V wraz z wychowawca panią Magdaleną Wutkowską udali się do kina na film przygodowy dla dzieci i młodzieży pt. "Czarny młyn". Film ten jest ekranizacją bestsellerowej powieści uznanego twórcy polskiej literatury młodzieżowej – Marcina Szczygielskiego. Historia głównego bohatera mieszkającego w małym maisteczku pomaga zrozumieć współczesny świat.

Czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy i Nękania w szkole

Opublikowano dnia 04-11-2021 22:00

W listopadzie 2019r. na 40. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO, został poparty Dzień Przeciwdziałania Przemocy i Nękania w szkole ( w tym, również cybernękania). Ustalono wówczas, że obchody tego dnia odbywać się będą co roku, w pierwszy czwartek listopada. Wszelkiego rodzaju formy przemocy wobec dzieci i młodzieży stanowią naruszenie ich prawa do edukacji, zdrowia oraz poczucia bezpieczeństwa.

Czytaj dalej

Poznajemy strój, tradycje i kuchnię borowiacką

Opublikowano dnia 04-11-2021 08:00

Dnia 3 listopada 2021r., na zaproszenie pani Celiny Schiller, uczniów z klasy IV odwiedziły panie z KGW z Lińska: pani Aleksandra Piotrowska i pani Magdalena Gaca. Przybliżyły dzieciom stroje borowiackie, hafty, gwarę i kuchnię borowiacką. Uczniowie mogli przymierzyć stroje i posmakować przygotowanych przez panie potraw borowiackich: placki ziemniaczane z leśnymi grzybami oraz racuchy z cukrem. Pani Ola i pani Magda zadawały uczniom zagadki dotyczące powiedzeń i gwary

Czytaj dalej

WSZYSCY ŚWIĘCI - konkurs religijny

Opublikowano dnia 29-10-2021 23:00

Przełom paźdzernika i listopada to czas zadumy. Wspominamy tych, którzy odeszli, naszych bliskich, rodzinę i znajomych. Wspominamy również świętych, którzy swoim życiem i postępowaniem świecą nam przykładem. W związku z czym pani katechetka Joanna Gleńska dla klas IV - VIII zainicjowała konkurs "Wszyscy Święci". W ramach konkursu należy odgadnąć jacy święci znajdują się na załączonej fotografii.

Czytaj dalej

Wirtualny kiermasz - "Zamiast pączka, lepsza książka!"

Opublikowano dnia 29-10-2021 20:00

Wirtualny kiermasz taniej książki nadal trwa. Jeżeli jesteś zapalonym czytelnikiem lub Twoje dziecko połknęło czytelniczego bakcyla, to idealna okazja do tego, aby zakupić interesującą książkę.

Czytaj dalej

Ku pamięci tym, którzy odeszli

Opublikowano dnia 29-10-2021 19:00

Dnia 29 października 2021r. członkowie szkolnego wolontariatu wraz z Samorządem Uczniowskim udali się na w miejsca pamięci znajdujące się na parafialnym cmentarzu w Śliwicach, cmentarzu choleryków w Lińsku a także przy tablicy upamiętniającej śmierć w czasie II wojny światowej kierownika szkoły w Okoninach Polskich i pomnik w Lipowej Tucholskiej,

Czytaj dalej