Żywa lekcja historii - „Ku niepodległej”

Opublikowano dnia 06-06-2018 00:29

5 czerwca 2018r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii „Ku niepodległej”. Grupa Artystyczna Rekonstrukto z Lublina przybliżyła dzieciom wydarzenia, wybitne postaci z historii Polski od momentu utraty przez nią niepodległości do jej odzyskania w 1918 roku. Dużą atrakcją dla uczniów były stroje z i kolekcja broni z omawianych wydarzeń . Każdy mógł przebrać się w strój powstańca, kosyniera czy żołnierza i wziąć do ręki szablę, kosę czy muszkiet. Jednak najciekawszy był pokaz walki na szable, w którym każdy mógł wziąć udział. Lekcja zaprezentowana przez artystów z Lublina jest kolejnym działaniem w naszej szkole w ramach 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.