Nagrody Wójta dla absolwentów szkół podstawowych 2021/2022

Opublikowano dnia 22-06-2022 21:00

21 czerwca 2022r. w Urzędzie Gminy odbyło się uroczyste rozdanie nagród Wójta Gminy dla absolwentów szkół podstawowych. W tym roku w naszej szkole powyższe wyróznienie otrzymał Bartosz Andrearczyk. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Czytaj dalej

Cudze chwalicie, swego nie znacie - wycieczka klasy V

Opublikowano dnia 21-06-2022 18:59

W dniu 15.06.2022 roku, klasa 5 udała się na wycieczkę do Tlenia i okolic. Wycieczka odbyła się pod hasłem: „Cudze chwalicie, swego nie znacie.” N początku wyprawy uczniowie odbyli zajęcia w instytucie Wdeckiego Parku Krajobrazowego, a następnie udali się na pieszą wędrówkę do Zalewu Żurskiego, podczas którego podziwiali piękno przyrody. Po dotarciu nad zalew, uczniowie odbyli podróż stateczkiem. W trakcie rejsu dowiedzieli się o historii Zalewu Żurskiego. Po wyprawie udali się

Czytaj dalej

Podsumowanie działalności SKO w roku szkolnym 2021/2022

Opublikowano dnia 21-06-2022 18:30

20 czerwca 2022 r. pani Dorota Kołtonowska – opiekun Szkolnej Kasy Oszczędnościowej w Lińsku podczas spotkania na szkolnym holu dokonała podsumowania jej działalności w bieżącym roku szkolnym. Uczniowie w październiku wzięli udział w konkursach i akcjach propagujących oszczędzanie. Podczas uroczystości Pasowania pierwszoklasistów każdy uczeń otrzymał książeczkę, na którą mógł wpłacać swoje oszczędności. Od września, w każdy wtorek,

Czytaj dalej

Egzamin klasy IV na kartę rowerową

Opublikowano dnia 16-06-2022 21:00

14 czerwca 2022 r. została przeprowadzona druga część egzaminu na kartę rowerową. Tego dnia uczniowie musieli wykazać się umiejętnością jazdy rowerem po torze z przeszkodami, w tym ruszania rowerem, jazdy prosto i po łuku oraz hamowania w wyznaczonym miejscu. Nad prawidłowym i przede wszystkim bezpiecznym przebiegiem egzaminu czuwał pan policjant z Posterunku Policji w Śliwicach st. asp. Tomasz Kołodziejski oraz pani Dorota Kołtonowska.

Czytaj dalej

Ostatni wspólny wyjazd klasy VIII

Opublikowano dnia 09-06-2022 12:00

Dnia 8 czerwca 2022r. klasa VIII wraz z wychowawcą – panią Celiną Schiller udali się do kręgielni w Ośrodkach Wczasowych Bory Tucholskie w Okoninach Nadjeziornych. Uczniowie spędzili czas na grze w kręgle oraz na plaży nad jeziorem. Był to ostatni wyjazd ósmoklasistów.

Czytaj dalej

Turniej piłki nożnej

Opublikowano dnia 07-06-2022 20:00

W dniu 7 czerwca 2022r. Zespół Szkół w Śliwicach zorganizował turniej piłki nożnej. W rozgrywkach wzięło udział, łącznie pięć drużyn. Zawody rozgrywane były systemem każdy z każdym, co stworzyło dziesięć pojedynków piłkarskich. Zwycięzca całego turnieju, został wyłoniony dopiero w przedostatnim spotkaniu między drużyną ze Śliwic i reprezentacją naszej szkoły. Nasz dorobek to, dwa mecze wygrane oraz dwa

Czytaj dalej

”To co mam, to radość najpiękniejszych lat...”

Opublikowano dnia 07-06-2022 16:00

Dnia 7 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego witały w murach naszej szkoły swoje Kochane Mamy. Pokazały swoją dziecięcą radość w przygotowanym z okazji Ich święta programie artystycznym. Recytowały czułe wiersze, śpiewały piosenki, a także zaprezentowały tkliwy taniec. Włożyły dużo pracy i serca w to , aby mamy były z nich dumne i zadowolone. Obdarowały je również kwiatami i podarunkami w postaci swoich portretów. Po części artystycznej wszyscy razem

Czytaj dalej

Piosenki i kwiatki na Dzień Matki

Opublikowano dnia 07-06-2022 15:00

Z okazji Dnia Matki uczniowie klas I - III zaprosili swoje mamy do sal szkolnych na uroczyste obchody tego święta. Każda klasa przygotowała dla swoich mam krótkie występy słowno - muzyczne. Dzieci śpiewały wesołe oraz wzruszające niejedną mamę piosenki. Po występach uczniowie wręczyli swoim mamom własnoręcznie wykonane laurki. Po wspólnym obejrzeniu wytworów plastycznych w każdej klasie odbyła się wspólna zabawa z mamą.

Czytaj dalej

Wycieczka klasy VI do Nadleśnictwa Trzebciny

Opublikowano dnia 07-06-2022 13:00

Dnia 6 czerwca 2022r. uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą – panią Jolantą Bukowską oraz panią Dagmarą Wasielewską udali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Trzebciny. Tam pracownik Nadleśnictwa oprowadził nas po Ścieżce Przyrodniczo – Leśnej "Jezioro Wypalanki". Trasa ścieżki biegnie wokół niewielkiego śródleśnego jeziora i składa się na nią 12 przystanków z tablicami poglądowymi charakteryzującymi następujące zagadnienia:

Czytaj dalej

Spotkanie z Piosenką Dziecięcą

Opublikowano dnia 06-06-2022 12:00

Tucholski Ośrodek Kultury z okazji Dnia Dziecka po raz 44 zorganizował Spotkanie z Piosenką Dziecięcą. Uczeń naszej szkoły - Fabian Witkowski z klasy III wziął udział w konkursie i również zaprezentował swoje możliwości wokalne w dwóch piosenkach - Kochana mamo, pełny luz! oraz Moja klasa IIIa. Uczeń otrzymał wyróżnienie. Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na scenie!

Czytaj dalej